Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Unlock iphone 5s AT&T


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
46 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 11/02/2015 - 23:14

Κοιτά να δεις εγώ μετά το τηλέφωνο έκανα Restore με την κάρτα της At&t αφού έτσι μου είχαν πει να κάνω και τα ξεκλείδωνα, στο 5S η αλήθεια είναι πως δεν ξεκλείδωσε με την πρώτη και ήθελε ξανά την διαδικασία, όταν το κάνεις Restore σου γράφει στο τέλος πως το τηλέφωνο σου είναι ξεκλειδωμένο.. Τώρα αν δεν το έχει κάνει αυτή σωστά τότε έχεις ψιλό μπλέξει.. Μπορεί να το έχει ξεκλειδώσει η Εταιρία και αυτή να μην έκανε την διαδικασία σωστά έτσι ώστε να ξεκλειδώσει το τηλέφωνο, δεν φτάνει να πάρεις απλά τηλέφωνο αλλά να κάνεις και restore με την κάρτα τους έτσι ώστε το itunes να το δει πια ξεκλειδωμένο.. Έτσι πρόσφατα έδωσα ένα 5S από την ΑT&T στην Ελλάδα ..


Τελευταία επεξεργασία από: velkus, 11/02/2015 - 23:15

@CaLi@


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   akaliptos150

akaliptos150

    iPH Member

  • 234 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/02/2015 - 23:24

Κοιτά να δεις εγώ μετά το τηλέφωνο έκανα Restore με την κάρτα της At&t αφού έτσι μου είχαν πει να κάνω και τα ξεκλείδωνα, στο 5S η αλήθεια είναι πως δεν ξεκλείδωσε με την πρώτη και ήθελε ξανά την διαδικασία, όταν το κάνεις Restore σου γράφει στο τέλος πως το τηλέφωνο σου είναι ξεκλειδωμένο.. Τώρα αν δεν το έχει κάνει αυτή σωστά τότε έχεις ψιλό μπλέξει.. Μπορεί να το έχει ξεκλειδώσει η Εταιρία και αυτή να μην έκανε την διαδικασία σωστά έτσι ώστε να ξεκλειδώσει το τηλέφωνο, δεν φτάνει να πάρεις απλά τηλέφωνο αλλά να κάνεις και restore με την κάρτα τους έτσι ώστε το itunes να το δει πια ξεκλειδωμένο.. Έτσι πρόσφατα έδωσα ένα 5S από την ΑT&T στην Ελλάδα ..

μου εστειλε το κινητο χωρις να κανει καποια διαδικασια αυτη το μονο που ειχε κανει ηταν ενα αιτημα στην at&t για ξεκλειδωμα και ειδες πιο πανω την απαντηση της εταιρεις. Απλα μου εστειλε το κινητο και να κανω εγω το restore χωρις να μου στειλει την καρτα at&t που ειχε αυτη , για καλη μου τυχει ομως ειχα μια τετοια καρτα απο παλαιοτερη αγορα κινητου ετσι  λοιπον της ειπα να ρωτησει αν μπορω να κανω την διαδικασια με οποιαδηποτε καρτουλα και οχι απαραιτητα με  την δικια της με διαβεβαιωσε οτι γινετε και της το ειπαν απο την at&t παρολαυτα εκανα restore απο το itunes και παλι δεν το αναγωρισε σαν unlock , πρεπει να της πω να κανει η να πει κατι συγκεκριμενο στην εταιρεια ??αν παρω εγω τεσπα η καποιος που ξερει αγγλικα στην εταιρεια θα μπορει με τον αριθμο του request που μου εστειλε αυτη να μαθει κατι παραπανω ??



#33   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 11/02/2015 - 23:34

Σε εσένα δεν θα πουν τίποτα, δυστυχώς η ευτυχώς πρέπει η ίδια να μιλήσει, έχω προσπαθεί να μιλήσω για τρίτον και δεν το δεχόντουσαν θέλουν τον κάτοχο..

 

Τα είδα αυτά που γράψανε αλλά και πάλι δεν είσαι σίγουρος 100% τι μπορεί να λένε αυτοί, ξανά κάνε την διαδικασία γιατί όπως σου είπα και εμένα δεν έπιασε με την Πρώτη.. Αν συνεχίζει να υπάρχει πρόβλημα το μόνο που μένει να δεχτείς τα χρήματα πίσω η τέλος πάντως να υπάρξει ένας συμβιβασμός  για να μην μείνεις και εσύ με ένα τούβλο... Αν η εταιρία έχει πάρει το αίτημα για ξεκλείδωμα και το έχει εγκρίνει τότε δεν μπορούν να κάνουν κάτι άλλο αυτοί, κάτι συμβαίνει και δεν δέχεται το ξεκλείδωμα.. 


@CaLi@


#34   akaliptos150

akaliptos150

    iPH Member

  • 234 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/02/2015 - 23:41

Σε εσένα δεν θα πουν τίποτα, δυστυχώς η ευτυχώς πρέπει η ίδια να μιλήσει, έχω προσπαθεί να μιλήσω για τρίτον και δεν το δεχόντουσαν θέλουν τον κάτοχο..

 

Τα είδα αυτά που γράψανε αλλά και πάλι δεν είσαι σίγουρος 100% τι μπορεί να λένε αυτοί, ξανά κάνε την διαδικασία γιατί όπως σου είπα και εμένα δεν έπιασε με την Πρώτη.. Αν συνεχίζει να υπάρχει πρόβλημα το μόνο που μένει να δεχτείς τα χρήματα πίσω η τέλος πάντως να υπάρξει ένας συμβιβασμός  για να μην μείνεις και εσύ με ένα τούβλο... Αν η εταιρία έχει πάρει το αίτημα για ξεκλείδωμα και το έχει εγκρίνει τότε δεν μπορούν να κάνουν κάτι άλλο αυτοί, κάτι συμβαίνει και δεν δέχεται το ξεκλείδωμα.. 

τελικα για καποιο περιεργο λογο μετα απο 10 φορες δοκιμης η σημερινη δοκιμη πετυχε μου εγραψε unlock εβαλα την καρτα μου μεσα και ολα οκ , υπαρχει περιπτωση να το ξανα κλειδωσουν η κατι τετοιο ??? :D



#35   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 11/02/2015 - 23:42

τελικα για καποιο περιεργο λογο μετα απο 10 φορες δοκιμης η σημερινη δοκιμη πετυχε μου εγραψε unlock εβαλα την καρτα μου μεσα και ολα οκ , υπαρχει περιπτωση να το ξανα κλειδωσουν η κατι τετοιο :huh: :D

Όχι δεν ξανά κλειδώνει ποτέ!! Σου είπα δεν πιάνει με την πρώτη!! Τέλος καλό όλα καλά και να χαρείς την συσκευή σου φίλε μου!! :)


@CaLi@


#36   akaliptos150

akaliptos150

    iPH Member

  • 234 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/02/2015 - 23:44

Όχι δεν ξανά κλειδώνει ποτέ!! Σου είπα δεν πιάνει με την πρώτη!! Τέλος καλό όλα καλά και να χαρείς την συσκευή σου φίλε μου!! :)

δεν φανταζεσαι τι χαρα εχω ενα μηνα το ειχα απλα και το κοιτουσα και επιτελους σημερα μου εγραψε το unlock με μια τυχαια καρτουλα at&t που ειχα εγω τελεια
;-)  σε ευχαριστωωωωω



#37   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 11/02/2015 - 23:45

δεν φανταζεσαι τι χαρα εχω ενα μηνα το ειχα απλα και το κοιτουσα και επιτελους σημερα μου εγραψε το unlock με μια τυχαια καρτουλα at&t που ειχα εγω τελεια
;-)  σε ευχαριστωωωωω

Τι καταλαβαίνω την χαρά σου!! Να σαι καλά!! ;)

 

Στείλε και ένα μήνυμα στην κοπέλα για είναι ενήμερη..


Τελευταία επεξεργασία από: velkus, 11/02/2015 - 23:46

@CaLi@


#38   lefteristz

lefteristz

    iPH Elite Poster

  • 2.132 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 11/02/2015 - 23:45

τελικα για καποιο περιεργο λογο μετα απο 10 φορες δοκιμης η σημερινη δοκιμη πετυχε μου εγραψε unlock εβαλα την καρτα μου μεσα και ολα οκ , υπαρχει περιπτωση να το ξανα κλειδωσουν η κατι τετοιο :huh: :D

εφοσον το ξεκλειδωσαν τελειωσαν τα βασανα σου :)



#39   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 11/02/2015 - 23:48

εφοσον το ξεκλειδωσαν τελειωσαν τα βασανα σου :)

Αν είχαν γίνει οι απαραίτητες διαδικασίες σωστά ήταν όντως ξεκλειδωμένο, απλά ήθελα παρακάλια.. :P


@CaLi@


#40   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 12/02/2015 - 00:06

δεν φανταζεσαι τι χαρα εχω ενα μηνα το ειχα απλα και το κοιτουσα και επιτελους σημερα μου εγραψε το unlock με μια τυχαια καρτουλα at&t που ειχα εγω τελεια
;-) σε ευχαριστωωωωω

φίλε μη μου πεις τόσο καιρό έβαζες μέσα την κάρτα της ΑΤ&Τ?

#41   jetsam

jetsam

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/06/2015 - 14:12

http://www.ebay.com/...=item3393784800

 

Διαφορετικά μίλησε με τον Chronic.

καλησπερα φιλε
Εσυ που γνωριζεις επειδη οι 2 σελλερ που εχεις δωσει (επειδη περασε καιρος απο οταν τα εγραφες αυτα ) εχουν κλεισει γνωριζεις καποιον αλλο σωστο ?

ευχαριστω



#42   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.557 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 26/06/2015 - 14:23

Απο εδώ.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#43   jetsam

jetsam

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/06/2015 - 16:46

Απο εδώ.

ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση ... βεβαια εκανα ενα λαθος .. το κινητο ηταν σε Tmobile αποτι βλεπω στο ebay κοστιζει πιο ακριβα το Unlock σε αυτα ... θα ψαχτω ... αν εχεις κατι κατα νου και για tmobile μου λες ...

και παλι ευχαριστω



#44   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.557 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 26/06/2015 - 17:01

T-Mobile που? Αν είναι UK ξεκλειδώνει σχετικά φθηνά.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#45   jetsam

jetsam

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/06/2015 - 17:12

T-Mobile που? Αν είναι UK ξεκλειδώνει σχετικά φθηνά.

Αμερικη



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες