Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * - - - 3 ψήφοι

[ΝΕΟ] Πρόγραμμα αντικατάστασης iPhone 5 με ελαττωματική ΜΠΑΤΑΡΙΑ


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
143 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 01/09/2014 - 13:06

Θα πρέπει να είναι κάποιος κακοπροαίρετος στο service για να βάλει μεγεθυντικό φακό για να δει αν έχουν σημάδι οι βίδες.

Από την στιγμή που θα το παραλάβουν (infoquest), ας μου πούνε ότι έχει ανοιχτεί το τηλέφωνο. Θα τους πω ότι το άνοιξαν αυτοί.

 

 ωραιος, στοιχημα οτι πας το αμαξι για σερβις, το παραδιδεις στην γραμματεια κ μετα οτι βρουν σε βλαβη τους λες οτι το εκαναν αυτοι ε,...;|)



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   sveltosss

sveltosss

    iPH newbie

  • 64 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/09/2014 - 13:27

 ωραιος, στοιχημα οτι πας το αμαξι για σερβις, το παραδιδεις στην γραμματεια κ μετα οτι βρουν σε βλαβη τους λες οτι το εκαναν αυτοι ε,...;|)

Ναι. Γιατί όχι? Να κατέγραφαν τι βλάβες έχει από πριν. Και δεν μιλάμε για μηχανικά μέρη. Μιλάμε για επιφανειακά σημάδια κλπ. Δηλαδή αν του πέσει του μάστορα ένα εργαλείο στο καπό θα μου πει ότι το έκανα εγώ? Θα του πω μεγάλε να το είχες γράψει αυτό όταν το έφερα.



#63   fishbone

fishbone

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 01/09/2014 - 14:19

Καλα τα ατομα στη quest δε παιζονται! Θελουνε 8-10 εργασιμες για να το παρει καποιος τεχνικος να το δει... αφου του κανει λεει τα διαγνωστικα και οντως εχει προβλημα η μπαταρια, θελουν αλλες 5 μερες τουλαχιστον, για να στην αλλαξουν... 1 μηνα δλδ χωρις τηλεφωνο! Μεγαλες στιγμες!!!



#64   tsob

tsob

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 01/09/2014 - 14:25

Σε αλλα καταστηματα περα των quest μπορουμε να τα παμε;; Οπως για παραδειγμα το iStore!! Παρεμπιπτοντως το καταστημα quest στην οδο φιλικης εταιριας κολωνακι δεν το βρηκα, στο χαρτη μου το βγαζει στην αιολου!!

#65   fishbone

fishbone

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 01/09/2014 - 14:28

ρωτησα και σε κεινο... αυτοι θελουν 20 μερες να το στειλουν στην quest!



#66   tsob

tsob

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 01/09/2014 - 14:54

Με τι τη στελνουν;; Με το περιστερι;; Ο,τι να ναι ρε φιλε, δεν πανε καλα!! Δε βλεπω να την αλλαζει κανενας τη μπαταρια στο τελος!!

#67   tsitsibau

tsitsibau

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 01/09/2014 - 14:57

Να προσθέσω πως από επαρχία πρέπει να στείλεις το κινητό με δικά σου έξοδα στην Αθήνα.



#68   Zeus206

Zeus206

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/09/2014 - 17:30

Το πρόγραμμα αντικατάστασης της μπαταρίας είναι απλά ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ. 20 μέρες για αλλαγή μιας μπαταρίας? και χωρίς να σου δίνουν τηλεφωνο να κάνεις την δουλεία σου? ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ. Μιλάμε για τηλ που κοστίζουν 700 ευρώ και δεν έχει καμία τεχνική υποστήριξη γιατι στην Ελλάδα δεν έχει apple store. Και τι τα πουλάνε τοτε?



#69   peripolo

peripolo

    iPH Enthousiast

  • 583 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/09/2014 - 17:49

Το πρόγραμμα αντικατάστασης της μπαταρίας είναι απλά ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ. 20 μέρες για αλλαγή μιας μπαταρίας? και χωρίς να σου δίνουν τηλεφωνο να κάνεις την δουλεία σου? ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ. Μιλάμε για τηλ που κοστίζουν 700 ευρώ και δεν έχει καμία τεχνική υποστήριξη γιατι στην Ελλάδα δεν έχει apple store. Και τι τα πουλάνε τοτε?

απλα θελουν να σε αποθαρρύνουν ναι μεν σου λεει εγω σου δινω την δυνατοτητα αλλαγης σαν μεγαλη εταιρια που ειμαι αλλα σε αφηνω χωρις κινητο - χωρις δουλεια 20 μερες

αρα λιγοι θα ερθουν για αλλαγη αρα λιγο το κοστος της εταιριας σε σχεση με το αν καναν μια δυο μερες

εν το μεταξύ πριν κανα δυο μερες μου ειχε στειλει newsletter το πλαισιο για το προγραμμα αλλαγης μπαταριας αλλα μαλλον θα το στελνουν αλλου δεν ειχα προλαβει να το διαβασω και το διεγραψα καταλαθος ειχε ερθει και σε κανεναν αλλον ? 



#70   mozzergr

mozzergr

    iPH User

  • 153 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 03/09/2014 - 09:49

Τουλάχιστον ξέρουμε αν υπάρχει χρονικός περιορισμός για το πρόγραμμα αντικατάστασης;

Να πάρουμε το καινούργιο (σαν θύματα που είμαστε) σε καναδυό μήνες και να στείλουμε το παλιό για αλλαγή μπαταρίας  :rolleyes:



#71   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 03/09/2014 - 10:30

 

Το πρόγραμμα καλύπτει τις μπαταρίες των iPhone 5 που επηρεάζονται για δύο χρόνια μετά την πρώτη λιανική πώληση της μονάδας ή μέχρι την 1 Μαρτίου 2015, οποιαδήποτε ημερομηνία παρέχει μεγαλύτερη κάλυψη.



#72   aristotelis13

aristotelis13

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 04/09/2014 - 14:35

Είμαι κάτοχος iPhone εδώ και 6 χρόνια περίπου. Στην αρχή με το 3GS, μετά με το 4 και εδώ και 2 χρόνια έχω το 5, συν το iPad mini. Πριν 15 μέρες μπήκα στην διαδικασία να δω αν δικαιούμαι αντικατάσταση μπαταρίας, έβαλα τον σειριακό αριθμό και ω του θαύματος δικαιούμαι. :lol: Ενθουσιασμένος γιατί μετά από 2 χρόνια επιτέλους δεν θα χρειαζόταν να φορτίζω το κινητό μου 2 και 3 φορές την ημέρα, δεν θα φοβόμουν ότι μόλις θα έδειχνε 27% ποσοστό μπαταρίας υπήρχε περίπτωση να κλείσει, δεν θα είχε υπερθέρμανση (όλα αυτά τα συμπτώματα τα είχε από την αρχή το κινητό. όταν απευθύνθηκα στον Γερμανό από όπου το αγόρασα μου είπαν ότι πρέπει να το στείλουν Αμερική και θα έκανε 40-50 μέρες γιαυτό και δεν το αποφάσισα ποτέ να αλλάξω μπαταρία) ξεκίνησα και πήγα στην InfoQuest για την διαδικασία. Ξαναέκαναν το τσεκάρισμα του σειριακού αριθμού και διαπίστωσαν και αυτοί ότι το τηλέφωνό μου είναι μέσα στο πρόγραμμα. Το κατέγραψαν, μου έδωσαν ένα χαρτί και μου είπαν ότι με αυτό θα το παραλάβω όταν ειδοποιηθώ ότι είναι έτοιμο. Χτες το βράδυ μου ήρθε μήνυμα ότι το κινητό μου είναι έτοιμο προς παραλαβή. Σήμερα το πρωί πήγα να το παραλάβω και.........απογοήτευση :( . Στην αναφορά επισκευής αναφέρει ότι δεν παρουσίασε πρόβλημα στα διαγνωστικά της Apple!!! Δεν άλλαξαν μπαταρία γιατί δεν υπήρχε, λέει, λόγος αντικατάστασης. Πρώτα έβγαλαν το πρόγραμμα  για λόγους πρεστίζ και διασημότητας (μιας και έρχετε το 6) και μετά φάτε τον παπά, μαλάκες. Δηλαδή δεν είναι πρόβλημα η γρήγορη απώλεια μπαταρίας, δεν είναι πρόβλημα το κλείσιμο της συσκευής με 27% ποσοστό μπαταρίας. Σήμερα πέθανε η Apple για μένα. Δεν ξέρω αν είναι πρόβλημα της μαμάς εταιρείας ή του service provider, η InfoQuest μου έχει δώσει και παλιότερα άσχημα δείγματα γραφής, το θέμα είναι ότι εγώ δεν εξυπηρετήθηκα. Παραμύθι είναι η αντικατάσταση. Δηλαδή τι άλλο πρόβλημα πρέπει να έχει η μπαταρία για να γίνει αντικατάσταση; Μας δουλεύουν κανονικά οι Αμερικάνοι και οι φίλοι τους. Γιαυτό φεύγω για Κορέα. Τουλάχιστον η Samsung μου έχει δώσει και καλά δείγματα. Πριν 2 χρόνια είχα αγοράσει ένα λάπτοπ Samsung. Μετά από 6 μήνες γεμάτους προβλήματα και πήγαινε έλα στο σερβις δεν μου το άλλαξαν απλώς, μου έκαναν επαναχρηματοδότηση στον Κωτσόβολο με το αρχικό τίμημα για να αγοράσω ΟΤΙ θέλω. Όχι απλά Samsung, ότι θέλω. Αυτή είναι πολιτική aftersales κύριοι. 



#73   ioannisto

ioannisto

    iPH newbie

  • 54 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 04/09/2014 - 15:15

Μακαρι να διαψευσθω, αλλα νομιζω οτι θα προκυψουν πολλες τετοιες περιπτωσεις, απο τη στιγμη που δν καθοριζεται με ακριβεια απο την apple ποιες θεωρουνται ελλατωματικες μπαταριες κ ποιες, φυσιολογικα μειωμενης αποδωσης λογω χρησης.



#74   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 07/09/2014 - 22:42

Καλα τα ατομα στη quest δε παιζονται! Θελουνε 8-10 εργασιμες για να το παρει καποιος τεχνικος να το δει... αφου του κανει λεει τα διαγνωστικα και οντως εχει προβλημα η μπαταρια, θελουν αλλες 5 μερες τουλαχιστον, για να στην αλλαξουν... 1 μηνα δλδ χωρις τηλεφωνο! Μεγαλες στιγμες!!!


Και εγω πήγα το 5c και μου είπαν το ίδιο.θα γελάσουμε .....
Λέει έχουν πηξει άσχημα με μπαταρίες και power button και επειδή παίρνουν και των παροχών τους εκατσαν πολλά.
Ένα σέρβις είχαμε το γαμησανε κ αυτό ,αρβατο θα γίνει .
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#75   Ibuyphone

Ibuyphone

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 10/09/2014 - 18:40

Εμπαργκο στην Αpple !! Πηγα το μηλοφωνο μου το 5 που ειχα για αλλαγη μπαταριας συμφωνα με το προγραμμα αντικαταστασης μπαταριας, ηταν το πρωτο iphone που αγορασα , ειχα  εντυπωσιαστει ,περιμενα κατι καλυτερο για το 6 τουλαχιστον σε καμερα , σε ppi και οχι μονο ,αλλα μονο αυτο δεν ειδα!! Τα ιδια , τα ιδια και παλι τα ιδια ! Η Apple εχει στερεψει απο ιδεες,απο οτι φαινεται αναφερεται στους ιδιους του πελατες που εχει και δεν την ενδιαφερει να αποκτησει περισσοτερους ,και απο τι φαινεται θα τους μειωσει και αυτους που εχει....



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες