Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * - - - 3 ψήφοι

[ΝΕΟ] Πρόγραμμα αντικατάστασης iPhone 5 με ελαττωματική ΜΠΑΤΑΡΙΑ


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
143 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 17/09/2014 - 15:44

Καλησπέρα στην παρέα..παρέλαβα σήμερα από info quest το Κίν.το είχα στείλει για αλλαγή μπαταρίας σύμφωνα με το προγράμμα...από ότι είδα όμως δεν αλάχθηκε!τι γίνεται μας δουλεύουν;

ετρεξαν διαγνωστικο και εκριναν οτι δεν εχει προβλημα.


iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   lefteristz

lefteristz

    iPH Elite Poster

  • 2.132 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 17/09/2014 - 16:52

Καλησπέρα στην παρέα..παρέλαβα σήμερα από info quest το Κίν.το είχα στείλει για αλλαγή μπαταρίας σύμφωνα με το προγράμμα...από ότι είδα όμως δεν αλάχθηκε!τι γίνεται μας δουλεύουν;

ποτε το ειχες στειλει?περιμενες πολλες μερες?



#93   kiparisis

kiparisis

    iPH User

  • 158 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 17/09/2014 - 17:14

Την προηγούμενη Δευτέρα...παραλαβή σήμερα...το διαγνωστικο που τρέχουν μάλλον έχει πρόβλημα μαζί μ αυτούς. !!!καλησπερα

#94   lefteristz

lefteristz

    iPH Elite Poster

  • 2.132 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 17/09/2014 - 17:20

Την προηγούμενη Δευτέρα...παραλαβή σήμερα...το διαγνωστικο που τρέχουν μάλλον έχει πρόβλημα μαζί μ αυτούς. !!!καλησπερα

εγω που πηρα σημερα τηλ μου λεει θα παει ολλανδια για επισκευη και θα κανει 10 με 15 εργασιμες..σχετικα γρηγορα εκανε εσενα να ερθει..



#95   sellia

sellia

    iPH Addict

  • 897 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G

Δημοσίευση 17/09/2014 - 18:11

Πάντως εγώ σήμερα πήρα ανακατασκευασμένο και αγρατσούνιστο :) iphone 5 μαύρο, 3 μήνες πριν το πέρας της 2ετούς εγγύησης.

Ήταν στο πρόγραμμα αλλαγής μπαταρίας και κουμπιού on/off. Από την αγορά του όμως παρουσίαζε και μικρότερη ισχύ σήματος σε σχέση με το 4.

Θα τσεκάρω το "καινούργιο" με το field test και αφού απενενεργοποιήσω το lte για να δω τι ψάρια πιάνει...



#96   lefteristz

lefteristz

    iPH Elite Poster

  • 2.132 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 17/09/2014 - 18:23

Πάντως εγώ σήμερα πήρα ανακατασκευασμένο και αγρατσούνιστο :) iphone 5 μαύρο, 3 μήνες πριν το πέρας της 2ετούς εγγύησης.

Ήταν στο πρόγραμμα αλλαγής μπαταρίας και κουμπιού on/off. Από την αγορά του όμως παρουσίαζε και μικρότερη ισχύ σήματος σε σχέση με το 4.

Θα τσεκάρω το "καινούργιο" με το field test και αφού απενενεργοποιήσω το lte για να δω τι ψάρια πιάνει...

infoquest το εστειλες?και εμενα 3 μηνες ειναι πριν το περας της 2ετους εγγυησης..αλλα μου ειπαν οτι θα το κανουν επισκευη..ειναι μεσα στο προγραμμα και στη μπαταρια και στο κουμπι..κατι γινετε η ειναι ιδεα μου?καποιος παιζει με τους καταναλωτες..



#97   sellia

sellia

    iPH Addict

  • 897 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G

Δημοσίευση 17/09/2014 - 20:24

infoquest, στην Καλλιθέα. Φαίνεται πως το πρόβλημα στο σήμα ήταν αυτό που έγειρε προς την αντικατάσταση στην περίπτωσή μου...



#98   fishbone

fishbone

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 29/09/2014 - 11:52

Καλημερα... επικοινώνησα σήμερα το πρωί με την iSystem μέσω email και σας παραθετω την απάντηση τους... ελπίζω να αληθέυει :)

 

"Εφόσον ο σειριακός αριθμός του iPhone ανήκει στο συγκεκριμένο πρόγραμμα και από την στιγμή που το διαγνωστικό της Apple βγάλει το πρόβλημα στην μπαταρία, η αντικατάσταση μπορεί να γίνει εντός 2-3 εργάσιμων ημερών"

 

Καλύτερα απο Quest, που στο κάθε τηλεφωνο που έκανα, μου λέγανε και διαφορετικά πραγματα... Το έχει δώσει κάνενας εκεί; 

Καλησπερα... τελικα το πήγα την προηγουμενη τεταρτη το πρωι. Επιτοπου ο τεχνικος εκανε ελεγχο στη μπαταρια μεσα σε 10 λεπτα και αφου ειδε οτι όντως εχει προβλημα, το κρατησε για να μου την αλλαξει. Πεμπτη μεσσημερι μου ηρθε μνμ στο κινητο να παω να παραλαβω. 1 μερα και το κινητο σαν καινουριο :) 

 

Μετα απο αυτο, δεν νομιζω να ξανασχοληθω με οποιοδηποτε αλλο service center ποτε... οποιος δεν εχει αλλαξει τη μπαταρια του ακομα, του προτεινω να περασει απο εκει 



#99   fragment

fragment

    iPH User

  • 192 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:dennmtr

Δημοσίευση 29/09/2014 - 16:06

Battery
 
 CycleCount: 0
 DesignCapacity: 1430
 FullChargeCapacity: 1400
 Status: Success
 BatteryCurrentCapacity: 44
 BatteryIsCharging: true
 ExternalChargeCapable: true
 ExternalConnected: true
 FullyCharged: false
 GasGaugeCapability: true
 
μετα την δωρεαν αντικατασταση... αν και με ios8 δε θα δω διαφορα :D


#100   AndreasNaxos

AndreasNaxos

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 06/10/2014 - 15:15

Παιδια ξεχαστε infoquest κλπ. Εγω το πηγα στο iSystem, ετρεξαν κατευθειαν το διαγνωστικο ελεγχο και μου ειπαν πως υπηρχε οντως προβλημα και μου αλλαξαν τη μπαταρια μεσα σε 1,5 ωρα. Να πατε πρωινες ωρες που δεν εχουν πολυ δουλεια για να σας το φτιαξουν κατευθειαν! Και φυσικα δε χρειαστηκε να κανω ουτε επαναφορα ρυθμισεων, ουτε τιποτα.. μονο το κωδικο εβγαλα.



#101   lefteristz

lefteristz

    iPH Elite Poster

  • 2.132 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 07/10/2014 - 00:19

εφοσον εστειλα το κινητο στην infoquest για το προγραμμα αντικαταστασης μπαταριας μου στειλαν μηνυμα απο την πεμπτη το βραδυ οτι η συσκευη σας ειναι ετοιμη κ θα ερθει στο χωρος σας..υπεθεσα οτι κ παρασκευη να ειχε φυγει απο αθηνα το πολυ σημερα επρεπε να το ειχα στα χερια μου..με acs μου ειχαν πει θα το εστελναν..δεν με πηραν ακομα τηλ..τι λετε να εγινε;εχει συμβει κ σε καποιον αλλον;;

#102   Spiroslp

Spiroslp

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:Spiroslp

Δημοσίευση 17/10/2014 - 18:39

Εγω πήγα Document, έτρεξε το διαγνωστικό, την επόμενη μέρα ηρθε η νέα μπαταρία και μεσα σε 20 λεπτά ήταν έτοιμο το κινητο.

#103   fragment

fragment

    iPH User

  • 192 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:dennmtr

Δημοσίευση 19/10/2014 - 17:39

Οτι θελει λεει η καθένας

#104   mikemoisi

mikemoisi

    iPH Member

  • 249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:mikemoisi

Δημοσίευση 30/10/2014 - 08:22

παιδια το εχει παει κανεις το κιν του στο istorm στο river west στο κηφισο;;; κανουν γρηγορα;;; υπαρχει περιπτωση να το παρω μετα απο κανα 2ωρο;;;;

#105   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 30/10/2014 - 10:47

2ώρο? Το ξεχνάς αυτό.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες