Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * - - - 3 ψήφοι

[ΝΕΟ] Πρόγραμμα αντικατάστασης iPhone 5 με ελαττωματική ΜΠΑΤΑΡΙΑ


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
143 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 27/08/2014 - 20:57

Καταρχάς να ζητήσω συγγνώμη για τo 2o συνεχόμενο off topic μήνυμα...συνεχίζω λοιπόν και επιμένω ότι η εταιρεία παραπαίει, από το πρόσφατο παράδειγμα της αντικατάστασης μπαταριάς ενώ το πρόβλημα υπάρχει εδω και σχεδόν 2 χρόνια!!! Ο μανάβης της γειτονιά μου έχει γρηγορότερα αντανακλαστικά αν διαπιστώσει ότι οι ντομάτες που μου πούλησε δεν ήταν καλές...πόσο μάλλον αν μου πουλούσε ντομάτες αξίας 740 ευρώ!!! Η είσοδος του 5C στην αγορά , αποτυχία!!! (φαινόταν άλλωστε εξ αρχής, δεν μπορεί μια εταιρεία που βασίστηκε επί χρόνια σε μια διαφορετική φιλοσοφία να εισάγει ένα τέτοιο μοντέλο). Και να μην παραλείψω τις συνεχόμενες απογοητεύσεις στις τελευταίες παρουσιάσεις...εδω ήμασταν όλοι μαζί και τις βλέπαμε και θα θυμάσαι βεβαία τις αντιδράσεις. Δεν είναι άλλωστε τυχαίο όπου κάποιοι "φανατικοί" αρχίζουν σταδιακά να "μετακομίζουν"...

Και γω για τους δικούς μου λόγους ήμουν επί χρόνια “φανατικός” αλλά όχι κολλημένος, διότι πίστεψα και εμπιστεύτηκα τα χρήματα μου σε μια εταιρεία με ένα μοντέλο αξιόπιστο (ελάχιστα ως μηδαμινά τα προβλήματα τόσα χρόνια), εύχρηστο και εύκολο στην λειτουργιά με ένα πρωτοποριακό λειτουργικό. Όταν λοιπόν κάποια από αυτά αρχίζουν και χάνονται και παράλληλα ο ανταγωνισμός αρχίζει και τα προσφέρει σε πιο προσιτή τιμή τότε δεν βρίσκω κανένα λόγο να παραμείνω…

,
Φιλε μου καλα ολα αυτα που λες και αν επιθυμείς να μετακομισεις σε αλλη εταιρία "δρόμος ειναι ανοιχτός...", που λενε, αλλα να σου τονίσω οτι μόνο αποτυχία δεν ηταν το 5C. Ο ρόλος του ηταν συγκεκριμένος και η apple λανσάροντας το με 100$ διαφορα απο το 5S πέτυχε το σκοπό της boostαροντας με αυτον τον τροπο τις πωλήσεις του. Το marketing, του marketing, ώ marketing...

Τελευταία επεξεργασία από: giolnts, 27/08/2014 - 20:58


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   Sakis

Sakis

    iPH User

  • 114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/08/2014 - 22:02

,
Φιλε μου καλα ολα αυτα που λες και αν επιθυμείς να μετακομισεις σε αλλη εταιρία "δρόμος ειναι ανοιχτός...", που λενε, αλλα να σου τονίσω οτι μόνο αποτυχία δεν ηταν το 5C. Ο ρόλος του ηταν συγκεκριμένος και η apple λανσάροντας το με 100$ διαφορα απο το 5S πέτυχε το σκοπό της boostαροντας με αυτον τον τροπο τις πωλήσεις του. Το marketing, του marketing, ώ marketing...

 

Φίλε μου θα μου επιτρέψει και γω με την σειρά μου να σου τονίσω ότι επιτυχία δεν θεωρείται όταν ένα νέο προϊόν κάνει πωλησεις (αυτό έλλειπε δλδ να μην κάνει ...) αλλά αν κάνει τις αναμενόμενες και φυσικά να τις ξεπεράσει. Με μια αναζήτηση στο internet μπορείς να διαπιστώσεις ότι το 5c δεν πλησίασε τα αναμενόμενα. Επιπρόσθετα σε άρθρο της η WSJ αναφέρει ότι με την παρουσίαση των νέων iphone τον Σεπτέμβρη αναμένεται και η απόσυρση του 5c...



#48   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 27/08/2014 - 22:42

Φίλε μου θα μου επιτρέψει και γω με την σειρά μου να σου τονίσω ότι επιτυχία δεν θεωρείται όταν ένα νέο προϊόν κάνει πωλησεις (αυτό έλλειπε δλδ να μην κάνει ...) αλλά αν κάνει τις αναμενόμενες και φυσικά να τις ξεπεράσει. Με μια αναζήτηση στο internet μπορείς να διαπιστώσεις ότι το 5c δεν πλησίασε τα αναμενόμενα. Επιπρόσθετα σε άρθρο της η WSJ αναφέρει ότι με την παρουσίαση των νέων iphone τον Σεπτέμβρη αναμένεται και η απόσυρση του 5c...

Μαζι σου!! Αλλα σου ξαναλέω πως δεν ειχε ως στόχο να βγαλει κέρδος απο το 5C. Στόχος της ηταν το 5S. Και χαίρομαι που δεν θα αποσύρει το 5S και θα πάρει πουλο το 5C.

#49   dimpia

dimpia

    iPH newbie

  • 52 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 28/08/2014 - 10:53

Παιδιά γίνεται επι τόπου η αλλαγή ή στο κρατάνε εκεί για κάποιο διάστημα?



#50   dimosx

dimosx

    iPH Contributor

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/08/2014 - 11:16

πηγα ρωτησα το κρατανε επισης αν εχεις αλλαξει εσυ μπαταρια δεν το δεχονται ετσι λενε τολαχιστον και δεν παιζει να βαλεις την παλια γιατι λενε οτι φαινεται αν εχει ξεβιδωθει εστω μια φορα το τηλεφωνο αυτο μου ειπαν τουλαχιστον απο το istorm



#51   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 28/08/2014 - 11:36

πηγα ρωτησα το κρατανε επισης αν εχεις αλλαξει εσυ μπαταρια δεν το δεχονται ετσι λενε τολαχιστον και δεν παιζει να βαλεις την παλια γιατι λενε οτι φαινεται αν εχει ξεβιδωθει εστω μια φορα το τηλεφωνο αυτο μου ειπαν τουλαχιστον απο το istorm

φιλε....αυτα ΔΕΝ ΤΑ ΡΩΤΑΝΕ!αν οντως ηθελες να το κανεις εβαζες την παλια το κουμπωνες το εστελνες και το κουνελι.

και οτι γινοταν.


iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#52   giormats

giormats

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Twitter:@gior_matsoukas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 28/08/2014 - 13:17

καλησπέρα, το δικό μου τηλεφωνο με τα δεδομένα ανοιχτά κραταει η μπαταρια 1 μέρα ειναι καλα η να κάνω την αντικατασταση μια και μου εχει μεσα για αυτο? πάντως δεν κανει τα κοψιματα απο 30% στο 0% που κάνει σε αλλους ,αλλα μηπως ειναι μια καλή ευκαιρία για μια νεα μπαταρία ωστε να κρατησει ?



#53   sveltosss

sveltosss

    iPH newbie

  • 64 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/08/2014 - 13:51

πηγα ρωτησα το κρατανε επισης αν εχεις αλλαξει εσυ μπαταρια δεν το δεχονται ετσι λενε τολαχιστον και δεν παιζει να βαλεις την παλια γιατι λενε οτι φαινεται αν εχει ξεβιδωθει εστω μια φορα το τηλεφωνο αυτο μου ειπαν τουλαχιστον απο το istorm

Θα πρέπει να είναι κάποιος κακοπροαίρετος στο service για να βάλει μεγεθυντικό φακό για να δει αν έχουν σημάδι οι βίδες.

Από την στιγμή που θα το παραλάβουν (infoquest), ας μου πούνε ότι έχει ανοιχτεί το τηλέφωνο. Θα τους πω ότι το άνοιξαν αυτοί.

 

Από την άλλη εφόσον λένε ότι σου πληρώνουν την μπαταρία μήπως να το δοκιμάζαμε κι αυτό?

 

Εγώ πάντως θα το στείλω γιατί έχω και θέμα με το sleep/awake



#54   boogeyman

boogeyman

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/08/2014 - 17:22

καλησπέρα, το δικό μου τηλεφωνο με τα δεδομένα ανοιχτά κραταει η μπαταρια 1 μέρα ειναι καλα η να κάνω την αντικατασταση μια και μου εχει μεσα για αυτο? πάντως δεν κανει τα κοψιματα απο 30% στο 0% που κάνει σε αλλους ,αλλα μηπως ειναι μια καλή ευκαιρία για μια νεα μπαταρία ωστε να κρατησει ?

Κανε αντικατασταση



#55   dimosx

dimosx

    iPH Contributor

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/08/2014 - 11:57

<<εβαζες την παλια το κουμπωνες το εστελνες>> εμενα μου ειπαν οτι αν εχει εστω μια φορα ξεβιδωθει φαινεται οποτε αυτο πους ειπες δεν παιζει αν ειναι οντως ετσι

επισης ειπαν οτι καθυστερει γιατι ενω παλλιοτερα σε τετοιες εργασιες απλα αντικαθιστουσαν ολο το τηλεφωνο τωρα το στελνωουν το βαζουν παλι στην γραμμη παραγωγης για νεα μπαταρια και το στελνουν πισω οποτε απο οτι καταλανβα μιλαμε για 15 μερες μινιμουμ


Τελευταία επεξεργασία από: dimosx, 29/08/2014 - 11:58


#56   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 29/08/2014 - 12:42

<<εβαζες την παλια το κουμπωνες το εστελνες>> εμενα μου ειπαν οτι αν εχει εστω μια φορα ξεβιδωθει φαινεται οποτε αυτο πους ειπες δεν παιζει αν ειναι οντως ετσι

επισης ειπαν οτι καθυστερει γιατι ενω παλλιοτερα σε τετοιες εργασιες απλα αντικαθιστουσαν ολο το τηλεφωνο τωρα το στελνωουν το βαζουν παλι στην γραμμη παραγωγης για νεα μπαταρια και το στελνουν πισω οποτε απο οτι καταλανβα μιλαμε για 15 μερες μινιμουμ

τα ειχα ανοιξει ΟΛΑ οσα εχω στειλει και δεν μου ειπαν ποτε οτι εχει ανοιχθει...και επαιρνα καινουριο...το να πας να τους πεις το ανοιξα....μμμ....δεν θα το σχολιασω...


iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#57   thanozr

thanozr

    iPH Contributor

  • 1.429 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 29/08/2014 - 13:17

Γενικά σημαδάκια μικρά πάντα αφήνονται, το θέμα πόσο ο άλλος θέλει για κάποιο λόγο να στο κόψει.



#58   Nikosko123

Nikosko123

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/08/2014 - 11:26

Ειμαι κι εγω στο προγραμμα και εχω αυτο το προβλημα με την μπαταρια, 35% σβηνει.. Ειμαι απο Κρητη , που μπορω να δω που μπορω να παω για αντικατασταση μπαταριας? ευχαριστω



#59   mozzergr

mozzergr

    iPH User

  • 153 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 01/09/2014 - 08:59

Καλημέρα.

Από το service point της Θεσσαλονίκης μου είπαν πως αν και δεν ξέρουν ακόμη λεπτομέρειες (τους κάλεσα την Παρασκευή) το κινητό θα αποστέλλεται στην Αθήνα (!) για την αλλαγή της μπαταρίας. Προσωπικά το βρίσκω απαράδεκτο (στο κάτω κάτω δώστε μου την μπαταρία να την περάσω εγώ αν είναι να μείνω ένα μήνα χωρίς κινητό) για διαδικασία που διαρκεί δύο λεπτά, και θεωρώ πως το κάνουν μόνο και μόνο για αποθάρρυνση των πελατών από το να κάνουν χρήση του προγράμματος.



#60   jim clarinetist

jim clarinetist

    iPH Addict

  • 688 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 01/09/2014 - 11:48

Προχθές πήγα κι εγώ το δικό μου για μπαταρία.

Εξωτερικά έχει χτυπηματάκια-σημάδια. Ο τύπος στο iStorm μου είπε οτι μπορεί να μην το ανοίξουν καν φοβούμενοι μήπως δεν μπορούν να το ξανακλείσουν 

με τα σημάδια που έχει στην κάσα.

Σε αυτή την περίπτωση, όπως επίσης στην περίπτωση που έχει πάρει νερό ή για ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ λόγω σε βγάλουν εκτός προγράμματος

στο επιστρέφουν και πληρώνεις 25 ευρώ!!

:ph34r:  B)



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες