Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Mac mini και video editing


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   iVagos

iVagos

    iPH Member

  • 283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 29/08/2014 - 22:28

Γεια σας σκέφτομαι για αγορα του συγκεκριμένου υπολογιστή και στα σχέδια μου ειναι και η χρηση Final Cut Pro .. Θα ανταπεξέλθει τι λέτε ; Έχετε εμπειρία .. (Θα βαλω ssd Kai πρόσθετη ram ..)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.088 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 29/08/2014 - 22:56

Με τις δυο αυτές προσθήκες δεν μπορω να φανταστώ να έχεις κανένα προβλημα. Καλο θα ήταν να πηγαίνες για τον i7 επεξεργαστη.

#3   iVagos

iVagos

    iPH Member

  • 283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 29/08/2014 - 22:59

Με τις δυο αυτές προσθήκες δεν μπορω να φανταστώ να έχεις κανένα προβλημα. Καλο θα ήταν να πηγαίνες για τον i7 επεξεργαστη.

Ευχαριστω ! Γιατι όμως πολλοί λένε οτι ο iMac υπερτερεί σε αυτο ; Λόγω κάρτας γραφικών ; Κατι αλλο ;

#4   toxotis70

toxotis70

    iPH Contributor

  • 972 μηνύματα

Δημοσίευση 29/08/2014 - 23:08

κυριως λογω καρτας γραφικων.... αν παρεις mac mini i7 kai 16GB RAM + SSD δε θα εχεις κανενα προβλημα.



#5   dennis97

dennis97

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/08/2014 - 23:21

Εάν μπορείς,περίμενε λίγο.

 

Λογικά μέσα στους επόμενους μήνες, θα παρουσιαστεί το νέο μοντέλο διότι το υπάρχον είναι ήδη 2 χρόνια στην αγορά.


Τελευταία επεξεργασία από: dennis97, 29/08/2014 - 23:21


#6   iVagos

iVagos

    iPH Member

  • 283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 29/08/2014 - 23:29

Εάν μπορείς,περίμενε λίγο.
 
Λογικά μέσα στους επόμενους μήνες, θα παρουσιαστεί το νέο μοντέλο διότι το υπάρχον είναι ήδη 2 χρόνια στην αγορά.

το εχω στο νου μου Ευχαριστω !!

#7   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 30/08/2014 - 00:49

το εχω στο νου μου Ευχαριστω !!

Και εγώ αυτής της άποψης είμαι.. Eγώ δούλευα στο μοντέλο του 2010 με λίγο ζόρι αλλά δούλευα!!

 

Ακόμα και στο Mac pro που έχω τώρα (2 x 2.93 GHz 6-Core Intel Xeon) αν του βάλω κανένα "βαρύ" εφέ θέλει την ώρα του να κάνει ρέντερ.. Του έχω αλλάξει 3 κάρτες γραφικών, από την πιο μικρή μέχρι και την πιο μεγάλη  και η ώρα δεν άλλαξε, άρα πιστεύω πως έχει να κάνει με τον επεξεργαστή το Final Cut Pro, αντίθετα με τον Avid που συνεργάζεται και με την κάρτα γραφικών!

 

 

Από το 2010 μέχρι τώρα έχουν αλλάξει πολλά σε ότι αφορά τα εφέ που υπάρχουν για το FCP, έχουν γίνει πιο βαριά λόγο των καταπληκτικών αποτελεσμάτων οπτικά και των πολλών δυνατοτήτων που σου προσφέρουν και έτσι χρειάζεσαι ένα τυπικά καλό μηχάνημα για να δουλέψεις... Το Mini πιστεύω πως είναι κάπου στην μέση..


Τελευταία επεξεργασία από: velkus, 30/08/2014 - 00:49

@CaLi@





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες