Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Μπαταρία iPhone 4s


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
22 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   karanast

karanast

    iPH Enthousiast

  • 436 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 31/08/2014 - 16:40

Καλησπέρα στην κοινότητα. Μετά από αναβάθμιση στην 7.1.2 η μπαταρία του 4s αποφορτιζεται με τρελό ρυθμό. Για να γράψω αυτό το post έχει φάει ήδη 5% με 3G συνδεση! Αυτήν τη στιγμή είναι στο 23% με χρήση 3 ώρες και αναμονή 1 ημέρα και 20 ώρες. Επισυνάπτω φωτογραφία από το battery life. Πιστεύετε ότι είναι εντάξει; Μήπως το restore θα διορθωνε την κατάσταση; Ευχαριστώ.

Συνημμένα αρχεία

  • Συνημμένο αρχείο  image.jpg   112,54KB   44 λήψεις


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   EchiDNA

EchiDNA

    iPH Enthousiast

  • 359 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/08/2014 - 17:05

Μια χαρα εισαι.

#3   karanast

karanast

    iPH Enthousiast

  • 436 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 31/08/2014 - 18:08

Μια χαρά σε τι; Σε κατάσταση μπαταρίας ή σε ρυθμό κατανάλωσης;

#4   EchiDNA

EchiDNA

    iPH Enthousiast

  • 359 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/08/2014 - 19:21

Σε κατάσταση ειναι μια χαρα. Επίσης και ο χρόνος που σου βγάζει. Γενικά το ios 7 τη γονάτισε τη μπαταρία

#5   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 31/08/2014 - 19:39

Πλάκα κανεις;491 φορτίσεις ;την περίμενα πιο χάλια αλλά δείχνει καλά στατιστικά

Κοιτά μην έχεις περάσει back up από jailbreak

Κανε καθαρό restore set up as new

Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 01/09/2014 - 00:03

iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#6   karanast

karanast

    iPH Enthousiast

  • 436 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 31/08/2014 - 21:02

Κανε καθαρό restore set up as new


Δεν έχω περάσει backup από το jailbreak. Επίσης το restore στη 7.1.2 έγινε με set up as new στο τέλος. Πιστεύεις ότι με αυτήν την κατανάλωση πρέπει να ξανακάνω restore;

#7   Thanasiskok

Thanasiskok

    iPH Addict

  • 609 μηνύματα
  • Twitter:@thanasiskok
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:thanasiskok

Δημοσίευση 31/08/2014 - 23:52

Συγνωμη για την ασχετη ερωτηση αλλα η εφαρμογη αυτη υπαρχει στο applstore? Γιατι την ψαχνω και δεν τη βρισκω!

#8   karanast

karanast

    iPH Enthousiast

  • 436 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 01/09/2014 - 01:41

Συγνωμη για την ασχετη ερωτηση αλλα η εφαρμογη αυτη υπαρχει στο applstore? Γιατι την ψαχνω και δεν τη βρισκω!


Όχι. Υπάρχει στο cydia. Προϋπόθεση να έχεις jailbreak

#9   Thanasiskok

Thanasiskok

    iPH Addict

  • 609 μηνύματα
  • Twitter:@thanasiskok
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:thanasiskok

Δημοσίευση 01/09/2014 - 09:19

Α οκ ευχαριστώ πολυ! Όσο για την μπαταρία κι εγώ στο 4S με το 7αρι πάνω (χωρίς jailbreak) παρατήρησα ότι την ρουφαει με κανονική χρήση ίσα ίσα τη βγάζει τη μερα, με βαριά χρήση με συνέχεια 3G ανοιχτό το απόγευμα αργά θέλει φορτίσει. Ενώ παλιότερα μου κρατούσε 2 μερες με κανονική χρήση και με βαριά 1,5. Αν και με τη 8αρα συνεχίσει έτσι θα χρειαστεί αλλαγή κινητού γιατί πάλι καλά άντεξε πάνω απο 2,5 χρονια!

#10   DLS

DLS

    iPH Addict

  • 890 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 06/09/2014 - 20:40

Όταν εχω το κινητο στη φόρτιση κ το χρησιμοποιώ η μπαταρία πέφτει αντί να ανεβαίνει. Μεχρι τωρα δε γινόταν αυτο. Υπαρχει περίπτωση να φταει το καλώδιο που άλλαξα τελευταία κ δεν ειναι γνήσιο; Αν κ νομίζω ότι το καλώδιο δεν παίζει ρόλο αλλα ο τελικός φορτιστής που συνδέεται με την πρίζα. Τι αλλο μπορεί να φταει;

#11   tttsakalos

tttsakalos

    iPH Enthousiast

  • 384 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tttsakalos

Δημοσίευση 06/09/2014 - 20:46

Εμένα μετα απο αλλαγή μπαταρίας αργεί να φόρτωση

#12   tttsakalos

tttsakalos

    iPH Enthousiast

  • 384 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tttsakalos

Δημοσίευση 08/09/2014 - 18:23

Παω για αλλαγή παλι

#13   Thanasiskok

Thanasiskok

    iPH Addict

  • 609 μηνύματα
  • Twitter:@thanasiskok
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:thanasiskok

Δημοσίευση 16/09/2014 - 00:11

Καλησπερα κι απο εμενα και παλι λοιπον απο τον απριλιο και μετα εχω παρατηρησει μεγαλη διαβρωση στην μπαταρια του 4s μου. Την τελευταια βδομαδα πλεον δεν μου βγαζει τη μερα
5+ ωρες χρησης
18+ ωρες αναμονη
Και την μια μερα την αγγιζει με μετρια χρηση. Νομιζω οτι χρειαζεται αλλαγη. 1αξιζει η αλλαγη? Θα δω διαφορα? Θα δω προβληματα στο μελλον? Γινεται ευκολα η αλλαγη? Να κανω υπομονη και προς το πασχα να αλλαξω μια και καλη συσκευη? Η συκευη ειναι 4s 2,5 χρονων

#14   EchiDNA

EchiDNA

    iPH Enthousiast

  • 359 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/09/2014 - 09:49

Καλησπερα κι απο εμενα και παλι λοιπον απο τον απριλιο και μετα εχω παρατηρησει μεγαλη διαβρωση στην μπαταρια του 4s μου. Την τελευταια βδομαδα πλεον δεν μου βγαζει τη μερα
5+ ωρες χρησης
18+ ωρες αναμονη
Και την μια μερα την αγγιζει με μετρια χρηση. Νομιζω οτι χρειαζεται αλλαγη. 1αξιζει η αλλαγη? Θα δω διαφορα? Θα δω προβληματα στο μελλον? Γινεται ευκολα η αλλαγη? Να κανω υπομονη και προς το πασχα να αλλαξω μια και καλη συσκευη? Η συκευη ειναι 4s 2,5 χρονων

Θανάση το ίδιο έχω κι εγώ. Το κινητό είναι αγορασμένο απ' την πρώτη εβδομάδα που κυκλοφόρησε Ελλάδα, 

Πιστεύω ότι πέραν από την φυσιολογική φθορά της μπαταρίας, στο δικό μου τουλάχιστον, παίζει μεγάλο ρόλο και το σετάρισμα. Έχω 10 λογαριασμούς email και αν τους έχω στο push τρώνε τρελή μπαταρία. Άσε που αρκετές φορές κάποιοι κολλάνε και ξαναφορτώνουν από την αρχή όλα τα data (το πιο προβληματικό είναι το yahoo mail σε μένα).

Μεγάλο μείον η κατανάλωση του iOS7 και φυσικά το 3G.

 

Έχω αντίστοιχους χρόνους με το δικό σου. Σκέφτομαι να κάνω setup as new, να το δουλέψω 2-3 μέρες χωρίς τίποτα μέσα και μετά να προσθέτω σταδιακά εφαρμογές και email. Πιστεύω ότι η βελτίωση θα είναι μεγάλη. 



#15   Thanasiskok

Thanasiskok

    iPH Addict

  • 609 μηνύματα
  • Twitter:@thanasiskok
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:thanasiskok

Δημοσίευση 16/09/2014 - 12:41

Θανάση το ίδιο έχω κι εγώ. Το κινητό είναι αγορασμένο απ' την πρώτη εβδομάδα που κυκλοφόρησε Ελλάδα,
Πιστεύω ότι πέραν από την φυσιολογική φθορά της μπαταρίας, στο δικό μου τουλάχιστον, παίζει μεγάλο ρόλο και το σετάρισμα. Έχω 10 λογαριασμούς email και αν τους έχω στο push τρώνε τρελή μπαταρία. Άσε που αρκετές φορές κάποιοι κολλάνε και ξαναφορτώνουν από την αρχή όλα τα data (το πιο προβληματικό είναι το yahoo mail σε μένα).
Μεγάλο μείον η κατανάλωση του iOS7 και φυσικά το 3G.

Έχω αντίστοιχους χρόνους με το δικό σου. Σκέφτομαι να κάνω setup as new, να το δουλέψω 2-3 μέρες χωρίς τίποτα μέσα και μετά να προσθέτω σταδιακά εφαρμογές και email. Πιστεύω ότι η βελτίωση θα είναι μεγάλη.


Με 3G η μπαταρία ζήτημα να αντέξει μισή μερα! Θα το κάνω setup as new με το iOS8 αύριο μπας και δω διάφορα! Αν και δεν το βλέπω! Νομιζω η λύση ειναι αλλαγή μπαταρίας ή αλλαγη συσκευής! Ειναι το μοναδικό πρόβλημα που εχει το κινητό κατα τα αλλά ειναι ΑΨΟΓΟ και συναγωνίζεται ακόμα και φετινά μοντέλα!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες