Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Προβλήμα με iFile..


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Akis2468

Akis2468

    iPH Contributor

  • 1.264 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/09/2014 - 20:16

Καλησπερα, εχω ενα 4s και ενα ipad mini πρωτης γενιας και τα δυο jb στην 7.1.2..
Οποτε παω να παιξω ενα οποιοδηποτε βιντεο, οποιασδηποτε διαρκειας απο το iFile crashαρει..
Καποιες φορες μπορει να παιξει το βιντεο κ αν πατησω να παιξει ξανα κρασαρει το iFile και μετα νεκρωνει εντελως η συσκευη και θελει hard reset.. Το μεγεθος του αρχειου ή ο χρονος του βιντεο δεν δειχνει να παιζει κανενα ρολο. Το παθαινει ειτε με ταινιες, ειτε με μικρα βιντεο των 20-30 mb.. Το παθαινουν και οι δυο συσκευες. Ενω παλαιοτερο ipad με jb στην 6.1.3 δεν το παθαινει..
Παιζει καποιο θεμα συμβατοτητας με το iFile στην 7.1.2? Γνωριζετε τι μπορει να φταιει?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 02/09/2014 - 20:21

Μου το κανει και μενα στο iPad αυτο. Δεν εχω βρει λυση.

Απλα τα περναω με copy paste στο vlc απο το iFile και τα βλεπω εκει.

#3   Akis2468

Akis2468

    iPH Contributor

  • 1.264 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/09/2014 - 20:26

Σωστος. Το vlc παιζει μια χαρα. Απλα μου κανει εντυπωση γιατι στο παλιο το ipad εβλεπα βιντεο που κατεβαζα στο φακελο downloads απευθειας χωρις κανενα προβλημα..
Ξεχασα να αναφερω οτι τα βιντεο ειναι παντοτε σε mp4 μορφη (την οποια υποτιθεται παιζει το mini και το iphone), δεν ξερω ποιες αλλες υποστηριζει αλλα θεωρω πως το προβλημα δεν ειναι στην μορφη του αρχειου. Ειναι προβλημα μαλλον με το iFile..




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες