Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * - - - 7 ψήφοι

Service Infoquest iPhone...μια νέα Arvato γεννιέται...;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
94 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 04/05/2016 - 15:11

iphone 6 εχω και δεν εχει περασει ουτε ο πρωτος χρονος τησ εγγυησης ακομη...πηρα τηλ σημερα στην infoquest και μου ειπαν οτι σε καποια πραγματα γινεται επισκευη απλα πρεπει πρωτα να το ελεγξει τεχνικος..θα εχω καλυτερη εξυπηρετηση στη document?ποια η διαφορα με την infoquest?

Στη Document απλά είναι τυπικότατοι σε όλα. Όχι οτι θα έχεις πρόβλημα με την Info..

 

Τι πρόβλημα έχεις στη συσκευή?


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   starnik

starnik

    iPH User

  • 160 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 04/05/2016 - 16:12

Το ακουστικό δεν βγάζει καθαρό ήχο και είναι πολύ χαμηλός..δυσκολεύομαι ν ακούσω κάποιον κατα την κλήση..το σύγκρινε και με αλλά iPhone και είναι αρκετά χαμηλότερη η ένταση του αλλά και η ποιότητα του..θα μου το αλλάξουν λες το εξάρτημα η θα μου δώσουν ανακατασκευασμένο;

#78   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 04/05/2016 - 16:34

Ανακα/σμένο θα πάρεις. Δοκίμασε πάντως να καθαρίσεις και τη σήτα μήπως έχει μαζέψει σκόνη εκεί.

 

Είναι σύνηθες να φταίει αυτό τελικά.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#79   diwali33

diwali33

    iPH Member

  • 250 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/06/2016 - 17:43

Πηγα και εγω σήμερα με ενα MBP 2011 να αλλάξω μπαταρία γιατί κανει κατι περίεργα. Ρωτάω να το αφήσω να περάσω να το πάρω σε λιγάκι (η διαδικασία ειναι 2 λεπτά το πολύ).
Μου λένε θέλει 8 εργάσιμες να το δει τεχνικός και αν φταίει η μπαταρία, 4!εργασιμες να έρθει οδικώς η μπαταρία απο την Apple.
Πήρα μια απο το skroutz και τελείωσα σε 1 ωριτσα. Έλεγα απλά να βάλω και καλά αυθεντική. Εξυπηρέτηση 0 πάντως. Τραγικοί.

#80   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 14/06/2016 - 18:05

Δες πως θα παει με την μη αυθεντικη γιατι οι μπαταριες για τα μακ ειναι πονεμενη ιστορια. Πολυ δυσκολα βρισκεις καλης ποιοτητας σε τιμη που να συμφερει εναντι της αυθεντικης. Οι φθηνες ειχαν πολλα προβληματα

#81   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 14/06/2016 - 18:10

Το ακουστικό δεν βγάζει καθαρό ήχο και είναι πολύ χαμηλός..δυσκολεύομαι ν ακούσω κάποιον κατα την κλήση..το σύγκρινε και με αλλά iPhone και είναι αρκετά χαμηλότερη η ένταση του αλλά και η ποιότητα του..θα μου το αλλάξουν λες το εξάρτημα η θα μου δώσουν ανακατασκευασμένο;


Ελπίζω το ανακατασκευασμένο που θα έρθει λογικά από Ολλανδία να σου βγει χωρίς κανένα πρόβλημα διότι και εγώ για το ίδιο πρόβλημα είχα πάει Infoquest το δικό μου και κατέληξα να αλλάξω και το πρώτο ανακατασκευασμένο που μου έδωσαν με δευτερο και πήγα ήρθα ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ-Ρεντη 3 φορές

#82   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 14/06/2016 - 18:56

Πηγα και εγω σήμερα με ενα MBP 2011 να αλλάξω μπαταρία γιατί κανει κατι περίεργα. Ρωτάω να το αφήσω να περάσω να το πάρω σε λιγάκι (η διαδικασία ειναι 2 λεπτά το πολύ).
Μου λένε θέλει 8 εργάσιμες να το δει τεχνικός και αν φταίει η μπαταρία, 4!εργασιμες να έρθει οδικώς η μπαταρία απο την Apple.
Πήρα μια απο το skroutz και τελείωσα σε 1 ωριτσα. Έλεγα απλά να βάλω και καλά αυθεντική. Εξυπηρέτηση 0 πάντως. Τραγικοί.

Σε όποιο και να το πήγαινες απο τα εξουσιοδοτημένα, η αλλαγή δε θα γινόταν εκείνη τη στιγμή.

 

Πρέπει να γίνει η παραγγελία του ανταλλακτικού. Για τις μέρες πάλι που σου είπαν, σίγουρα δε θα έπαιρνε τόσο. Για το τυπικό στο είπαν.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#83   diwali33

diwali33

    iPH Member

  • 250 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/06/2016 - 19:15

Σε όποιο και να το πήγαινες απο τα εξουσιοδοτημένα, η αλλαγή δε θα γινόταν εκείνη τη στιγμή.

Πρέπει να γίνει η παραγγελία του ανταλλακτικού. Για τις μέρες πάλι που σου είπαν, σίγουρα δε θα έπαιρνε τόσο. Για το τυπικό στο είπαν.

Το θέμα ειναι οτι εγω το χρησιμοποιώ για δουλειά το laptop και το να περιμένω 10 εργάσιμες για μια μπαταρία ειναι τουλάχιστον γελοίο. Δεν γίνεται να εχει το κάθε σκρουτζομαγαζο στοκ και ο "premium" reseller να εχει μόνο λουράκια για το Apple Watch σε στοκ.

#84   michkal91

michkal91

    iPH Elite Poster

  • 2.335 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Michkal91

Δημοσίευση 16/07/2016 - 09:41

Παιδιά ερώτηση. Πήγα το τηλέφωνο ξαδέρφου μου στην Ινφο για πρόβλημα μπαταρίας και μερικές φορές έχανε το σήμα. Όταν τι παρέλαβα είχε στη πλάτη δυο βαθουλώματα που δεν τα είχε πριν. Επίσης δεν τς είχαν σημειώσει στο χαρτί. Τι κάνουμε σε αυτή τη περίπτωση;
(Μπαταρία δεν άλλαξαν γιατί είπαν ότι δεν είχε θέμα)

Τελευταία επεξεργασία από: michkal91, 16/07/2016 - 09:42


#85   karless

karless

    iPH Hero

  • 5.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 16/07/2016 - 10:01

Καλα ξεμπερδεματα..


Sent from my iPad using Tapatalk

#86   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 16/07/2016 - 10:05

infoQuest & Service = καραγκιόζ μπερντέ...


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#87   krete

krete

    iPH Enthousiast

  • 598 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 16/07/2016 - 10:32

Ωχ !! αρχίσαμε :lol: 

 

Πάντως δύσκολα θα βγάλεις άκρη,επικοινώνησε μαζί τους  εξηγώντας τι έχει γίνει αν και δεν νομίζω να παραδεχτούν κάτι .

Μπορείς να μιλήσεις με  με το Customer Relations και αν δεν βγάλεις άκρη πας για Συνήγορο του Καταναλωτή , έχεις και την δυνατότητα  επικοινωνίας με το  Apple Support στο Twitter οπού συνήθως απαντάνε .



#88   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 16/07/2016 - 10:38

Ωχ !! αρχίσαμε :lol:

 

Πάντως δύσκολα θα βγάλεις άκρη,επικοινώνησε μαζί τους  εξηγώντας τι έχει γίνει αν και δεν νομίζω να παραδεχτούν κάτι .

Μπορείς να μιλήσεις με  με το Customer Relations και αν δεν βγάλεις άκρη πας για Συνήγορο του Καταναλωτή , έχεις και την δυνατότητα  επικοινωνίας με το  Apple Support στο Twitter οπού συνήθως απαντάνε .

Apple Support στο Ελλάντα ντε βγάζεις άκρη, και για να συνδέσουν με Customer Relations... ούτε το θεό πατέρα να έχεις.


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#89   michkal91

michkal91

    iPH Elite Poster

  • 2.335 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Michkal91

Δημοσίευση 16/07/2016 - 12:15

το γαματο ειναι οτι το τηλεφωνο δεν εχει καν χτυπημα, δεν φαινεται ποτε να εχει πτωση και η κοπελα μου λεει εμεις τα ανοιγουμε τα κινητα με εργαλεια της απλ...



#90   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 16/07/2016 - 12:18

το γαματο ειναι οτι το τηλεφωνο δεν εχει καν χτυπημα, δεν φαινεται ποτε να εχει πτωση και η κοπελα μου λεει εμεις τα ανοιγουμε τα κινητα με εργαλεια της απλ...

καλά εδώ για μία οθόνη αφού έχουνε εργαλεία της Apple παπάτζες τότε γιατί τα στέλνουν στην Ολλανδία; Καλά πολύ κουτόχορτο θέλουν να μα ταΐσουν από την infoQuest...


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες