Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 15 ψήφοι

iPhone 6 (Ημερομηνία κυκλοφορίας στην Ελλάδα - Τιμή)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2799 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1816   fireleader

fireleader

    iPH Enthousiast

  • 378 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 01/11/2014 - 19:47

Παιδιά επειδή όπως καταλαβαίνω αρκετοί από εσάς αγοράζετε iPhone κάθε χρόνο υπάρχει περίπτωση να μου προτείνετε κάποια μαγαζιά (κυρίως σκρουτζομάγαζα) που προτιμάτε και ξέρετε ότι έχουν DOA. Το τελευταίο πράγμα που θέλω είναι να δώσω 850€ και να φύγω με ένα τηλέφωνο που θα έχει κάποιο ελάττωμα (καμένο πίξελ, πρόβλημα με οθόνη κτλ) και μετά να ψάχνομαι.

 

Αν απαγορεύεται να γίνει αυτό δημόσια ας μου στείλετε PM. B)

Δεν βλέπω τον λόγο να απαγορεύεται κάτι τέτοιο. Επειδή και εγώ σκοπεύω να αγοράσω το 6 από σκρουτζ αλλά έχω διαβάσει πολλά για το DOA που κάποιοι λένε πως δίνουν και όταν έρθει η ώρα υπεκφεύγουν την εξυπηρέτηση με διάφορες φθηνές δικαιολογίες. Έχει κάποιος προσωπική εμπειρία με κάποιο μαγαζί από το σκρουτζ, δηλαδή να χρειάστηκε αυτήν την υπηρεσία και να του προσφέρθηκε απροβλημάτιστα από το μαγαζί; Ευχαριστώ.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1817   thakost

thakost

    iPH User

  • 146 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 01/11/2014 - 19:54

Τι νούμερο φανταζόσουν;

Πλάκα κάνει,καθώς είναι γνωστό ότι ανταγωνιστές και haters την έκφραση αυτή την έχουν σαν μύχιο πόθο τους,αλλά η πραγματικότητα συνεχώς τους διαψεύδει!



#1818   paros99

paros99

    iPH newbie

  • 34 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 01/11/2014 - 19:58

Φαντάσου ότι αυτό το κινητό θα το έπαιρνα το πρωί του το είχα κλείσει από χτες το βράδι και ενώ ήμουν στο δρόμο μου στέλνει μνμ ότι ήρθε μια κοπέλα και το πήρε,τον λέγανε Νίκο και ήταν από Πεντέλη για να δεις ότι ξέρω τι σου λέω.καλοριζικο και να το χαρείς κοπέλια.


Oh yes!!!!! Ευχαριστωωωωω!

#1819   applyr

applyr

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 01/11/2014 - 20:07

Δεν βλέπω τον λόγο να απαγορεύεται κάτι τέτοιο. Επειδή και εγώ σκοπεύω να αγοράσω το 6 από σκρουτζ αλλά έχω διαβάσει πολλά για το DOA που κάποιοι λένε πως δίνουν και όταν έρθει η ώρα υπεκφεύγουν την εξυπηρέτηση με διάφορες φθηνές δικαιολογίες. Έχει κάποιος προσωπική εμπειρία με κάποιο μαγαζί από το σκρουτζ, δηλαδή να χρειάστηκε αυτήν την υπηρεσία και να του προσφέρθηκε απροβλημάτιστα από το μαγαζί; Ευχαριστώ.

Απλά επειδή μπορεί να θεωρηθεί διαφήμιση, γι' αυτό το τόνισα. Αλλιώς ναι καλύτερα δημόσια να μας πουν.



#1820   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 01/11/2014 - 20:23

Για DOA απο προσωπική μου εμπειρία , όχι απο σκρουτζομαγαζο , η Media Markt είναι πολύ καλή .

Όταν πήρα το iPad μου , κλασικά έψαξα όλα τα καταστήματα και απο τύχη βρήκα ένα Τελευταιο κομμάτι στα media markt στο περιστέρι . Όταν το άνοιξα βρήκα καμμένο πιξελ. Το επέστρεψα και μου είπαν ότι δεν είχαν άλλο να μου δώσουν οπότε πήρα όλα τα χρήματα πίσω .

Την μεθεπόμενη μέρα με πήραν απο τα iStorm ότι είχαν διαθέσιμο και τελικά το πήρα απο εκεί .

Δυστυχώς και αυτό είχε καμμένο πιξελ και όταν το επέστρεψα έγινα κολλητός με τα refurbished.

Οπότε το 6 plus μου το παρηγγειλα απο τα media markt online μιας κι εδώ που μένω τώρα δεν έχει καταστημα , αν και το πότε θα το παραλάβω ένας θεός ξέρει . Κάτι ανάλογο κάνει και ο κοτσοβολος αλλά πρέπει να πληρώσεις το αντίστοιχο care pack . Απο αλλά σκρουτζομαγαζα δεν έχω ιδέα αν και έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για κάποια απο αυτά .

#1821   applyr

applyr

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 01/11/2014 - 20:29

Για DOA απο προσωπική μου εμπειρία , όχι απο σκρουτζομαγαζο , η Media Markt είναι πολύ καλή .

Όταν πήρα το iPad μου , κλασικά έψαξα όλα τα καταστήματα και απο τύχη βρήκα ένα Τελευταιο κομμάτι στα media markt στο περιστέρι . Όταν το άνοιξα βρήκα καμμένο πιξελ. Το επέστρεψα και μου είπαν ότι δεν είχαν άλλο να μου δώσουν οπότε πήρα όλα τα χρήματα πίσω .

Την μεθεπόμενη μέρα με πήραν απο τα iStorm ότι είχαν διαθέσιμο και τελικά το πήρα απο εκεί .

Δυστυχώς και αυτό είχε καμμένο πιξελ και όταν το επέστρεψα έγινα κολλητός με τα refurbished.

Οπότε το 6 plus μου το παρηγγειλα απο τα media markt online μιας κι εδώ που μένω τώρα δεν έχει καταστημα , αν και το πότε θα το παραλάβω ένας θεός ξέρει . Κάτι ανάλογο κάνει και ο κοτσοβολος αλλά πρέπει να πληρώσεις το αντίστοιχο care pack . Απο αλλά σκρουτζομαγαζα δεν έχω ιδέα αν και έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για κάποια απο αυτά .

Να σου πω την αλήθεια κι εγώ τα καμένα πίξελ φοβάμαι περισσότερο γιατί έχω κακές εμπειρίες και είμαι γκαντέμης γενικά με αυτά.



#1822   Charilaos

Charilaos

    iPH newbie

  • 35 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/11/2014 - 20:34

Ξεπακετάρισμα!!!!!!!!
Συνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1414866610.987165.jpg   202,8KB   63 λήψεις
Το πήρα σήμερα το μεσημέρι!!!!!!!
Συνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1414866656.501506.jpg   245,32KB   59 λήψεις
Το έβαλα για φόρτισμα και περιμένω αύριο να βάλω SIM card μιας και αυτή που έχω στο 4s δεν μπαίνει!!!!!!!!
Συνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1414866776.472292.jpg   240,16KB   59 λήψεις
Είναι το gold!!!!!
Συνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1414866822.895757.jpg   233,8KB   58 λήψεις
128gb!!!!!
Συνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1414866876.466456.jpg   140,76KB   57 λήψεις

#1823   Spiroslp

Spiroslp

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:Spiroslp

Δημοσίευση 01/11/2014 - 20:35

iPhone 3GS, 4S, 5S, AppleS



#1824   DLS

DLS

    iPH Addict

  • 890 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 01/11/2014 - 20:46

ν α σου πω την αληθεια δεν πηγε καν το μυαλο μου ποσα θα πουλαγε εδω, παντος 10.000 σε μια μερα το θεωρο πολυ μεγαλο νουμερο


Συμφωνώ! Αριθμός πληθυσμού μιας μικρής πόλης! Καθόλου ευκαταφρόνητο νούμερο! Θαρρώ πως θα είμαι ενας απο τους 50.000 που αναφέρονται για τη συνέχεια! :Ρ

#1825   DLS

DLS

    iPH Addict

  • 890 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 01/11/2014 - 20:51

Πλάκα κάνει,καθώς είναι γνωστό ότι ανταγωνιστές και haters την έκφραση αυτή την έχουν σαν μύχιο πόθο τους,αλλά η πραγματικότητα συνεχώς τους διαψεύδει!


Αμα δεν κανει πωλήσεις θεωρείται αποτυχία, αν κάνει θεωρείται οτι οι αγοραστές ειναι πρόβατα και πέφτουν με τα μούτρα σε ενα προϊόν που ειναι σκέτη μόδα! Οπότε δε βγάζεις ποτέ ακρη με τους haters! Ασε να βλέπουν τα νούμερα κ εμείς να το απολαμβάνουμε! :)

#1826   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 01/11/2014 - 20:54

Ξεπακετάρισμα!!!!!!!!
attachicon.gifImageUploadedByTapatalk1414866610.987165.jpg
Το πήρα σήμερα το μεσημέρι!!!!!!!
attachicon.gifImageUploadedByTapatalk1414866656.501506.jpg
Το έβαλα για φόρτισμα και περιμένω αύριο να βάλω SIM card μιας και αυτή που έχω στο 4s δεν μπαίνει!!!!!!!!
attachicon.gifImageUploadedByTapatalk1414866776.472292.jpg
Είναι το gold!!!!!
attachicon.gifImageUploadedByTapatalk1414866822.895757.jpg
128gb!!!!!
attachicon.gifImageUploadedByTapatalk1414866876.466456.jpg

καλοριζικο φίλε!!!το χρυσό πάντως πάει γάντι με το σεμεδακι της μαμάς !!! :P

#1827   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 01/11/2014 - 20:59

Εγώ απλά Θα αναφέρω για την ιστορία ότι για κάτι που δεν ενδιαφέρει πολλούς δεν ακούγεται!το ξέρατε ότι το Galaxy note 4 έχει κατασκευαστικό ελάττωμα πίσω με το ψευτοκαπακο του και δεν κουμπώνει στις γωνιές ;;ανατρέξτε στο YouTube και Google να δείτε αλλά δεν ακούστηκε ποτέ και πουθενά .διοτι απλά δεν πουλάει όσο ένα apple .και αυτά περί στραβωματος δλδ έλεος !!!οταν παρεις ένα αυτοκίνητο πας και σπρώξεις τις πόρτες να δεις αν κάνουν λακκούβα;;;έλεος makakes έλεος !!!
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#1828   Charilaos

Charilaos

    iPH newbie

  • 35 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/11/2014 - 21:03

καλοριζικο φίλε!!!το χρυσό πάντως πάει γάντι με το σεμεδακι της μαμάς !!! :P

χαχαχαχαχαχα

#1829   DTsuras

DTsuras

    iPH Enthousiast

  • 457 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 01/11/2014 - 21:09

Πώς είναι ένα καμμένο πιξελ?



#1830   Spiroslp

Spiroslp

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:Spiroslp

Δημοσίευση 01/11/2014 - 21:29

Και πως μπορούμε να κάνουμε κάποιο τεστ όταν το πάρουμε. Π.χ να βάλουμε ένα άσπρο φόντο ή μαύρο.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 7

0 μέλη, 7 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες