Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 15 ψήφοι

iPhone 6 (Ημερομηνία κυκλοφορίας στην Ελλάδα - Τιμή)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2799 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2551   yianniskyr

yianniskyr

    iPH Member

  • 222 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 24/11/2014 - 19:49

Εγω παρήγγειλα απο mytel iphone 6 plus silver 64gb . Λογικά θα το εχω αύριο . Να δούμε . Πάντως αξιόπιστο φαίνεται το μαγαζί .

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2552   ronner

ronner

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/11/2014 - 21:50

Εγώ, αλλά μετά από πολύ ψάξιμο και αφού έβαλα γνωστό, το παρέλαβα την Τετάρτη. Στην Κέρκυρα το βρήκε να φανταστείς και μου το στείλανε. Δεν υπάρχει πουθενά. Υπομονή λίγο ακόμα. Ακούγεται για τέλος του μήνα με αρχές Δεκέμβρη. Υπομονή!!! Πέρασε τόσος καιρός, λίγο ακόμα έμεινε. 

Απο ποιο κατάστημα?



#2553   gkok

gkok

    iPH Enthousiast

  • 563 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 25/11/2014 - 08:32

Εγω παρήγγειλα απο mytel iphone 6 plus silver 64gb . Λογικά θα το εχω αύριο . Να δούμε . Πάντως αξιόπιστο φαίνεται το μαγαζί .

 

Ψώνισα από εκεί την προηγούμενη εβδομάδα ένα plus 64 space gray.Μια χαρά είναι το μαγαζί, μάλιστα πήγα και το παρέλαβα από εκεί.



#2554   georgecore13

georgecore13

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 25/11/2014 - 09:57

Απο ποιο κατάστημα?

Από κατάστημα Cosmote στην Κέρκυρα και μου το έστειλαν σπίτι. Έβαλα γνωστό να ψάξει σε όλα τα καταστήματα μέσω του συστήματος και το μόνο που βρήκα εκείνη τη μέρα ήταν εκεί. Δεν υπήρχε άλλο κομμάτι. Πάντως με πήραν την Παρασκευή και από Cosmote τηλέφωνο που είχα εκδηλώσει ενδιαφέρον μέσω ανανέωσης και μου είπαν ότι έχουν διαθέσιμο. Δοκίμασε αν σε ενδιαφέρει με σύνδεση ή ανανέωση να καλέσεις στο 13838 μπας και καταφέρεις να κάνεις τη δουλειά σου. Είναι μπλέξιμο γενικά αλλά σιγά σιγά θα ισιώσει η κατάσταση.



#2555   psy2k

psy2k

    iPH newbie

  • 90 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 26/11/2014 - 08:24

Εχει ακουσει κανεις τιποτα για το ποτε θα παραλαβουν οι επισημοι επιτελους 6 64αρια; Εχει γινει γραφικη η κατασταση πλεον μετα απο εναμιση μηνα απο τις προπαραγγελιες.



#2556   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 26/11/2014 - 09:54

Πάντως και Αμερική χαμός γίνεται. Γύρισε ο πατέρας μου χτες από εκεί και μου είπε 3 εβδομάδες με 1 μήνα αναμονή για το plus.

 

Κάποιος γλύτωσε τα έξοδα δια της πλαγίας οδού...  ;)   :lol:


You'll Never Walk Alone


#2557   argisak

argisak

    iPH User

  • 171 μηνύματα
  • Twitter:@argisak
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:argisak

Δημοσίευση 26/11/2014 - 10:23

Σήμερα, μετά από 33 ημέρες, δέχθηκα τηλεφώνημα από Κωτσόβολο ότι παραλαμβάνω το iPhone μου Plus 64BG GOLD! με Courier. Όταν παραλάβω, θα σας πω εντυπώσεις! Ίσως αρχίζουν σιγά σιγά να ολοκληρώνουν τις προπαραγγελίες, υπομονή στους υπόλοιπους!

#2558   kgoneos

kgoneos

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Twitter:@kgoneos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • GameCenter:kgoneos

Δημοσίευση 26/11/2014 - 11:16

Σήμερα, μετά από 33 ημέρες, δέχθηκα τηλεφώνημα από Κωτσόβολο ότι παραλαμβάνω το iPhone μου Plus 64BG GOLD! με Courier. Όταν παραλάβω, θα σας πω εντυπώσεις! Ίσως αρχίζουν σιγά σιγά να ολοκληρώνουν τις προπαραγγελίες, υπομονή στους υπόλοιπους!


Εγώ πήρα sms πρωί πρωί ότι η παραγγελία μου θα εχει νέα καθυστέρηση... Μάλλον τα μαύρα 64αρια είναι ο πιο ταχυκίνητος κωδικός.

#2559   paparainbow

paparainbow

    iPH Contributor

  • 1.875 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 26/11/2014 - 12:14

ote 6+ 64 silver

https://www.ote.gr/w...lastLayoutId=20


legit


#2560   chorilias

chorilias

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:chorilias

Δημοσίευση 26/11/2014 - 14:16

Παρήγγειλα σήμερα από phonegallery iphone 6 Silver 64gb EU. Τους προτίμησα για τρίτη φορά τη τελευταία διετία. Δίνουν DOA 7 ημερών και αναγράφεται εγγύηση 2 ετών. Αν και ελπίζω να μη χρειαστεί η εγγύηση, δε θα ήθελα να μου κάνει ο πωλητής το "Κινέζο" τη δεύτερη χρονιά. Νεότερα αύριο όταν παραλάβω! 



#2561   Lellos

Lellos

    iPH Enthousiast

  • 493 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 26/11/2014 - 14:36

Παρήγγειλα σήμερα από phonegallery iphone 6 Silver 64gb EU. Τους προτίμησα για τρίτη φορά τη τελευταία διετία. Δίνουν DOA 7 ημερών και αναγράφεται εγγύηση 2 ετών. Αν και ελπίζω να μη χρειαστεί η εγγύηση, δε θα ήθελα να μου κάνει ο πωλητής το "Κινέζο" τη δεύτερη χρονιά. Νεότερα αύριο όταν παραλάβω! 

Μπράβο τους , αλλά επειδή είμαι ψείρας , κάποιος να τους πει να αλλάξουν το "Μπορείτε να επιστρέψετε μέρος ή το σύνολο των αγαθών που παραγγείλατε μέσω του ηλεκτρονικού καταστήματός μας σε διάστημα επτά (7) ημερολογιακών ημερών από την ημέρα αγοράς και αφού έχει προηγηθεί πρώτα τηλεφωνική ή έγγραφη ενημέρωση

 

 

Τα προϊόντα που προορίζονται προς επιστροφή θα πρέπει :

  • Να βρίσκονται στην αρχική κατάσταση παράδοσης, συμπεριλαμβανομένου της συσκευασίας, των οδηγιών χρήσης, περιφερειακών & αξεσουάρ
  • Να μην έχουν χρησιμοποιηθεί "

 

Δεν είναι 7 ημέρες , είναι 14. Υποχρεούνται να έχουν και έντυπο υπαναχώρησης μέσα. Η συσκευασία ανοίγεται και το τηλέφωνο τεστάρεται. Αυτά...

Επίσης , διάβασε καλύτερα για το DOA .Λένε το εξής : 

"Το DOA καλύπτει μια συσκευή μόνο στην περίπτωση που θα φτάσει στον πελάτη χωρίς να λειτουργεί. Σε περίπτωση που δεν λειτουργεί μέρος αυτής καλύπτει τη συσκευή η εγγύηση και όχι το DOA"


Τελευταία επεξεργασία από: Lellos, 26/11/2014 - 14:38


#2562   chorilias

chorilias

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:chorilias

Δημοσίευση 26/11/2014 - 15:01

 


"Το DOA καλύπτει μια συσκευή μόνο στην περίπτωση που θα φτάσει στον πελάτη χωρίς να λειτουργεί. Σε περίπτωση που δεν λειτουργεί μέρος αυτής καλύπτει τη συσκευή η εγγύηση και όχι το DOA"

Σωστές οι επισημάνσεις σου ωστόσο μου φαίνεται λογικό να καλύπτει το DOA μόνο συσκευή που δε μπορεί να τεθεί σε λειτουργία εξαρχής. Αν μέρος αυτής δε λειτουργεί (π.χ. κάμερα) τότε δε θεωρείται dead και αναλαμβάνει η εγγύηση. Επίσης κάτι που δεν ανέφερα πριν: τη συσκευή θα τη παραλάβω σφραγισμένη και θα συνοδεύεται από ανταπτοράκι 3pin σε 2pin. Ελπίζω να μη διαψευσθώ! Και επειδή πολλά ακούγονται,η αγορά συσκευής από skroutzoμάγαζο πάντα ενέχει και ένα μικρό ρίσκο.



#2563   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 26/11/2014 - 15:42

Σωστές οι επισημάνσεις σου ωστόσο μου φαίνεται λογικό να καλύπτει το DOA μόνο συσκευή που δε μπορεί να τεθεί σε λειτουργία εξαρχής. Αν μέρος αυτής δε λειτουργεί (π.χ. κάμερα) τότε δε θεωρείται dead και αναλαμβάνει η εγγύηση. Επίσης κάτι που δεν ανέφερα πριν: τη συσκευή θα τη παραλάβω σφραγισμένη και θα συνοδεύεται από ανταπτοράκι 3pin σε 2pin. Ελπίζω να μη διαψευσθώ! Και επειδή πολλά ακούγονται,η αγορά συσκευής από skroutzoμάγαζο πάντα ενέχει και ένα μικρό ρίσκο.

Ετσι οπως ερμηνευεται αυθαιρετα το DOA και οι υποχρεωσεις της εγγυησης απο οπου και να το παρεις υπαρχει ρισκο.

#2564   karless

karless

    iPH Hero

  • 5.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 26/11/2014 - 22:28

Σήμερα, μετά από 33 ημέρες, δέχθηκα τηλεφώνημα από Κωτσόβολο ότι παραλαμβάνω το iPhone μου Plus 64BG GOLD! με Courier. Όταν παραλάβω, θα σας πω εντυπώσεις! Ίσως αρχίζουν σιγά σιγά να ολοκληρώνουν τις προπαραγγελίες, υπομονή στους υπόλοιπους!

παρελαβες μηπως να δεις αν εχει mlc ή tlc η παρτιδα που εφερε ο κωτσοβολος;

#2565   kostas02

kostas02

    iPH User

  • 115 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 3 +4G

Δημοσίευση 26/11/2014 - 23:21

Και εγώ χθες παρέλαβα από Κωτσόβολο iPhone 64 gold και έχει ο διαθέσιμα και άλλα από ότι είδα στο αεροδρόμιο Σπάτα που πήγα. Για να δούμε, καλοριζικα και να το χαρούμε

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 7

0 μέλη, 7 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες