Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 15 ψήφοι

iPhone 6 (Ημερομηνία κυκλοφορίας στην Ελλάδα - Τιμή)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2799 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2581   mariosh

mariosh

    iPH newbie

  • 42 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/11/2014 - 08:48

Mόλις έμαθα ότι 6άρια 128gb παραλαμβάνονται από τη vodafone στις 20-25 Δεκέμβρη. Δλδ τότε θα είναι στη κεντρική τους αποθήκη. Για να δούμε.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2582   trambakoulas

trambakoulas

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/11/2014 - 09:10

Καλημέρα!

 

Παρέλαβα και εγώ χθες απο Κωτσόβολο (είχα κάνει προ-κράτηση από την πρώτη μέρα) iPhone 6 PLUS Gold 64 Gb.

 

Μέχρι στιγμής όλα καλά. Του φόρτωσα από το iCloud όλα τα παλιά appplication και δεν υπάρχουν ούτε κολλήματα ούτε επανεκκινήσεις, καμένα pixel κτλ κτλ. Εν ολίγοις δεν έχω διαπιστώσει μέχρι στιγμής το παραμικρό πρόβλημα. Ακόμα και ο φορτιστής είναι ο κανονικός για Ελλάδα. Με την μνήμη δεν ασχολούμαι γιατί πιστεύω ότι δεν έχει νόημα...

 

Το παρέλαβα με την iOS 8.1 και ακόμα δεν έχω κάνει update στην 8.1.1.

Αξιοσημείωτο είναι η διάρκεια της μπαταρίας. Το παρέλαβα με περίπου 70% μπαταρία, πραγματικά του «ήπια το αίμα» (συγχρονισμό και ψάξιμο όλη την ώρα με wi fi, κλήσεις περίπου 30 λεπτά).Δεν το άφησα ούτε στιγμή μέχρι να κοιμηθώ από τις 5 το απόγευμα. Το βράδυ που έπεσα για ύπνο ήταν περίπου στο 20%...

 

Όσον αφορά το μέγεθος, όντας προερχόμενος απο iPhone 4, η αλήθεια είναι ότι μου φαίνεται κάπως μεγάλο αλλά θα το συνηθίσω...ελπίζω.

 

Η ένταση του ακουστικού είναι πολύ πιο δυνατή από το παλιό μου iPhone 4, καθώς και η ένταση των ήχων κλήσης. Το touch ID  λειτουργεί απίστευτα. Λίγο σπαστικό μου φαίνεται που η Home Screen κάνει rotate και όταν βγάζει το κινητό από την τσέπη, η αρχική οθόνη είναι σχεδόν πάντα ανάποδα…

 

Πέρασα το widget "Quick-Tap" το οποίο είναι σαν το Launcher που το έσβησε η Apple από το App Store. Το συστήνω ανεπιφύλακτα...



#2583   Redbutterfly

Redbutterfly

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 28/11/2014 - 09:17

 trambakoulas  το κουτί σου απο πίσω γράφει στα ελληνικά?

#2584   kostakiss

kostakiss

    iPH Elite Poster

  • 1.910 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 28/11/2014 - 09:50

Εγω παντως που το πηρα χθες το παρατηρησα οτι δεν ειχε ελληνικα το κουτι και με λιγο ψαξιμο ειδα οτι ειναι γερμανικο (απο γερμανο αγορασμενο) , αλλα τι να λεει αφου ειναι κομπλε

Τελευταία επεξεργασία από: kostakiss, 28/11/2014 - 09:51


#2585   Redbutterfly

Redbutterfly

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 28/11/2014 - 09:58

Το μόνο που έχει να λέει είναι πως αν το παρήγγελνες εσύ από Γερμανία θα το έπαιρνες σε 4 εργάσιμες μέρες (και όχι σε 1,5 μήνα που περίμενα εγώ) και περίπου ένα 100ρικο φθηνότερα... Επίσης αυτό που παρέλαβα εγώ ήταν ανοιγμένη η συσκευασία και ξανακλεισμένη που σημαίνει ότι κάποιος μη εξουσιοδοτημένοσ (από την apple)  έχει ανοίξει το κουτί και το έχει ξανασφραγίσει με ότι μπορεί να συνεπάγεται αυτό.... 

 

Η εγγύηση ισχύει κανονικά αλλά γιατί να πληρώσω ένα προϊόν 859€ και να μην αξίζει για τόσα????

 

Στο κάτω κάτω η νομοθεσία δεν απαγορεύει τις εισαγωγές προϊόντων από την Ευρωπαϊκή Ένωση αλλά υποχρεώνει τους πωλητές να ενημερώνουν τον πελάτη... 



#2586   chorilias

chorilias

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:chorilias

Δημοσίευση 28/11/2014 - 10:09

Παλικάρια καλημέρα! Παρέλαβα χθες από phonegallery iphone 6 64gb silver. To κινητό είναι Αγγλικής αντιπροσωπίας, η συσκευασία σφραγισμένη, επιπλέον extra ένα τροφοδοτικό 2pin, προεγκατεστημένο ios 8.1. Επιπλέον συνοδευτικά με το τιμολόγιο υπήρχε εκτυπωμένο Α4 με τους όρους της εγγύησης και DOA του καταστήματος.



#2587   GariasA

GariasA

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini 3

Δημοσίευση 28/11/2014 - 10:49

Βρήκα στο Media Markt Iphone plus 128GB ... το άρπαξα!!! :)



#2588   pontiaras

pontiaras

    iPH Contributor

  • 1.600 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Pafralis30

Δημοσίευση 28/11/2014 - 12:17

Βρήκα στο Media Markt Iphone plus 128GB ... το άρπαξα!!! :)

και πολύ καλά έκανες...

#2589   karless

karless

    iPH Hero

  • 5.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 28/11/2014 - 15:40

Καλημέρα!

Παρέλαβα και εγώ χθες απο Κωτσόβολο (είχα κάνει προ-κράτηση από την πρώτη μέρα) iPhone 6 PLUS Gold 64 Gb.

Μέχρι στιγμής όλα καλά. Του φόρτωσα από το iCloud όλα τα παλιά appplication και δεν υπάρχουν ούτε κολλήματα ούτε επανεκκινήσεις, καμένα pixel κτλ κτλ. Εν ολίγοις δεν έχω διαπιστώσει μέχρι στιγμής το παραμικρό πρόβλημα. Ακόμα και ο φορτιστής είναι ο κανονικός για Ελλάδα. Με την μνήμη δεν ασχολούμαι γιατί πιστεύω ότι δεν έχει νόημα...

Το παρέλαβα με την iOS 8.1 και ακόμα δεν έχω κάνει update στην 8.1.1.

Αξιοσημείωτο είναι η διάρκεια της μπαταρίας. Το παρέλαβα με περίπου 70% μπαταρία, πραγματικά του «ήπια το αίμα» (συγχρονισμό και ψάξιμο όλη την ώρα με wi fi, κλήσεις περίπου 30 λεπτά).Δεν το άφησα ούτε στιγμή μέχρι να κοιμηθώ από τις 5 το απόγευμα. Το βράδυ που έπεσα για ύπνο ήταν περίπου στο 20%...


Όσον αφορά το μέγεθος, όντας προερχόμενος απο iPhone 4, η αλήθεια είναι ότι μου φαίνεται κάπως μεγάλο αλλά θα το συνηθίσω...ελπίζω.

Η ένταση του ακουστικού είναι πολύ πιο δυνατή από το παλιό μου iPhone 4, καθώς και η ένταση των ήχων κλήσης. Το touch ID λειτουργεί απίστευτα. Λίγο σπαστικό μου φαίνεται που η Home Screen κάνει rotate και όταν βγάζει το κινητό από την τσέπη, η αρχική οθόνη είναι σχεδόν πάντα ανάποδα…

Πέρασα το widget "Quick-Tap" το οποίο είναι σαν το Launcher που το έσβησε η Apple από το App Store. Το συστήνω ανεπιφύλακτα...

ασχετο αλλα τι ακριβως κανει το quick tap?

#2590   Redbutterfly

Redbutterfly

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 28/11/2014 - 17:08

Και επανερχομαι καθως μολις γυρισα απο τον κωτσοβολο... Εισαγωγης... Και το δικο μου και τα αλλα δυο που πουληθηκαν στο διπλα ταμειο...

#2591   trambakoulas

trambakoulas

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/11/2014 - 17:59

 trambakoulas  το κουτί σου απο πίσω γράφει στα ελληνικά?
 

Ναι.



#2592   dimitrisvlc

dimitrisvlc

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 28/11/2014 - 20:39

Παιδια και εγω με την σειρα μου παρελαβα απο κωτσοβολο! 64 plus! Κανενα καμμενο πιξελ... Παρτιδα 44(November) ηρθε με 8.1 και εχω ssd mlc ολα τελεια(ελληνικης αντιπροσωπειας τα εχει ολα στα ελληνικα απο πισω)... Οτι καλυτερο εχω δει απο την apple εδω και αρκετα χρονια, πραγματικο upgrade..

#2593   karless

karless

    iPH Hero

  • 5.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 28/11/2014 - 20:44

Παιδια και εγω με την σειρα μου παρελαβα απο κωτσοβολο! 64 plus! Κανενα καμμενο πιξελ... Παρτιδα 44(November) ηρθε με 8.1 και εχω ssd mlc ολα τελεια(ελληνικης αντιπροσωπειας τα εχει ολα στα ελληνικα απο πισω)... Οτι καλυτερο εχω δει απο την apple εδω και αρκετα χρονια, πραγματικο upgrade..

χρωμα;

#2594   paparainbow

paparainbow

    iPH Contributor

  • 1.875 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 28/11/2014 - 21:51

Παιδια και εγω με την σειρα μου παρελαβα απο κωτσοβολο! 64 plus! Κανενα καμμενο πιξελ... Παρτιδα 44(November) ηρθε με 8.1 και εχω ssd mlc ολα τελεια(ελληνικης αντιπροσωπειας τα εχει ολα στα ελληνικα απο πισω)... Οτι καλυτερο εχω δει απο την apple εδω και αρκετα χρονια, πραγματικο upgrade..

εμενα απο media markt ειμαι στα γερμανικα.

legit


#2595   dimitrisvlc

dimitrisvlc

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 28/11/2014 - 22:00

χρωμα;


Χρυσό

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 31

0 μέλη, 31 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες