Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 15 ψήφοι

iPhone 6 (Ημερομηνία κυκλοφορίας στην Ελλάδα - Τιμή)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2799 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#601   nikos25k

nikos25k

    iPH newbie

  • 90 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 11/10/2014 - 14:42

Στο skroutz εχει γύρο στο 770..πιο πολύ συμφέρει απο ελλαδα..



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#602   nikos25k

nikos25k

    iPH newbie

  • 90 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 11/10/2014 - 14:43

αυτη που πηραν απο εξω γλιτωσα τελωνειο...



#603   amak268

amak268

    iPH Member

  • 339 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 11/10/2014 - 14:49

Στο skroutz εχει γύρο στο 770..πιο πολύ συμφέρει απο ελλαδα..

Μιλαγα για το plus 16 gb

αυτη που πηραν απο εξω γλιτωσα τελωνειο...

Δεν ξερω κανεναν ακομα να του εκαναν παραδοση απο αμερικη για φετος να δουμε το τελωνειο θεωρητικα το στελνεις χωρις ασφαλεια χωρις κουτι(το στελνεις δευτερη δοση)μεσα σε 2 με 3 buble bags και εχεις ενα χρονο εγγυηση τιμη χωρις courier αναλογα τι θα διαλεξεις για το 6 ειναι 516 ευρω και plus 593 ευρω μιλαμε για τα 16gb

#604   vbm

vbm

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 11/10/2014 - 16:02

Πέρασα σήμερα από public. Μου έκανε εντύπωση που οι υπάλληλοι φάνηκαν να ξέρουν ακριβώς τι παίζει με τιμές και ημερομηνίες, μιλούσαν με απόλυτη σιγουριά. Μου επιβεβαίωσαν ότι οι τιμές είναι 739/859 (16/64gb αντίστοιχα) και διαθεσιμότητα "σταδιακά απο 22/10"...

Τελευταία επεξεργασία από: vbm, 11/10/2014 - 16:04


#605   amak268

amak268

    iPH Member

  • 339 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 11/10/2014 - 16:25

Εγω ειμαι σιγουρος οτι δεν ξερουν τη τυφλα τους ουτε η apple δεν εχει ανακοινωση ακομα τη διαθεση σιγα μη το ξερουν αυτοι

#606   iosif__one

iosif__one

    iPH newbie

  • 81 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 11/10/2014 - 16:35

και μένα στο public συντάγματος μου είπαν πώς από βδομάδα θα έχουν demo και λίγα κομματια για τις προπαραγγελίες αλλά μάλλον μόνο 16άρια. Αν και δε πιστεύω ότι θα το έχουν πριν την επίσημη ημερομηνία, βλέπουμε... γιατί το expansys μας πηγαίνει από βδομάδα σε βδομάδα (6 64 space grey)



#607   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 11/10/2014 - 18:11

Υπαρχει αλλο καταστημα εκτος απο το expansys οπου μπορεις να αγορασεις με επαγγελματικο αφμ γλυτωνοντας το φπα ;

#608   giorgossssss

giorgossssss

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 11/10/2014 - 22:13

https://www.cyberport.de/    επικοινωνησε με αυτους , ίσως δεν πληρωνεις



#609   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 12/10/2014 - 07:05

Υπαρχει αλλο καταστημα εκτος απο το expansys οπου μπορεις να αγορασεις με επαγγελματικο αφμ γλυτωνοντας το φπα ;

E-Mac.gr
Για υπολογιστές αλλα φέρνει και τηλέφωνα. Πάντα μόνο apple.

#610   giorgossssss

giorgossssss

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 12/10/2014 - 08:17

E-Mac.gr
Για υπολογιστές αλλα φέρνει και τηλέφωνα. Πάντα μόνο apple.

e-mac.eu  iphone στο σιτε τους δεν εχουν παντως εκτος και εαν δεχονται παραγγελιες 



#611   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 12/10/2014 - 08:33

e-mac.eu iphone στο σιτε τους δεν εχουν παντως εκτος και εαν δεχονται παραγγελιες

Σωστά λάθος το έδωσα .eu είναι.

Νομίζω το κάνουν αν στείλεις ένα Mail. Λογικά για το 6 δεν θα μπορούν να δώσουν τιμή γιατί δεν έχει βγει επίσημη τιμή στην Ελλάδα. Για τα προηγούμενα μοντέλα ναι.

Έδωσα το κατάστημα για τον λόγο ότι ισχύει στις αγορές τους αυτο με το επαγγελματικό ΑΦΜ για ενδοκοινοτικές αγορές. Που ζήτησε παραπάνω κάποιος φίλος.

Έχω πάρει έτσι από εκεί ένα MacBook Air το 2014 το οποίο μου βγήκε στα 750 κάτι ευρώ και αναμένω να δω τι τιμή θα βγάλουν στο 6+ και αν θα είναι πιο φθηνή από το expansys.

Τελευταία επεξεργασία από: petervgr, 12/10/2014 - 08:36


#612   prophil

prophil

    iPH Contributor

  • 1.193 μηνύματα
  • Twitter:@prophil
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 12/10/2014 - 10:03

Υπαρχει αλλο καταστημα εκτος απο το expansys οπου μπορεις να αγορασεις με επαγγελματικο αφμ γλυτωνοντας το φπα ;

Επειδή δεν το γνώριζα αυτό, μπήκα στο site expansys και είδα προιόντα με αναγραφόμενες τιμές. Από αυτές τις τιμές αυτό που τελικά πληρώνω είναι μειωμένο κατά 23%????



#613   thakost

thakost

    iPH User

  • 146 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 12/10/2014 - 10:22

Προσέξτε τι γίνεται.Υπάρχει το σύστημα VIES http://ec.europa.eu/.../vies/?locale=e το οποίο αφορά σε ενδοκοινοτικες συναλλαγές.Εαν κάποιος έχει επαγγελματικό ΑΦΜ τότε πάει στην εφορία και με μια απλή πράξη, το ''ανοίγει'' σε ενδοκοινοτικές συναλλαγές.Σ' αυτή την περίπτωση αν αγοράσει από χώρα της ευρωπαικής ένωσης με τιμολόγιο δεν θα πληρώσει ΦΠΑ ούτε στη χώρα αγοράς,ούτε εδώ.Όταν γίνει η αγορά αυτήν θα περαστεί στα βιβλία και θα πρέπει να δηλωθεί μέσα σε ένα μήνα στην εφορία.Θέλει λίγη προσοχή, γιατί σε έναν πιθανό έλεγχο θα πρέπει να είναι προφανές ότι αυτό που αγόρασες είναι για επαγγελματική χρήση.
Τέρμα το off topic.
Υπεύθυνος ένος καταστήματος Γερμανού που μίλησα χθές,μου επιβεβαιωσε ότι δεν υπάρχει καμιά απολύτως ενημέρωση ή ένδειξη.Εγώ πάντως του έκλεισα ένα space gray 64άρι με τα πρώτα που θα παραλάβει. :)


Τελευταία επεξεργασία από: thakost, 12/10/2014 - 10:26


#614   Andyman

Andyman

    iPH newbie

  • 76 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 12/10/2014 - 13:08

Λογικά αυτήν την εβδομάδα θα ξεκινήσουν οι προπαραγγελίες? Ξέρει κανείς αν η istorm δέχεται προπαραγγελίες? Προσωπικά κάθε χρόνο το έπαιρνα από το golden-i , όπου άνοιγαν μια φόρμα στο internet μόνο για τα gold members και έτσι το έπαιρνα πάντα από τους πρώτους. Πλέον golden-i και i-storm συγχωνέυτηκαν και κράτησαν το όνομα i-storm....Κάποιος που είναι στο club member στην i-storm ξέρει να μας πει τι παίζει? ευχαριστώ.



#615   stelpanta

stelpanta

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Twitter:@upiter0330
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 12/10/2014 - 13:29

Λογικά αυτήν την εβδομάδα θα ξεκινήσουν οι προπαραγγελίες? Ξέρει κανείς αν η istorm δέχεται προπαραγγελίες? Προσωπικά κάθε χρόνο το έπαιρνα από το golden-i , όπου άνοιγαν μια φόρμα στο internet μόνο για τα gold members και έτσι το έπαιρνα πάντα από τους πρώτους. Πλέον golden-i και i-storm συγχωνέυτηκαν και κράτησαν το όνομα i-storm....Κάποιος που είναι στο club member στην i-storm ξέρει να μας πει τι παίζει? ευχαριστώ.

δεν υπάρχει φόρμα παραγγελιών ούτε λίστα στα iStorm έστω κ αν είσαι στο iClub.Θα αναρτηθεί λίστα πιθανώς την ημέρα της επίσημης κυκλοφοριας στην Ελλάδα η κάπου εκεί κοντά.. απο οτι ρώτησα κ μου είπαν τα παιδιά !Και εγω απο αυτούς ψωνίζω χρόνια τωρα,είναι έμπιστοι κ σωστοί επαγγελματίες.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες