Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 15 ψήφοι

iPhone 6 (Ημερομηνία κυκλοφορίας στην Ελλάδα - Τιμή)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2799 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#616   toxotis70

toxotis70

    iPH Contributor

  • 972 μηνύματα

Δημοσίευση 12/10/2014 - 14:55

Ξερει κανεις πως στελνει το expansys το iPhone Ελλαδα ; με απλο ταχυδρομειο ή υπαρχει και καποια courrier επιλογη;
Εχω σοβαρο προβλημα με τε ταχυδρομεια στη περιοχη μου....

Τελευταία επεξεργασία από: toxotis70, 12/10/2014 - 14:55


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#617   rikos7

rikos7

    iPH Elite Poster

  • 2.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:zio7

Δημοσίευση 12/10/2014 - 15:25

εμενα με ups το στείλανε 



#618   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/10/2014 - 15:45

Μιλαγα για το plus 16 gb
Δεν ξερω κανεναν ακομα να του εκαναν παραδοση απο αμερικη για φετος να δουμε το τελωνειο θεωρητικα το στελνεις χωρις ασφαλεια χωρις κουτι(το στελνεις δευτερη δοση)μεσα σε 2 με 3 buble bags και εχεις ενα χρονο εγγυηση τιμη χωρις courier αναλογα τι θα διαλεξεις για το 6 ειναι 516 ευρω και plus 593 ευρω μιλαμε για τα 16gb

Πάντως δεν καταλαβαίνω την αξία του 2-3 bubbles και πολλα χαρτόνια. Αν εκτελωνιστεί ΑΝΟΙΓΕΤΑΙ τέλος δεν πα να το έχεις καμουφλάρει σε Samsung ... θα τιμολογηθεί και θα υπολογιστεί ο αναλογούν φόρος. Αν δεν έχει συσκευασία απλα δεν θα τιμολογηθεί σαν καινούριο . Το θέμα είναι να περάσει στο ντούκου ή να αποδεχτούν την αξία που δηλώνεις ΑΝ τη δηλώσεις εξαρχής. Η γνώμη μου ειναι καλύτερα να έχει κάποια αξία. Αν δεν εκτελωνιστεί δεν θα έχει σημασία . Αν όμως περάσει ίσως μείνουν στην αξία αυτη και τελειώσει .αλλίως έχει πρόστιμο για υποτιμολόγηση

Τελευταία επεξεργασία από: AlG, 12/10/2014 - 15:45


#619   Rocket

Rocket

    iPH Contributor

  • 1.085 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 12/10/2014 - 16:00

Πάντως δεν καταλαβαίνω την αξία του 2-3 bubbles και πολλα χαρτόνια. Αν εκτελωνιστεί ΑΝΟΙΓΕΤΑΙ τέλος δεν πα να το έχεις καμουφλάρει σε Samsung ... θα τιμολογηθεί και θα υπολογιστεί ο αναλογούν φόρος. Αν δεν έχει συσκευασία απλα δεν θα τιμολογηθεί σαν καινούριο . Το θέμα είναι να περάσει στο ντούκου ή να αποδεχτούν την αξία που δηλώνεις ΑΝ τη δηλώσεις εξαρχής. Η γνώμη μου ειναι καλύτερα να έχει κάποια αξία. Αν δεν εκτελωνιστεί δεν θα έχει σημασία . Αν όμως περάσει ίσως μείνουν στην αξία αυτη και τελειώσει .αλλίως έχει πρόστιμο για υποτιμολόγηση

για ασφαλεια τα βαζεις τα bubbles για να προστατευεται!


 SIA -  MIDNIGHT DECISIONS   :wub:


#620   amak268

amak268

    iPH Member

  • 339 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 12/10/2014 - 16:01

Πάντως δεν καταλαβαίνω την αξία του 2-3 bubbles και πολλα χαρτόνια. Αν εκτελωνιστεί ΑΝΟΙΓΕΤΑΙ τέλος δεν πα να το έχεις καμουφλάρει σε Samsung ... θα τιμολογηθεί και θα υπολογιστεί ο αναλογούν φόρος. Αν δεν έχει συσκευασία απλα δεν θα τιμολογηθεί σαν καινούριο . Το θέμα είναι να περάσει στο ντούκου ή να αποδεχτούν την αξία που δηλώνεις ΑΝ τη δηλώσεις εξαρχής. Η γνώμη μου ειναι καλύτερα να έχει κάποια αξία. Αν δεν εκτελωνιστεί δεν θα έχει σημασία . Αν όμως περάσει ίσως μείνουν στην αξία αυτη και τελειώσει .αλλίως έχει πρόστιμο για υποτιμολόγηση


Υποτιθεται απο οτι εχω καταλαβει οτι το στελνεις σαν μη καινουργιο απο οτι εχω καταλαβει και γλιτωνεις δεν ειμαι και σιγουρος καποιος το ειχε αναφερει ετσι δε θυμαμαι ποιος atm

#621   Rocket

Rocket

    iPH Contributor

  • 1.085 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 12/10/2014 - 16:03

για ασφαλεια τυλιγεις το κινητο με bubbles!


 SIA -  MIDNIGHT DECISIONS   :wub:


#622   amak268

amak268

    iPH Member

  • 339 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 12/10/2014 - 16:06

Δεν εννοει το bubbles αλλα το οτι ειναι χωρις κουτι ενω παλι καινουργιο ειναι απο οτι καταλαβα

#623   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/10/2014 - 16:19

Καλα εννοείται θα βάλεις μεγαλύτερο κουτί με καλο αμπαλάζ . Απλα κάποιοι έλεγαν για κουτί μέσα σε άλλο κουτί σε άλλο κουτί μπας και βαρεθεί ο εκτελωνιστής να ανοίγει κουτιά παρακουτιά. Το θέμα για μένα είναι ορίσεις μια τιμη , δώρο και μηδενική αξία χτυπάνε άσχημα. Είναι σαν να του λες άνοιξέ με . Και φυσικά μακρυά απο UPS DHL κτλ. Εκει σε χτυπάνε σαν το χταπόδι , πληρώνεις και τον εκτελωνιστή 50-80 ευρώ . Μπορεί για αξία 250 δολάρια να πληρώσεις 180 ευρω και ΠΑΝΤΑ όχι όπως με USPS που για να ανοίξουν μικρο πακέτο οι πιθανότητες είναι κάτω απο 5%

Τελευταία επεξεργασία από: AlG, 12/10/2014 - 16:19


#624   toxotis70

toxotis70

    iPH Contributor

  • 972 μηνύματα

Δημοσίευση 12/10/2014 - 18:04

εμενα με ups το στείλανε


Ποσο χρεωσαν τα μεταφορικα; Σε ποσες μερες ηρθε απο την μερα που το ειχαν διαθεσιμο;

#625   crisk

crisk

    iPH Enthousiast

  • 453 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/10/2014 - 18:10

Ερώτηση:

Γιατί τόσο αμόκ; Δεν μπορείτε να αναμένετε να έρθει Ευρώπη κι αγελάδα να το πάρετε ήρεμα και χωρίς αγωνία μη πληρώσετε ενα σκασμο λεφτά στον εκτελωνισμό;

#626   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/10/2014 - 18:42

Ερώτηση:

Γιατί τόσο αμόκ; Δεν μπορείτε να αναμένετε να έρθει Ευρώπη κι αγελάδα να το πάρετε ήρεμα και χωρίς αγωνία μη πληρώσετε ενα σκασμο λεφτά στον εκτελωνισμό;

 

Προφανώς και μερικοί σωστά το παίρνουν από διάφορες χώρες που έχουν θείους κτλ π.. αφού εδώ θα πληρώσουν σίγουρα καπέλο συγκριτικά με  τις  άλλες χώρες..



#627   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 12/10/2014 - 19:15

Παιδιά καλησπέρα! Υπάρχουν τα νέα iPhone ως demo σε κανένα από τα skroutzομάγαζα που τα έχουν σε απόθεμα; 



#628   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/10/2014 - 19:18

Ρε παιδιά ώρες ώρες μας πιάνει ενα αμόκ και δεν συνειδητοποιούμε ότι είμαστε έτοιμοι να σκάσουμε 900 ευρω για ένα κινητο !!!!! Μιλάω για το plus που μιας και έχει γίνει ακριβοθώρητο είμαστε έτοιμοι να κάνουμε αυτη την αποκοτια χωρίς πολλές σκέψεις . Και πάω πάσο γι αυτούς που τους περισσεύουν αλλα οι υπόλοιποι που μάλλον θα είναι και η πλειοψηφία μήπως να το ξανασκεφτούμε; 9 κατοστάρικα για ένα κινητο ;; Που του χρόνου θα βγει κάτι καλύτερο; Αλλάζαμε κάθε χρόνο κινητο με επιδότηση 300 ευρω στις παλιές καλές εποχές και τώρα εν μέσω κρίσης τα χώνουμε χωρίς καν επιδότηση . Μήπως εγω ζω σε άλλη Ελλάδα τελικα;

Τελευταία επεξεργασία από: AlG, 12/10/2014 - 19:20


#629   kalotina

kalotina

    iPH Enthousiast

  • 447 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 12/10/2014 - 19:50

Ρε παιδιά ώρες ώρες μας πιάνει ενα αμόκ και δεν συνειδητοποιούμε ότι είμαστε έτοιμοι να σκάσουμε 900 ευρω για ένα κινητο !!!!! Μιλάω για το plus που μιας και έχει γίνει ακριβοθώρητο είμαστε έτοιμοι να κάνουμε αυτη την αποκοτια χωρίς πολλές σκέψεις . Και πάω πάσο γι αυτούς που τους περισσεύουν αλλα οι υπόλοιποι που μάλλον θα είναι και η πλειοψηφία μήπως να το ξανασκεφτούμε; 9 κατοστάρικα για ένα κινητο ;; Που του χρόνου θα βγει κάτι καλύτερο; Αλλάζαμε κάθε χρόνο κινητο με επιδότηση 300 ευρω στις παλιές καλές εποχές και τώρα εν μέσω κρίσης τα χώνουμε χωρίς καν επιδότηση . Μήπως εγω ζω σε άλλη Ελλάδα τελικα;

ειναι πολυ απλο φιλε μου εγω πηρα τον κουμπρα του γιου μου που ειναι αδειος και εβαζα μεσα τα ψιλα 2-3  ευρω την ημερα αντι να τα πεταω ασκοπα μεσα λοιπον σε 1 χρονο μαζεψα 1200 ευρω πληρωσα και τον ΕΝΦΙΑ και εμεινε και για να κανω την πλακα μου (IPHONE).με αυτο τον τροπο-κουμπαρας-εχω βγαλει ουκ ολιγες υποχρεωσεις εδω και χρονια οποτε....



#630   peripolo

peripolo

    iPH Enthousiast

  • 583 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/10/2014 - 20:02

ειναι πολυ απλο φιλε μου εγω πηρα τον κουμπρα του γιου μου που ειναι αδειος και εβαζα μεσα τα ψιλα 2-3 ευρω την ημερα αντι να τα πεταω ασκοπα μεσα λοιπον σε 1 χρονο μαζεψα 1200 ευρω πληρωσα και τον ΕΝΦΙΑ και εμεινε και για να κανω την πλακα μου (IPHONE).με αυτο τον τροπο-κουμπαρας-εχω βγαλει ουκ ολιγες υποχρεωσεις εδω και χρονια οποτε....

και ο γιος άφραγκος άντε και μεγαλώσει αλίμονο σου χαχαχαχα
Εγώ πάντως εχω μαζέψει κάποια απο το στοίχημα όχι ότι είμαι κερδισμένος γενικά αλλά τέλος πάντων θα πουλησω και το πενταρι και κάπως θα την βρούμε την άκρη

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 23

0 μέλη, 23 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες