Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 15 ψήφοι

iPhone 6 (Ημερομηνία κυκλοφορίας στην Ελλάδα - Τιμή)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2799 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1771   gd4ever

gd4ever

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 01/11/2014 - 01:35

παιδια με πηρανε απο γερμανο και μ ειπαν δευτερα θα εχουν 64 gb plus απο τα κεντρικα το απογευμα που πηρα τηλεφωνο μου ειπαν απο 15/11 δεν ξερω τι να πιστευψω... κανενας που δουλευει γερμανο να μας πει;;

???

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1772   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 01/11/2014 - 09:07

Σε παιδια ειναι σε μεγαλο διλλημα...λετε να παρω τελικα το plus??μονο και μονο απο θεμα μπαταριας...μεγαλη η διαφορα απο 1810 se 2900...


Εγώ πάντως πάω για το plus . Μπορεί να μας φαίνεται μεγάλο τώρα , αλλά η γενικότερη τάση της εποχής είναι για μεγάλα κινητά. Σε λίγο καιρό θα είναι ένα με τη φύση μας :)

Και με μπόλικη δόση χιούμορ , σκέψου εποχή 90s όλοι κάναμε μούρη με το ποιος είχε. Το μικρότερο κινητό !!! Σκέψου το nokia 8210 κλπ. Λογικό αφού το τηλέφωνο ήταν απλά ... Τηλέφωνο . Σήμερα είναι η εποχή της παντόφλας . Λογικό πάλι αφού πλέον το κινητό είναι ισχυρός υπολογιστής με δυνατότητα κλήσης . Οπότε απαιτείται μεγάλη οθόνη για τον άνετο χειρισμό του .

Αυτή τη στιγμή γράφω απο ένα iPad 2 και δίπλα μου έχω ένα iphone 4 . Έχω μοιράσει τα πράγματα που κάνω στο iPad με αυτα που κάνω στο iphone. Θα ήθελα όμως όλες αυτές τις δυνατότητες , ακόμα και περισσότερες να τις είχα σε μια και μόνο συσκευή . Το plus δεν έχει την εργονομία του 4 αλλά ουτε την οθόνη του iPad είναι μια υβριδικη συσκευή που προσπαθεί να γεφυρώσει αυτές τις συσκευές .

Αν ο χειρισμός του τηλεφώνου σου ειναι για σένα απαραίτητος να γίνεται μόνο με τον αντίχειρα (φιλοσοφία Steve Jobs) τότε πήγαινε στο 6 . Αν νομίζεις ότι επι το πλείστον θα χρησιμοποιήσεις και το δεύτερο χέρι σου στο χειρισμό της συσκευής πήγαινε στο 6 plus .

Ξέρω πως σίγουρα υπαρχει και αντίλογος στα λεγόμενα μου αλλά η τάση , η μόδα και οι ανάγκες της εποχής δρουν καταλυτικά στις αγοραστικές προτιμήσεις των καταναλωτών . Ίσως ακόμα να είναι νωρίς αλλά η επόμενη 3ετια 5ετια ανήκει στην παντόφλα . Μετά δεν ξέρω , ίσως να παίρνουμε τηλέφωνο απο το Apple watch και να μην μην υπαρχει iphone .

#1773   istan

istan

    iPH Enthousiast

  • 570 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 01/11/2014 - 09:20

Εγώ πάντως πάω για το plus . Μπορεί να μας φαίνεται μεγάλο τώρα , αλλά η γενικότερη τάση της εποχής είναι για μεγάλα κινητά. Σε λίγο καιρό θα είναι ένα με τη φύση μας :)

Και με μπόλικη δόση χιούμορ , σκέψου εποχή 90s όλοι κάναμε μούρη με το ποιος είχε. Το μικρότερο κινητό !!! Σκέψου το nokia 8210 κλπ. Λογικό αφού το τηλέφωνο ήταν απλά ... Τηλέφωνο . Σήμερα είναι η εποχή της παντόφλας . Λογικό πάλι αφού πλέον το κινητό είναι ισχυρός υπολογιστής με δυνατότητα κλήσης . Οπότε απαιτείται μεγάλη οθόνη για τον άνετο χειρισμό του .

Αυτή τη στιγμή γράφω απο ένα iPad 2 και δίπλα μου έχω ένα iphone 4 . Έχω μοιράσει τα πράγματα που κάνω στο iPad με αυτα που κάνω στο iphone. Θα ήθελα όμως όλες αυτές τις δυνατότητες , ακόμα και περισσότερες να τις είχα σε μια και μόνο συσκευή . Το plus δεν έχει την εργονομία του 4 αλλά ουτε την οθόνη του iPad είναι μια υβριδικη συσκευή που προσπαθεί να γεφυρώσει αυτές τις συσκευές .

Αν ο χειρισμός του τηλεφώνου σου ειναι για σένα απαραίτητος να γίνεται μόνο με τον αντίχειρα (φιλοσοφία Steve Jobs) τότε πήγαινε στο 6 . Αν νομίζεις ότι επι το πλείστον θα χρησιμοποιήσεις και το δεύτερο χέρι σου στο χειρισμό της συσκευής πήγαινε στο 6 plus .

Ξέρω πως σίγουρα υπαρχει και αντίλογος στα λεγόμενα μου αλλά η τάση , η μόδα και οι ανάγκες της εποχής δρουν καταλυτικά στις αγοραστικές προτιμήσεις των καταναλωτών . Ίσως ακόμα να είναι νωρίς αλλά η επόμενη 3ετια 5ετια ανήκει στην παντόφλα . Μετά δεν ξέρω , ίσως να παίρνουμε τηλέφωνο απο το Apple watch και να μην μην υπαρχει iphone .

συμφωνω και αν προσθεσεις μπαταρια και ois αξιζει περισοτερο το μεγαλο και με 120 διαφορα!! οι 4.7 ιντσες ειναι λιγες πλεον και δεν τη χερεσαι τοσο την οθονη ενω οι 5.5 γεμιζουν το ματι και μαλιστα FHD.εγω το plus παρηγγειλα και πηγα και το ειδα χτες και δεν το μετανιωσα αν και οντως ειναι λιγο μεγαλουτσικο σε σχεση με το g3 που ειχα δει!! σιγουρα το 6 βεβαια θα ειναι πιο ευκολο στη χρηση αλλα δεν αρκει μονο αυτο για μενα τα υπολοιπα εχουν μεγαλυτερη βαρυτητα


Τελευταία επεξεργασία από: istan, 01/11/2014 - 09:25


#1774   vaggefvaggef

vaggefvaggef

    iPH User

  • 197 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 01/11/2014 - 09:32

Σημερα ξεκιναω το σαφαρι για αναζητηση 6αρι στα 128.στην πανεπιστημιου (κοςμοτε) εχουν ακομα διαθεσιμα;εχθες μια κοπελα απο το τμημα εξυπηρετησης μου ειπε οτι δεν παρελαβαν ποτε 128........!!!!!

#1775   paros99

paros99

    iPH newbie

  • 34 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 01/11/2014 - 09:33

Θα το συνηθησετε αμεσως! Πλεον η χρηση του κινητου ειναι περισσοτερο για το διαδίκτυο και λιγοτερο για τηλεφωνια! Εγω απο περσι που πηρα το note δεν παω ουτε για αστειο σε μικροτερη οθονη!

#1776   iThanos

iThanos

    iPH Enthousiast

  • 474 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 01/11/2014 - 12:35

Iphone 6 plus 16gb 769 στο sellphone...οποιος επιθυμει το μεγαλο...η μεγαλυτερη ευκαιρια...

#1777   vromogato

vromogato

    iPH User

  • 172 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:vromogato

Δημοσίευση 01/11/2014 - 13:08

Έχει στο istorm Τσιμισκή 16άρια σε όλα τα χρώματα και 16άρι plus μόνο space gray.Μόνο 16άρια. Για όποιον θέλει να το τσιμπήσει χωρίς περίμενε.



#1778   vromogato

vromogato

    iPH User

  • 172 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:vromogato

Δημοσίευση 01/11/2014 - 13:18

Εγώ πάντως πάω για το plus . Μπορεί να μας φαίνεται μεγάλο τώρα , αλλά η γενικότερη τάση της εποχής είναι για μεγάλα κινητά. Σε λίγο καιρό θα είναι ένα με τη φύση μας :)

Και με μπόλικη δόση χιούμορ , σκέψου εποχή 90s όλοι κάναμε μούρη με το ποιος είχε. Το μικρότερο κινητό !!! Σκέψου το nokia 8210 κλπ. Λογικό αφού το τηλέφωνο ήταν απλά ... Τηλέφωνο . Σήμερα είναι η εποχή της παντόφλας . Λογικό πάλι αφού πλέον το κινητό είναι ισχυρός υπολογιστής με δυνατότητα κλήσης . Οπότε απαιτείται μεγάλη οθόνη για τον άνετο χειρισμό του .

Αυτή τη στιγμή γράφω απο ένα iPad 2 και δίπλα μου έχω ένα iphone 4 . Έχω μοιράσει τα πράγματα που κάνω στο iPad με αυτα που κάνω στο iphone. Θα ήθελα όμως όλες αυτές τις δυνατότητες , ακόμα και περισσότερες να τις είχα σε μια και μόνο συσκευή . Το plus δεν έχει την εργονομία του 4 αλλά ουτε την οθόνη του iPad είναι μια υβριδικη συσκευή που προσπαθεί να γεφυρώσει αυτές τις συσκευές .

Αν ο χειρισμός του τηλεφώνου σου ειναι για σένα απαραίτητος να γίνεται μόνο με τον αντίχειρα (φιλοσοφία Steve Jobs) τότε πήγαινε στο 6 . Αν νομίζεις ότι επι το πλείστον θα χρησιμοποιήσεις και το δεύτερο χέρι σου στο χειρισμό της συσκευής πήγαινε στο 6 plus .

Ξέρω πως σίγουρα υπαρχει και αντίλογος στα λεγόμενα μου αλλά η τάση , η μόδα και οι ανάγκες της εποχής δρουν καταλυτικά στις αγοραστικές προτιμήσεις των καταναλωτών . Ίσως ακόμα να είναι νωρίς αλλά η επόμενη 3ετια 5ετια ανήκει στην παντόφλα . Μετά δεν ξέρω , ίσως να παίρνουμε τηλέφωνο απο το Apple watch και να μην μην υπαρχει iphone .

Νομίζω ότι μπορείς να το χειριστείς με τον αντίχειρα σχετικά καλά. Εγώ σε δοκιμή δεν είχα πρόβλημα πουθενά. Και ψηλά έφτανα, και πολύ άνετα πληκτρολόγησα και με τις κλήσεις κανένα πρόβλημα. Άσε που επιτέλους τα πλήκτρα του keyboard είναι μεγάλα και δεν σημαδεύεις να τα πετύχεις. Τώρα αν μετά από συνεχόμενη χρήση όλη τη μέρα κουράζεται ο αντίχειρας δεν το ξέρω. 



#1779   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 01/11/2014 - 13:55

Σήμερα δοκίμασα το plus στα iStorm, στο Κολωνάκι . Πραγματικά το ερωτεύτηκα . Βέβαια το έχω παραγγείλει απο το media markt λόγω πολιτικής DOA .Τωρα ποτέ θα το παραλάβω , μόνο ο μεγαλοδυναμος ξέρει . Αυτό που παρηγγειλα είναι το plus space grey 64

#1780   paros99

paros99

    iPH newbie

  • 34 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 01/11/2014 - 14:56

Έκανα κίνηση ρουά ματ!!!! Πουλούσε ένας γιατρός iPhone 6 plus 16gb gold 650€ αγορασμένο εχθές από Γερμανό γιατί δεν τον βόλεψε!!!!! Ήθελα 64αρι αλλά η τιμή ήταν δελεαστική όποτε το πηρααααα!

#1781   xhonato

xhonato

    iPH Addict

  • 760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 01/11/2014 - 14:57

Έκανα κίνηση ρουά ματ!!!! Πουλούσε ένας γιατρός iPhone 6 plus 16gb gold 650€ αγορασμένο εχθές από Γερμανό γιατί δεν τον βόλεψε!!!!! Ήθελα 64αρι αλλά η τιμή ήταν δελεαστική όποτε το πηρααααα!

 

Άρχοντας...



#1782   paros99

paros99

    iPH newbie

  • 34 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 01/11/2014 - 15:00

Άρχοντας...



Αρχόντισσα!!!!!!

#1783   xhonato

xhonato

    iPH Addict

  • 760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 01/11/2014 - 15:00

Αρχόντισσα!!!!!!


Συγνωμη δεν το προσεξα :)

ΑΡΧΟΝΤΙΣΣΣΣΣΣΑ! ;)

#1784   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 01/11/2014 - 15:00

Αρχόντισσα!!!!!!


Για πες εντυπωσεις μια και εισαι γυναικα για το μεγεθος.

Μονο αντρες το εχουμε εδω μεσα. :P

#1785   paros99

paros99

    iPH newbie

  • 34 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 01/11/2014 - 15:03

Έγραψα πιο πάνω ότι μετά το note 3 δεν θα πήγαινα με τπτ σε μικρότερη οθόνη!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 15

0 μέλη, 15 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες