Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 15 ψήφοι

iPhone 6 (Ημερομηνία κυκλοφορίας στην Ελλάδα - Τιμή)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2799 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2296   Magneto

Magneto

    iPH Contributor

  • 1.111 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 13/11/2014 - 14:38

Με πήραν τηλέφωνο από vodafone και μου είπαν ότι δεν υπάρχει καμία ενημέρωση για το πότε θα έρθει το 64άρι iPhone 6. Και για τις 14/11 που λέγανε δεν ισχύει...



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2297   DiS

DiS

    iPH Addict

  • 698 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/11/2014 - 14:39

Σε ΟΤΕ επαρχίας βρήκα σήμερα και πήρα 6 64GB space gray.

 

Ήταν το μόνο, ήρθε σήμερα, κλεισμένο από έναν υπάλληλο για δικό του, αλλά μιλώντας με τον προμηθευτή τους θα του φέρουν άλλο το Σάββατο, οπότε και μου το έδωσε. Για την ακρίβεια μου το έδωσε άλλος υπάλληλος ενώ τον είχε ρωτήσει προηγουμένως αν δέχεται. Η ερώτηση ήταν τύπου ρητορική! Έτσι όπως διατυπώθηκε μπροστά μου δεν μπορούσε εύκολα να πει όχι. Πρέπει να τον πείραξε λίγο αλλά...

 

Γερμανός 21 Νοεμβρίου, Wind ποιος ξέρει.

 

DOA 3 μέρες μου είπαν.

 

Spotter έτρεξα μια χαρά, σημάδι κανένα, κάποιο άλλο πρόβλημα δεν βρήκα, το κρατάω και μεγειά μου.

 

Είναι μεγάλο. Μεγάλο όμως. Δυσκολεύομαι και στο κράτημα και στη χρήση και έχω μεγάλο χέρι. Το δεύτερο χέρι σηκώνεται μόνο του. Για το plus δεν το συζητάω.

 

Ενδιαφέρον το μαύρο. Προτιμούσα βέβαια του 5 αλλά είχα βαρεθεί τα τελευταία 4 χρόνια την ασπρίλα.

 

8.0.2

 

Production week : 43 (October)


Τελευταία επεξεργασία από: DiS, 13/11/2014 - 14:49


#2298   K2LINOS

K2LINOS

    iPH User

  • 106 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/11/2014 - 16:02

Με πηραν πριν απο λιγο απο istorm και μου ειπαν οτι ηρθε η παραγγελια μου (iphone 6 128gb space grey) και οτι μπορω να παραλαβω.Εγω ομως ηδη εχω ενα στα χερια μου οποτε οποιος ενδιαφερεται ας επικοινωνησει μαζι τους



#2299   harrisaggelosaleif

harrisaggelosaleif

    iPH Enthousiast

  • 466 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:harrisaggelosaleif

Δημοσίευση 13/11/2014 - 16:19

Παιδιά συγνώμη για το οff topic αλλά τι διαφορά έχει να το πάρει κάποιος από σκρουτζομάγαζο;; Επιπλέον άμα το πάρει κάποιος από εκεί υποστηρίζει το 4g?

#2300   lefteristz

lefteristz

    iPH Elite Poster

  • 2.132 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 13/11/2014 - 16:28

Παιδιά συγνώμη για το οff topic αλλά τι διαφορά έχει να το πάρει κάποιος από σκρουτζομάγαζο;; Επιπλέον άμα το πάρει κάποιος από εκεί υποστηρίζει το 4g?

δεν εχει καμια διαφορα..η μονη διαφορα ειναι οτι γλυτωνεις καποια χρηματα αν αγορασεις απο εκει..και υποστηριζει κανονικα 4G.



#2301   Magneto

Magneto

    iPH Contributor

  • 1.111 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 13/11/2014 - 16:40

Παιδιά συγνώμη για το οff topic αλλά τι διαφορά έχει να το πάρει κάποιος από σκρουτζομάγαζο;; Επιπλέον άμα το πάρει κάποιος από εκεί υποστηρίζει το 4g?

Καμία απολύτως. Μόνο θετικές είναι οι διαφορές.



#2302   harrisaggelosaleif

harrisaggelosaleif

    iPH Enthousiast

  • 466 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:harrisaggelosaleif

Δημοσίευση 13/11/2014 - 16:44

δεν εχει καμια διαφορα..η μονη διαφορα ειναι οτι γλυτωνεις καποια χρηματα αν αγορασεις απο εκει..και υποστηριζει κανονικα 4G.

Καμία απολύτως. Μόνο θετικές είναι οι διαφορές.

οκ ευχαριστώ και τους δύο πιο πολυ για το 4g με ενδιέφερε

Τελευταία επεξεργασία από: harrisaggelosaleif, 13/11/2014 - 16:45


#2303   psy2k

psy2k

    iPH newbie

  • 90 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 13/11/2014 - 17:26

Από Document είχε κανένας κάποιο νεότερο για παραλαβή;



#2304   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 13/11/2014 - 17:52

Βλεπω σε καποια σκρουτζομαγαζα οτι παρεχουν 7 ημερες DOA. Απο την αλλη διαβαζω σχολια πελατων οτι παρολο που επεστρεψαν την συσκευη αυτη δεν αντικατασταθηκε αλλα επιδιορθωθηκε. Απο το καταστημα επροταθη οτι δεν ειναι σε θεση να αποφανθουν για την φυση του προβληματος και επρεπε να σταλει στην αντιπροσωπεια για εκτιμηση ( λογικοφανες σκεπτικο με βαση το επιχειρημα οτι δεν ειμαστε τεχνικοι). Στην συνεχεια απο την αντιπροσωπεια δινεται η απαντηση οτι δεν επροκειτο για λειτουργικη αδυναμια και με αντικατασταση οθονης αποκατασταθηκε η συσκευη. Ετσι ο πελατης φευγει με την ´´καινουργια ´´ επισκευασμενη πια συσκευη του και το καταστημα πωλησης ´´δεν μπορει να κανει τιποτα ´´, αφου ετσι αποφανθηκε η αντιπροσωπεια. Επιπλεον απαντηθηκε στον πελατη πως DOA νοειται το να μην αναψει καθολου η συσκευη αποσφραγιζοντας την. Οποιοδηποτε αλλο ελαττωμα η προβλημα (πχ καμμενο πιξελ), αφου η συςκευη λειτουργηςε εμπιπτει στην δικαιοδοσια της αντιπροσωπειας και επισκευαζεται εφοσον ειναι αυτο δυνατο. Ετςι λοιπον αλλαχτηκε η οθονη. Το παραπανω βρισκεται καταγεγραμμενο σαν παραπονο αγορας απο tokinhto.gr και αφορα συςκευη lg, αλλα το εχω βιωσει και εγω σαν εμπειρια πριν απο πολλαααα χρονια με ενα htc.

Με αφορμη την υπαρξη συσκευων με καμμενα πιξελ η παραπανω πρακτικη ισχυει και για τις apple συσκευες ;

#2305   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 13/11/2014 - 18:02

Βλεπω σε καποια σκρουτζομαγαζα οτι παρεχουν 7 ημερες DOA. Απο την αλλη διαβαζω σχολια πελατων οτι παρολο που επεστρεψαν την συσκευη αυτη δεν αντικατασταθηκε αλλα επιδιορθωθηκε. Απο το καταστημα επροταθη οτι δεν ειναι σε θεση να αποφανθουν για την φυση του προβληματος και επρεπε να σταλει στην αντιπροσωπεια για εκτιμηση ( λογικοφανες σκεπτικο με βαση το επιχειρημα οτι δεν ειμαστε τεχνικοι). Στην συνεχεια απο την αντιπροσωπεια δινεται η απαντηση οτι δεν επροκειτο για λειτουργικη αδυναμια και με αντικατασταση οθονης αποκατασταθηκε η συσκευη. Ετσι ο πελατης φευγει με την ´´καινουργια ´´ επισκευασμενη πια συσκευη του και το καταστημα πωλησης ´´δεν μπορει να κανει τιποτα ´´, αφου ετσι αποφανθηκε η αντιπροσωπεια. Επιπλεον απαντηθηκε στον πελατη πως DOA νοειται το να μην αναψει καθολου η συσκευη αποσφραγιζοντας την. Οποιοδηποτε αλλο ελαττωμα η προβλημα (πχ καμμενο πιξελ), αφου η συςκευη λειτουργηςε εμπιπτει στην δικαιοδοσια της αντιπροσωπειας και επισκευαζεται εφοσον ειναι αυτο δυνατο. Ετςι λοιπον αλλαχτηκε η οθονη. Το παραπανω βρισκεται καταγεγραμμενο σαν παραπονο αγορας απο tokinhto.gr και αφορα συςκευη lg, αλλα το εχω βιωσει και εγω σαν εμπειρια πριν απο πολλαααα χρονια με ενα htc.

Με αφορμη την υπαρξη συσκευων με καμμενα πιξελ η παραπανω πρακτικη ισχυει και για τις apple συσκευες ;

Αυτά είναι δικές τους ερμηνείες όπως κάνουν καιρό τώρα. Επίσης μακριά απο το συγκεκριμένο κατάστημα.

 

Ασχέτως όλων αυτών, μη ξεχνάς το δικαίωμα της υπαναχώρησης απο τη σύμβαση αγοράς και αντίο.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2306   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 13/11/2014 - 18:06

Αυτά είναι δικές τους ερμηνείες όπως κάνουν καιρό τώρα. Επίσης μακριά απο το συγκεκριμένο κατάστημα.

Ασχέτως όλων αυτών, μη ξεχνάς το δικαίωμα της υπαναχώρησης απο τη σύμβαση αγοράς και αντίο.

Οκ.
Απλα ειχε απο τα υψηλοτερα θετικα σχολια στο σκρουτζ, για αυτο και συζητουσα την υποψηφια αγορα απο εκει.
Μαλιστα, φτου και απο την αρχη παλι.
Τελικα θα καταληξω να αγνοησω τα 60-70 € διαφορα και να ψωνισω απο οτε.

#2307   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 13/11/2014 - 18:31

Οκ.
Απλα ειχε απο τα υψηλοτερα θετικα σχολια στο σκρουτζ, για αυτο και συζητουσα την υποψηφια αγορα απο εκει.
Μαλιστα, φτου και απο την αρχη παλι.
Τελικα θα καταληξω να αγνοησω τα 60-70 € διαφορα και να ψωνισω απο οτε.

Μετά απο αυτό δεν αγοράζεις απο εκεί ούτε Screen Protector.

 

Bρες άλλο κατάστημα απο Skroutz.


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 13/11/2014 - 18:42

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2308   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 13/11/2014 - 18:39

Μετά απο αυτό δε ανγοράζεις απο εκεί ούτε Screen Protector.

Bρες άλλο κατάστημα απο Skroutz.

Αουτς !!!
Δεν μελεταγα κανενα τζοκερ καλυτερα !!!

#2309   applyr

applyr

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 13/11/2014 - 18:49

Βλεπω σε καποια σκρουτζομαγαζα οτι παρεχουν 7 ημερες DOA. Απο την αλλη διαβαζω σχολια πελατων οτι παρολο που επεστρεψαν την συσκευη αυτη δεν αντικατασταθηκε αλλα επιδιορθωθηκε. Απο το καταστημα επροταθη οτι δεν ειναι σε θεση να αποφανθουν για την φυση του προβληματος και επρεπε να σταλει στην αντιπροσωπεια για εκτιμηση ( λογικοφανες σκεπτικο με βαση το επιχειρημα οτι δεν ειμαστε τεχνικοι). Στην συνεχεια απο την αντιπροσωπεια δινεται η απαντηση οτι δεν επροκειτο για λειτουργικη αδυναμια και με αντικατασταση οθονης αποκατασταθηκε η συσκευη. Ετσι ο πελατης φευγει με την ´´καινουργια ´´ επισκευασμενη πια συσκευη του και το καταστημα πωλησης ´´δεν μπορει να κανει τιποτα ´´, αφου ετσι αποφανθηκε η αντιπροσωπεια. Επιπλεον απαντηθηκε στον πελατη πως DOA νοειται το να μην αναψει καθολου η συσκευη αποσφραγιζοντας την. Οποιοδηποτε αλλο ελαττωμα η προβλημα (πχ καμμενο πιξελ), αφου η συςκευη λειτουργηςε εμπιπτει στην δικαιοδοσια της αντιπροσωπειας και επισκευαζεται εφοσον ειναι αυτο δυνατο. Ετςι λοιπον αλλαχτηκε η οθονη. Το παραπανω βρισκεται καταγεγραμμενο σαν παραπονο αγορας απο tokinhto.gr και αφορα συςκευη lg, αλλα το εχω βιωσει και εγω σαν εμπειρια πριν απο πολλαααα χρονια με ενα htc.

Με αφορμη την υπαρξη συσκευων με καμμενα πιξελ η παραπανω πρακτικη ισχυει και για τις apple συσκευες ;

Nαι κι εγώ με ένα πρόχειρο search που έχω κάνει κάτι τέτοια πράγματα έχω δει. Δηλαδή μπορεί να γράφουν στο site ότι έχουν DOA αλλά τα σχόλια των χρηστών από κάτω άλλα δείχνουν.

Επίσης έχω ρωτήσει πολλές φορές εδώ μέσα να αναφερθεί κανένα μαγαζί που σίγουρα θα αντικαταστήσει συσκευή με ελάττωμα (π.χ. καμένο πίξελ) χωρίς περαιτέρω ταλαιπωρία αλλά απάντηση δεν έλαβα ποτέ. :P



#2310   pontiaras

pontiaras

    iPH Contributor

  • 1.600 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Pafralis30

Δημοσίευση 13/11/2014 - 18:59

Τελικα το plus δεν το μετανοιωσα ουτε μισο δευτερολεπτο και για να επιστρεψουμε στο τοπικ οποιος θελει μηλοφωνακι και ειναι ΟΤΕ μπορει να παει σε καταστημα οτε και να το παραγγηλει και να το παρει (γιατι ο ΟΤΕ εχει κομματια και το λεω γιατι ο αδερφος μου το παρηγγειλε εχθες και μολις παρελαβε 64αρι λευκο πλας, αλλα τα κρατανε) και απλα να το βαλει δοσεις στο λογαριασμο του ΟΤΕ μαζι με το λογαριασμο του σταθερου

Τελευταία επεξεργασία από: pontiaras, 13/11/2014 - 19:00


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 14

0 μέλη, 14 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες