Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 15 ψήφοι

iPhone 6 (Ημερομηνία κυκλοφορίας στην Ελλάδα - Τιμή)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2799 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2746   lefteristz

lefteristz

    iPH Elite Poster

  • 2.132 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 24/01/2015 - 23:23

Στειλτην στο service !

αυτη τη καραμελα καποια στιγμη πρεπει να σταματησουν να την λενε γιατι το μονο που θα καταφερνουν ειναι να χανουν πελατες.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2747   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 24/01/2015 - 23:28

Απο την στιγμή που τα seven έχουν doa σωστό και καλή τιμή εγώ προσωπικά δεν θα κάτσω να σκάσω με το tokinito κλπ οπότε και πάλι χάνουν απο mouth to mouth και forum.

#2748   lefteristz

lefteristz

    iPH Elite Poster

  • 2.132 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 24/01/2015 - 23:35

Απο την στιγμή που τα seven έχουν doa σωστό και καλή τιμή εγώ προσωπικά δεν θα κάτσω να σκάσω με το tokinito κλπ οπότε και πάλι χάνουν απο mouth to mouth και forum.

εχεις δικιο σε αυτο αλλα πρεπει να μαθουν να εφαρμοζουν τους νομους και να σεβονται τον πελατη οταν σκας ενα καρο λεφτα.δηλαδη γιατι οταν πας να αγορασεις σε κοιτανε με γλυκα ματια και οταν το πας για καποιο προβλημα ουτε που θα ασχοληθουν.η δουλεια του καταστηματαρχη αν θελει να ειναι σωστος και να εχει πελατες δεν τελιωσει απο την στιγμη που πουλαει το αντικειμενο οτι και αν ειναι αυτο.



#2749   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 24/01/2015 - 23:38

Εκτός απο την υπαναχώρηση τι αλλο κανεις νόμιμα αν δεις οτι η συσκευή ειναι προβληματική ;

#2750   lefteristz

lefteristz

    iPH Elite Poster

  • 2.132 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 24/01/2015 - 23:42

Εκτός απο την υπαναχώρηση τι αλλο κανεις νόμιμα αν δεις οτι η συσκευή ειναι προβληματική ;

 

ακομα και αυτο κανενας στην πραξη δεν το εφαρμοζει +οτι οι περισσοτεροι δεν γνωριζουν καν αυτο το νομο και βρισκουν και πατανε στην αγνοια πολλων συμπολιτων μας.



#2751   giwrgakis89

giwrgakis89

    iPH Contributor

  • 1.553 μηνύματα
  • Twitter:@georgetsop
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:tsoparos

Δημοσίευση 25/01/2015 - 03:36

Απο την στιγμή που τα seven έχουν doa σωστό και καλή τιμή εγώ προσωπικά δεν θα κάτσω να σκάσω με το tokinito κλπ οπότε και πάλι χάνουν απο mouth to mouth και forum.


Συνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1422149741.602065.jpg   153,95KB   63 λήψεις
691 καλά ειναι ε; Από seven

#2752   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 25/01/2015 - 07:58

Απο την στιγμή που τα seven έχουν doa σωστό και καλή τιμή εγώ προσωπικά δεν θα κάτσω να σκάσω με το tokinito κλπ οπότε και πάλι χάνουν απο mouth to mouth και forum.

Δεν ξέρω τι λες αλλά πήγα στο κατάστημα seven στη ν Σμύρνη κ μου εινα αυτολεξη ότι το στέλνουν κ αυτοί στο σέρβις...

#2753   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 25/01/2015 - 11:55

attachicon.gifImageUploadedByTapatalk1422149741.602065.jpg
691 καλά ειναι ε; Από seven

Δεν ξερω τιμές σε plus, επίθεση ειναι αυτο;

Ναι, επίθεση ήταν. Δεν σε ξερω, δεν με ξέρεις και αυτα τα ειρωνικά οχι μαζί μου giorgakis.
Αν εχει doa οπως εχω δει απο εδώ οτι εχει το αξίζουν τα +25€ για τους περισσότερους.

Τελευταία επεξεργασία από: efib, 25/01/2015 - 12:04


#2754   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 25/01/2015 - 11:56

Δεν ξέρω τι λες αλλά πήγα στο κατάστημα seven στη ν Σμύρνη κ μου εινα αυτολεξη ότι το στέλνουν κ αυτοί στο σέρβις...


Απο εδώ μέσα το διάβασα οτι τα seven δίνουν σωστό doa.

#2755   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 25/01/2015 - 11:59

ακομα και αυτο κανενας στην πραξη δεν το εφαρμοζει +οτι οι περισσοτεροι δεν γνωριζουν καν αυτο το νομο και βρισκουν και πατανε στην αγνοια πολλων συμπολιτων μας.


Δεν λέω αυτο που εφαρμόζεται κανονικά, λέω πως μπορείς να το αγοράσεις, να το ανοίξεις και αν εχει πρόβλημα να σου δώσουν αλλο ( απο την στιγμή που δεν έχουν doa) βάσει νομού, δηλαδή ΠΡΕΠΕΙ να γινει η αλλαγή επι τόπου οπως και να εχει;

Ps. Σορυ για τα πολλά ποστ αλλα ειμαι απο κινητό και δεν ξερω να κάνω multiquote.

#2756   giwrgakis89

giwrgakis89

    iPH Contributor

  • 1.553 μηνύματα
  • Twitter:@georgetsop
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:tsoparos

Δημοσίευση 25/01/2015 - 12:24

Δεν ξερω τιμές σε plus, επίθεση ειναι αυτο;

Ναι, επίθεση ήταν. Δεν σε ξερω, δεν με ξέρεις και αυτα τα ειρωνικά οχι μαζί μου giorgakis.
Αν εχει doa οπως εχω δει απο εδώ οτι εχει το αξίζουν τα +25€ για τους περισσότερους.

Τι πραγμα;; Ποια ειρωνικά;; Εγω γενικά ρωτάω για να πάρω γνώμες πριν αποφαςιςω...Μην παρεξηγείσαι τόσο εύκολο..

Εννοείται πως θα το ανοίξω Μπροστά τους.
Μπορώ όμως να το βάλω και δε λειτουργία;
Επίσης οι συσκευές αυτές στα σκρουτζομαγαζα από που προέρχονται; (Μην ειναι κανά ελαττωματικό κομμάτι)

Τελευταία επεξεργασία από: giwrgakis89, 25/01/2015 - 12:27


#2757   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 25/01/2015 - 12:30

Αρχικά το σιγουρευεις 100% για doa και πως το προσδιορίζουν και μετα go wild, άνοιγε μεχρι να βρεις την τέλεια. Σου λέω να ρωτήσεις τους ίδιους γιατι μπορεί μεν να λέγεται εδώ αλλα δεν ειναι και κακό να το ακούσεις και εσυ για επιβεβαίωση και μονο.

#2758   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 25/01/2015 - 13:16

Αρχικά το σιγουρευεις 100% για doa και πως το προσδιορίζουν και μετα go wild, άνοιγε μεχρι να βρεις την τέλεια. Σου λέω να ρωτήσεις τους ίδιους γιατι μπορεί μεν να λέγεται εδώ αλλα δεν ειναι και κακό να το ακούσεις και εσυ για επιβεβαίωση και μονο.

Είπαμε κανένα σκρουτζομαγαζο δεν ανοίγει δεύτερη συσκευή αν έχει ελάττωμα το πρώτο, το στέλνουν σέρβις, παρε τηλ η καλύτερα πήγαινε από και κ ρωτά...μην ακούς τι λέει ο καθένας, εγώ πήρα τηλ στη σειρά όλα όσα ήταν βέβαια στις καλύτερες τιμές, κ δεν ανοίγουν άλλη συσκευή...στο σεβεν λόγω ότι ήμουν νέα Σμύρνη πήγα από κοντά...αν κάποιος πετύχει κάποιο που ανοίγει στο καπάκι συσκευή ας το γράψει να το ξέρουμε...αυτα

#2759   ChrisGrcck

ChrisGrcck

    iPH User

  • 108 μηνύματα
  • Twitter:@chriskaramitso
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 09/03/2015 - 15:48

    Καλησπέρες κι από μένα... να πώ κι εγώ την εμπειρία μου από τα sevenspots...

Την περασμένη Τρίτη 3/3, παρέλαβα από φυσικό κατάστημα (Θεσσαλονίκη), ένα iphone 6 64gb silver. Η παραγγελία είχε γίνει την προηγούμενη μέρα, από το eshop τους και απλά συμφωνήσαμε παραλαβή από συγκεκριμένο κατάστημα, που με βόλευε.

    Η συσκευή είχε πρόβλημα με την οθόνη το οποίο και παρατήρησα μετά από δυο μέρες χρήσης. Η πάνω μεριά της οθόνης και για περίπου ένα εκτατοστό ήταν πιο σκουρή-κίτρινη οταν απεικόνιζε άσπρο φόντο και κυρίως όχι με φουλ φωτισμό. Πήρα τηλ στα κεντρικά τους και μου είπαν οτι θα πρέπει να το αποστείλω εγώ σ αυτούς κι αυτοί με τη σειρά τους στην infoquest. Η απάντησή τους σε ερώτηση μου για το DOA, ήταν ότι θα πρέπει, όπως και να έχει, να πάει πρώτα στην infoquest. Κοινώς εγώ θα πρέπει να δεχθώ την λύση της infoquest, ακόμα κι αν αυτή είναι για refurbished συσκευή ή επισκευή της ίδιας.

    Σήμερα πήρα τηλ στην γενική γραμματεία καταναλωτή και μου είπαν οτι δεν μπορώ να προβώ σε υπαναχώρηση γιατί η παραλαβή έγινε απο φυσικό καταστημα και η συσκευασία ανοίχθηκε. Θα μπορούσα να το κάνω μόνο αν το είχα παραλάβει με οποιαδήποτε μεταφορική. (δηλαδή αν δεν υπήρχε νόμιμος εκπρόσωπος-υπάλληλος της εταιρίας, στην πάράδοση). Διαφορετικά ο μόνος τρόπος υπαναχώρησης, εφόσον έχεις παραλλάβει απο φυσικό κατάστημα, είναι να επιστρέψεις το προιόν σφραγισμένο εντός 7 ημερών. 

    Πριν λίγο πήγα πίσω στο κατάστημα... φυσικά και αυτοί μου είπαν τα παραπάνω για την υπαναχώρηση και τελικά παρέδωσα τη συσκευή και περιμένω να την στείλουν στην infoquest και βλέπουμε......

    Με λίγα λόγια.... την έφαγα την ταλαιπωρία και ελπίζω-αναμένω για το καλύτερο..... Θα σας ενημερώσω μόλις μάθω κι εγώ κάτι.



#2760   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 09/03/2015 - 15:52

Επομένως μάπα και το doa του seven.

Πάντως αν παει Infoquest απλά για το τυπικό της υπόθεσης και μετα σου δώσει σφραγισμένο το seven ειναι σωστοί, είσαι σίγουρος οτι δεν θα γίνει αυτο;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες