Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 15 ψήφοι

iPhone 6 (Ημερομηνία κυκλοφορίας στην Ελλάδα - Τιμή)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2799 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#871   stelpanta

stelpanta

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Twitter:@upiter0330
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 16/10/2014 - 23:13

Στα Seven Spot έχει να πιάσεις το 6 Plus. Πήγε ένας φίλος μου από Θεσσαλονίκη.


σε ποιο υποκατάστημα στην Θεσσαλονίκη φίλε υπάρχει το iphone6 plus,μήπως γνωρίζεις;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#872   Spiroslp

Spiroslp

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:Spiroslp

Δημοσίευση 16/10/2014 - 23:33

σε ποιο υποκατάστημα στην Θεσσαλονίκη φίλε υπάρχει το iphone6 plus,μήπως γνωρίζεις;

Σε αυτό της Καλαμαριάς



#873   stelpanta

stelpanta

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Twitter:@upiter0330
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 17/10/2014 - 09:57

Σε αυτό της Καλαμαριάς


σε ευχαριστώ !

#874   giorgio1

giorgio1

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/10/2014 - 10:40

Παιδιά θα ηθελα την γνώμη σας..δουλεύω σε Γερμανό και λογικά θα πάρω το 6+ με το που έρθει αλλα το θέμα μου ειναι ότι θα έρθει το πρώτο λογικά 16αρι..πιστεύετε αξίζει να το πάρω, η καλύτερα να περιμένω για 64αρι;; Κάποιος που εχει 6+/16 μπορει να μας πει πως του φαίνεται απο άποψη αποθηκευτικού χώρου;

#875   panais13

panais13

    iPH Contributor

  • 1.155 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:panais13

Δημοσίευση 17/10/2014 - 10:47

Παιδιά θα ηθελα την γνώμη σας..δουλεύω σε Γερμανό και λογικά θα πάρω το 6+ με το που έρθει αλλα το θέμα μου ειναι ότι θα έρθει το πρώτο λογικά 16αρι..πιστεύετε αξίζει να το πάρω, η καλύτερα να περιμένω για 64αρι;; Κάποιος που εχει 6+/16 μπορει να μας πει πως του φαίνεται απο άποψη αποθηκευτικού χώρου;


Γιατί το λες αυτό δεν θα φέρεται 64αρια;

#876   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 17/10/2014 - 10:48

Παιδιά θα ηθελα την γνώμη σας..δουλεύω σε Γερμανό και λογικά θα πάρω το 6+ με το που έρθει αλλα το θέμα μου ειναι ότι θα έρθει το πρώτο λογικά 16αρι..πιστεύετε αξίζει να το πάρω, η καλύτερα να περιμένω για 64αρι;; Κάποιος που εχει 6+/16 μπορει να μας πει πως του φαίνεται απο άποψη αποθηκευτικού χώρου;

 

Αυτο δεν μπορει να στο πει κανενας. Καθαρα θεμα δικο σου.

 

Εγω εχω το plus 16GB και ο χωρος μου φτανει.



#877   giorgio1

giorgio1

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/10/2014 - 10:57

Panais13 το λέω επειδή το 16 θα έρθει απευθείας και δεν ξέρω αν θα αντέξω να περιμένω άλλες πόσες μερες η μήνα να μην πω μέχρι να έρθει το 64.

#878   crisk

crisk

    iPH Enthousiast

  • 453 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/10/2014 - 11:06

Για πλας, νομίζω δεν φτάνουν τα 16 - αφού είναι "παντόφλα" και κάνει και για μίνι...μίνι ρετίνα iPad! Δηλαδή, μπορείς να βλέπεις ταινίες στο πλας κτλ.

Άρα, γιατί να μην έχεις χώρο να το φορτώσεις;

Αν ήταν το 5άρι (μέγεθος), θα σου 'λεγα όχι, τα 16 είναι αρκετά.

 

 

Πάντως εγώ, αφ' ενός θα το πάρω από τίποτα Κάιζερ κτλ (φίλος πήρε το Galaxy Note σφραγισμένο μια χαρά... 270 ευρώ λιγότερα απ' τα μαγαζιά!), αφ' εταίρου λέω να περιμένω ως την έλευση του 6s (του 4.7 δηλαδή) που πιστεύω ότι θα 'χει τα ίδια specs του 6+ (γενικά θα 'ναι βελτιωμένο, όπως όλα τα μοντέλα της "s" παραγωγής) και μου κάνει και σαν μέγεθος.



#879   panais13

panais13

    iPH Contributor

  • 1.155 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:panais13

Δημοσίευση 17/10/2014 - 11:10

Panais13 το λέω επειδή το 16 θα έρθει απευθείας και δεν ξέρω αν θα αντέξω να περιμένω άλλες πόσες μερες η μήνα να μην πω μέχρι να έρθει το 64.

Αν είχες ποτέ iPhone 16 ξέρεις τις ανάγκες σου και τι χώρο θέλεις
Έχω πάντα 16 είχα αλλά Δεν με ενδιαφέρε ποτέ να έχω πολλά παιχνίδια μουσική
Μόνο κάποιες εφαρμογές που μου χρειάζονται στην καθημερινότητα μου και φωτό πολλές στο Dropbox
Φέτος όμως λέω να πάω σε 64αρι γιατί έχω σκοπό το 6 να το κρατήσω κανα 2 χρόνια και θέλω να έχω το μυαλό μου ήσυχο
Κρατιέμαι τόσες μέρες για να πάρω 64αρι όμως αν δεν το βρω μέχρι τις 3/11 θα πάρω το 16αρι ξέρω ότι και αυτό θα με βολέψει και χαρά

#880   ipacbros

ipacbros

    iPH Contributor

  • 1.139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/10/2014 - 11:27

Λοιπον παιδια πηρα το κινητο απο την κουριερ...ξαναλεμε απο την αρχη...πηρα το 6 plus 16 gb απο το sellphone 856.σημερα ειδα οτι το εχουν 855. Το κινητο εχει ελληνικο ανταπτορα και ειναι τουμπανο!.τωρα απο ποια χωρα της ευρωπης ειναι δεν ξερω.να πω οτι ειμαι κρητη και οχι ηρακλειο,αλα επαρχια.το παραγκηλα τριτη μεσημερι και σημερα το πρωι ηταν εδω!..πραγμα που ακομα δεν το πιστευω!συμφωνα με τα οσα ακουγα εδω περι expansus και καθυστερησεις και τετοια!.

Καλορίζικο και μεγιές!

Τι χρώμα το πήρες?

Μας έφαγε η αναμονή, πάμε για 31/10 εμείς...



#881   giorgio1

giorgio1

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/10/2014 - 11:40

Αν είχες ποτέ iPhone 16 ξέρεις τις ανάγκες σου και τι χώρο θέλεις
Έχω πάντα 16 είχα αλλά Δεν με ενδιαφέρε ποτέ να έχω πολλά παιχνίδια μουσική
Μόνο κάποιες εφαρμογές που μου χρειάζονται στην καθημερινότητα μου και φωτό πολλές στο Dropbox
Φέτος όμως λέω να πάω σε 64αρι γιατί έχω σκοπό το 6 να το κρατήσω κανα 2 χρόνια και θέλω να έχω το μυαλό μου ήσυχο
Κρατιέμαι τόσες μέρες για να πάρω 64αρι όμως αν δεν το βρω μέχρι τις 3/11 θα πάρω το 16αρι ξέρω ότι και αυτό θα με βολέψει και χαρά


Τα εχω 16αρια απο το 3GS όλα αλλα αυτό που με προβληματίζει ειναι το μέγεθος των εφαρμογών και των φωτογραφιών..δεν έχω μουσική μέσα καθώς έχω αρκετά gb 3g/4g.
Σχεδόν ποτέ δεν είχα προβλημα με τον χώρο εκτός απο εδώ κ ενα μήνα εώς και τωρα που έχω 200mb ελεύθερα στο 5s πράγμα που πέρσι δεν το είχα με το 5..και γι'αυτο κ ρωτάω, αν κ ειναι νωρίς βέβαια ακόμη κ για κάποιον που το εχει,να μου πει εντυπώσεις οςο αφορά το θέμα χώρου!

#882   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 17/10/2014 - 11:43

Η ταπεινή μου άποψη είναι πως εν έτη 2014 δεν θα έπρεπε να υπάρχει 16GB. Τι να το κάνω να είμαι με την ψυχή στο στόμα και να σκέφτομαι μην βάλω εκείνο μην βάλω το άλλο, να περάσω ότι έχω στον υπολογιστή και πάει λέγοντας. 


Once You Go Mac You Never Go Back

#883   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 17/10/2014 - 11:59

Τα εχω 16αρια απο το 3GS όλα αλλα αυτό που με προβληματίζει ειναι το μέγεθος των εφαρμογών και των φωτογραφιών..δεν έχω μουσική μέσα καθώς έχω αρκετά gb 3g/4g.
Σχεδόν ποτέ δεν είχα προβλημα με τον χώρο εκτός απο εδώ κ ενα μήνα εώς και τωρα που έχω 200mb ελεύθερα στο 5s πράγμα που πέρσι δεν το είχα με το 5..και γι'αυτο κ ρωτάω, αν κ ειναι νωρίς βέβαια ακόμη κ για κάποιον που το εχει,να μου πει εντυπώσεις οςο αφορά το θέμα χώρου!

Απο τη στιγμή που δε τίθεται θέμα χρημάτων κάνε υπομονή να πας στα 64GB.

 

Καλύτερα να έχεις την άνεση να κάνεις ο,τι εσύ θες και όχι να σκέφτεσαι τι να περάσεις και τι όχι.

 

Είχα 32GB στο 4S και έκανα το μεγαλύτερο λάθος να πάρω 16GB στο 5. Ακόμα το μετανιώνω. Το μόνο σίγουρο πως τα 16 έπρεπε να έχουν ήδη καταργηθεί.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#884   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/10/2014 - 12:31

Προσωπικά  με κανονική χρήση τα 16 gb είναι οκ για κινητό 4,7  ίντσες..

Πόση μουσική θα έχεις? Εκτός και αν είσαι μουσικός..

Μην μου πείτε ότι θα βλέπετε ταινίες σε κινητό 4,7 ίντσες??

Εν τέλει κινητό είναι δεν μπορεί να είναι υποκατάστατο του tablet..

Έχουμε χάσει τις έννοιες...



#885   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 17/10/2014 - 12:35

Προσωπικά  με κανονική χρήση τα 16 gb είναι οκ για κινητό 4,7  ίντσες..

Πόση μουσική θα έχεις? Εκτός και αν είσαι μουσικός..

Μην μου πείτε ότι θα βλέπετε ταινίες σε κινητό 4,7 ίντσες??

Εν τέλει κινητό είναι δεν μπορεί να είναι υποκατάστατο του tablet..

Έχουμε χάσει τις έννοιες...

Από τα 56 καθαρά GB που είναι το 64άρι έχω διαθέσιμα 39.6 και δεν είναι φορτωμένο...Τις λίστες με μουσική έχω που τις κουβαλάω πάντα σαν μεγάλο περιεχόμενο!

 

Και δεν έχω τραβήξει καθόλου βίντεο και φωτογραφίες...Ε από εκεί και πέρα καταλαβαίνεις πιστεύω. 


Once You Go Mac You Never Go Back

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 11

0 μέλη, 11 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες