Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 21 ψήφοι

Θήκη για iPhone 6/6S & 6/S Plus


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
7605 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2386   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 31/12/2014 - 14:46

Λοιπόν μετά από 8 ημέρες συμβίωσης με την Midnight Blue Leather Case της Apple μόνο άριστες εντυπώσεις έχω! Είναι φανταστική στην αίσθηση, δίνει τελείως άλλο αέρα στο τηλέφωνο, Δεν ξέρω εάν ήτανε καλή η επιλογή η μπλε θήκη για το Silver/White 6 Plus που έχω. Πάντως δεν μου δίνει την αίσθηση ότι θα φύγει η θα ανοίξει η θήκη σε κάποια πτώση. Βέβαια ούτε που σκέφτομαι να κάνω τέτοια βασανιστήρια. Επίσης η εγκοπή που έχει για την κάμερα και το flash η κάμερα έχει 2 χιλιοστά απόσταση από την επιφάνειά τις θήκης οπότε δεν παίζει να γρατζουνίσει κάτι τον φακό ούτε το δαχτυλίδι γύρο από τον φακό.

 

Φώτος ποιο μετά που θα είμαι σπίτι θήκη με κινητό.


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2387   tzigis

tzigis

    iPH Addict

  • 663 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/12/2014 - 17:49

Η Beyza είναι απο τις καλύτερες επιλογές που έχεις.

Η Dodo επίσης όπως και η Joli που μάλλον θα τιμήσω και 'γω.

Η joli αφηνει μια καταπληκτική αίσθηση του μαλακού δέρματος στο χέρι..έχω 2 χρόνια ένα πορτοφολάκι τους και παρόλο που εχει φθαρεί και κάπως γυαλίσει το δέρμα απο την τσέπη του τζιν παραμένει άψογο με τις ραφές να μην έχουν ξεφτίσει καθόλου ..
Η εμφανίση του"used item " που εχει μετά απο δυο χρόνια ειναι παρά πολύ όμορφη..
Προτείνεται ανεπιφύλακτα !!!

#2388   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 31/12/2014 - 18:02

Η joli αφηνει μια καταπληκτική αίσθηση του μαλακού δέρματος στο χέρι..έχω 2 χρόνια ένα πορτοφολάκι τους και παρόλο που εχει φθαρεί και κάπως γυαλίσει το δέρμα απο την τσέπη του τζιν παραμένει άψογο με τις ραφές να μην έχουν ξεφτίσει καθόλου ..
Η εμφανίση του"used item " που εχει μετά απο δυο χρόνια ειναι παρά πολύ όμορφη..
Προτείνεται ανεπιφύλακτα !!!

Καλώς τα παιδιά.. Και έψαχνα κάποιον που να την έχει. Για τις ραφές με ένοιαζε κυρίως :)

 

Δεν είμαι φαν των δερμάτινων, σχεδόν τις αντιπαθώ αλλά με τη Joli έπαθα πλάκα.

 

Με έπεισες. Θα φύγει παραγγελία. Τι χρώμα την έχεις?


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2389   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 31/12/2014 - 18:15

Λοιπόν και οι φώτο που έλεγα. Πάντως δεν την βλέπω την θήκη να μου γλιστράει από το χέρι μου. Επίσης να πω ότι δεν βλέπω να έχει discoloration εάν και μπαινοβγαίνει από τις εσωτερικές τσέπες από σακάκια / μπουφάν δεν έχει κανένα μα κανένα θέμα οι γωνίες τις θήκης να φθείρονται. Είμαι πολύ ευχαριστημένος. Άντε να έρθει και το temepered εαν και δεν θα το βάλω ακόμα.

 

F4uFAmj.jpg

 

V8h84cw.jpg

 

whGbY3z.jpg


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#2390   tzigis

tzigis

    iPH Addict

  • 663 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/12/2014 - 18:20

Πορτοφολακι έχω ...σε έντονο σκούρο καφέ ..
Τώρα παράγγειλα για το 6 την limited στο όμορφο μπλε!
Καλορίζικη....😏

#2391   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 31/12/2014 - 18:25

Πορτοφολακι έχω ...σε έντονο σκούρο καφέ ..
Τώρα παράγγειλα για το 6 την limited στο όμορφο μπλε!
Καλορίζικη....

Mιας και θα με προλάβεις εσύ, αν σου είναι εύκολο, βάλε καμια φώτο όταν παραλάβεις.

 

Μεγειές προκαταβολικά :)


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2392   baspil66

baspil66

    iPH Enthousiast

  • 432 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 31/12/2014 - 18:32

Λοιπόν και οι φώτο που έλεγα. Πάντως δεν την βλέπω την θήκη να μου γλιστράει από το χέρι μου. Επίσης να πω ότι δεν βλέπω να έχει discoloration εάν και μπαινοβγαίνει από τις εσωτερικές τσέπες από σακάκια / μπουφάν δεν έχει κανένα μα κανένα θέμα οι γωνίες τις θήκης να φθείρονται. Είμαι πολύ ευχαριστημένος. Άντε να έρθει και το temepered εαν και δεν θα το βάλω ακόμα.
 
F4uFAmj.jpg
 
V8h84cw.jpg
 
whGbY3z.jpg

Καλησπέρα και χρονια πολλα.
Εγω γιατι μολις βάλω τη συγκεκριμένη σε 6αρι λευκο ,την χαζεύω λιγάκι και την ξανά βγάζω επειδή φοβάμαι το κατω μέρος που ειναι ακάλυπτο?
Αλλα απο ομορφιά δεν το συζητάω.η καλλιτερη και ομορφότερη θηκη!,,,

#2393   tzigis

tzigis

    iPH Addict

  • 663 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/12/2014 - 18:54

Mιας και θα με προλάβεις εσύ, αν σου είναι εύκολο, βάλε καμια φώτο όταν παραλάβεις.

Μεγειές προκαταβολικά :)

Έτσι, έτσι
Η αποστολή ειναι 4 ημερών με fedex κατα τα λεγόμενα τους .τελικη τιμή ειναι στα 71 με κάποιους φόρους που δεν αναγράφονται αρχικά.(πιο σωστά δεν πρόσεξα εγώ τα ψιλα γραμματακια)

Τελευταία επεξεργασία από: tzigis, 31/12/2014 - 18:56


#2394   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 31/12/2014 - 19:17

Καλησπέρα και χρονια πολλα.
Εγω γιατι μολις βάλω τη συγκεκριμένη σε 6αρι λευκο ,την χαζεύω λιγάκι και την ξανά βγάζω επειδή φοβάμαι το κατω μέρος που ειναι ακάλυπτο?
Αλλα απο ομορφιά δεν το συζητάω.η καλλιτερη και ομορφότερη θηκη!,,,

Σε φοβίζει λογικό είναι αλλά δεν έχει θέμα. Σε ένα βίντεο είδα σε 6άρι που έχουνε την δερμάτινη να κάνει πτώση από αρκετά μέτρα με το κάτω μέρος και δεν είχε θέμα.

 

εδώ και το εν λόγο βίντεο.

 

  


Τελευταία επεξεργασία από: Darkoulis, 31/12/2014 - 19:18

Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#2395   baspil66

baspil66

    iPH Enthousiast

  • 432 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 31/12/2014 - 19:22

Σε φοβίζει λογικό είναι αλλά δεν έχει θέμα. Σε ένα βίντεο είδα σε 6άρι που έχουνε την δερμάτινη να κάνει πτώση από αρκετά μέτρα με το κάτω μέρος και δεν είχε θέμα.
 
εδώ και το εν λόγο βίντεο.
 

Τα εχω δει και τα ξέρω ολα.αλλα αυτό που με φοβίζει δεν ειναι η πτώση αλλα η καθημερινή χρήση:κλειδιά ,μικροαντικείμενα κτλ κτλ.

#2396   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 31/12/2014 - 19:25

Τα εχω δει και τα ξέρω ολα.αλλα αυτό που με φοβίζει δεν ειναι η πτώση αλλα η καθημερινή χρήση:κλειδιά ,μικροαντικείμενα κτλ κτλ.

Απλά μην το βάζεις σε τσέπες που έχεις κέρματα κλειδιά κτλπ.

 

Εγώ προσωπικά στο μπουφάν, σακάκι, η στα κουστούμια που φοράω καθημερινά για την δουλειά μου, το βάζω στην εσωτερική τσέπη, και σ'αυτήν την τσέπη δεν βάζω τίποτα άλλο παρά μόνο το τηλέφωνο. Ως τώρα δεν είχα κανένα θέμα ούτε να στραβώσει το τηλέφωνο ούτε να φθαρούν οι γωνίες τις θήκης. 


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#2397   spetreli64

spetreli64

    iPH Member

  • 345 μηνύματα
  • Twitter:@Spetrelis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 01/01/2015 - 07:17

Καλημέρα σε όλους. Καλή χρόνια χρόνια πολλα και εύχομαι ο νέος χρόνος να φέρει υγεία σε όλους μας. Έχω ένα 6αρι απλό το πήρα στης 31/10 από τότε έως και σήμερα το έχω όλο με θήκες περιμετρικές και μόνο μεταξύ των όποιον και τι γνήσια της apple. Λοπον σήμερα ηστερα από 2 μηνών χρήσεις αποφάσισα να το κρατήσω για λίγο γυμνό στο χέρι μου και παρατήρησα ότι το hb έχει μπει ελαχιστα προς τα μέσα δλδ δεν εξέχει όπως πριν. Το πατάω κάνει το τικ αλλα είναι μέσα. Έχει παρατηρήσει κάποιος από εσάς αν συμβαίνει και στο δικό του. Είναι φυσιολογικό αυτό. Αυτό μου το έκανε και στο 5s που είχα τώρα στο 4αρι δεν μπορώ να θυμηθώ. Αν μπορεί να μου απάντηση κανείς σας ευχαριστώ και πάλι καλή χρόνια σε όλους μας. Να είστε όλοι καλά!!!

#2398   spetreli64

spetreli64

    iPH Member

  • 345 μηνύματα
  • Twitter:@Spetrelis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 01/01/2015 - 10:23

Καλημέρα σε όλους. Καλή χρόνια χρόνια πολλα και εύχομαι ο νέος χρόνος να φέρει υγεία σε όλους μας. Έχω ένα 6αρι απλό το πήρα στης 31/10 από τότε έως και σήμερα το έχω όλο με θήκες περιμετρικές και μόνο μεταξύ των όποιον και τι γνήσια της apple. Λοπον σήμερα ηστερα από 2 μηνών χρήσεις αποφάσισα να το κρατήσω για λίγο γυμνό στο χέρι μου και παρατήρησα ότι το hb έχει μπει ελαχιστα προς τα μέσα δλδ δεν εξέχει όπως πριν. Το πατάω κάνει το τικ αλλα είναι μέσα. Έχει παρατηρήσει κάποιος από εσάς αν συμβαίνει και στο δικό του. Είναι φυσιολογικό αυτό. Αυτό μου το έκανε και στο 5s που είχα τώρα στο 4αρι δεν μπορώ να θυμηθώ. Αν μπορεί να μου απάντηση κανείς σας ευχαριστώ και πάλι καλή χρόνια σε όλους μας. Να είστε όλοι καλά!!!

Το power bouton ηθελα να πω οχι το home συγνωμη για το λαθος!



#2399   crisk

crisk

    iPH Enthousiast

  • 453 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/01/2015 - 16:01

Τελικά δεν αντιστάθηκα και θα πάρω το 6άρι.

Τώρα... όσο αφορά τις προστασίες του κινητού (θέλω να τα πάρω την ίδια χρονική στιγμή με το κινητό - αύριο, μαθαύριο το αγοράζω), θέλω μια θήκη (back-cover) από καουτσούκ ημιδιαφανής που να έχει "πηχάκι" ολόγυρα στο κινητό (δηλαδή να μην αφήνει να εφάπτεται η οθόνη όταν το ακουμπάς προς τα κάτω. Επίσης, θέλω ζελατίνα για τις γρατζουνιές - μάλλον όχι glass γιατί φαίνεται εμφανώς το γυάλινο προστατευτικό.

 

Καμιά πρόσταση, παιδιά; Προτιμώ από μαγαζί στην Αθήνα, όχι από εξωτερικό κτλ., να πάω αύριο/μεθαύριο να τα πάρω και να τα βάλω κιόλας στο κινητό.



#2400   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 01/01/2015 - 16:04

Original σιλικόνη apple , αν σε βολεύει και το δέρμα ακόμα καλύτερα σε μαύρο ή το πολύ μπλε σκούρο !!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες