Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 21 ψήφοι

Θήκη για iPhone 6/6S & 6/S Plus


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
7605 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1216   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 23/11/2014 - 03:23

:D :P ...ουτε εγω εχω βαλει γυαλι ποτε.

Nα και κάτι που δε περίμενα να διαβάσω.. Δε ξέρεις τι χάνεις.. :)


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1217   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 23/11/2014 - 09:04

Εχει βαλει κανεις προστασια οθονης matt anti glare anti fingerprints ;
Δεν μου αρεσουν οι δαχτυλιες που φαινονται με τις clear καθως και οτι μερικες φορες στον ηλιο ειναι πιο δυσαναγνωστο.
Βεβαια η εμπειρια ειναι με το 5 καθως δεν ξερω ακομη η οθονη του 6 αν εχει ενδεχομενως διαφορετικη συμπεριφορα.

#1218   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/11/2014 - 11:18

Ελααααα αηδίες !!!χαχαχα!!!ενταξει η θήκη του ειναι μια χαρά δεν θα κάτσω να του βάλω πανοπλία για να μην έχει κάτω κενό έλεος

Πάντως θήκη έχει νόημα για να σε προστατέψει από κάποια πτώση.Αν είναι να τη φοράς 24 ώρες και στη μια φορά που θα σου πέσει το κινητό να φάει γρατζουνιά από πάνω ή κάτω , έχει αποτύχει ο ρόλος της. Και η αλήθεια είναι ότι τα νέα iPhone έχουν μια ροπή προς πτώση , εκτός αν ΠΑΝΤΑ τα κρατάς με 2 χέρια. Αν το έδαφος δεν είναι απολύτως επίπεδο η μαμά apple θήκη θεωρώ ότι ενδέχεται να αποτύχει στο ρόλο της. Και μιλάω από ίδια πείρα. Πολύ φθηνή θήκη που κάλυπτε πλήρως το κινητό λειτούργησε και αποσόβησε οποιαδήποτε αισθητική διατάραξη από την πτώση σε πολύ ανώμαλο έδαφος.

#1219   aldon

aldon

    iPH Member

  • 348 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/11/2014 - 11:24

για να ανακεφαλαιώσουμε. μέχρι σήμερα ποιο είναι το καλύτερο glass που προσφέρει edge-to-edge κάλυψη;



#1220   CCGio

CCGio

    iPH User

  • 154 μηνύματα
  • Twitter:@GSargiannidis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 23/11/2014 - 11:33

Πάντως θήκη έχει νόημα για να σε προστατέψει από κάποια πτώση.Αν είναι να τη φοράς 24 ώρες και στη μια φορά που θα σου πέσει το κινητό να φάει γρατζουνιά από πάνω ή κάτω , έχει αποτύχει ο ρόλος της. Και η αλήθεια είναι ότι τα νέα iPhone έχουν μια ροπή προς πτώση , εκτός αν ΠΑΝΤΑ τα κρατάς με 2 χέρια. Αν το έδαφος δεν είναι απολύτως επίπεδο η μαμά apple θήκη θεωρώ ότι ενδέχεται να αποτύχει στο ρόλο της. Και μιλάω από ίδια πείρα. Πολύ φθηνή θήκη που κάλυπτε πλήρως το κινητό λειτούργησε και αποσόβησε οποιαδήποτε αισθητική διατάραξη από την πτώση σε πολύ ανώμαλο έδαφος.


Μπορει καποιοι να φορανε τη θηκη ειτε σε περιπτωση πτωσης να σωθει, ειτε για να μην γρατζουνηθει, ειτε να μην..... βραχει!
Συνεπως θεωρω οτι οι θηκες που ειναι ανοιχτες απο κατω (ή απο πανω ή πλάι κλπ) σε σωζουν μεν, αλλα μονο απο γρατζουνιες....πιστευω και αυτο ειναι ενα ειδος προστασιας.!

#1221   Stratos441

Stratos441

    iPH Enthousiast

  • 361 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 23/11/2014 - 11:33

Βαλ'το τότε μέχει να πάρεις κάποιο Glass. Μια χαρά είναι.

:D :P ...ουτε εγω εχω βαλει γυαλι ποτε.

 

Stratos : μια χαρα μου φανηκε η Belkin σου,απειροελαχιστα αριστερα εχει φυγει νομιζω ( μπορει να φταινε και οι φωτο) αλλα γενικα δειχνει καλη, Η PS  που λεει ο Νικος εχει δοκιμασμενη ποιοτητα και αντοχη .καλυψη ιδια εχει.Ειναι μια προστασια που μεχρι να αλλαξεις τηλεφωνο κραταει τα καλα χαρακτηριστικα της

Καλή και η Belkin, δε λέω...αλλά μια που είχε "φύγει" λίγο όπως πολύ σωστά παρατήρησες, μια η κουβέντα εδώ, μόλις την αντικατέστησα με την Power Support.

Τουλάχιστον ένα επίπεδο πάνω σε ποιότητα και εφαρμογή. Σας ευχαριστώ και τους δύο. ;)

 

Συνημμένο αρχείο  IMG_0027.JPG   182,98KB   67 λήψεις



#1222   man8os

man8os

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:iMac 21.5 , macbook 12

Δημοσίευση 23/11/2014 - 12:35

για να ανακεφαλαιώσουμε. μέχρι σήμερα ποιο είναι το καλύτερο glass που προσφέρει edge-to-edge κάλυψη;

για glass για το 6 κ το 5 ενδιαφερομαι κ εγω...ανεφερε ο νικος την mime αλλα σκουτζ που κοιταξα δεν τη βρισκω



#1223   Antigoni

Antigoni

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 23/11/2014 - 12:44

Γεια σας
ηθελα να ρωτησω..καλες θηκες υπαρχει περιπτωση να βρουμε απο εσωτερικο?
απλα δεν εχω κανει ποτε καμια αγορα απο το internet δεν εμπιστευομαι τα sites και γενικοτερα την εχει πατησει ετσι κοντινο μου ατομο και δεν θελω να δεινω κωδικους απο καρτες..
οποτε γενικοτερα ειμαι ασχετη σε αυτο το θεμα και ψαχνω εδω αλλα δεν εχω βρει κατι καλο..
και τωρα του φοραω μια Puro αλλα δεν..



#1224   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/11/2014 - 12:54

Γεια σας
ηθελα να ρωτησω..καλες θηκες υπαρχει περιπτωση να βρουμε απο εσωτερικο?
απλα δεν εχω κανει ποτε καμια αγορα απο το internet δεν εμπιστευομαι τα sites και γενικοτερα την εχει πατησει ετσι κοντινο μου ατομο και δεν θελω να δεινω κωδικους απο καρτες..
οποτε γενικοτερα ειμαι ασχετη σε αυτο το θεμα και ψαχνω εδω αλλα δεν εχω βρει κατι καλο..
και τωρα του φοραω μια Puro αλλα δεν..

αν χρησιμοποεις μια καρτα χρεωστικη για τις αγορες σου τοτε τι να φοβηθεις. Βαζεις λεφτα σε αυτη οταν θες να αγορασεις κατι και μονο



#1225   Stratos441

Stratos441

    iPH Enthousiast

  • 361 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 23/11/2014 - 12:55

αν χρησιμοποεις μια καρτα χρεωστικη για τις αγορες σου τοτε τι να φοβηθεις. Βαζεις λεφτα σε αυτη οταν θες να αγορασεις κατι και μονο

Και μπορείς να την χρησιμοποιείς μέσω Paypal για ακόμη περισσότερη προστασία και ασφάλεια αγορών.



#1226   Antigoni

Antigoni

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 23/11/2014 - 13:03

Ωραια .. αλλα επειδη οπως ειπα ειμαι ασχεστη  που μπορω να βρω μια τετοια καρτα? :)



#1227   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 23/11/2014 - 13:09

για να ανακεφαλαιώσουμε. μέχρι σήμερα ποιο είναι το καλύτερο glass που προσφέρει edge-to-edge κάλυψη;

Αυτή τη στιγμή για edge-to-edge, MIME & iLoome.

 

ανεφερε ο νικος την mime αλλα σκουτζ που κοιταξα δεν τη βρισκω

Eίναι λίγο απίθανο να τη βρείς εδώ. Είτε απο το επίσημο Site τους, είτε Amazon.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1228   Stratos441

Stratos441

    iPH Enthousiast

  • 361 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 23/11/2014 - 13:14

Ωραια .. αλλα επειδη οπως ειπα ειμαι ασχεστη  που μπορω να βρω μια τετοια καρτα? :)

Ρώτα σε μια τράπεζα που συνεργάζεσαι, θα σου πουν τι χρειάζεται.



#1229   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 23/11/2014 - 13:20

Πάντως θήκη έχει νόημα για να σε προστατέψει από κάποια πτώση.Αν είναι να τη φοράς 24 ώρες και στη μια φορά που θα σου πέσει το κινητό να φάει γρατζουνιά από πάνω ή κάτω , έχει αποτύχει ο ρόλος της. Και η αλήθεια είναι ότι τα νέα iPhone έχουν μια ροπή προς πτώση , εκτός αν ΠΑΝΤΑ τα κρατάς με 2 χέρια. Αν το έδαφος δεν είναι απολύτως επίπεδο η μαμά apple θήκη θεωρώ ότι ενδέχεται να αποτύχει στο ρόλο της. Και μιλάω από ίδια πείρα. Πολύ φθηνή θήκη που κάλυπτε πλήρως το κινητό λειτούργησε και αποσόβησε οποιαδήποτε αισθητική διατάραξη από την πτώση σε πολύ ανώμαλο έδαφος.


Εγω πιστεύω σε ενδεχόμενη πτώση η μαμά θήκες προστατεύουν μια χαρά.στην τελική αν ειναι να βάλουμε πανοπλία έλεος.και μιλάμε για κινητό.
Ψάχνουμε για θήκες μην πάθουν τπτ και σκάμε λεφτά και όταν πρόκειται για ένα κράνος ή μπουφάν μηχανής η κάποια στολή λέμε έλα μωρε ίδια ειναι τι θα πάθουμε ;;και όταν έρθει η κακιά στιγμή στοιχίζει μια ζωή δλδ ανεκτίμητα,ας σταματήσουμε να αναλωνόμαστε σε άψυχα και ας το ευχαριστηθούμε .κινητο ειναι και θα το αλλάξουμε.εμεις δεν αλλάζουμε
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#1230   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 23/11/2014 - 13:29

Δυστυχως η κομψοτητα με την προστασια ειναι 2 μεγεθη αντιστροφως αναλογα. Ποτε δε μπορεις να τα εχεις και τα 2 σε υψηλο βαθμο

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 14

0 μέλη, 14 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες