Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 7 ψήφοι

iPhone 6 και iPhone 6 Plus: Ανακοινώθηκαν επίσημα από την Apple


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1211 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: iPhone 6 και iPhone 6 Plus: Ανακοινώθηκαν επίσημα από την Apple (702 μέλη έχουν ψηφίσει)

4.7 ή 5.5 ίντσες; Ποιο από τα 2 νέα μοντέλα θα επιλέγατε;

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#31   taigetos

taigetos

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@niko_grigo
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 10/09/2014 - 09:25

Καλημέρα, χαλβαδιάζω το iphone στο apple store του HK. Το plus σε16gb έχει 637 ευρώ! (μας κλέβουν λιγάκι εδώ στην Ελλάδα).

Υπάρχει περίπτωση να πάω μέσα στον Οκτώβρη, αν πάω σκέφτομαι να το πάρω απο εκεί.

Ξέρετε αν θα πιάνει κανονικά LTE στην Ελλάδα?γιατί βλέπω και λέει στο site: "An unlocked iPhone 6 may not support 4G LTE networks in all countries; contact service providers for details."

Από apple store αν δεν είναι κλειδωμένο σε κάποιον πάροχο θα είσαι εντάξει με το LTE.

 

Καλημέρα, δεν αναφέρουν στο site τους για RAM τελικά το 6 θα έχει 1MB και το plus 2MB;

 

Ποτέ δεν αναφέρει η apple την RAM, πάντα το μαθαίνουμε αργότερα απο tear downs συσκευων.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 10/09/2014 - 09:27

Θα ειναι ξεκλειδωτα απο αμερικη φετος; Θα δουλευουν Ελλαδα δηλαδη;

Εγώ θα πάρω της verizon και το πρώτο πράγμα που θα κάνω είναι να βάλω τις vodafon την κάρτα μέσα...

 

Σίγουρα θα υπάρχουν και ξεκλείδωτα με το καιρό αν και βλέπω και στο site της apple πως υπάρχει και ένα contract free της T-Mobile που λογικά θα παίζει Ελλάδα...


@CaLi@


#33   sellia

sellia

    iPH Addict

  • 897 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G

Δημοσίευση 10/09/2014 - 09:28

 

Διαβάζω κατά καιρούς τραγικοί, πρόβατα, άχρηστοι, και πολλά άλλα..

 

Είχατε κάπου κανένα πρόβλημα ποτέ όταν έβγαζε ένα νέο μοντέλο... Σας κόλλαγε σερνόταν έκανε restart δεν έπαιζε σωστά??

 

Και μην μου πείτε για τα λειτουργικά που θέλουν κάποιοι να παίζουν σε όλες τις συσκευές, ανάλογα με τις ανάγκες του software πάει και το hardware..

 

Δδλ ας πούμε πως έβαζε 5giga ραμ και 7πύρινο επεξεργαστή... Τι θα βλέπατε παραπάνω από αυτό που βλέπουμε τώρα?? 

 

Έλεος με την καραμέλα δεν έβαλε, δεν έκανε, δεν έχει.. 7 χρόνια τώρα παίζει απροβλημάτιστα η κάθε νέα συσκευή.. Όπως και οι υπολογιστές της που πάντα έχουν το δικό της Hardware και software..

 

Και οι άλλοι η μη τραγικοί για να πουλήσουν αφού δεν έχουν το Marketing και την αίγλη ας το πούμε της Apple, μας θαμπώνουν με χαρακτηριστικά μπας να μπουν και αυτοί στην παγκόσμια πίτα και να υπάρχει ένας υγιείς ανταγωνισμός, και καλά κάνουν το μονοπώλιο ποτέ δεν μου άρεσε..

 

Αυτή είναι η εταιρία και σε όποιον αρέσει και τα περί προβάτων και άλλων σχολίων προσωπικά τα γράφω στα @-@ μου.. Στα μάτια εννοώ, απλά δεν τους βλέπω, μην πάει ο νου σας στο πονηρό..

 

Ο καθένας ας κάνει τις επιλογές του χωρίς να κράζει σε οποίο φόρουμ βρει.. Δεν σου αρέσει πας στο δίπλα μαγαζί.. Ευτυχώς υπάρχει και άλλο...

 

Αλλά βλέπεις πια τα φόρουμ έχουν γίνει ο ψυχαναλυτής που ο καθένας βγάζει τα εσώψυχα του, λες και έχουμε να χωρίσουμε τίποτα μεταξύ μας..

 

Το να πεις απλά δεν μου άρεσε και να κάνεις κουβέντα πάνω σε αυτό έχει κάποια βάση και γιαυτό είμαστε εδώ για να συζητάμε.. Τα επικριτικά σχόλια για την κάθε συσκευή και η επίθεση που γίνεται πολλές φορές σε χρήστες της οποιαδήποτε πλατφόρμας η συσκευής περιττεύουν και πάνε άλλού την κατ άλλα κουβέντα..

 

Δεν έχω κράξει ποτέ μου για κανέναν και ούτε θα το κάνω και βέβαια δεν συμμετάσχω ποτέ σε vs κτλ..

 

Έχουμε καταντήσει σαν τους φουρτουνάκιδες και τους βροντάκιδες.. Μόνο που στην περίπτωσή μας είναι iPhonakides και androidakides ...Ε λ Ε ο Σ...

 

Αυτά!! Φιλικά και όμορφα.. :)

 

Το μαύρο για μένα τα σπάει, απλά μένει το μέγεθος..

 

Κάπου τόχασες.

Παράδειγμα το 4 και το ios 7

Κάποιοι αγοράζουν τηλέφωνο και δεν το αλλάζουν ετησίως. Και θέλουν να δουλεύει και να αναβαθμίζεται. Γι αυτό δίνουν τα 600 και όχι τα 100. Για να το έχουν στον χρόνο...



#34   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/09/2014 - 09:33

Βλέπω σχόλια ότι δεν ικανοποίησε το design κτλπ. Ενας απο τους λόγους που έκανα μεταβαση σε android ήταν το μέγεθος δηλ ήταν μικρό το iphone 5. Τώρα που το έκαναν 4.7 το αγόρασα χθές. Λίγο η ανάλυση μ χαλάει αλλα δν με νοιάζει.Τι περιμένατε να το κάνει android 10πύρηνο με 10 gb ram?

#35   PasxosC

PasxosC

    iPH User

  • 119 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 10/09/2014 - 09:33

Από apple store αν δεν είναι κλειδωμένο σε κάποιον πάροχο θα είσαι εντάξει με το LTE.
 

 
Ποτέ δεν αναφέρει η apple την RAM, πάντα το μαθαίνουμε αργότερα απο tear downs συσκευων.


Πιστεύω αν η Apple έβαζε 2GB RAM θα το πολυδιαφημιζε........επομένως νομίζω......λέω ισως......οτι θα ειναι 1GB.....ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΔΙΑΨΕΥΣΤΩ.....

#36   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 10/09/2014 - 09:34

Κάπου τόχασες.

Παράδειγμα το 4 και το ios 7

Κάποιοι αγοράζουν τηλέφωνο και δεν το αλλάζουν ετησίως. Και θέλουν να δουλεύει και να αναβαθμίζεται. Γι αυτό δίνουν τα 600 και όχι τα 100. Για να το έχουν στον χρόνο...

Ευτυχώς η Δυστυχώς η τεχνολογία στις μέρες προχωράει πολύ γρήγορα για όποιον μένει πίσω δικαίωμα του, αλλά ας υποστεί και τις συνέπειες...

 

Δεν έχασα τίποτα μιλάς για το 4 και το ios 7 2 χρόνια τουλάχιστον που το είδες το ετησίως.. 

 

Ότι είχα να πω το είπα και δεν θα κάτσω να υπερασπιστώ αυτά που έγραψα.. Διαβάστε το και προσπεράστε το αν δεν σας αρέσει...

 

Αυτά και πάλι! :)


@CaLi@


#37   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 10/09/2014 - 09:34

θα το πιασω στα χερια μου να δω συμπεριφορα πως ειναι πρωτα στα χερια μου κι αν δεν το μπορω παω για το iphone 5s κι οχι για το 6 μιας και αποζητω μικροτερες συσκευες!!!
Rafael Nadal

#38   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/09/2014 - 09:42

και στο βελγικο apple store οι τιμες ειναι οι εξης

 

iPhone 6 
16 Go1
699,00 €
64 Go1
799,00 €
128 Go1
899,00 €

 

 

 

 

 

 

 

 

iPhone 6 Plus 

 

16 Go1
799,00 €
64 Go1
899,00 €
128 Go1
999,00 €

 

 

 

 

 



#39   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 10/09/2014 - 09:43

Aφου έδωσα το S5 μου , έχω ένα iphone 4s 8Gb !!!

 

Λοιπόν παρόλη τη μετάβαση δεν είναι καθόλου τραγικό !!! το αντίθετο θα έλεγα...

 

 

Μήπως να μείνω σ'αυτό ?? B)


Τελευταία επεξεργασία από: gas, 10/09/2014 - 09:45


#40   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1.648 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 10/09/2014 - 09:44

To contract free της Τ-Mobile θα παιζει Ελλαδα με LTE κανονικα; Να ξερω για να το παραγγειλω και να το φερει η ξαδερφη μου απο Βοστωνη. Ποσο ειναι ο φορος στην Βοστωνη ξερουμε;


Τελευταία επεξεργασία από: polakis, 10/09/2014 - 09:45


#41   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 10/09/2014 - 09:50

To contract free της Τ-Mobile θα παιζει Ελλαδα με LTE κανονικα; Να ξερω για να το παραγγειλω και να το φερει η ξαδερφη μου απο Βοστωνη. Ποσο ειναι ο φορος στην Βοστωνη ξερουμε;

Αυτό με σιγουριά δεν μπορεί να στο πει κανένας ακόμη...

 

O φόρος είναι 6.25%..


Τελευταία επεξεργασία από: velkus, 10/09/2014 - 09:53

@CaLi@


#42   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 10/09/2014 - 09:51

Πιστεύω αν η Apple έβαζε 2GB RAM θα το πολυδιαφημιζε........επομένως νομίζω......λέω ισως......οτι θα ειναι 1GB.....ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΔΙΑΨΕΥΣΤΩ.....

η apple ποτέ δεν διαφημίζει τη ram ούτε θα το έκανε.

Το software ειναι πλήρως optimized για το hardware. Είτε με 1 είτε με 2 είτε με μισό διαφορά δεν κάνει.

Οποίος κυνηγάει specs μπορεί να πάει απέναντι που απο προσωπική εμπειρία ξέρω ότι τα 2 ή τα 3GB ram αλλάζουν την εμπειρία χρήσης με τα τόσα σκουπίδια που πετάνε μέσα στις συσκευές. Σε μια γυμνή συσκευή δεν χρειάζονται (ευτυχώς) όλα αυτά. Τηλέφωνο ειναι και όχι υπολογιστής. Αν με 2 πυρήνες και 1GB ram κάνει απίστευτη την εμπειρία χρήσης γιατι να αλλάξει αυτό; Μονο ενεργοβόρο ειναι.
| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#43   malias4

malias4

    iPH Elite Poster

  • 2.590 μηνύματα
  • Twitter:@Gate4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 10/09/2014 - 09:57

Εχω ενα φιλο αγγλια γινετε να παραγγειλω με δικη μου visa ελληνικη κ να βαλω διευθυνση αποστολης του φιλου μου την αγγλικη;
Επισης ποιο μοντελο απο αγγλια παιζει κ 3g στην ελλαδα;
iPhone 12 pro max ios 14.2.1 jb  Apple watch series 7 nike

#44   A1332

A1332

    iPH User

  • 128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 10/09/2014 - 10:09

Δηλαδή τώρα πρέπει να πούμε οτι μας άρεσε ? Αν στο μεγεθος του 5ς λεπταίναν το bezel , ελαχιστοποιούσαν τον χώρο του ακουστικου και μας έδιναν μία 4,5'' οθόνη θα ήταν άσχημα ? Τώρα έχουμε το iGalaxy και το iNote ... για να μην πούμε για το igalaxy gear


Τελευταία επεξεργασία από: A1332, 10/09/2014 - 10:10


#45   JP335i

JP335i

    iPH Contributor

  • 1.080 μηνύματα
  • Twitter:@JimPapan
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:JP335i

Δημοσίευση 10/09/2014 - 10:10

Καλημέρα και από μένα στην παρέα! Προσωπικά μου άρεσε το 6αρι.

Ήθελα μια μεγαλύτερη οθόνη, και πάω για την 4.7, πιστεύω το 5.5 ξεφεύγει..

Όσο για τις προσθήκες κτλ, κάθε εταιρεία έχει την δική της πολιτική. Δεν αναγκάζει κανέναν να την ακολουθήσει. Η Apple ήταν, είναι και κατα την γνώμη μου, θα είναι αυτή. Δεν αλλάζει. Το τηλέφωνο είτε έχει 1GB ram είτε 2GB διαφορά στην απόδοση και να θέλαμε δεν μπουρούμε να εντοπίσουμε λόγω iOS. 

Αυτά απο μένα παίδες!

 

Καλές αγορές σε όσους πάνε στο καινούργιο!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες