Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 7 ψήφοι

iPhone 6 και iPhone 6 Plus: Ανακοινώθηκαν επίσημα από την Apple


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1211 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: iPhone 6 και iPhone 6 Plus: Ανακοινώθηκαν επίσημα από την Apple (702 μέλη έχουν ψηφίσει)

4.7 ή 5.5 ίντσες; Ποιο από τα 2 νέα μοντέλα θα επιλέγατε;

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#16   jaymzz

jaymzz

    iPH Member

  • 317 μηνύματα
  • Twitter:@Jaymzz23
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 10/09/2014 - 07:03

Καλημέρα, δεν αναφέρουν στο site τους για RAM τελικά το 6 θα έχει 1MB και το plus 2MB;



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   canecorso

canecorso

    iPH Elite Poster

  • 1.962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 10/09/2014 - 07:25

ρε παιδια,γιατι δεν κατηργησαν την 16αρα και να ξεκινουν οι χωρητικότητες από τα 32 gb;μου φαινονται λιγα τα 16 gb για τα 6αρια.

 

 

Ακριβώς το ίδιο αναρωτιέμαι και εγώ , περίεργη κίνηση έκανε η apple

γιατί πολύ άπλα όπως το ξανά είπα θα σε αναγκάσουν πλέον να πας στο 64άρι και να τα σκάσεις...

πριτς δεν σφάξανε ...φέτος δεν θα με έχουν πελάτη ...

Ας συμμορφωθούνε λιγάκι , διότι δεν τους βλέπω και αυτούς κάλα στο τέλος ... 


  • Some People Play the Game ......Others Change it........Powered By BlackBerry PassPort .

#18   ergocity

ergocity

    iPH Enthousiast

  • 534 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/09/2014 - 07:28

Κακή πολιτική ακολουθούν. Πόσο μαλλον τώρα, που πλεον βγάλανε και αυτοί, ρακέτα και οχι τηλεφωνο. Εκτός του οτι ειναι το nexus του 2012
Πιστός στο 5αρι και όλα καλά. Δεν χρειαζεται να αλλάζουμε συνεχεια συσκευή...

Τελευταία επεξεργασία από: ergocity, 10/09/2014 - 07:29


#19   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 10/09/2014 - 07:53

Εγώ είμαι σε AT&T φίλε. Αξίζει να κάτσω ως τις 3 το βράδυ για να το παραγγείλω; Γιατί λογικά θα πέσει μεγάλο push-back (βδομάδων) σε μικρό χρονικό διάστημα.

Αν δεν το κάνεις εκείνη την στιγμή και ξυπνήσεις το πρωί να το κάνεις, πας για κανένα μήνα μετά όπως έχει δείξει τόσα χρόνια...

 

Εγώ γνωστός της νύχτας δεν θα με ενοχλήσει καθόλου, αφού είναι η καθημερινότητα μου το ξενύχτι... Εκείνη την μέρα ειδικά έχω πάντα και ένα λόγο.. :P

 

Τώρα αν αξίζει η όχι εσύ το ξέρεις.. :)

 

Edit:

 

Που να δεις την γυναίκα μου, που θέλει να επιστρέψει στην Verizon και δεν μπορεί να το κάνει εκείνη την ώρα, αλλά το πρωί για την μεταφορά γραμμής..

 

Ούτε εγώ τέτοια κατάθλιψη :P Θα αργήσει λίγο το δικό της...

 

 

 

γιατί πολύ άπλα όπως το ξανά είπα θα σε αναγκάσουν πλέον να πας στο 64άρι και να τα σκάσεις...

πριτς δεν σφάξανε ...φέτος δεν θα με έχουν πελάτη ...

Ας συμμορφωθούνε λιγάκι , διότι δεν τους βλέπω και αυτούς κάλα στο τέλος ... 

Τουλάχιστον εδώ μας έκατσε μία χαρά αυτό!! Στην τιμή του 32 παίρνω το 64Αρι!! Και πάει λέγοντας...


Τελευταία επεξεργασία από: velkus, 10/09/2014 - 08:00

@CaLi@


#20   sellia

sellia

    iPH Addict

  • 898 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G

Δημοσίευση 10/09/2014 - 08:31

Καλημέρα, δεν αναφέρουν στο site τους για RAM τελικά το 6 θα έχει 1MB και το plus 2MB;

Σιγή ιχθύος για τη ram.

Γεγονός που με κάνει να υποθέτω πως θα είναι 1 mb και για τα δύο τηλέφωνα.

Απλά τραγικοί εκεί στο Κουπερτίνο...



#21   barrcode

barrcode

    iPH User

  • 176 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/09/2014 - 08:38

εχει κανεις πληροφορια για το αν θα ερθει ελλαδα με το δευτερο ¨κυμα¨?Και αν οντως θα το δευτερο κυμα θα σκασει μια βδομαδα με την 19/9?

Ποτε θα ανακοινωσουν official για την παραδοση στον υπολοιπο κοσμο πλην τισ 8 χωρες που ειπαν



#22   epirate

epirate

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/09/2014 - 08:51

Το 6+ είναι καλή αναβάθμιση από 5s, αλλά παντοφλίτσα για τα γούστα μου. 6c γιατί δεν έβγαλαν; Κάθε δυο χρόνια θα είναι τα πλαστικά μαζί με τα s;

Τελευταία επεξεργασία από: epirate, 10/09/2014 - 08:54


#23   valexo

valexo

    iPH newbie

  • 42 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:valexo83

Δημοσίευση 10/09/2014 - 08:58

Δεν με εντυπωσίασε...δεν με άφησε και αδιάφορο..μέτρια τα συναισθήματα λοιπόν!

Αποφάσισα να κάνω υπομονή μέχρι το Μάρτιο που θα πάω Αμερική, γιατί το συγκεκριμένο μοντέλο μόνο στα λεφτά αυτά αξίζει για μένα. Με πρόχειρους υπολογισμούς,σε σχέση με τις τιμές για Ελλάδα που ανέβηκαν στο forum, γλιτώνω από 230-240 ευρώ για το 6 το 16αρι μέχρι 350 ευρώ περίπου για το 6plus το 128αρι.

Άλλο 500 ευρώ και άλλο 740 λοιπόν...άλλο 660 για το Plus to 64αρι (για εκεί πάω αν μου κάνει στο χέρι) και άλλο 969...

Και είμαι 99% σίγουρος ότι του χρόνου το 6s ή του παραχρόνου το 7αρι θα το πάρω με το που βγεί...

Όσο για το ρολόι, επειδή δεν νιώθω ότι θα έχει την ίδια μεταπωλητική αξία όσο ένα iPhone , λέω να μην βγάλω το tourbillon μου ακόμα και να περιμένω το επόμενο!  :P



#24   droll

droll

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 10/09/2014 - 09:01

Αν δεν κρατήσω για άλλη μια χρονιά το iphone 4s μου περιμένοντας να δω κάτι αξιόλογο από την apple και όχι να ακολουθεί λαχανιασμένη την samsung κτλ , με βλέπω να το γυρίζω σε samsung και android που πλέον δεν έχει να ζηλέψει και πολλά από το iOS! 



#25   Leo

Leo

    iPH Member

  • 301 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/09/2014 - 09:05

Αντε καιρος να αρχίσουν και τα ανέκδοτα τύπου galaxy s 😜

Παντόφλα μεν αλλα το μικρό κάπως παλευετε νομίζω ,τουλάχιστον στα δικά μου χέρια που ειναι κάπως τεράστια.
Αν και με ψήνει πολυ και το μεγαλο λογο αυτονομίας,αλλα μεγαλο πολυ να το χειρίζεσαι με το ενα χέρι.

Υπομονή λοιπόν να τα δουμε απο κοντα !!!

#26   FlushRoyal

FlushRoyal

    iPH User

  • 116 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 10/09/2014 - 09:16

Καλη κουτοπονηρια..Κρατησε τα 16GB που δεν εχουν κανεναν λογο υπαρξης και αφαιρεσε τα 32 τα οποια θα ηταν τα πιο δημοφιλη
πηγαινοντας κατευθειαν στα 64. Μεγαλυτερο τρολαρισμα δε μπορουσε να παιξει.
Δηλαδη ή σου λεει θα μου τα σκας στο συννεφο καθε τοσο ή θα μου τα πληρωσεις εξ αρχης, δυο επιλογες θες δεν θες.
Αντε και του χρονου στα 16Gb και στα 128.
 



#27   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 10/09/2014 - 09:17

*
ΔΗΜΟΦΙΛΕΣ

Διαβάζω κατά καιρούς τραγικοί, πρόβατα, άχρηστοι, και πολλά άλλα..

 

Είχατε κάπου κανένα πρόβλημα ποτέ όταν έβγαζε ένα νέο μοντέλο... Σας κόλλαγε σερνόταν έκανε restart δεν έπαιζε σωστά??

 

Και μην μου πείτε για τα λειτουργικά που θέλουν κάποιοι να παίζουν σε όλες τις συσκευές, ανάλογα με τις ανάγκες του software πάει και το hardware..

 

Δδλ ας πούμε πως έβαζε 5giga ραμ και 7πύρινο επεξεργαστή... Τι θα βλέπατε παραπάνω από αυτό που βλέπουμε τώρα?? 

 

Έλεος με την καραμέλα δεν έβαλε, δεν έκανε, δεν έχει.. 7 χρόνια τώρα παίζει απροβλημάτιστα η κάθε νέα συσκευή.. Όπως και οι υπολογιστές της που πάντα έχουν το δικό της Hardware και software..

 

Και οι άλλοι η μη τραγικοί για να πουλήσουν αφού δεν έχουν το Marketing και την αίγλη ας το πούμε της Apple, μας θαμπώνουν με χαρακτηριστικά μπας να μπουν και αυτοί στην παγκόσμια πίτα και να υπάρχει ένας υγιείς ανταγωνισμός, και καλά κάνουν το μονοπώλιο ποτέ δεν μου άρεσε..

 

Αυτή είναι η εταιρία και σε όποιον αρέσει και τα περί προβάτων και άλλων σχολίων προσωπικά τα γράφω στα @-@ μου.. Στα μάτια εννοώ, απλά δεν τους βλέπω, μην πάει ο νου σας στο πονηρό..

 

Ο καθένας ας κάνει τις επιλογές του χωρίς να κράζει σε οποίο φόρουμ βρει.. Δεν σου αρέσει πας στο δίπλα μαγαζί.. Ευτυχώς υπάρχει και άλλο...

 

Αλλά βλέπεις πια τα φόρουμ έχουν γίνει ο ψυχαναλυτής που ο καθένας βγάζει τα εσώψυχα του, λες και έχουμε να χωρίσουμε τίποτα μεταξύ μας..

 

Το να πεις απλά δεν μου άρεσε και να κάνεις κουβέντα πάνω σε αυτό έχει κάποια βάση και γιαυτό είμαστε εδώ για να συζητάμε.. Τα επικριτικά σχόλια για την κάθε συσκευή και η επίθεση που γίνεται πολλές φορές σε χρήστες της οποιαδήποτε πλατφόρμας η συσκευής περιττεύουν και πάνε άλλού την κατ άλλα κουβέντα..

 

Δεν έχω κράξει ποτέ μου για κανέναν και ούτε θα το κάνω και βέβαια δεν συμμετάσχω ποτέ σε vs κτλ..

 

Έχουμε καταντήσει σαν τους φουρτουνάκιδες και τους βροντάκιδες.. Μόνο που στην περίπτωσή μας είναι iPhonakides και androidakides ...Ε λ Ε ο Σ...

 

Αυτά!! Φιλικά και όμορφα.. :)

 

Το μαύρο για μένα τα σπάει, απλά μένει το μέγεθος..

 


@CaLi@


#28   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 10/09/2014 - 09:20

 

Διαβάζω κατά καιρούς τραγικοί, πρόβατα, άχρηστοι, και πολλά άλλα..

 

Είχατε κάπου κανένα πρόβλημα ποτέ όταν έβγαζε ένα νέο μοντέλο... Σας κόλλαγε σερνόταν έκανε restart δεν έπαιζε σωστά??

 

Και μην μου πείτε για τα λειτουργικά που θέλουν κάποιοι να παίζουν σε όλες τις συσκευές, ανάλογα με τις ανάγκες του software πάει και το hardware..

 

Δδλ ας πούμε πως έβαζε 5giga ραμ και 7πύρινο επεξεργαστή... Τι θα βλέπατε παραπάνω από αυτό που βλέπουμε τώρα?? 

 

Έλεος με την καραμέλα δεν έβαλε, δεν έκανε, δεν έχει.. 7 χρόνια τώρα παίζει απροβλημάτιστα η κάθε νέα συσκευή.. Όπως και οι υπολογιστές της που πάντα έχουν το δικό της Hardware και software..

 

Και οι άλλοι η μη τραγικοί για να πουλήσουν αφού δεν έχουν το Marketing και την αίγλη ας το πούμε της Apple, μας θαμπώνουν με χαρακτηριστικά μπας να μπουν και αυτοί στην παγκόσμια πίτα και να υπάρχει ένας υγιείς ανταγωνισμός, και καλά κάνουν το μονοπώλιο ποτέ δεν μου άρεσε..

 

Αυτή είναι η εταιρία και σε όποιον αρέσει και τα περί προβάτων και άλλων σχολίων προσωπικά τα γράφω στα @-@ μου.. Στα μάτια εννοώ, απλά δεν τους βλέπω, μην πάει ο νου σας στο πονηρό..

 

Ο καθένας ας κάνει τις επιλογές του χωρίς να κράζει σε οποίο φόρουμ βρει.. Δεν σου αρέσει πας στο δίπλα μαγαζί.. Ευτυχώς υπάρχει και άλλο...

 

Αλλά βλέπεις πια τα φόρουμ έχουν γίνει ο ψυχαναλυτής που ο καθένας βγάζει τα εσώψυχα του, λες και έχουμε να χωρίσουμε τίποτα μεταξύ μας..

 

Το να πεις απλά δεν μου άρεσε και να κάνεις κουβέντα πάνω σε αυτό έχει κάποια βάση και γιαυτό είμαστε εδώ για να συζητάμε.. Τα επικριτικά σχόλια για την κάθε συσκευή και η επίθεση που γίνεται πολλές φορές σε χρήστες της οποιαδήποτε πλατφόρμας η συσκευής περιττεύουν και πάνε άλλού την κατ άλλα κουβέντα..

 

Δεν έχω κράξει ποτέ μου για κανέναν και ούτε θα το κάνω και βέβαια δεν συμμετάσχω ποτέ σε vs κτλ..

 

Έχουμε καταντήσει σαν τους φουρτουνάκιδες και τους βροντάκιδες.. Μόνο που στην περίπτωσή μας είναι iPhonakides και androidakides ...Ε λ Ε ο Σ...

 

Αυτά!! Φιλικά και όμορφα.. :)

 

Το μαύρο για μένα τα σπάει, απλά μένει το μέγεθος..

 

 

Ολοσωστος.

 

Πεταξου σε ενα apple store να τα δεις. ;)  Εμεις που θα παμε οεο? Γερμανο,πλαισιο κτλ???



#29   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1.651 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 10/09/2014 - 09:21

Θα ειναι ξεκλειδωτα απο αμερικη φετος; Θα δουλευουν Ελλαδα δηλαδη;



#30   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 10/09/2014 - 09:24

Ολοσωστος.

 

Πεταξου σε ενα apple store να τα δεις. ;)  Εμεις που θα παμε οεο? Γερμανο,πλαισιο κτλ :huh:

 

Δεν θα το δω σε μαγαζί θα έρθει σπίτι για όποιο αποφασίσω όπως κάθε χρόνο.

Αλλιώς μετά πάει ένα μήνα και... Και αν βρω πουθενά...


Τελευταία επεξεργασία από: velkus, 10/09/2014 - 09:24

@CaLi@


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες