Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 3 ψήφοι

Apple Watch: Αυτό είναι το έξυπνο ρολόι της Apple


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
379 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#286   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 03/04/2015 - 15:14

Εγώ θα πρόσεχα τις δηλώσεις μου παντως, εντάξει πρεπει να πει και κατι αλλα μήπως γελοιοποιηθεί ο Sir..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#287   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 06/04/2015 - 10:12

Οι ημέρες για την επίσημη ημερομηνία διάθεσης του Apple Watch πλησιάζουν και η Apple εντείνει τις ενέργειες επικοινωνίας των χαρακτηριστικών του έξυπνού της ρολογιού. Στα 4 βίντεο που ακολουθούν θα ενημερωθούμε πλήρως για τις γενικές λειτουργίες του ρολογιού, τον τρόπο λειτουργίας της εφαρμογής Messages, τη λειτουργία παραμετροποίησης της ψηφιακής πρόσοψης αλλά και τις δυνατότητες ψηφιακής διασύνδεσης και επικοινωνίας με τους φίλους μας μέσω του digital touch:

 

Apple Watch — Guided Tour: Welcome
 

 

Apple Watch — Guided Tour: Messages

 

 

Apple Watch — Guided Tour: Faces

 

 

Apple Watch — Guided Tour: Digital Touch

 

 

 

Apple Watch: Τιμές, ημερομηνία κυκλοφορίας κ.α. Όλες οι πληροφορίες που χρειάζεσαι είναι εδώ.

 

Υπενθυμίζουμε πως οι προ-παραγγελίες για το Apple Watch ξεκινάνε στις 10 Απριλίου ενώ στις 24 Απριλίου θα γίνει η επίσημη διάθεση του στα καταστήματα της Apple, ηλεκτρονικά και φυσικά.


Behind the Scenes...

#288   spetreli64

spetreli64

    iPH Member

  • 345 μηνύματα
  • Twitter:@Spetrelis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 08/04/2015 - 06:31

Καλό το ρολόι αλλά για τους χρόνους που κρατάει η μπαταρία του....μάπα. Θα είσαι μπριζομενος καθημερινά στο σπίτι και άμα ξεμείνεις στο δρόμο μένεις και τι κοιτάς μέχρι να το ξανα φορτίσεις οταν πας σπίτι ο εάν έχεις μαζι σου τον επαγωγικό φορτιστή να ψάχνεις μπριζα να το βάλεις. Κατ'εμέ άκυρο το προϊόν και πολλά λεφτά !

#289   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 08/04/2015 - 15:44

Το Γαλλικό Metronews δημοσίευσε σήμερα το πρώτο unboxing βίντεο του Apple Watch. Συγκεκριμένα, πρόκειται για το μοντέλο Stainless Steel των 42mm με το Milanese Loop:
 

 

Η τετράγωνη λευκή συσκευασία ακολουθεί την λιτή γραμμή της συσκευασίας του iPhone 6/Plus και περιέχει το ρολόι, το καλώδιο φόρτισης MagSafe και τα απαραίτητα φυλλάδια.


Behind the Scenes...

#290   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 08/04/2015 - 16:38

Περισσότερα video reviews:
 
 
 
 
 

Behind the Scenes...

#291   mtifosi

mtifosi

    iPH Member

  • 258 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:mtifosi

Δημοσίευση 08/04/2015 - 17:03

Με διαφορα το ποιο ωραιο smartwatch και αν ειχε και λιγο καλυτερη μπαταρια θα ηταν ακομα καλυτερο.



#292   Nerazzurro10

Nerazzurro10

    iPH Enthousiast

  • 423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 10/04/2015 - 00:00

Και η μεγάλη μέρα, έφτασε! 

 

Οι ερωτήσεις είναι πολλές, 38mm ή 42mm; Sport ή Watch? Κανείς που θα πάει για Pre-order, τι αποφάσισε;



#293   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 10/04/2015 - 11:59

Διαθέσιμο για προπαραγγελίες είναι από σήμερα το πολυαναμενόμενο Apple Watch σε ΗΠΑ, Μ. Βρετανία, Αυστραλία, Καναδά, Κίνα, Γαλλία, Γερμανία, Χονγκ Κονγκ και Ιαπωνία μέσω του online καταστήματος της εταιρειας.

 

Η διαθεσιμότητα για τα τρία μοντέλα και τα λουράκια τους έχει ως εξής:

  • Apple Watch Sport: 24/8- 8/5
  • Apple Watch με Sport Band: 24/4- 8/5
  • Apple Watch με Classic Buckle: 24/4- 8/5
  • Apple Watch με Milanese Loop: 24/4- 8/5
  • Apple Watch με Leather Loop: 4-6 εβδομάδες
  • Apple Watch με Modern Buckle: 4-6 εβδομάδες
  • Apple Watch με Link Bracelet: 4-6 εβδομάδες
  • Apple Watch Edition: Μάιος

Από σήμερα ξεκινούν επίσης και τα προγραμματισμένα ραντεβού στα καταστήματα της Apple προκειμένου οι ενδιαφερόμενοι να έχουν την ευκαιρία να δουν από κοντά και να δοκιμάσουν τα ρολόγια πριν προβούν σε παραγγελία.

 

Θυμίζουμε ότι το Apple Watch αναμένεται να κυκλοφορήσει επίσημα στις 24 Απριλίου στο πρώτο κύμα χωρών σε τρεις εκδόσεις (Apple Watch Sport, Apple Watch και Apple Watch Edition) με τις τιμές να ξεκινούν από τα $349, $549 και $10.000 για την κάθε έκδοση αντίστοιχα.

 

via Macuser


Behind the Scenes...

#294   agihatzi

agihatzi

    iPH Elite Poster

  • 1.977 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 10/04/2015 - 14:26

Να φανταστω οτι εμεις απο δω δεν μπορουμε να το προπαραγγειλουμε ? Η κανω λαθος ?



#295   rafkt

rafkt

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Twitter:@rafaelktistakis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:rafaelktistakis@gmail.com

Δημοσίευση 10/04/2015 - 16:29

Να φανταστω οτι εμεις απο δω δεν μπορουμε να το προπαραγγειλουμε ? Η κανω λαθος ?

  

Και η μεγάλη μέρα, έφτασε! 
 
Οι ερωτήσεις είναι πολλές, 38mm ή 42mm; Sport ή Watch? Κανείς που θα πάει για Pre-order, τι αποφάσισε;


Προπαραγγελίες κάνουμε κ από εδώ αρκεί να έχεις κάποιο γνωστό Αγγλία για να στο στείλει ;) (ή ακόμα καλύτερα αν μένεις). Στις 10.02 το πρωί είχα παραγγείλει το δικό μ (42mm space grey με παραλαβή 24/4) το οποίο όταν τσέκαρα στις 10.04, ο χρόνος αποστολής ήταν στις 4-6 εβδομάδες !!

#296   akismetal

akismetal

    iPH newbie

  • 50 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina +4G
  • GameCenter:LuCiFeR™

Δημοσίευση 10/04/2015 - 16:31

Να φανταστω οτι εμεις απο δω δεν μπορουμε να το προπαραγγειλουμε ? Η κανω λαθος ?


Μπορείς να το παραγγείλεις αν έχεις κάποιον στην χώρα που βγαίνει. Πχ Αμερική να σταλεί εκεί και να στο στείλει Ελλάδα. Η νοικιάζεις θυρίδα. Εγώ παράγγειλα το δικό μου σήμερα αλλά μισή ώρα μετά την έναρξη βρήκα 3-4 βδομαδες μετά αποστολή.

#297   rafkt

rafkt

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Twitter:@rafaelktistakis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:rafaelktistakis@gmail.com

Δημοσίευση 10/04/2015 - 16:36

Μπορείς να το παραγγείλεις αν έχεις κάποιον στην χώρα που βγαίνει. Πχ Αμερική να σταλεί εκεί και να στο στείλει Ελλάδα. Η νοικιάζεις θυρίδα. Εγώ παράγγειλα το δικό μου σήμερα αλλά μισή ώρα μετά την έναρξη βρήκα 3-4 βδομαδες μετά αποστολή.


Φυσικά κ μπορείς - μένω Αγγλία κ το έχω κάνει με ένα MacBook φίλου. Το παραγγέλνεις στη διεύθυνση του και άπλα εκείνος στο στέλνει μετά με τα ανάλογα μεταφορικά πάντα! Εγώ σήμερα το παράγγειλα ενώ βρίσκομαι Ελλάδα. Απλά αν το παραγγείλεις από Αμερική πρέπει να σκεφτείς το τελωνείο (αν σου τύχει) κ τα κάπως πιο τσιμπημένα μεταφορικά. Από Αγγλία θα σ έρθει φθηνότερα (εκτός κ αν ταξιδεύει φίλος από Αμερική προς Ελλάδα κ το κρατάει).

Τελευταία επεξεργασία από: rafkt, 10/04/2015 - 16:37


#298   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 12/04/2015 - 00:26

απατο θα παει ειδικα εδω στην ελλαδα θα κανει λιγο μπαμ στην αρχη και μετα αυτο ηταν για εξω δεν ξερω τι θα γινει εχουμε δει πολλους λαους αμερικανακια πχ που θα κανου ουρες κανενα μηνα πιο πριν εδω στην ελλαδα ακομα και το πιο φτηνο με τα ελληνικα δεδομενα ειναι πολυ ακριβο δευτερο μικρη μπαταρια τριτο θα πηγενεις για καφε και θα ζητας πριζα να φορτισεις το ρολοι σου τεταρτο δεν ειναι αδιαβροχο για να δωσει καποιος καποια χρηματα σαν αγοραστης πιστευω οτι αυτο που αγοραζει κατι οχι απλα εχει μονο το ονομα apple
Rafael Nadal

#299   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 12/04/2015 - 00:52

Όσο άπατο πήγε και το iPad όταν πρωτοβγήκε, και το iPhone 4, 5, 6, etc.

 

Άσε που βασικά η εκτίμηση που έβγαλες για την Ελλάδα, όσο λογική και αν ακούγεται, πάλι άκυρη είναι. (ο νοών νοείτο)

 

Τώρα για την ευρωπαϊκή και διεθνής αγορά, μονο στην Κινα ξεπούλησε, και στην Ευρώπη μετά από 10  λεπτά από την έναρξη των προπαραγγελιών ήταν out of stock, και επομένη παραλαβή σε πάει τον Ιούνιο! 

 

Βεβαια τώρα θα μου πεις επίτηδες δεν βγάλανε πολλά κομμάτια, για να μετρήσουν τον παλμό της αγορας. 

 

Αλλα όσα λίγα και να ήταν, να μην ήταν κάτι εκατομμυριάκια;; 

 

Ξέρεις πολλά γκατζετ που πήγαν 'άπατα΄ να ξεπουλάν σε online και pre-order  πώληση μέσα σε 30 λεπτά;


∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#300   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 12/04/2015 - 01:03

εγω απλα ειπα την γνωμη μου και πολλων φιλων που εχουν apple απο τα πρωτα τηλεφωνα και τα πρωτα ipad!!!χι βρε φιλε οσο κι αν αγαπας μια εταιρεια δεν αγοραζεις οτι σου πλασαρει στην τσεπη μου δεν θα μπουν μακαρι να πανε καλα αλλα ξερεις κι εσυ πως εχουν τα πραγματα εαν καθε δυο χρονια θες πχ να αγορασεις καινουργειο τηλεφωνο μετα καθε τρεια χρονια μια ταμπλετα ποσα θα θελεις να αγορασεις και ενα ρολοι γιατι δεν θα μεινουν εκει θα βγου και δευτερις γενιας και τριτης γενιας ρολογια!!!τωρα να παρω ενα ρολοι γιατι βαριεμαι να βγαλω το κινητο απο την τσεπη να δω πιος με περνει η καθως τρωω το τριτο πιτογυρο να μετραω τους σφιγμους μου το θεωρω μεγαλη μοστρα δειτε τι εχω εγω γι αυτο και δεν θα το παρω!!!η τεχνολογια προχωραει αλλα δεν μπορεις να τα ακολουθησεις ολα η καποια δεν σου κανουν κινητο ταμπλετα ρολοι γυαλια και δεν ξερω τι αλλο δεν θα τρεξω να τα παρω γιατι ειναι apple βλεπω συγκρινω κι αν αξιζει προχωραω στην αγορα τους
Rafael Nadal

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες