Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 3 ψήφοι

Apple Watch: Αυτό είναι το έξυπνο ρολόι της Apple


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
379 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#301   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 12/04/2015 - 01:36

εγω απλα ειπα την γνωμη μου και πολλων φιλων που εχουν apple απο τα πρωτα τηλεφωνα και τα πρωτα ipad!!!χι βρε φιλε οσο κι αν αγαπας μια εταιρεια δεν αγοραζεις οτι σου πλασαρει στην τσεπη μου δεν θα μπουν μακαρι να πανε καλα αλλα ξερεις κι εσυ πως εχουν τα πραγματα εαν καθε δυο χρονια θες πχ να αγορασεις καινουργειο τηλεφωνο μετα καθε τρεια χρονια μια ταμπλετα ποσα θα θελεις να αγορασεις και ενα ρολοι γιατι δεν θα μεινουν εκει θα βγου και δευτερις γενιας και τριτης γενιας ρολογια!!!τωρα να παρω ενα ρολοι γιατι βαριεμαι να βγαλω το κινητο απο την τσεπη να δω πιος με περνει η καθως τρωω το τριτο πιτογυρο να μετραω τους σφιγμους μου το θεωρω μεγαλη μοστρα δειτε τι εχω εγω γι αυτο και δεν θα το παρω!!!η τεχνολογια προχωραει αλλα δεν μπορεις να τα ακολουθησεις ολα η καποια δεν σου κανουν κινητο ταμπλετα ρολοι γυαλια και δεν ξερω τι αλλο δεν θα τρεξω να τα παρω γιατι ειναι apple βλεπω συγκρινω κι αν αξιζει προχωραω στην αγορα τους

 

 

 

Φιλε μου δεν φτιάχτηκε για να μετράει τον παλμό του ελληναρα στο τρίτο πιτογυρο...αν με καταλαβαίνεις τι θέλω να πω!

 

Kαι δεν σου μιλάω καν για εφαρμογές άνοιγμα πορτας σε ξενοδοχεία, όπως κάποιων Hilton αυτή τη στιγμή που μιλάμε, άνοιγμα πορτας γκαράζ κτλ, αλλα για εφαρμογές που μπορούν να αλλάξουν την καθημερινότητα μας προς το καλύτερο. 

 

Από θέμα υγείας, (medical data) συμπεριφοράς (σπορ, πληρωμές, τηλεχ. για ένα ψηφιακό σπιτικό οικοσύστημα, κτλ) ...αν ήξερες μονο αυτό το Taptic Engine τι ιδέες δίνει στους ντιβελοπερς για το μέλλον!

 

Ενιγουει, καλή η συζήτηση αλλα όταν πέφτει στα πυτογυρα, ....με πιάνει πείνα. 

 

Πάω να δω τι έχει το ψυγείο ... ;-)


Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 12/04/2015 - 01:37

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#302   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 12/04/2015 - 02:01

Φιλε μου δεν φτιάχτηκε για να μετράει τον παλμό του ελληναρα στο τρίτο πιτογυρο...αν με καταλαβαίνεις τι θέλω να πω!

Kαι δεν σου μιλάω καν για εφαρμογές άνοιγμα πορτας σε ξενοδοχεία, όπως κάποιων Hilton αυτή τη στιγμή που μιλάμε, άνοιγμα πορτας γκαράζ κτλ, αλλα για εφαρμογές που μπορούν να αλλάξουν την καθημερινότητα μας προς το καλύτερο.

Από θέμα υγείας, (medical data) συμπεριφοράς (σπορ, πληρωμές, τηλεχ. για ένα ψηφιακό σπιτικό οικοσύστημα, κτλ) ...αν ήξερες μονο αυτό το Taptic Engine τι ιδέες δίνει στους ντιβελοπερς για το μέλλον!

Ενιγουει, καλή η συζήτηση αλλα όταν πέφτει στα πυτογυρα, ....με πιάνει πείνα.

Πάω να δω τι έχει το ψυγείο ... ;-)

δεν μιλαω κε κακια απλα ποσοι εδω εαν το παρουν πραγματικα θα αξιοποιησουν της δυνατοτητες του ποσοι θα το παρουν για εφε;;;εχω ανθρωπους και στην δουλεια που παιρνουν οτι καλυτερο υπαρχει ετσι χωρις να ξερουν της δυνατοτητες τους και πιστεψε με ξερω κι αλλου πολους τετοιους!!!!ειναι ακομα πολυ νωρις εαν βγει κατι καλο δεν θα βγει τωρα πιστευω αλλα σε επομενες εκδοσεις του iwatch γι αυτο και για εμενα δεν ειναι το must που θα τρεξω να παρω ισως πιο μετα μονο στο μελλον για σηλογη γιατι ειναι το πρωτο!!!χρονια πολλα κιολλας ξεχασαμε φαινεται σαν να μην εχω τροπους χαχαχαχ χριστος ανεστη κι οτι επιθυμεις να χεις παντα στην ζωη σου και καλη ορεξη
Rafael Nadal

#303   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 12/04/2015 - 02:41

Επίσης φιλε μου, ότι αγαπάς να το πάθεις. ;-)


∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#304   rafkt

rafkt

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Twitter:@rafaelktistakis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:rafaelktistakis@gmail.com

Δημοσίευση 12/04/2015 - 12:27

Χρόνια πολλά, Χριστός Ανέστη.

Προφανώς κ το ρολόι είναι ακόμα σε πολύ πρώιμο στάδιο κ μένει να δούμε την εξέλιξη του (τόσο από developers όσο κ από την Apple). Το να το αγοράσει τώρα κάποιος πρέπει να είναι κατα κάποιο τρόπο tech enthusiastic! Σίγουρα δε θα του προσφέρει τόσα όσα θα προσφέρει το ρολόι μελλοντικά - αλλα μην ξεχνάμε ότι για κάποιον που ζει εξωτερικό του προσφέρει ήδη παραπάνω δυνατότητες από να χρησιμοποιούσε το ρολόι στην Ελλάδα (βλέπε Siri, Apple pay) .. Σίγουρα, τώρα δε το παίρνουν όλοι μας μόνο για μόστρα. Ο καθένας έστω κ για αρχή πιστεύει ότι θα εξυπηρετήσει διαφορετικά τις ανάγκες του.. Σίγουρα αν ζούσα Ελλάδα θα σκεφτόμουν διαφορετικά τη χρήση του και ναι τότε ίσως η μόστρα να υπερτερούσε της πραγματικής ανάγκης !

Τελευταία επεξεργασία από: rafkt, 12/04/2015 - 12:28


#305   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 12/04/2015 - 14:04

δεν σας λεω οτι θα το παρουν ολοι για μοστρα και συγνωμη εαν καταλαβατε αυτο απλα για ελλαδα μιλαω γιατι ολοι ξερουμε το σκεπτικο την νοοτροποια του ελληνα ενας απο τους λογους θα ειναι κι η μοστρα!!!καναμε κανατε αμαν να βγαλει ενα τηλεφωνο με μεγαλυτερη οθονη και θα γυρισουμε τωρα να διαβαζουμε απο το ρολοι να βλεπουμε φωτο κτλ γιατι βαριομαστε να βγαλουμε το τηλ απο την τσεπη!!!εχω το σκεπτικο οτι καλη η τεχνολογια αλλα παραπαει σε ορισμενες περιπτωσεις κινητο ταμπλετα γυαλια ρολοι συνεχεια συνδεδεμενη καπου θα ειμαστε αυτο κοιταω και δεν μπορω γι αυτο λεω τα παραπανο
Rafael Nadal

#306   gmakris

gmakris

    iPH newbie

  • 59 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 12/04/2015 - 16:06

το ρολοι σιγουρα ειναι πρακτικο. φοραω καθημερινα αθλητικο ρολοι που μου δινει και ειδοποιησεις mail/sms/call/calendar με εχει βολεψει πολυ. Βεβαια ο σκοπος του ρολογιου που εχω ειναι αθλητισμος και υστερει σε special features αλλα μου δινει δινει ατελειωτες μετρησεις ενω εχει ενσωματωμενο gps καθως συχνα αποχωριζομαι το κινητο οταν κανω καποια δραστηριοτητα.

ως μετρο συγκρισης θα αναφερω οτι η αυτονομια σε αυτο που εχω φτανει τις 5 εβδομαδες (με συνεχη χρηση του gps μειωνεται) και απο εμφανιση ειναι ενα κανονικο ρολοι με ομορφη στρογγυλη μεταλικη κασα και δερματινο λουρακι της Hirsch που διπλα του το iwatch φαινεται σαν το ρολοι invizimals του 6χρονου γιου μου....

οταν εψαχνα ρολοι κοιταξα και το iwatch μηπως περιμενω αλλα οπως εχω ξαναπει το ρολοι εχει παρει ακυρο big time γιατι δεν εχει σχεση με το iphone, δεν εχει καποια καινοτομια αλλα το κυριοτερο στα δικα μου ματια ειναι το ποιο ασχημο κατασκευασμα που θα μπορουσα να φορεσω. Ιδιως στους ανδρες το ρολοι ειναι το μονο αξεσουαρ που εχει σημασια και φορωντας ενα τετοιο ρολοι μαλλον τρως ακυρο. Το δευτερο και εξισου σημαντικο ειναι η μπαταρια δηλαδη θα πρεπει να πας καπου ενα ΣΚ η να απουσιαζεις απο το σπιτι απο το πρωι μεχρι το βραδυ να ψαχνεις φορτιστη...Το iphone 6 μου κραταει ανετα 2 μερες με τη χρηση που κανω και το αντεχω αλλα το ρολοι να κραταει 15-18ωρες? ελεος apple τι σκεφτοσουν οταν το σχεδιασες?

Τελευταία επεξεργασία από: gmakris, 12/04/2015 - 16:12


#307   homodigital

homodigital

    iPH Member

  • 291 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/04/2015 - 18:41

Το πρωτο iwatch θα ειναι οπως το πρωτο ipad, βαρύ,αργό κλπ. Εννοειται πως θα πουλησει σαν ζεστο ψωμι. Απλα τα επομενα θα ειναι πιο φοβερα!! :-)

#308   tsitadim

tsitadim

    iPH Elite Poster

  • 2.263 μηνύματα
  • Twitter:@tsitadim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 12/04/2015 - 19:15

Σε πόσα χρόνια θα έρθουν τα επόμενα;

#309   agihatzi

agihatzi

    iPH Elite Poster

  • 1.977 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 12/04/2015 - 20:24

το ρολοι σιγουρα ειναι πρακτικο. φοραω καθημερινα αθλητικο ρολοι που μου δινει και ειδοποιησεις mail/sms/call/calendar με εχει βολεψει πολυ. Βεβαια ο σκοπος του ρολογιου που εχω ειναι αθλητισμος και υστερει σε special features αλλα μου δινει δινει ατελειωτες μετρησεις ενω εχει ενσωματωμενο gps καθως συχνα αποχωριζομαι το κινητο οταν κανω καποια δραστηριοτητα.

ως μετρο συγκρισης θα αναφερω οτι η αυτονομια σε αυτο που εχω φτανει τις 5 εβδομαδες (με συνεχη χρηση του gps μειωνεται) και απο εμφανιση ειναι ενα κανονικο ρολοι με ομορφη στρογγυλη μεταλικη κασα και δερματινο λουρακι της Hirsch που διπλα του το iwatch φαινεται σαν το ρολοι invizimals του 6χρονου γιου μου....

οταν εψαχνα ρολοι κοιταξα και το iwatch μηπως περιμενω αλλα οπως εχω ξαναπει το ρολοι εχει παρει ακυρο big time γιατι δεν εχει σχεση με το iphone, δεν εχει καποια καινοτομια αλλα το κυριοτερο στα δικα μου ματια ειναι το ποιο ασχημο κατασκευασμα που θα μπορουσα να φορεσω. Ιδιως στους ανδρες το ρολοι ειναι το μονο αξεσουαρ που εχει σημασια και φορωντας ενα τετοιο ρολοι μαλλον τρως ακυρο. Το δευτερο και εξισου σημαντικο ειναι η μπαταρια δηλαδη θα πρεπει να πας καπου ενα ΣΚ η να απουσιαζεις απο το σπιτι απο το πρωι μεχρι το βραδυ να ψαχνεις φορτιστη...Το iphone 6 μου κραταει ανετα 2 μερες με τη χρηση που κανω και το αντεχω αλλα το ρολοι να κραταει 15-18ωρες? ελεος apple τι σκεφτοσουν οταν το σχεδιασες?

Δεν μας λες ομως ποιο ειναι το ρολοι σου ?



#310   antonispap40

antonispap40

    iPH Enthousiast

  • 354 μηνύματα
  • Twitter:@antonispap40
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:antonispap40

Δημοσίευση 12/04/2015 - 22:50

Ρε παιδιά μην το λέτε iwatch... Apple Watch το λένε το κακόμοιρο!

#311   venos

venos

    iPH Contributor

  • 1.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 13/04/2015 - 10:02

http://www.wired.com...he-apple-watch/

Ωραιο αρθρο...
discord.gg/ajkUM8J

#312   iThanos

iThanos

    iPH Enthousiast

  • 474 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 13/04/2015 - 11:58

Παιδια ποτε θα βγει το νεο apple watch???ενα χρονο μετα την παρουσιαση του πρωτου ή ενα χρονο μετα το επισημο λανσαρισμα?......γιατι αν ειναι το πρωτο κλαφτα χαραλαμπε γιαυτους που θα το αγορασουν..καλη λογικη θα ηταν να βγαινει καινουργιο καθε 2-3 χρονια..

#313   wrathchild

wrathchild

    iPH Elite Poster

  • 3.140 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad mini 3 +4G

Δημοσίευση 13/04/2015 - 12:19

Παιδια ποτε θα βγει το νεο apple watch???ενα χρονο μετα την παρουσιαση του πρωτου ή ενα χρονο μετα το επισημο λανσαρισμα?......γιατι αν ειναι το πρωτο κλαφτα χαραλαμπε γιαυτους που θα το αγορασουν..καλη λογικη θα ηταν να βγαινει καινουργιο καθε 2-3 χρονια..

Νομίζω θα βγει σε 426 μέρες ακριβώς

#314   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 13/04/2015 - 13:35

οπως ειπα αυτο δεν μου αρεσει το οργιο καταναλοτισμου ενταξει ειπαμε ενα κινητο να μας βρισκουν ετσι οπως το παμε θα βγαλουν και ihat να φορας καπελο για προστασια για ιους στο ιντερνετ καθως θα σερφαρεις με κινητο ταμπλετα και apple watch
Rafael Nadal

#315   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 13/04/2015 - 13:45

:rolleyes:

 

ihat-mp3.jpg


∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες