Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 3 ψήφοι

Apple Watch: Αυτό είναι το έξυπνο ρολόι της Apple


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
379 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#316   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 13/04/2015 - 14:47

:rolleyes:

ihat-mp3.jpg


μου εκλεψαν την ιδεα κι ειχα σκοπο να βαλω συμβολαιογραφο να την κατοχυρωσω!!!!θα σκεφτω κατι αλλο
Rafael Nadal

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#317   tsitadim

tsitadim

    iPH Elite Poster

  • 2.263 μηνύματα
  • Twitter:@tsitadim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 13/04/2015 - 20:36

το ρολοι σιγουρα ειναι πρακτικο. φοραω καθημερινα αθλητικο ρολοι που μου δινει και ειδοποιησεις mail/sms/call/calendar με εχει βολεψει πολυ. Βεβαια ο σκοπος του ρολογιου που εχω ειναι αθλητισμος και υστερει σε special features αλλα μου δινει δινει ατελειωτες μετρησεις ενω εχει ενσωματωμενο gps καθως συχνα αποχωριζομαι το κινητο οταν κανω καποια δραστηριοτητα.

ως μετρο συγκρισης θα αναφερω οτι η αυτονομια σε αυτο που εχω φτανει τις 5 εβδομαδες (με συνεχη χρηση του gps μειωνεται) και απο εμφανιση ειναι ενα κανονικο ρολοι με ομορφη στρογγυλη μεταλικη κασα και δερματινο λουρακι της Hirsch που διπλα του το iwatch φαινεται σαν το ρολοι invizimals του 6χρονου γιου μου....

οταν εψαχνα ρολοι κοιταξα και το iwatch μηπως περιμενω αλλα οπως εχω ξαναπει το ρολοι εχει παρει ακυρο big time γιατι δεν εχει σχεση με το iphone, δεν εχει καποια καινοτομια αλλα το κυριοτερο στα δικα μου ματια ειναι το ποιο ασχημο κατασκευασμα που θα μπορουσα να φορεσω. Ιδιως στους ανδρες το ρολοι ειναι το μονο αξεσουαρ που εχει σημασια και φορωντας ενα τετοιο ρολοι μαλλον τρως ακυρο. Το δευτερο και εξισου σημαντικο ειναι η μπαταρια δηλαδη θα πρεπει να πας καπου ενα ΣΚ η να απουσιαζεις απο το σπιτι απο το πρωι μεχρι το βραδυ να ψαχνεις φορτιστη...Το iphone 6 μου κραταει ανετα 2 μερες με τη χρηση που κανω και το αντεχω αλλα το ρολοι να κραταει 15-18ωρες? ελεος apple τι σκεφτοσουν οταν το σχεδιασες?

Ποιο είναι το ρολόι που περιγράφεις;

#318   angelo_lagoudakis

angelo_lagoudakis

    iPH Member

  • 300 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:hp_soldier_89

Δημοσίευση 13/04/2015 - 23:32

Παίδες το ρολόι είναι πολύ ακριβό γι αυτά που κάνει! Σίγουρα πανέμορφο αλλά δεν αξίζει τόσα λεφτά! Καλύτερα να αγοράσεις iPad αν δεν έχεις!



#319   Nerazzurro10

Nerazzurro10

    iPH Enthousiast

  • 423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 14/04/2015 - 12:53

Παίδες το ρολόι είναι πολύ ακριβό γι αυτά που κάνει! Σίγουρα πανέμορφο αλλά δεν αξίζει τόσα λεφτά! Καλύτερα να αγοράσεις iPad αν δεν έχεις!

Αν έχεις όλα τα υπόλοιπα και πρέπει να αγοράσεις κάτι, όμως; :P



#320   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 14/04/2015 - 13:18

Αγόρασε άλλο ένα iPad, και καντο δώρο!  

 

(..να κάνεις και ψυχικό). ;-)


Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 14/04/2015 - 13:19

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#321   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 14/04/2015 - 15:13

Παίδες το ρολόι είναι πολύ ακριβό γι αυτά που κάνει! Σίγουρα πανέμορφο αλλά δεν αξίζει τόσα λεφτά! Καλύτερα να αγοράσεις iPad αν δεν έχεις!


Το sport δεν είναι ακριβό νομίζω. Και το σχέση εχει ένα iPad με το ρολόι; Τελείως διαφορετική λειτουργία το καθένα..

#322   gmakris

gmakris

    iPH newbie

  • 59 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 14/04/2015 - 15:33

Το ρολοι για το οποιο αναφέρθηκα είναι το Fenix 3 Sapphire (Brown leather strap)

 

 

http://fenix3.garmin.com/en-GB/

 

 

2015_04_14_16_23_01.jpg

 

 

 

 



#323   Nerazzurro10

Nerazzurro10

    iPH Enthousiast

  • 423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 14/04/2015 - 18:59

Αγόρασε άλλο ένα iPad, και καντο δώρο!  

 

(..να κάνεις και ψυχικό). ;-)

Έκανα δώρο στον εαυτό μου .. το ρολόι!  :D



#324   redararas

redararas

    iPH newbie

  • 95 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/04/2015 - 19:12

Ρε παιδία πότε θα ξεπεράσουμε την βλαχιά των "μας έφαγε ο καταναλωτισμός", "άχρηστο", "υπερβολή", "δηθενιά", "μόστρα". Από την εποχή στα μέσα του '90 θυμάμαι κακόμοιρους (λεμε τώρα!) επαγγελματίες να έχουν κινητο τηλέφωνο για την δουλειά τους και να κρύβονται σε δημόσιους χώρους να μιλήσουν, γιατί τους κοιτούσαν όλοι με μισό μάτι, ότι και καλά επιδεικνύουν πλούτο.

 

Το ίδιο μετα με τα bluetooth handsfree, τα κινητα με καλή κάμερα, τα iphone, τα ipad, τώρα  με το apple watch. Νισάφι! Ο καθένας τα σκάει όπου θέλει. Και όταν μια συσκευή πουλάει εκατομμύρια, κάποια ανάγκη καλύπτει, έστω και ψυχολογική. Και πολλές φορές μια καινούρια συσκευή την αγοράζουν άτομα που μπορεί να βλέπουν λίγο πιο πέρα στην τεχνολογία από εσάς, μπορεί να βλέπουν χρήσεις που εσείς τώρα δεν μπορείτε.

 

Τώρα για το apple watch. Νομίζω ότι φωνάζει από παντού ότι πρόκειται για πρώτη έκδοση, της οποίας η δεύτερη θα κάνει άλματα. Η αγορά αποδεικνύεται ότι υπαρχει, δεν είναι τόσο μεγάλη οσο αυτή των smartphones, αλλά υπάρχει. Θα δούμε καλά πραγματάκια από την apple τα επόμενα χρόνια. Οι καταναλωτές φαίνετε ότι το ξέρουν αυτό και έτσι οι early adopters των apple watch επιλέγουν κατά συντριπτικό ποσοστό την φθηνότερη έκδοση, αφού γνωρίζουν ότι συντομα θα τα αντικαταστήσουν.

 

Προσωπικά ψάχνω λόγο να μην περιμενω επόμενες εκδόσεις και δύσκολα βρίσκω. Με προβληματίζει το γεγονός ότι για να παραμένει το smartphone στην τσέπη, σχεδόν μόνιμα, απαιτούνται ασύρματα ακουστικά να συνοδεύουν το apple watch, ο τρόπος να μιλάς με ανοικτή ακρόαση σε στυλ ΚΙΤ δεν είναι πρακτικός. Με μια έρευνα που έκανα βλέπω ότι η αγορά δεν προσφέρει θελκτικές λύσεις. Ελπίζω να το καταλάβει αυτό η apple και να μπει στην αγορά των bluetooth ακουστικών με μια καλή υλοποίηση.


Τελευταία επεξεργασία από: redararas, 14/04/2015 - 19:13


#325   mpatakis

mpatakis

    iPH Elite Poster

  • 2.386 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/04/2015 - 21:36

Το apple watch δεν θα συνεργάζεται με iPhone στην 8.1 ?

#326   spetreli64

spetreli64

    iPH Member

  • 345 μηνύματα
  • Twitter:@Spetrelis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/04/2015 - 21:36

Αν έχεις όλα τα υπόλοιπα και πρέπει να αγοράσεις κάτι, όμως; :P


Αν τα έχεις όλα και πρέπει οπωσδήποτε να τα χαλάσεις δώστα σε κανέναν φτωχό να φάει.... Να ξέρεις υπάρχουν πολύ!!!

#327   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 15/04/2015 - 22:48

Το apple watch δεν θα συνεργάζεται με iPhone στην 8.1 ?

Για πλήρη υποστήριξη θέλει από 8.2 και άνω όπως διαβάζω..

 

8.2 Release

 

Apple Watch support

    •    New Apple Watch app to pair and sync with iPhone, and to customize watch settings

    •    New Activity app for viewing fitness data and achievements from Apple Watch; appears when Apple Watch is paired

    •    Available on iPhone 5 and later


@CaLi@


#328   mpatakis

mpatakis

    iPH Elite Poster

  • 2.386 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/04/2015 - 22:54

Δηλαδή ή j/b ή apple watch? ......δεν πιστεύεις ότι θα βγει κάποιο patch?

#329   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 15/04/2015 - 23:49

Δηλαδή ή j/b ή apple watch? ......δεν πιστεύεις ότι θα βγει κάποιο patch?

Μεχρι να βγει στην αγορά δεν μπορούμε να ξέρουμε .. Εξάλλου στην 8.2 και μετά υπάρχει νέα εφαρμογή αν έχεις δει για το ρολόι .. Άλλη μια ευκαιρία της apple για την κατάργηση του jb σε όσους αγοράσουν το ρολόι .. Απλά θα κανουμε υπομονή για το επόμενο jb tools..

Τελευταία επεξεργασία από: velkus, 15/04/2015 - 23:50

@CaLi@


#330   tsitadim

tsitadim

    iPH Elite Poster

  • 2.263 μηνύματα
  • Twitter:@tsitadim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 16/04/2015 - 10:14

Το ρολοι για το οποιο αναφέρθηκα είναι το Fenix 3 Sapphire (Brown leather strap)


http://fenix3.garmin.com/en-GB/


2015_04_14_16_23_01.jpg

Πολύ καλό αλλά και πολύ ακριβό. Το applewatch τα μισά λεφτά περίπου με περισσότερα καλούδια, τα μειονεκτήματα του βέβαια δεν παύουν να είναι υπολογίσιμα (μπαταρία).

Τελευταία επεξεργασία από: tsitadim, 16/04/2015 - 10:21


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες