Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 27 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 6 & 6 Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6246 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1846   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.086 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 02/10/2014 - 23:11

iPhone 6+ δεν έχω, θήκη δεν πήρα ακόμα, αλλά έχω το γραφείο που θα το ακουμπάω επάνω! Σε πειράζω homer66, και σας ζηλεύω όλους όσους το έχετε ή το περιμένετε, εγώ ακόμα δεν έχω νέα μήπως μου το φέρουν από Γερμανία.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1847   homer66

homer66

    iPH Enthousiast

  • 538 μηνύματα
  • Twitter:@homer669
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:homer669

Δημοσίευση 02/10/2014 - 23:14

iPhone 6+ δεν έχω, θήκη δεν πήρα ακόμα, αλλά έχω το γραφείο που θα το ακουμπάω επάνω! Σε πειράζω homer66, και σας ζηλεύω όλους όσους το έχετε ή το περιμένετε, εγώ ακόμα δεν έχω νέα μήπως μου το φέρουν από Γερμανία.

:lol:  :lol:  :P



#1848   applyr

applyr

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 02/10/2014 - 23:49

Ρε 'σεις ποιος πήγε να λυγίσει το space grey στα Media Markt? :P
Χωρίς πλάκα πήγα και το είδα και πρόσεξα ότι ήταν ελάχιστα λυγισμένο στο γνωστό σημείο κάτω από τα πλήκτρα. Θέλω να πιστεύω ότι κάποιος εξυπνάκιας πήγε και αποπειράθηκε να το λυγίσει γιατί αν έγινε έτσι υπό νορμάλ συνθήκες νομίζω πως όντως υπάρχει θέμα με τα iPhone 6.



#1849   DLS

DLS

    iPH Addict

  • 890 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 02/10/2014 - 23:54

Ρε 'σεις ποιος πήγε να λυγίσει το space grey στα Media Markt? :P
Χωρίς πλάκα πήγα και το είδα και πρόσεξα ότι ήταν ελάχιστα λυγισμένο στο γνωστό σημείο κάτω από τα πλήκτρα. Θέλω να πιστεύω ότι κάποιος εξυπνάκιας πήγε και αποπειράθηκε να το λυγίσει γιατί αν έγινε έτσι υπό νορμάλ συνθήκες νομίζω πως όντως υπάρχει θέμα με τα iPhone 6.

χαχαχα Κάποιος από τους υπαλλήλους που δουλεύει στο διπλανό διάδρομο της samsung 



#1850   applyr

applyr

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 03/10/2014 - 00:06

Χαχα και σκέφτηκα να τους ρωτήσω!

Σοβαρά όμως το όλο θέμα με έχει θορυβήσει.

Το τηλέφωνο είναι πανέμορφο κατά τα άλλα και ψήνομαι να αναβαθμίσω το 4s μου επιτέλους αλλά όχι να δώσω 850€ και να βρω το τηλέφωνο λυγισμένο στην τσέπη μου ρε παιδιά.



#1851   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/10/2014 - 00:11

Χαχα και σκέφτηκα να τους ρωτήσω!

Σοβαρά όμως το όλο θέμα με έχει θορυβήσει.

Το τηλέφωνο είναι πανέμορφο κατά τα άλλα και ψήνομαι να αναβαθμίσω το 4s μου επιτέλους αλλά όχι να δώσω 850€ και να βρω το τηλέφωνο λυγισμένο στην τσέπη μου ρε παιδιά.

Kαλά δεν λυγίζει τόσο εύκολα. 

 

Το plus έχει θέμα όχι το απλό..



#1852   applyr

applyr

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 03/10/2014 - 00:15

Κι εγώ έτσι πίστευα αλλά αυτό που είδα στα Media Markt το απλό ήταν, δεν είδα να έχουν καν το Plus.



#1853   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/10/2014 - 01:38

Κι εγώ έτσι πίστευα αλλά αυτό που είδα στα Media Markt το απλό ήταν, δεν είδα να έχουν καν το Plus.

καλα σοβαρα πιστευετε οτι λυγιζουν τοσο ευκολα?....αυτο το ρημαδι το μυαλο τι το εχουμε βρε? Θα ειχε γεμισει ο τοπος λυγισμενα τηλ με τοσα που εχουν πουληθει.Εκτος και αν οντως τους εχουν λυγισει και δεν το λενε ;)



#1854   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 03/10/2014 - 02:00

καλα σοβαρα πιστευετε οτι λυγιζουν τοσο ευκολα?....αυτο το ρημαδι το μυαλο τι το εχουμε βρε? Θα ειχε γεμισει ο τοπος λυγισμενα τηλ με τοσα που εχουν πουληθει.Εκτος και αν οντως τους εχουν λυγισει και δεν το λενε ;)

Άσε τον κόσμο να εκφραστεί ελευθέρα!! :P

 

Ναι το ομολογώ λοιπόν μέσα σε 13 μέρες που το έχω άλλαξα 2.. 2 φορές έκατσα και τις 2 πήγα για αλλαγή...

 

Α εδώ γράφτηκε πως ο άλλος λέει το έβαλε στην φόρτιση και το ακούμπησε πάτωμα και στο τοίχο όρθιο και το πρωί το βρήκε λυγισμένο...

Μισό να γελάσω γιατί όταν το διάβασα το ξέχασα... LoL!!

Έχει γίνει πια κωμωδία το πράγμα... Λέω και να το βάλω στο ψυγείο να δω αν θα λυγίσει...


@CaLi@


#1855   applyr

applyr

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 03/10/2014 - 02:50

Όχι, δεν πιστεύω ότι λυγίζουν τόσο εύκολα. Παρόλα αυτά όταν διαβάζεις τόσα και τόσα αυτές τις μέρες, πας να δεις για 1η φορά το κινητό και είναι όντως λυγισμένο, κάπου κάθεσαι και αναρωτιέσαι τι παίζει όσο να 'ναι. Εξάλλου δεν υπάρχει περίπτωση να βγει η Apple και να παραδεχτεί ότι όντως θα έπρεπε να είναι πιο ανθεκτικό το κινητό σε ορισμένα σημεία.

 

Άρα τι μένει; Μαρτυρίες και περιπτώσεις ανθρώπων που έχουν ήδη στην κατοχή τους το iPhone 6 και το χρησιμοποιούν.

 

Ρίξτε και μια ματιά σε αυτό: http://www.oneofthenine.com/


Τελευταία επεξεργασία από: applyr, 03/10/2014 - 02:56


#1856   iKotsen

iKotsen

    iPH Addict

  • 864 μηνύματα
  • Twitter:@KonstantinosDr1
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:kotsen1991

Δημοσίευση 03/10/2014 - 02:59

Όχι, δεν πιστεύω ότι λυγίζουν τόσο εύκολα. Παρόλα αυτά όταν διαβάζεις τόσα και τόσα αυτές τις μέρες, πας να δεις για 1η φορά το κινητό και είναι όντως λυγισμένο, κάπου κάθεσαι και αναρωτιέσαι τι παίζει όσο να 'ναι. Εξάλλου δεν υπάρχει περίπτωση να βγει η Apple και να παραδεχτεί ότι όντως θα έπρεπε να είναι πιο ανθεκτικό το κινητό σε ορισμένα σημεία.

 

Άρα τι μένει; Μαρτυρίες και περιπτώσεις ανθρώπων που έχουν ήδη στην κατοχή τους το iPhone 6 και το χρησιμοποιούν.

 

Ρίξτε και μια ματιά σε αυτό: http://www.oneofthenine.com/

Και εγώ και velkus και κάπιοι ακόμα έχουμε το 6+. Επιβεβαιώνουμε ότι δεν είναι τόσο εύκολο να λυγίσει καθώς πρέπει να το θες πολύ για να το λυγίσεις. Οπότε δεν θα έχεις πρόβλημα. 'Μόδα' το θεωρούν αυτό το ποιηματάκι τώρα (το ότι λυγίζει το 6+ δλδ) και θα περάσει σε λίγο καιρό.



#1857   applyr

applyr

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 03/10/2014 - 03:01

Και εγώ και velkus και κάπιοι ακόμα έχουμε το 6+. Επιβεβαιώνουμε ότι δεν είναι τόσο εύκολο να λυγίσει καθώς πρέπει να το θες πολύ για να το λυγίσεις. Οπότε δεν θα έχεις πρόβλημα. 'Μόδα' το θεωρούν αυτό το ποιηματάκι τώρα (το ότι λυγίζει το 6+ δλδ) και θα περάσει σε λίγο καιρό.

Μακάρι να είναι έτσι. Φαντάζομαι θα φανεί με τον καιρό. Χρησιμοποιείς κάποια θήκη με το Plus;



#1858   iKotsen

iKotsen

    iPH Addict

  • 864 μηνύματα
  • Twitter:@KonstantinosDr1
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:kotsen1991

Δημοσίευση 03/10/2014 - 03:05

Μακάρι να είναι έτσι. Φαντάζομαι θα φανεί με τον καιρό. Χρησιμοποιείς κάποια θήκη με το Plus;

Καμία απολύτως (προς το παρόν)... Είχα μία wallet αλλά την αφαίρεσα. Θα χρησιμοποιήσω ενδεχομένως κάποια στο κοντινό (πολύ κοντινό) μέλλον!



#1859   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 03/10/2014 - 04:47

Από αύριο θα αρχίσω να το βάζω στην πίσω τσέπη.. Ειλικρινά, είμαι πια πολύ περίεργος να δω τι θα συμβεί και αν θα συμβεί...

 

Αλλά για το πιάσω να το κάνω, αστό είδαμε και άλλά κινητά να σπάνε και να λυγίσουν... Πολλά ωραία και καλά πράγματα λυγίζουν δεν είδαν κανέναν να τα καταστρέφει.. Αυτά είναι κωμωδία και για την τηλεθέαση...

 

 

 

ΕDIT:

 

Ξέχασα να πω... Χωρίς θήκη...


Τελευταία επεξεργασία από: velkus, 03/10/2014 - 04:49

@CaLi@


#1860   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 03/10/2014 - 04:57

Δεν χρειάζεται να περιμένω τελικά μέχρι αύριο ήδη είναι στην πίσω τσέπη και κάθομαι όπου βρω χωρίς να το λυπάμαι..  :lol:  :D

 

Θα μείνει εκεί για ώρα!! Για να δούμε λυγίζει..? Γιατί πραγματικά τόσες μέρες μας ζαλιζολυγίσει τα .....@_@ μάτια μην πάει ο νους σας πουθενά αλλού.. :P

 

Λέτε να γίνω ο 10ος πελάτης!!! χα χα χα!!


Τελευταία επεξεργασία από: velkus, 03/10/2014 - 04:57

@CaLi@


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 48

0 μέλη, 48 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες