Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 27 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 6 & 6 Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6246 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2011   StavSanis

StavSanis

    iPH User

  • 131 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 05/10/2014 - 02:25

Α να σας πω και κάτι άλλο!

Ο κολλητός μου είναι στην Ιταλία τώρα και μου έστειλε βίντεο ενώ ήταν στο appstore με το 6 και το 6plus!

Αυτός είχε iphone τώρα έχει galaxy s5 και ο αδερφός του iphone 5.

Τα σχόλια του: 6plus τέλεια κάμερα αλλά τεράστιο & 6 λέει σχεδόν ίδια του φάνηκε η κάμερα με το 5!

Τι λέτε γι'αυτά?



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2012   iKotsen

iKotsen

    iPH Addict

  • 864 μηνύματα
  • Twitter:@KonstantinosDr1
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:kotsen1991

Δημοσίευση 05/10/2014 - 02:32

Α να σας πω και κάτι άλλο!

Ο κολλητός μου είναι στην Ιταλία τώρα και μου έστειλε βίντεο ενώ ήταν στο appstore με το 6 και το 6plus!

Αυτός είχε iphone τώρα έχει galaxy s5 και ο αδερφός του iphone 5.

Τα σχόλια του: 6plus τέλεια κάμερα αλλά τεράστιο & 6 λέει σχεδόν ίδια του φάνηκε η κάμερα με το 5!

Τι λέτε γι'αυτά?

To 6+ άπαιχτο. Καλή μπαταρία, πολύ καλή οθόνη. Εμένα με βόλεψε. Κάμερα πολύ καλή. Για το 6 δεν ξέρω, απλά το δοκίμασα λίγο στο Apple Store που πήγα!



#2013   StavSanis

StavSanis

    iPH User

  • 131 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 05/10/2014 - 02:58

To 6+ άπαιχτο. Καλή μπαταρία, πολύ καλή οθόνη. Εμένα με βόλεψε. Κάμερα πολύ καλή. Για το 6 δεν ξέρω, απλά το δοκίμασα λίγο στο Apple Store που πήγα!

Κυρίως ήθελα γνώμη για την ατάκα ότι το 6 έχει ίδια κάμερα με το 5 που προφανώς απ'όσα έχω δει αποκλείεται.

Αντικειμενικά λόγω χαρακτηριστικών και ιδιαιτέρως της μπαταρίας(γιατί το 4s μου'χει σπάσει τα νεύρα στον τομέα αυτό πλέον) θα πήγαινα στο 6+ χωρίς δεύτερη σκέψη.

Αλλά λόγω μεγέθους πιστεύω πολύ δύσκολα να το διαλέξω !



#2014   iKotsen

iKotsen

    iPH Addict

  • 864 μηνύματα
  • Twitter:@KonstantinosDr1
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:kotsen1991

Δημοσίευση 05/10/2014 - 02:59

Κυρίως ήθελα γνώμη για την ατάκα ότι το 6 έχει ίδια κάμερα με το 5 που προφανώς απ'όσα έχω δει αποκλείεται.

Αντικειμενικά λόγω χαρακτηριστικών και ιδιαιτέρως της μπαταρίας(γιατί το 4s μου'χει σπάσει τα νεύρα στον τομέα αυτό πλέον) θα πήγαινα στο 6+ χωρίς δεύτερη σκέψη.

Αλλά λόγω μεγέθους πιστεύω πολύ δύσκολα να το διαλέξω !

Το δούλεψες καθόλου στα χέρια σου?? Ίσως τελικά να σε βολέψει καλήτερα... Ποτέ δεν ξέρεις! :)



#2015   StavSanis

StavSanis

    iPH User

  • 131 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 05/10/2014 - 03:02

Το δούλεψες καθόλου στα χέρια σου?? Ίσως τελικά να σε βολέψει καλήτερα... Ποτέ δεν ξέρεις! :)

Όχι δεν το'χω πιάσει αλλά για την ώρα είμαι κατά του τόσο μεγάλου μεγέθους. Έχω πιάσει note πχ και μου φαινόταν τραγικό!

Βέβαια πριν 2 χρόνια μου φαινόταν τραγικό και το 4.7/5 ενώ τώρα μου φαίνεται εντελώς φυσιολογικό έως και απαραίτητο σε σύγκριση με το 3.5 του 4s μου οπότε ποτέ δεν ξέρεις! :P



#2016   iKotsen

iKotsen

    iPH Addict

  • 864 μηνύματα
  • Twitter:@KonstantinosDr1
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:kotsen1991

Δημοσίευση 05/10/2014 - 03:06

Όχι δεν το'χω πιάσει αλλά για την ώρα είμαι κατά του τόσο μεγάλου μεγέθους. Έχω πιάσει note πχ και μου φαινόταν τραγικό!

Βέβαια πριν 2 χρόνια μου φαινόταν τραγικό και το 4.7/5 ενώ τώρα μου φαίνεται εντελώς φυσιολογικό έως και απαραίτητο σε σύγκριση με το 3.5 του 4s μου οπότε ποτέ δεν ξέρεις! :P

Κάποιες φορές είναι αναγκαίο κακό η μεγαλύτερη οθόνη. Βοηθάει πολύ περισσότερο για πολλές διεργασίες!



#2017   peros550

peros550

    iPH Addict

  • 716 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/10/2014 - 07:40

Αν εισαι σε 4s τοτε οπου και να πας θα δεις μεγαλη διαφορα, σε ταχυτητα , και στην καμερα και στη μπαταρια. Καποιο παιδι αναφερε παραπανω οτι αν εχεις το ipad mini, τοτε το 6plus ισως ειναι υπερβολη. Συμφωνω κι εγω με αυτο.

Για την διαφορα της καμερας μεταξυ 6/6plus, σε καποια συγκριτικα που ειδα , δεν παρατηρησα εμφανη διαφορα. Σε αυτο το συγκριτικο

http://www.imore.com...actually-better

Ο τυπος γραφει οτι ο οπτικος σταθεροποιητης εχει πολυ μικρη διαφορα στις φωτογραφιες. Καποια παιδια παραπανω προτεινουν να περιμενεις να το πιασεις για να επιλεξεις (και καλα κανουν). Το θεμα μεγεθους ειναι καθαρα υποκειμενικο. Δεν υπαρχει σωστο κ λαθος. Εγω οταν επιασα το 6, προερχομενος απο το 5 που το εβρισκα τελειο, ενιωσα ανάμεικτα συνασθηματα. Πολυ ωραια οθονη, καλοδεχουμενο το νεο μεγεθος (4,7) αλλα εως εκει , οχι παραπανω για κινητο.

Βλεπεις ομως και καποια παιδια που λατρευουν το μεγεθος του 6 plus, και φυσικα ειναι και αυτο μια αποψη. Αρα : μην περιμενεις να διαλεξεις με βαση το τι θα γραψουμε εδω. Σε οτι αφορα το θεμα μεγεθος πρεπει να το πιασεις για να κρινεις και με βαση τα δικα σου κριτηρια...

#2018   tzigis

tzigis

    iPH Addict

  • 663 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/10/2014 - 11:47

Παρέλαβα και εγώ το 6ρακί  και το μονό που έχω να πω ειναι ότι η οθόνη είναι πάρα πολύ καλή για τα δικά μου ματια.

Πολυ κάλο μέγεθος για φορητότητα τσέπης,

Γρηγορο,καμερα μπαταριά κτλ. τα αφήνω σε πιο ψαγμένους....

Το μονό κακό είναι ότι έχει πολύ κακό grip  γιατί γλιστραει  πάρα πολύ ειδικά όταν το σηκώνεις από το γραφείο κτλπ κάνοντας την χρήση θήκης απαραίτητη .

Κατά έμενα η θήκη πρέπει να είναι 0.5 γιατί μια 0.3 που ψώνισα αφήνει ακάλυπτη την κάμερα,λιγο μεν άλλα αρκετό νια να κάνει την ζημιά...



#2019   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 05/10/2014 - 11:49

Καλοριζικο. Σιλικονη θελει γιατι το αλουμινιο ειναι οπως του 2G και θα κανει σημαδια αν δεν ακουμπαει σε κατι ελαστικο.

#2020   Dimitris46

Dimitris46

    iPH User

  • 114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 05/10/2014 - 12:53

iPhone 6 2η φόρτιση :) Εαν δεν έπαιζα και το Clash of Clans που κανει την μπαταρία κομμάτια θα πήγαινε καλύτερα :D

 

http://i60.tinypic.com/34zdm52.png

πολύ καλή μπαταρία ρε παιδία εγώ νόμιζα λίγα πράγματα για του 6αρι , άκουγα λίγο καλύτερη απο το 5ς ,5 και νόμιζα καμία ώρα ... ευχαριστούμε για την φωτογραφία ;)  εμένα προσωπικά μου έχει σχεδόν αλλάξει την γνώμη για το + μένει να τα δω απο κοντά



#2021   malias4

malias4

    iPH Elite Poster

  • 2.590 μηνύματα
  • Twitter:@Gate4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 05/10/2014 - 14:33

image.jpg

 

Ki εγω μεχρι τωρα ειμαι απολυτα ευχαριστημενος με την μπαταρια του 6.

Ισως το 5s που ειχα πριν να ειχε χειροτερη μπαταρια λογο jailbreak αλλα τωρα ειμαι μια χαρα.

Απο πρωι με βγαζει μεχρι το βραδυ χωρις αγχος.

Γραφει οτι εχει συνδεθει σε μπαταρια απο την τελευταια φορτιση αλλα ειναι 1 λεπτο μονο που περασα απο το itunes ενα ringtone.

Τιποτα παραπανω!

Φιλε μου tzigi εγω εχω παρει απο ebay http://www.ebay.co.u...=STRK:MEBIDX:IT αυτη τη θηκη ολα μαζι με μεταφορικα 7 ευρω πανω κατω.

Ειναι λεπτη εχει καλη εφαρμογη, κ καλυβει την καμερα οταν το ακουμπαω σε τραπεζι.

Εχω παρει την διαφανη..

picture hosting


Τελευταία επεξεργασία από: malias4, 05/10/2014 - 14:38

iPhone 12 pro max ios 14.2.1 jb  Apple watch series 7 nike

#2022   108

108

    iPH Contributor

  • 1.260 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/10/2014 - 16:08

Φιλε μου tzigi εγω εχω παρει απο ebay http://www.ebay.co.u...=STRK:MEBIDX:IT αυτη τη θηκη ολα μαζι με μεταφορικα 7 ευρω πανω κατω.

Ειναι λεπτη εχει καλη εφαρμογη, κ καλυβει την καμερα οταν το ακουμπαω σε τραπεζι.

Εχω παρει την διαφανη..

picture hosting

αυτή η θήκη περιγράφετε ως ultra thin, εννοεί ότι είναι 0.3mm? 

το λέω αυτό γιατί παραπάνω λένε ότι με 0.3mm δεν καλύπτεται η κάμερα, ενώ σε εσένα καλύπτεται.



#2023   malias4

malias4

    iPH Elite Poster

  • 2.590 μηνύματα
  • Twitter:@Gate4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 05/10/2014 - 16:36

Δεν εγραφε στο κουτι ποσο παχος ειχε οποτε δεν ξερω αν ειναι 0.3

Παντως η καμερα ειναι λιιιιγο πιο μεσα απο την θηκη οποτε ειναι κομπλε.

Η puro πχ που εχει στη βονταφον κ ειναι 0.3 νομιζω η καμερα εξεχει λιγο.


iPhone 12 pro max ios 14.2.1 jb  Apple watch series 7 nike

#2024   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 05/10/2014 - 16:59

Φωτό από 5c Συνημμένο αρχείο  image.jpg   113,81KB   78 λήψεις
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#2025   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 05/10/2014 - 17:11

Φωτό από 5c attachicon.gifimage.jpg

Μάλιστα εδώ λέμε να απαλλαγούμε απο τα 6aria και εσύ μας πετάς απο 5c ... Με 3 ώρες χρήση κάτω γράφω 3 μέρες ..

Τελευταία επεξεργασία από: velkus, 05/10/2014 - 17:11

@CaLi@


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 29

0 μέλη, 29 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες