Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 27 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 6 & 6 Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6246 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2116   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 06/10/2014 - 23:57

Αν είναι sapphire (που είναι) πρώτα θα χαλάσει το κινητό και μετά θα γρατζουνιστεί η κάμερα.... Μα καλά, εσείς δεν έχεται ρολόγια με sapphire;;;;

Δεν ακουμπάει για το γυαλί... Μιλάω για το γύρω γύρω.. ;) Ήδη εμένα που το έχω πολλές φορές χωρίς θήκη ήδη έχει κάνει πολύ μικρές γρατζουνίτσες που τις βλέπεις με μαγγανευτικό φακό, ε αυτές με το καιρό θα γίνουν έντονες....


@CaLi@


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2117   iUs3r

iUs3r

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 07/10/2014 - 00:01

Δεν ακουμπάει για το γυαλί... Μιλάω για το γύρω γύρω.. ;) Ήδη εμένα που το έχω πολλές φορές χωρίς θήκη ήδη έχει κάνει πολύ μικρές γρατζουνίτσες που τις βλέπεις με μαγγανευτικό φακό, ε αυτές με το καιρό θα γίνουν έντονες....


Εντάξει δεν χάθηκε ο κόσμος...τί εμβαδό έχει το περίγραμμα σε σχέση με το κινητό...μη γινόμαστε υπερβολικοί....ακόμη και αν μεγεθυνθεί το πρόβλημα, πάλι μεγενθυντικό φακό θα χρειαζόμαστε για να το δούμε...

#2118   iKotsen

iKotsen

    iPH Addict

  • 864 μηνύματα
  • Twitter:@KonstantinosDr1
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:kotsen1991

Δημοσίευση 07/10/2014 - 00:03

Με το καιρό φαντάζομαι, ακούμπα, ακούμπα, θα θολώσει το σημείο που ακουμπάει.. Η τέλος πάντως είναι σίγουρα πως κάτι θα κάνει...

Για αυτό και πήρα θήκη πορτοφολάκι :)



#2119   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 07/10/2014 - 00:09

Εντάξει δεν χάθηκε ο κόσμος...τί εμβαδό έχει το περίγραμμα σε σχέση με το κινητό...μη γινόμαστε υπερβολικοί....ακόμη και αν μεγεθυνθεί το πρόβλημα, πάλι μεγενθυντικό φακό θα χρειαζόμαστε για να το δούμε...

Με βλέπεις να αγχώνομαι, εγώ απάντησα για τα πιθανά σημεία, τώρα όποιος είναι υπερβολικός η ψείρας αυτά θα τα έχει στο νου του!!

 

Ποτέ δεν ήμουν και μάλλον ούτε πρόκειται εντελώς ψείρας με τα κινητά, τα προσέχω σε φυσιολογικό επίπεδο.. Και πάντα είναι αυτά που πρέπει να είναι. χωρίς να έχουν κάτι το δυσάρεστο επάνω τους..

 

 

Κωνσταντίνε μια θηκούλα για μένα είναι το μόνο που μπορείς να κάνεις για να το προστατέψεις κάπως... Εγώ 8 χρόνια ούτε ζελατίνες έβαλα ούτε τίποτα μια θήκη αξιοπρεπέστατη και τέλος!!  Άλλοι δεν βάζουν ούτε θήκη...

 

Μέχρι τώρα όλα τα κινητά τα έδωσα σε άψογή κατάσταση, πλην όπως έχουμε πει των "συλλεκτικών". :)


@CaLi@


#2120   iKotsen

iKotsen

    iPH Addict

  • 864 μηνύματα
  • Twitter:@KonstantinosDr1
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:kotsen1991

Δημοσίευση 07/10/2014 - 00:15

Με βλέπεις να αγχώνομαι, εγώ απάντησα για τα πιθανά σημεία, τώρα όποιος είναι υπερβολικός η ψείρας αυτά θα τα έχει στο νου του!!

 

Ποτέ δεν ήμουν και μάλλον ούτε πρόκειται εντελώς ψείρας με τα κινητά, τα προσέχω σε φυσιολογικό επίπεδο.. Και πάντα είναι αυτά που πρέπει να είναι. χωρίς να έχουν κάτι το δυσάρεστο επάνω τους..

 

 

Κωνσταντίνε μια θηκούλα για μένα είναι το μόνο που μπορείς να κάνεις για να το προστατέψεις κάπως... Εγώ 8 χρόνια ούτε ζελατίνες έβαλα ούτε τίποτα μια θήκη αξιοπρεπέστατη και τέλος!!  Άλλοι δεν βάζουν ούτε θήκη...

 

Μέχρι τώρα όλα τα κινητά τα έδωσα σε άψογή κατάσταση, πλην όπως έχουμε πει των "συλλεκτικών". :)

Και εγώ μαζί σου... Ούτε ζελατίνες ούτε τίποτα. Μια θηκούλα απλή και τέλος! :)



#2121   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 07/10/2014 - 00:35

Με βλέπεις να αγχώνομαι, εγώ απάντησα για τα πιθανά σημεία, τώρα όποιος είναι υπερβολικός η ψείρας αυτά θα τα έχει στο νου του!!

 

Ποτέ δεν ήμουν και μάλλον ούτε πρόκειται εντελώς ψείρας με τα κινητά, τα προσέχω σε φυσιολογικό επίπεδο.. Και πάντα είναι αυτά που πρέπει να είναι. χωρίς να έχουν κάτι το δυσάρεστο επάνω τους..

 

 

Κωνσταντίνε μια θηκούλα για μένα είναι το μόνο που μπορείς να κάνεις για να το προστατέψεις κάπως... Εγώ 8 χρόνια ούτε ζελατίνες έβαλα ούτε τίποτα μια θήκη αξιοπρεπέστατη και τέλος!!  Άλλοι δεν βάζουν ούτε θήκη...

 

Μέχρι τώρα όλα τα κινητά τα έδωσα σε άψογή κατάσταση, πλην όπως έχουμε πει των "συλλεκτικών". :)

Χωρις ζελατινα??? Δεν σου κανει γρατσουνιες στην οθονη??



#2122   iKotsen

iKotsen

    iPH Addict

  • 864 μηνύματα
  • Twitter:@KonstantinosDr1
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:kotsen1991

Δημοσίευση 07/10/2014 - 00:36

Χωρις ζελατινα :huh: Δεν σου κανει γρατσουνιες στην οθονη??

Ουδέποτε μου έκανε από το 4S. Ούτε μία... Είπαμε φίλε μου... Εϊναι πως το χειρίζεσαι και το προσέχεις! Το ίδιο λέγαμε και με τα κινητά που λυγίζουν. Αν δεν τα προσέχεις, τότε ναι, τα πάντα λυγίζουν!



#2123   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 07/10/2014 - 00:41

Ουδέποτε μου έκανε από το 4S. Ούτε μία... Είπαμε φίλε μου... Εϊναι πως το χειρίζεσαι και το προσέχεις! Το ίδιο λέγαμε και με τα κινητά που λυγίζουν. Αν δεν τα προσέχεις, τότε ναι, τα πάντα λυγίζουν!

Ειμαι πολυ ψειρας σαν ατομο...Για αυτο σε ρωταω κ το προσεχω πολυ το τηλ χωρις θηκη σαν καινουργιο το εχω. Εχει αλλη αισθηση χωρις ζελατινα οσο να πεις...



#2124   iKotsen

iKotsen

    iPH Addict

  • 864 μηνύματα
  • Twitter:@KonstantinosDr1
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:kotsen1991

Δημοσίευση 07/10/2014 - 00:58

Ειμαι πολυ ψειρας σαν ατομο...Για αυτο σε ρωταω κ το προσεχω πολυ το τηλ χωρις θηκη σαν καινουργιο το εχω. Εχει αλλη αισθηση χωρις ζελατινα οσο να πεις...

Το γνωρίζω. Όπως και να το κάνεις, δεν μπορεί να γρατζουνιθεί εύκολα το γυαλί, για αυτό δεν έβαλα ποτέ ζελατίνες!!



#2125   ipacbros

ipacbros

    iPH Contributor

  • 1.139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/10/2014 - 11:03

Δεν ακουμπάει για το γυαλί... Μιλάω για το γύρω γύρω.. ;) Ήδη εμένα που το έχω πολλές φορές χωρίς θήκη ήδη έχει κάνει πολύ μικρές γρατζουνίτσες που τις βλέπεις με μαγγανευτικό φακό, ε αυτές με το καιρό θα γίνουν έντονες....

Σπύρο το space grey θυμάμαι έχεις!

Λογικά η στεφάνη της πίσω κάμερας είναι λίγο πιο σκούρα από το silver. 
Πιστεύω στο silver δεν θα κάνει τέτοιες γρατζουνιές μικρές ή ίσως δεν θα φαίνονται καθόλου...
Μπορεί να μας το επιβεβαιώσει και ο Κωνσταντίνος (iKotsen) που έχει το silver!

Γενικά πάντως το space grey είχε πάντα θεματάκια με γρατζουνίτσες.... γι' αυτό από πολύ σκούρο (βλέπε iPhone 5) έγινε γκρί τόσο ανοιχτό (βλέπε iPhone 5s - 6 - 6 Plus), που μοιάζει με ασημί σκούρο.


Τελευταία επεξεργασία από: ipacbros, 07/10/2014 - 11:08


#2126   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 07/10/2014 - 12:57

Εντυπωσεις απο χρυσο απλο 6αρι σε media markt μαρουσι. Γενικα πολυ καλη κατασκευη. Το μεγεθος πολυ βολικο, ανετη χρηση με το 1 χερι (δικο μου). Η καμερα πισω που προεξεχει ειναι φαουλ. Συγκρινα λιγο καμερες με 5s, μια απτα ιδια (ενταξει δε βγαζω συμερασμα ασφαλες απαυτο βεβαια). Οι γραμμες στο πισω μερος αισχρες! Νομιζα οτι ειναι αυτοκολλητα κ προσπαθουσα να τις ξεκολλησω.
Συμπερασμα απο μενα: μεγεθος - ή plus ή τιποτα. Πιστευω με το απλο σε 3 μερες θα μου φαινεται μια απτα ιδια, οπως απο 4s σε 5. Χρωμα: χρυσο με τιποτα.

You'll Never Walk Alone


#2127   tgnikit

tgnikit

    iPH Contributor

  • 1.137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/10/2014 - 12:59

Απο μέγεθος το plus μπαίνει σε τσέπη ή πρέπει να εχεις τσαντάκι μαζι ?



#2128   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 07/10/2014 - 13:07

Εντυπωσεις απο χρυσο απλο 6αρι σε media markt μαρουσι. Γενικα πολυ καλη κατασκευη. Το μεγεθος πολυ βολικο, ανετη χρηση με το 1 χερι (δικο μου). Η καμερα πισω που προεξεχει ειναι φαουλ. Συγκρινα λιγο καμερες με 5s, μια απτα ιδια (ενταξει δε βγαζω συμερασμα ασφαλες απαυτο βεβαια). Οι γραμμες στο πισω μερος αισχρες! Νομιζα οτι ειναι αυτοκολλητα κ προσπαθουσα να τις ξεκολλησω.
Συμπερασμα απο μενα: μεγεθος - ή plus ή τιποτα. Πιστευω με το απλο σε 3 μερες θα μου φαινεται μια απτα ιδια, οπως απο 4s σε 5. Χρωμα: χρυσο με τιποτα.


Δεν ειχε space grey?

Οντως στο χρυσο ειναι εντονες στο space οχι τοσο.

#2129   harinio1971

harinio1971

    iPH newbie

  • 59 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 07/10/2014 - 13:24

ειχε αναφερει ενα παιδι εδω πριν κατι μερες οτι ειχε προβλημα ηχου σε 6 η 6plus οτι ειχε χαμηλη ενταση ηχου !! σημερα στο media markt se 6αρι δοκιμασα δυο ιντερνετικους σταθμους με τα ακουστικα μου κ το συγκρινα αμεσως με το δικο μου το πενταρι !! ο ηχος ηταν ακριβως ο ιδιος κ σε ενταση κ σε ποιοτητα !! οποτε μαλλον η συσκευη σου εχει κατι φιλε(αν θυμαμαι σου χε πεσει κιολας ?) η ηταν το οριο εντασης ηχου ενεργοποιημενο (ενα απο τα δυο συμβαινει)

τωρα ν σας πω πηγα πιο πολυ για το 6 plus αλλα δεν το ειχε στο περιστερι για ν δω μεγεθος !! το 6 με το πενταρι ειναι μικρες οι διαφορες στο μεγεθος γιαυτο θελω ν δω κ το 6αρι αν ειναι να παρω αυτο !! ειδα κ το ζ2 της sony για να καταλαβω στο περιπου ποσο θ ναι κ το 6plus to οποιο ειναι +1 εκατοστο στο υψος παραπανω απο το z2 k  νομιζω οτι δεν θ ναι κ τεραστιο !!! γιαυτο περιμενω ν δω κ το 6 plus !

κ κατι αλλο : στην αρχη ανοιξα κανα δυο φορες το wifi κ δεν επιανε τιποτα ενω το δικο μου επιανε 5 μ 6 σηματα διαφορετικα ,τελικα μετα απο κανα 10 λεπτο μπηκε κ εκανα το τεστ ηχου που ηθελα !!


Τελευταία επεξεργασία από: harinio1971, 07/10/2014 - 13:33


#2130   Rocket

Rocket

    iPH Contributor

  • 1.085 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 07/10/2014 - 13:24

Το iphone μου εγινε shipped και βρισκεται στο Zhengzhou!πολυ γρηγορα!!!


 SIA -  MIDNIGHT DECISIONS   :wub:


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 19

0 μέλη, 19 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες