Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 27 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 6 & 6 Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6246 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2206   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 08/10/2014 - 03:47

Και πάλι το είδα στο media markt μαζί με το 5s δίπλα δίπλα τα είχαν δεν με τρέλανε.....και δεν είναι οι 0,2" που είναι παραπάνω από τα στάνταρ μου όσο το ότι η μεταξύ τους διάφορες ελάχιστες και σε μένα προσωπικά αδιάφορες οκ το 6 έχει nfc (αδιάφορο τελείως ας έχω λεφτά να πληρώσω μετρητά και το βλέπουμε το ανέπαφο άσε που δεν είναι πλήρως λειτουργικό στην Ελλάδα αν και αρκετά μεγάλες αλυσίδες έχουν τέτοια μηχανάκια για ανέπαφες) επεξεργαστής οκ 64bit έχουν και τα δυο και διπύρηνο οκ έχει μερικά MHz παραπάνω ξανά αδιάφορο δεν θα στήσω server κινητό είναι 1Gb ram και τα δυο καλύτερο chip γραφικών το 6 αυτό είναι ένα + αλλά games παίζω στο pc που το έχω και τούμπανο άρα ποιος ο λόγος να μην βάλω κάνω ευρώ παραπάνω τσέπη;Πουλάω γύρω στα 200-250€ το 5 βάζω αλλά 250€ να το 5s....καθαρά σκέψεις δικές μου με βάση τσέπη ανάγκες από ένα κινητό πάντα...ακόμα βέβαια και τα λεφτά να είχα πάλι αυτά θα ζυγιζα πριν πάρω την τελική απόφαση.....

Η πρώτη εντύπωση κανει παντα τη διαφορα. Μεγάλα λογια δεν λέμε αλλα εκει που γράφει τωρα iPhone 5 στο προφίλ μου θα γράφει iPhone 6 μόνο αν το εχω κερδίσει σε κανα διαγωνισμό ή αν μου το φέρουν δωρο τιποτα συγγενείς... Μια απο τα ίδια σημερα σε media markt της Λάρισας διπλα διπλα space 5s και 6 ερωτεύτηκα το 5s (και ήμουν απο τους πρώτους που κατέκριναν την Apple οταν κατάργησε το black/slate αλλα και το space grey εχει την ομορφια του) γιατι ειμαι με λευκο 5αρι. Ο κολλητός μου με κοιτούσε σαν χαζός. Μα καλα το 5s θα πάρεις μου έλεγε;; Χαχαχαχαχαχα. Οκ ωραιο το 6 αλλα nothing special. Πουλάμε το 5 και παμε σε 5s. Απλως θελω να το χορτάσω λιγο ακομα το λευκο.

Τελευταία επεξεργασία από: giolnts, 08/10/2014 - 03:50


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2207   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 08/10/2014 - 06:54

Tόλη δεν ασχολούμαστε με μικροπρέπειες αυτά τα κάνουν οι αδύναμοι κρίκοι... :P

 

Όποιον το ενδιαφέρουν αυτά ας τα κρατάει για τον εαυτό του, εδώ μιλάμε για την συσκευή που γουστάρουμε και ούτε πάμε στα Androforum να κράξουμε..  :) 


@CaLi@


#2208   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 08/10/2014 - 07:36

Tόλη δεν ασχολούμαστε με μικροπρέπειες αυτά τα κάνουν οι αδύναμοι κρίκοι... :P

Όποιον το ενδιαφέρουν αυτά ας τα κρατάει για τον εαυτό του, εδώ μιλάμε για την συσκευή που γουστάρουμε και ούτε πάμε στα Androforum να κράξουμε.. :)


Ουτε εγω ασχολούμαι με αυτά. Απλά το πόσταρα για να δούνε μερικοί ότι δεν έχει σημασία αν το ένα είναι οκταπυρηνο η έχει 4GB ram. :)

#2209   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 08/10/2014 - 07:39

Ουτε εγω ασχολούμαι με αυτά. Απλά το πόσταρα για να δούνε μερικοί ότι δεν έχει σημασία αν το ένα είναι οκταπυρηνο η έχει 4GB ram. :)

Ναι μωρέ, και εμείς και αυτοί και όλοι το ξέρουν.. Δεν με απασχολεί καθόλου... Δεν πάνε να βγάλουν και με Twin Turbo.. :P

Εγώ 8 χρόνια δεν έχω πρόβλημα ουσιαστικό, και πόσο μάλλον με το Software που αυτό είναι που δεν αλλάζω με τίποτα.. 

 

Πάμε παρακάτω.. :)


@CaLi@


#2210   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 08/10/2014 - 10:23

Η πρώτη εντύπωση κανει παντα τη διαφορα. Μεγάλα λογια δεν λέμε αλλα εκει που γράφει τωρα iPhone 5 στο προφίλ μου θα γράφει iPhone 6 μόνο αν το εχω κερδίσει σε κανα διαγωνισμό ή αν μου το φέρουν δωρο τιποτα συγγενείς... Μια απο τα ίδια σημερα σε media markt της Λάρισας διπλα διπλα space 5s και 6 ερωτεύτηκα το 5s (και ήμουν απο τους πρώτους που κατέκριναν την Apple οταν κατάργησε το black/slate αλλα και το space grey εχει την ομορφια του) γιατι ειμαι με λευκο 5αρι. Ο κολλητός μου με κοιτούσε σαν χαζός. Μα καλα το 5s θα πάρεις μου έλεγε;; Χαχαχαχαχαχα. Οκ ωραιο το 6 αλλα nothing special. Πουλάμε το 5 και παμε σε 5s. Απλως θελω να το χορτάσω λιγο ακομα το λευκο.

Και γω άσπρο το έχω το 5 μέχρι τώρα όλα μαυρα τα είχα πάρει...δεν ξέρω στο 5 αν είχα κάνει καλά ήταν και το θέμα με το εργοστάσιο που τα έφερνε με ελαφριά σημάδια και γι αυτό δεν το είχα πάρει μαύρο αλλά στο 5 το μαύρο ήταν τέλειο....όσο για το 5s με το 6 αν θυμάμαι καλά είχε ένα benchmark το οποίο έβγαλε το 5s ένα κλικ καλύτερο αν θυμάμαι....

Knowledge Is Power


#2211   dimir

dimir

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/10/2014 - 10:25

Καλησπερα!να ρωτησω και εγω:φιλος θα βρεθει γερμανια τις επομενες μερες.Ξερει κανεις αν υπαρχει πιθανοτητα στο apple store να βρει ετοιμοπαραδοτο 16αρι plus space?


Ο ricos7 ανέφερε ότι έχει παραγγείλει ένα. Δες πιο πίσω.

#2212   iUs3r

iUs3r

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 08/10/2014 - 10:30

Παιδιά μια ερώτηση ενεργοποιώ το iMessage ενεργοποιείται κανονικά αλλά οι διεύθυνση αποστολής μου είναι το email μου μόνο χωρίς τον αριθμό του κινητού μου. Θυμάμαι πολύ καλά ότι παλιά είχα τον αριθμό μου σαν διεύθυνση αποστολής. Γνωρίζει κάποιος κάτι ;

 

Πήγαινε στο Messages -> Send & receive πάτα πάνω στο Apple ID και ξεσυνδέσου (sign out). Και μετά ξανα-σύνδεσέ το. Κατά 99% θα φτιάξει....  (επίσης μην ξεχάσεις μετά να επιλέξεις τον αριθμό σου στο Start new conversation from)



#2213   vmac

vmac

    iPH Enthousiast

  • 413 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 08/10/2014 - 11:50

Kαλά όλα αυτά ΑΛΛΑ αξίζει κάποιος να πληρώσει 500 euro για το 5s που είναι ήδη 1 χρόνο παλιό ? 

 

Πόσα ακόμα updates θα υποστηρίξει συγκριτικά με το 6αρι?

 

Εξαιρετικό τηλέφωνο γενικά το iphone 5s αλλα θέλω να έχω updates για 2 χρόνια , άρα προσωπικά θα πάω στο 6αρι..

Συμφωνώ απόλυτα και σκέφτομαι ακριβώς το ίδιο.

 

Δεν αξίζει να αγοράσεις με τίποτα παλιά συσκευή, εκτός και αν είσαι απο αυτούς που δεν τους νοιάζει και δε θα ασχοληθούν με μελλοντικά updates.



#2214   vmac

vmac

    iPH Enthousiast

  • 413 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 08/10/2014 - 11:54

6 , νέο ! Ούτε παλιό 5s ούτε το τεράστιο 6+ !

Έτσι.

 

Αναμένω όμως να δω το 6+ απο κοντά, γιατί για να πω την αλήθεια απορώ πόσο τεράστιο θα είναι σε σύγκριση με το 6άρι.

 

Επίσης το 6+ έχει κάποια στοιχεία που μου κάνουν κλικ και τα βρίσκω σημαντικά, όπως μπαταρία, landscape mode, image stabilization.



#2215   tzigis

tzigis

    iPH Addict

  • 663 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/10/2014 - 12:32

Εγώ να πω μόνο ένα αρνητικό ...ο ήχος του μου φαίνεται πιο αδύναμος iPhone 6 plus


Έχει ένα θέμα το ηχείο και σε εμενα(6) μου κακοφάνηκε λίγο...στο 5s ήταν καλύτερο!!

#2216   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 08/10/2014 - 12:35

Έχει ένα θέμα το ηχείο και σε εμενα(6) μου κακοφάνηκε λίγο...στο 5s ήταν καλύτερο!!


Μονο στο ηχειο ε; Γιατι καποιος ειπε και για τον ηχο στα handsfree.

You'll Never Walk Alone


#2217   tzigis

tzigis

    iPH Addict

  • 663 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/10/2014 - 13:13

Τα μαμισια δεν τα δοκίμασα, προτιμώ κάτι a-jays ..δεν διαπίστωσα πρόβλημα εκεί..

#2218   boxeraki

boxeraki

    iPH newbie

  • 77 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/10/2014 - 16:46

Τα έχω στην σειρά..5s 6 και 6+ εμένα προσωπικά μου ακούγεται καλύτερος και πιο δυνατός ο ήχος στα δυο τελευταία..



#2219   dreamer87

dreamer87

    iPH Member

  • 246 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 08/10/2014 - 16:57

Σημερα το ειδα κ γω στο media markt κ το ερωτεύθηκα. Σε 2 βδομαδες θα το χω στα χερια μου :D Αυτο που μου κάνε την μεγαλυτερη εντυπωση είναι το ποσο λεπτο είναι. Η οθονη μοιαζει να ναι κολλημενη αφίσα. Θελω την δερματινη θηκη αλλα φοβαμαι μην το παχυνει αρκετά.



#2220   Mprellas

Mprellas

    iPH newbie

  • 49 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 08/10/2014 - 17:07

Μόλις το πήρα από kaisershop τέλειο αξίζει η αναβάθμιση από 5s

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 37

0 μέλη, 35 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (2)