Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 27 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 6 & 6 Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6246 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2251   anochampions

anochampions

    iPH Contributor

  • 1.077 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 08/10/2014 - 21:53

σε διαφορα σαιτ μιλανε για αποσυνδεσεις συχνεσ του wifi. επιβεβαιωνονται απο εσας τους κατοχους?

Ούτε εγώ πρόσεξα αποσυνδέσεις εδώ και δύο βδομάδες που το έχω.

Όταν μετακινηθώ σε χώρο όμως με άλλο wifi υπάρχει μια μικρή καθυστέρηση μέχρι να συνδεθεί με το νέο δίκτυο.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2252   iKotsen

iKotsen

    iPH Addict

  • 864 μηνύματα
  • Twitter:@KonstantinosDr1
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:kotsen1991

Δημοσίευση 08/10/2014 - 22:16

Η τιμή του είναι 999€ και πήρα τη δερμάτινη της Apple στα 49,90€. Το τηλέφωνο θα είναι 70 με 90€ πιο φθηνό από Ελλάδα, όταν κυκλοφορήσει. Αύριο θα ειναι Ελλάδα. Δε το κρύβω πως εσύ και ο Σπύρος με επηρεάσετε για το plus. Το πήρα χωρίς να το δω. Βέβαια είμαι και 2 μέτρα γαϊδούρι με κάτι χέρια σαν κουπιά, όποτε βοήθησε και αυτό στην επιλογή μου.

Xaxaxaxa... Κάναμε και ένα καλό τουλάχιστον. Και εγώ θα συμφωνήσω με τον Σπύρο ότι πλέον δεν το αλλάζω για κανένα μικρότερης οθόνης καθώς ήταν αυτό που ζητούσα από την Apple να μου δώσει. Να μεγαλώσει δηλαδή την οθόνη (πράγμα και το οποίο έκανε) αλλιώς θα πήγαινα σε Note 4... :)

 

 

Ούτε εγώ πρόσεξα αποσυνδέσεις εδώ και δύο βδομάδες που το έχω.

Όταν μετακινηθώ σε χώρο όμως με άλλο wifi υπάρχει μια μικρή καθυστέρηση μέχρι να συνδεθεί με το νέο δίκτυο.

Δεν έχω ούτε αυτό το πρόβλημα μέχρι τώρα. Ακόμα και σε άλλο χώρο που μετακινούμαι μια χαρά είναι τα αποτελέσματα. Το βλέπω να βγάζει ανακοίνωση μετά από κανά 2 χρόνια η Apple για την επιστροφή και την αλλαγή με καινούριο (όπως έκανε με τις μπαταρίες του 5)...


Τελευταία επεξεργασία από: iKotsen, 08/10/2014 - 22:19


#2253   iKotsen

iKotsen

    iPH Addict

  • 864 μηνύματα
  • Twitter:@KonstantinosDr1
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:kotsen1991

Δημοσίευση 08/10/2014 - 22:17

Ούτε εγώ πρόσεξα αποσυνδέσεις εδώ και δύο βδομάδες που το έχω.

Όταν μετακινηθώ σε χώρο όμως με άλλο wifi υπάρχει μια μικρή καθυστέρηση μέχρι να συνδεθεί με το νέο δίκτυο.

Δεν έχω ούτε αυτό το πρόβλημα μέχρι τώρα. Ακόμα και σε άλλο χώρο που μετακινούμαι μια χαρά είναι τα αποτελέσματα. Το βλέπω να βγάζει ανακοίνωση μετά από κανά 2 χρόνια η Apple για την επιστροφή και την αλλαγή με καινούριο (όπως έκανε με τις μπαταρίες του 5)...



#2254   BIOXALK

BIOXALK

    iPH Addict

  • 709 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 08/10/2014 - 22:25

Άντε φιλαράκι καλώς να το δεχτείς... Εγώ με σιγουριά δεν το αλλάζω για το 4.7. Μάλλον ήρθαν και θα μείνουν αυτές οι διαστάσης.. Εγώ μπορεί να μην είμαι 2 μέτρα αλλά δεν έχω κανένα πρόβλημα χειρισμού, τα χέρια μου για το ύψος μου είναι ικανοποιητικά για την συσκευή.. Λατρεύω Plus... χα χα!!!


Κοιτά, πρώτα διαπίστωσα ότι συμφωνούμε σε κάποια γούστα. Για παράδειγμα, πριν είχα ένα iPhone gold με την κόκκινη θήκη της Apple, όπως εσύ. Βέβαια, αυτό το διαπίστωσα αφού την είχα πάρει, οπότε είπα, ταιριάζουν τα γούστα μας.

#2255   malias4

malias4

    iPH Elite Poster

  • 2.590 μηνύματα
  • Twitter:@Gate4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 08/10/2014 - 22:27

Αποσυνδεσεις ουτε εγω τιποτα.
Απλα μου κρασαρουν καμμια φορα οι ρυθμισεις αλλα μαλον ειναι software το θεμα.
Iphone 6 ios 8.0.2 κ το γουσταρω με τρελα :)
iPhone 12 pro max ios 14.2.1 jb  Apple watch series 7 nike

#2256   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 08/10/2014 - 22:59

Όχι... Αλλά αυτά τα λεφτά μένουν στην άκρη για μία επόμενη ουσιαστική αλλαγή.. Να την έκανα πέρσι την κίνηση να το καταλάβω τώρα δεν ξέρω. Εγώ προσωπικά δεν θα το έκανα..

Καλά ναι δίκιο έχεις εγώ πάντως σκέφτομαι να πάω σε 5s όχι για τα λεφτά ή κάποιο άλλο λόγο απλά δεν μου αρέσουν και τόσο τα νέα iPhone....

Knowledge Is Power


#2257   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 08/10/2014 - 23:18

Xaxaxaxa... Κάναμε και ένα καλό τουλάχιστον. Και εγώ θα συμφωνήσω με τον Σπύρο ότι πλέον δεν το αλλάζω για κανένα μικρότερης οθόνης καθώς ήταν αυτό που ζητούσα από την Apple να μου δώσει. Να μεγαλώσει δηλαδή την οθόνη (πράγμα και το οποίο έκανε) αλλιώς θα πήγαινα σε Note 4... :)

 

Για μένα αυτός δεν είναι λόγος.. Αndroid μόνο αν με έστηναν στα 3 μέτρα.. Που και πάλι θα φώναζα IOS H ΘΑΝΑΤΟΣ!! χα χα χα!!! Μακριά και αγαπημένοι προσωπικά...

 

Κοιτά, πρώτα διαπίστωσα ότι συμφωνούμε σε κάποια γούστα. Για παράδειγμα, πριν είχα ένα iPhone gold με την κόκκινη θήκη της Apple, όπως εσύ. Βέβαια, αυτό το διαπίστωσα αφού την είχα πάρει, οπότε είπα, ταιριάζουν τα γούστα μας.

Χα χα έτσι!!! Έχεις γούστο φίλε μου!! LoL!! :P

 

Καλά ναι δίκιο έχεις εγώ πάντως σκέφτομαι να πάω σε 5s όχι για τα λεφτά ή κάποιο άλλο λόγο απλά δεν μου αρέσουν και τόσο τα νέα iPhone....

 

Άλλο το ένα άλλο το άλλο αν είναι θέμα καθαρά αισθητικής, αλλά και πάλι από το 5 σε 5S τώρα, δύσκολα θα πήγαινα.. Αν εσύ νομίζεις πως αξίζει, μαζί σου!! :)

 

H Επιλογή του καθένα είναι προσωπική υπόθεση! :)


@CaLi@


#2258   galanakop

galanakop

    iPH Enthousiast

  • 511 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 08/10/2014 - 23:21

Όταν ο ανταγωνισμός εχει πάει στις 5ρες οθόνες και καλά κάνει, αν μη τι άλλο οι 4.7 είναι ιδανικές πλέον παιδιά.
Η καλύτερη υλοποίηση της Apple τα τελευταία χρόνια που την ακολουθώ όχι πιστά αλλά την ακολουθω.
Οθόνη μπαταρία είναι τα μεγαλύτερα + της συσκευής και ακολουθεί η κάμερα, που ναι είναι καλύτερη από το 5s.
Έχω το Μαυρο 128 και πραγματικά το τηλέφωνο μου αρέσει πολύ.
Έπαιξα αρκετές φορές με το plus αλλά σε τέτοιες διαστάσεις αν και μου αρέσουν θα πάω σε note 4 μεριά μιας και εκτός των απιστευτων λειτουργιών που προσφέρει χρειάζομαι στην καθημερινότητα μου και δεύτερη συσκευή.
Πάντως για να το κλείσω το 6αρι είναι ότι καλύτερο έχει δώσει η Apple τα τελευταία χρόνια.

#2259   iKotsen

iKotsen

    iPH Addict

  • 864 μηνύματα
  • Twitter:@KonstantinosDr1
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:kotsen1991

Δημοσίευση 08/10/2014 - 23:22

Για μένα αυτός δεν είναι λόγος.. Αndroid μόνο αν με έστηναν στα 3 μέτρα.. Που και πάλι θα φώναζα IOS H ΘΑΝΑΤΟΣ!! χα χα χα!!! Μακριά και αγαπημένοι προσωπικά...

 

 

Δεν υο βλέπω από μεριάς Android αλλά από πλευράς χρηστικότητας. Δεν ήθελα να πάω σε Android απλά γλυκοκοιτούσα και την μεγάλη οθόνη του Note 3 που έχει ο αδερφός μου για αυτό και έλεγα να πάω σε Note 4. 



#2260   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 08/10/2014 - 23:26

Δεν υο βλέπω από μεριάς Android αλλά από πλευράς χρηστικότητας. Δεν ήθελα να πάω σε Android απλά γλυκοκοιτούσα και την μεγάλη οθόνη του Note 3 που έχει ο αδερφός μου για αυτό και έλεγα να πάω σε Note 4. 

Ο καθένας σίγουρα το βλέπει διαφορετικά, εγώ μένω για το λειτουργικό και μόνο στην Apple, οι συσκευές έρχονται σε 2η μοίρα για μένα, που μέχρι τώρα και πάλι προσωπικά δεν με έχουν προδώσει...

 

Όχι ποτέ για μία οθόνη να κάνω αυτή την μετάβαση.. Θα πρέπει να υπάρξουν πιο σοβαροί και ουσιαστικοί λόγοι για να πάω απέναντι..


@CaLi@


#2261   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 08/10/2014 - 23:36

Για μένα αυτός δεν είναι λόγος.. Αndroid μόνο αν με έστηναν στα 3 μέτρα.. Που και πάλι θα φώναζα IOS H ΘΑΝΑΤΟΣ!! χα χα χα!!! Μακριά και αγαπημένοι προσωπικά...

Χα χα έτσι!!! Έχεις γούστο φίλε μου!! LoL!! :P


Άλλο το ένα άλλο το άλλο αν είναι θέμα καθαρά αισθητικής, αλλά και πάλι από το 5 σε 5S τώρα, δύσκολα θα πήγαινα.. Αν εσύ νομίζεις πως αξίζει, μαζί σου!! :)

H Επιλογή του καθένα είναι προσωπική υπόθεση! :)

Καλά σαφώς επιλογή είναι απλά σκέφτομαι να πάω σε 5s να το κρατήσω 2 χρονάκια και βλέπω μετά....ή και αυτό που είπες πριν δεν είναι κακή ιδέα έτσι και αλλιώς και το 5 ένα χρόνο το έχω μόνο για την ώρα με καλύπτει πλήρως άρα μπορώ να πάω σε νέα αγορά του χρόνου...είναι μια ιδέα και αυτό....

Knowledge Is Power


#2262   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 08/10/2014 - 23:45

Καλά σαφώς επιλογή είναι απλά σκέφτομαι να πάω σε 5s να το κρατήσω 2 χρονάκια και βλέπω μετά....ή και αυτό που είπες πριν δεν είναι κακή ιδέα έτσι και αλλιώς και το 5 ένα χρόνο το έχω μόνο για την ώρα με καλύπτει πλήρως άρα μπορώ να πάω σε νέα αγορά του χρόνου...είναι μια ιδέα και αυτό....

Θεωρώ και η καλύτερη!! ;)

 

Εγώ το μόνο που αλλάζω κάθε χρόνο είναι το iPhone, θέλω πάντα να έχω την νέα συσκευή και να έχω πάντα άποψη από πολλές πλευρές για την καινούργια που κυκλοφορεί..

Είναι η μόνη τρέλα που έχω από το 2007.. Αυτό ήταν και το πρώτο πράγμα που είπα στην γυναίκα μου, και πως δεν πρόκειται να αλλάξει ποτέ... Για να είμαστε εξηγημένοι.. χα χα!! :) 

Μόνο οικονομικά που δεν το εύχομαι μπορεί να το αλλάξει αυτό, αλλά ευτυχώς μέχρι τώρα δεν έχει τύχει κάτι..


@CaLi@


#2263   sirdimitrism

sirdimitrism

    iPH Member

  • 248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 09/10/2014 - 00:16

Σε ενα μηνα παραλαμβανω και εγω!!
732€ ολα μαζι

Συνημμένα αρχεία

  • Συνημμένο αρχείο  image.jpg   47,63KB   67 λήψεις


#2264   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 09/10/2014 - 01:21

Θεωρώ και η καλύτερη!! ;)

Εγώ το μόνο που αλλάζω κάθε χρόνο είναι το iPhone, θέλω πάντα να έχω την νέα συσκευή και να έχω πάντα άποψη από πολλές πλευρές για την καινούργια που κυκλοφορεί..
Είναι η μόνη τρέλα που έχω από το 2007.. Αυτό ήταν και το πρώτο πράγμα που είπα στην γυναίκα μου, και πως δεν πρόκειται να αλλάξει ποτέ... Για να είμαστε εξηγημένοι.. χα χα!! :)
Μόνο οικονομικά που δεν το εύχομαι μπορεί να το αλλάξει αυτό, αλλά ευτυχώς μέχρι τώρα δεν έχει τύχει κάτι..

Μια από τα ίδια και εγώ από το 2007 και μετά άλλαζα και γω συσκευή και για να έχω άποψη αλλά κυρίως γιατί είναι τέλεια τα άτιμα όπως και να τα κανεις συν ότι πρέπει να είμαι από τους ελάχιστους που τα δουλεύω στο 100% τις δυνατότητες τους λόγο δουλειάς (ήμουν IT σε εταιρεία) μόνο τα τελευταία 2 χρόνια αγνοώ κάτι πολύ σημαντικό...την δουλειά όποτε για την ώρα η σε φθηνές λύσεις πρέπει να πάω πουλώντας το παλιο ή να κάνω υπομονή...η να αλλάξω χώρα.....

Knowledge Is Power


#2265   baspil66

baspil66

    iPH Enthousiast

  • 432 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 09/10/2014 - 07:49

καλημερα και απο εμενα.

καμια αποσυνδεση για το 6αρι μου εδω και δυο εβδομαδες που το εχω.

ιδανικο μεγεθος για μενα το 6 μετα χρησιμοποιω το ipad air .

οσον αφορα τον ηχο πιο δυνατα απο το ηχειο (σχεση με 5ς)και ελαχιστα πιο σιγα με τα ακουστικα earpods.

αυτα.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 58

0 μέλη, 58 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες