Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 27 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 6 & 6 Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6246 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2356   smoothjimmy27

smoothjimmy27

    iPH Addict

  • 803 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:smoothjimmy27

Δημοσίευση 11/10/2014 - 19:38

ειδα το 6αρι σημερα στα media markt. σε χρυσο και space gray το ειχαν. αψογο κατ'εμε!! παντως ο τυπος γελουσε γιατι ειχαν στραβωσει το space gray και δεν τους ειχαν παρει χαμπαρι!!!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2357   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 11/10/2014 - 19:55

Δεδομένου οτι οι διαστάσεις του note 3 ειναι πανομοιότυπες με αυτές του 6 plus και ελλείψει του plus το συγκρίναμε σήμερα σε κατάστημα με το 6. Βεβαιώθηκα λοιπον οτι για μενα θα ειναι υπερβολή απο ολες τις απόψεις. Κρίμα για τα επιπλεον χαρακτηριστικά αλλα το μέγεθος του 6 ειναι μονόδρομος και ταυτογχρονα το ανώτατο όριο για μενα όσον αφορα στο μέγεθος !!!!

Τελευταία επεξεργασία από: skiace, 11/10/2014 - 19:56


#2358   bougos

bougos

    iPH Member

  • 212 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/10/2014 - 19:59

Μολις γυρισα απο public οπου πηγα να κοιταξω για θηκη για το plus το οποιο καο αναμενω μερα στη μερα.Πραγματια σοκ!Εβαλα πανβ το 5αρι μου και μ φανηκε τεραστιο!!Αντε να δω πως θα το συνηθισω!

#2359   Nerazzurro10

Nerazzurro10

    iPH Enthousiast

  • 423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 11/10/2014 - 20:44

Μολις γυρισα απο public οπου πηγα να κοιταξω για θηκη για το plus το οποιο καο αναμενω μερα στη μερα.Πραγματια σοκ!Εβαλα πανβ το 5αρι μου και μ φανηκε τεραστιο!!Αντε να δω πως θα το συνηθισω!


Ευκολάκι! Το έχω 3 βδομάδας τώρα και το συνήθισα από τη δεύτερη, κιόλας, μέρα! Μην ανησυχείς! Έχει οθονάρα!

#2360   applyr

applyr

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 11/10/2014 - 20:48

ειδα το 6αρι σημερα στα media markt. σε χρυσο και space gray το ειχαν. αψογο κατ'εμε!! παντως ο τυπος γελουσε γιατι ειχαν στραβωσει το space gray και δεν τους ειχαν παρει χαμπαρι!!!

Το είχα προσέξει κι εγώ όταν είχα πάει πριν αρκετές βδομάδες, τώρα το πρόσεξαν; Χαχα



#2361   smoothjimmy27

smoothjimmy27

    iPH Addict

  • 803 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:smoothjimmy27

Δημοσίευση 11/10/2014 - 21:12

Το είχα προσέξει κι εγώ όταν είχα πάει πριν αρκετές βδομάδες, τώρα το πρόσεξαν; Χαχα

Βασικα τα ειχε κρυμμενα και οχι σε καποιο ραφι. Τα εβγαλαν λεει απο το ραφι γιατι η Apple μηνυσε τα media markt επιδει τα εδειξαν νωριτερα απο την επισημη κυκλοφορια τους στην Ελλαδα!!

#2362   winnie74

winnie74

    iPH Contributor

  • 1.581 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 11/10/2014 - 21:18

Τα εβγαλαν λεει απο το ραφι γιατι η Apple μηνυσε τα media markt επιδει τα εδειξαν νωριτερα απο την επισημη κυκλοφορια τους στην Ελλαδα!!

 


Τελευταία επεξεργασία από: winnie74, 11/10/2014 - 21:20

My brain has two sides. Left and Right. Right has nothing left and Left has nothing right.


#2363   smoothjimmy27

smoothjimmy27

    iPH Addict

  • 803 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:smoothjimmy27

Δημοσίευση 11/10/2014 - 21:19

Δεν ηθελα να του πω οτι λεει βλακειες!! Απλα σηκωθηκα και εφυγα!!!

#2364   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 11/10/2014 - 22:26

Το Αpple Care δεν ισχύει στην Ελλάδα.. Μετά από επικοινωνία που είχα με την Infoquest, που αυτή είναι η βασική επίσημη εταιρία στην Ελλάδα μέσω email για να φύγουν οι όποιες απορίες..


"Καλημέρα!! Έχω ένα iPhone 6 και θα ήθελα να ρωτήσω αν με καλύπτει στην Ελλάδα το Apple Care και το Apple Care+ από την εταιρία σας… Μπορώ να το χρησιμοποιήσω σε πιθανή βλάβη του τηλεφώνου για τα 2 χρόνια που ισχύει.. Γνωρίζω πως στην Ελλάδα δεν ισχύει κάτι τέτοιο.. Έχει αλλάξει κάτι στο θέμα αυτό? Σας ευχαριστώ!"


Απάντηση.

"Καλή σας ημέρα , Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως δεν καλύπτεται apple care & apple care+ για iPhone στην Ελλάδα."




Με εκτίμηση Rodothea Sigala BACK OFFICE ADMINISTRATOR

Αν δεν ξέρουν τι λένε ποσό μάλλον να ισχύει και το Apple Care...

Και επίτηδες δεν ανέφερα από που είναι το iPhone. Αν ήταν έτσι θα έπρεπε να παίρνετε στο 5λεπτο νέο και όχι όποτε τους καπνίζει που σας δίνουν αυτοί..

@CaLi@


#2365   amak268

amak268

    iPH Member

  • 339 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 11/10/2014 - 22:29

Βασικα μια ερωτηση να κανω εαν αγορασεις applecare+ απο αγγλια και μενεις ελλαδα υπαρχει η δυνατοτητα να το στειλεις εκει με τη ζημια του και να σου δωσουν αλλο σε μια προκαθορισμενη διευθυνση τυπου aramex αγγλια?

#2366   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 11/10/2014 - 22:34

Βασικα μια ερωτηση να κανω εαν αγορασεις applecare+ απο αγγλια και μενεις ελλαδα υπαρχει η δυνατοτητα να το στειλεις εκει με τη ζημια του και να σου δωσουν αλλο σε μια προκαθορισμενη διευθυνση τυπου aramex αγγλια?

Εγώ προσωπικά δεν ξέρω αν γίνεται κατι τέτοιο.. Αν και το βλέπω λίγο απίθανο ..

Σε μια δίκη μου περίπτωση δίνοντας στο αδερφό μου ένα 5S από Αμερική δεν του δουλεύει το Touch ID .. Ευτυχώς θα το στείλει με μια φίλη που έρχεται και θα πάμε να το αλλάξουμε σε Apple Store και θα του το ξανά πάει πίσω!! Έχει ακόμα άλλο ένα χρόνο εγγύηση ..

Τελευταία επεξεργασία από: velkus, 11/10/2014 - 22:35

@CaLi@


#2367   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/10/2014 - 22:37

Συμφωνω! Αν δεν ειχα δοκιμασει τα αλλα κινητα ισως να μην το καταλαβαινα, αλλά δυστυχώς μου τη σπάει. Θα δοκιμάσω και το plus με την ελπίδα η οθονη να είναι στα ιδια επίπεδα με το s5. 

σε καποια εφαρμογη βλεπεις αυτες τις "κουκιδες" η γενικα?



#2368   amak268

amak268

    iPH Member

  • 339 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 11/10/2014 - 22:37

Ναι οκ ετσι γινετε απλα επειδη ξερουμε οτι apple care δεν εχουμε η παραλαβη απο apple store γινετε μονο αυτοπροσωπος η μπορεις και να τους το στειλεις και να στο στειλουν αυτο θα ηταν ενδιαφερον να μαθουμε γιατι τοτε αν γινετε αξιζει να το αγορασεις νομιζω

#2369   amak268

amak268

    iPH Member

  • 339 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 11/10/2014 - 22:39

σε καποια εφαρμογη βλεπεις αυτες τις "κουκιδες" η γενικα?


Γενικα τις βλεπει οπως και στο s5 ετσι μου ελεγε πριν τουλαχιστον

#2370   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 11/10/2014 - 22:41

Το θεμα δεν ειναι να αγοράσει ο άλλος apple care για να του το αλλάξουν λόγω κιτρινισματος ή κακής μπαταριας. Αυτο το κάνουν πλέον στην infoquest για πλάκα. Το θεμα ειναι να αγοράσω Apple care και μεσα σ αυτα τα 2-3 χρονια που θα το κρατησω άμα γουστάρω να το στειλω στον τοίχο να γινει ενα με τον σοβά, να το παω εκει και να μου δώσουν αλλο επιτόπου και χωρίς μαμου ή πχ να μου πέσει άμα το εχω χωρίς θηκη και κανει κανενα μεγάλο χτύπημα. Γι αυτο και μόνο αξίζει το Apple care. Σε βγάζει απο σκοτούρες..

Aυτό το ισχύει τουλάχιστον εδώ (USA) με το Apple Care + και όχι με το απλό Apple Care και γιαυτό το + είναι πιο ακριβό από το απλό, γιατί σου κάνουν αλλαγή αν είναι από δική σου "απροσεξία", πχ σπάσιμο οθόνης..

 

Μάλιστα δίνεις ένα μικρό ποσό για την συσκευή της τάξης των $80 για την αλλαγή και μόνο για 2 φορές... Στην τρίτη η τιμή πάει στα ύψη...


@CaLi@


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 28

0 μέλη, 28 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες