Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 27 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 6 & 6 Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6246 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2731   panais13

panais13

    iPH Contributor

  • 1.155 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:panais13

Δημοσίευση 22/10/2014 - 15:35

Η θήκη ειναι πόλυ καλή! Έχω και εγώ τη μαύρη για το plus. Ειναι πολύ λεπτή με πολύ καλής ποιότητας μαλακό δέρμα. Σημαντικό μειονέκτημα το κενό από κάτω. 49,90€ από Γερμανία. Εδώ να μην έχει ένα 60άρι, όταν κυκλοφορήσει. Πάντως σε αίσθηση δέρματος ειναι καλυτερη από αυτή του 5S.

Ίδια τιμή θα έχει και εδώ

http://www.public.gr.../prod6820044pp/

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2732   vmac

vmac

    iPH Enthousiast

  • 413 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 22/10/2014 - 16:08

Καλησπέρα σε όλους.

 

Και εκεί που πλέον λέω μέσα μου, πάμε γερά για το 6plus, πριν λίγο βλέπω τα χαρακτηριστικά του νέου ipad air 2 και αναρωτιέμαι..

Γιατί ρε μαμώτο τέτοια διαφορά στα bench τεστς τόσο σε multi όσο και σε single score απο τα 6 και 6plus;

Γιατί να δώσει εκεί τα 2 gb, 3πύρηνο και όχι και στα νέα iPhone; 

 

Σύμφωνα με όσα έχω δει μέχρι και σήμερα, προβλέπω για του χρόνου ίδιο design με τα 2 φετινά (6 & 6+), ίσως να κάνει πιο ωραίες τις γραμμές κεραίας στο πίσω μέρος και μικρύνει κάπως το πάνω bezel, θα έχει καλύτερη κάμερα και πλεόν θα παίξει μνήμη 2gb το οποίο θα λύσει αρκετά προβλήματα και θα βοηθήσει και το multitask σε split screen.

 

Που πάει να πει; Αναμονή άλλον ένα χρόνο;;..

 

Μα το Θεό δε ξέρω τι να κάνω.

Να μου περρίσευαν και τα λεφτά να πω κλάιν μαιν, αλλά δεν υπάρχει η δυνατότητα και πάλι είμαι σε σκέψεις...



#2733   michkal91

michkal91

    iPH Elite Poster

  • 2.335 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Michkal91

Δημοσίευση 22/10/2014 - 16:39

Λοιπον παιδια μολις παρελαβα iphone 6 plus. Απλα ερωτας. Μια ερωτηση μονο, ηταν και σε εσας εγκατεστημενες απο την αρχη οι εφαρμογες του iwork?



#2734   toxotis70

toxotis70

    iPH Contributor

  • 972 μηνύματα

Δημοσίευση 22/10/2014 - 16:49

sta 16gb oxi....στα μεγάλα  ναι.



#2735   panais13

panais13

    iPH Contributor

  • 1.155 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:panais13

Δημοσίευση 22/10/2014 - 16:56

Λοιπον παιδια μολις παρελαβα iphone 6 plus. Απλα ερωτας. Μια ερωτηση μονο, ηταν και σε εσας εγκατεστημενες απο την αρχη οι εφαρμογες του iwork?


Στα 64αρια και στα 128αρια ναι

#2736   michkal91

michkal91

    iPH Elite Poster

  • 2.335 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Michkal91

Δημοσίευση 22/10/2014 - 16:57

Ναι οκ μολις το ειδα.



#2737   panais13

panais13

    iPH Contributor

  • 1.155 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:panais13

Δημοσίευση 22/10/2014 - 17:01

Ναι οκ μολις το ειδα.


Μέγειες μωρή παναθα

#2738   michkal91

michkal91

    iPH Elite Poster

  • 2.335 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Michkal91

Δημοσίευση 22/10/2014 - 18:30

Ειναι πραγματικά εργαλείο!!! Ποσο χαίρομαι που γύρισα πίσω σε iphone μετά απο ενα 8μηνο δε λέγεται :P

 

 

Ναι μωρη τριφυλλάρα χχαα



#2739   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 22/10/2014 - 18:33

Ειναι πραγματικά εργαλείο!!! Ποσο χαίρομαι που γύρισα πίσω σε iphone μετά απο ενα 8μηνο δε λέγεται :P

 

 

Ναι μωρη τριφυλλάρα χχαα

Like που το παρέλαβες, για την τριφυλλάρα το αφήνω ασχολίαστο!! χα χα. 


Once You Go Mac You Never Go Back

#2740   Spiroslp

Spiroslp

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:Spiroslp

Δημοσίευση 22/10/2014 - 18:39

Καλησπέρα σε όλους.

Και εκεί που πλέον λέω μέσα μου, πάμε γερά για το 6plus, πριν λίγο βλέπω τα χαρακτηριστικά του νέου ipad air 2 και αναρωτιέμαι..
Γιατί ρε μαμώτο τέτοια διαφορά στα bench τεστς τόσο σε multi όσο και σε single score απο τα 6 και 6plus;
Γιατί να δώσει εκεί τα 2 gb, 3πύρηνο και όχι και στα νέα iPhone;

Σύμφωνα με όσα έχω δει μέχρι και σήμερα, προβλέπω για του χρόνου ίδιο design με τα 2 φετινά (6 & 6+), ίσως να κάνει πιο ωραίες τις γραμμές κεραίας στο πίσω μέρος και μικρύνει κάπως το πάνω bezel, θα έχει καλύτερη κάμερα και πλεόν θα παίξει μνήμη 2gb το οποίο θα λύσει αρκετά προβλήματα και θα βοηθήσει και το multitask σε split screen.

Που πάει να πει; Αναμονή άλλον ένα χρόνο;;..

Μα το Θεό δε ξέρω τι να κάνω.
Να μου περρίσευαν και τα λεφτά να πω κλάιν μαιν, αλλά δεν υπάρχει η δυνατότητα και πάλι είμαι σε σκέψεις...

Και εγω Ακριβώς το ιδιο πράγμα σκέφτηκα. Κοιτά να δεις, αμα πιστεύεις οτι αυτά τα 2GB θα σε βοηθήσουν και με το παραπάνω σε αυτά που κανεις με το κινητο περίμενε αναγκαστικά ενα χρονο. Αν πιστεύεις οτι η δουλεια που κανεις στο κινητο θα γίνει και με το 6Plus για τα επόμενα 2-4 χρόνια τότε πάρε το φετινό μοντέλο.

#2741   michkal91

michkal91

    iPH Elite Poster

  • 2.335 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Michkal91

Δημοσίευση 22/10/2014 - 18:42

Like που το παρέλαβες, για την τριφυλλάρα το αφήνω ασχολίαστο!! χα χα. 

 

 

 

Ντροπή :P

 

Πάντως ναι σε καταλαβαινω και εσενα που χαρηκες με την επιστροφη. Αυτη η συνεργασια των μηχανηματων μεταξυ τους ειναι ΑΛΛΟ ΠΡΑΓΜΑ...



#2742   vmac

vmac

    iPH Enthousiast

  • 413 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 22/10/2014 - 18:48

Και εγω Ακριβώς το ιδιο πράγμα σκέφτηκα. Κοιτά να δεις, αμα πιστεύεις οτι αυτά τα 2GB θα σε βοηθήσουν και με το παραπάνω σε αυτά που κανεις με το κινητο περίμενε αναγκαστικά ενα χρονο. Αν πιστεύεις οτι η δουλεια που κανεις στο κινητο θα γίνει και με το 6Plus για τα επόμενα 2-4 χρόνια τότε πάρε το φετινό μοντέλο.

Τα επόμενα 3-4 χρόνια σκέφτομαι φίλε μου και δε ξέρω αν θα κάνω καλά να πάρω το φετινό ή να περιμένω το επόμενο.

 

Δηλαδή ποιο θα με βγάλει καλύτερα και χωρίς προβλήματα τα επόμενα χρόνια με τις επερχόμενες αναβαθμίσεις.



#2743   Spiroslp

Spiroslp

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:Spiroslp

Δημοσίευση 22/10/2014 - 18:54

Τα επόμενα 3-4 χρόνια σκέφτομαι φίλε μου και δε ξέρω αν θα κάνω καλά να πάρω το φετινό ή να περιμένω το επόμενο.

Δηλαδή ποιο θα με βγάλει καλύτερα και χωρίς προβλήματα τα επόμενα χρόνια με τις επερχόμενες αναβαθμίσεις.

Αυτο δυστυχώς δεν το ξέρει κανεις.
Εγω φαντασου εχω το iPhone 5 απο τότε που βγηκε (2 χρόνια) και παει σφαίρα. Άλλαξα και πρόσφατα την μπαταρία του και ειναι σαν να εχω πάρει καινούργιο κινητο. Αμα δεν άλλαζε τις οθόνες δεν θα έμπαινα σε πειρασμό να παω για το νέο μοντέλο φέτος, αν και πάντα υπάρχει ο πειρασμός (εδώ ειχα ψηθεί πέρσι για το 5S). Αυτο που θα σου πω ειναι πως απο το iPhone 5 και μετά πιστεύω πως ειναι αξιόλογο κάθε κινητο. Τωρα βέβαια δεν ξέρουμε το iOS 9 κτλ τι καινούργιο θα έχει που θα θελει 2GB RAM κτλ αλλα πιστεύω πως αμα σου αρεσει το Plus και εχεις ψηθεί και εχεις τα χρήματα να πας για αυτο. Εννοείται πως ειναι αξιόλογο κινητο και θα κρατήσει αρκετα χρόνια.

Τελευταία επεξεργασία από: Spiroslp, 22/10/2014 - 18:56


#2744   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 22/10/2014 - 19:16

Καλησπέρα σε όλους.

 

Και εκεί που πλέον λέω μέσα μου, πάμε γερά για το 6plus, πριν λίγο βλέπω τα χαρακτηριστικά του νέου ipad air 2 και αναρωτιέμαι..

Γιατί ρε μαμώτο τέτοια διαφορά στα bench τεστς τόσο σε multi όσο και σε single score απο τα 6 και 6plus;

Γιατί να δώσει εκεί τα 2 gb, 3πύρηνο και όχι και στα νέα iPhone; 

 

Σύμφωνα με όσα έχω δει μέχρι και σήμερα, προβλέπω για του χρόνου ίδιο design με τα 2 φετινά (6 & 6+), ίσως να κάνει πιο ωραίες τις γραμμές κεραίας στο πίσω μέρος και μικρύνει κάπως το πάνω bezel, θα έχει καλύτερη κάμερα και πλεόν θα παίξει μνήμη 2gb το οποίο θα λύσει αρκετά προβλήματα και θα βοηθήσει και το multitask σε split screen.

 

Που πάει να πει; Αναμονή άλλον ένα χρόνο;;..

 

Μα το Θεό δε ξέρω τι να κάνω.

Να μου περρίσευαν και τα λεφτά να πω κλάιν μαιν, αλλά δεν υπάρχει η δυνατότητα και πάλι είμαι σε σκέψεις...

το air 2 εχει specs για να τρεχει desktop class applications πλεον!

 

στο τηλεφωνο δεν χρειαζονται ακομα, να το παρεις να το χαρεις


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#2745   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 22/10/2014 - 19:25

Ψεύτης να βγω το air 2 έδειξε το επόμενο iPhone
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 30

0 μέλη, 30 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες