Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 27 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 6 & 6 Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6246 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#3001   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 29/10/2014 - 19:35

Πες μου αλήθεια τώρα φτάνω στο μαγαζί να ξέρω.

IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#3002   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 29/10/2014 - 19:39

Δε σε απασχολεί το μοντέλο απο τα 5S/C και μετά.

 

Χιλιοαπαντημένα τόσες και τόσες φορές..


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#3003   MiltosLs

MiltosLs

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 29/10/2014 - 19:40

Όχι και στις δύο ερωτήσεις.

Φυσικά, όσον αφορά στο μέγεθος, αυτό εξαρτάται από τον καθένα ξεχωριστά και τι ακριβώς κάνει / θέλει να κάνει με το τηλέφωνο του. Έχω φίλο που αρνείται πεισματικά να πάρει τηλέφωνο μεγαλύτερο από 4''. Εγώ αντιθέτως είμαι ερωτευμένος με το plus.

Στη δεύτερη ερώτηση δεν υπάρχει περίπτωση με τίποτα για νορμάλ χρήση

Τα είδα και τα δύο στο apple store του Παρισιού κ μου άρεσε πάρα πολύ το 6+ απλά φοβάμαι κυρίως το γεγονός οτι μπορεί να λυγίσει μέσα σε τσέπη και δεύτερον οτι ίσως να μην είναι τελικά και τόσο εύχρηστο για καθημερινή χρήση..

 

Επίσης όταν ήμουν εκεί ήρθε ένας πελάτης μια μέρα μετά αφού το αγόρασε γιατί του είχε λυγίσει ενώ το είχε στη μπροστινή τσέπη χωρίς θήκη..


Τελευταία επεξεργασία από: MiltosLs, 29/10/2014 - 19:46


#3004   dreamer87

dreamer87

    iPH Member

  • 246 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 29/10/2014 - 19:45

Ειμαι με 2 ωρες κ 32 λεπτα χρηση κ αναμονη 10 ωρες κ η μπαταρια ειναι 73%. Στο 5s πηγαινα σιγουρα καλυτερα. Δεδομενα εχω μονιμως κλειστα. Βεβαια το χω με roaming απ το πρωι γιατι εχω μεσα τον ελληνικο αριθμο που ναι nano sim, μηπως επηρεαζει την μπαταρια κ αυτο; Αν δεν ανεβασει αποδοση η μπαταρια μετα απο 3,4 φορτισεις θα ανησυχισω.

#3005   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 29/10/2014 - 19:52

Δεδομενα μονιμως κλειστα ;;;;
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#3006   dreamer87

dreamer87

    iPH Member

  • 246 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 29/10/2014 - 20:01

Ναι,εχω μεσα το ελληνικο το νουμερο που χα ετοιμη nano sim κ φυσικα κ δεν με συμφερει να ανοιξω δεδομενα. Ανοιξα κανα 45λεπτο wifi σε ενα μαγαζι κ εκει κατεβηκε πολυ γρηγορα. Το 5s μου το χω δωσει στην κοπελα μου κ με τον ελβετικο της αριθμο εχει την ιδια καλη καταναλωση που χα κ γω στο 5αρι οταν ημουν ελλαδα. Φωτεινοτητα φυσικα κ εχω κατω απ τη μεση. Απλα θυμαμαι πως κ το 5αρι ανεβηκε σε μπαταρια μετα απο λιγες φορτισεις, τι να πω..

#3007   108

108

    iPH Contributor

  • 1.260 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/10/2014 - 20:02

Φίλε μόνος μου φώναζα, ήρθες τώρα και εσύ να φωνάζουμε παρέα όλοι οι άλλοι την έχουν κατά βρει με το 6.

Αυτό πού θέλω να πω και με βάση τα screenshot όσων έχουν ανεβάσει, συμπέρανα ότι οι περισσότεροι τρώνε την μπαταρία σταδιακά και όχι με την μια.

Δηλαδή το βγάζουν από την πρίζα και το χρησιμοποιούν πχ 10λεπτα ανά μισάωρο. Επίσης οι περισσότεροι χρησιμοποιούν εφαρμογές για chat.

Εγώ το δικό μου το έχω δοκιμάσει σε σχέση με το 5s, δηλαδή παιχνίδι συνεχόμενη 1.30 ώρα +background iTunes ραδιόφωνο. Μετά κάτι βιβλία που διαβάζω

Και εκεί χάνει περισσότερο από ότι το 5s. Αν δεν κάνεις βαριές δουλειές καταλαβαίνεις ότι είναι σαν του 5s. Εν τέλη με μια μπαταρία είσαι οκ. Το μετάνιωσα που

Δεν πήγα σε plus.



#3008   anochampions

anochampions

    iPH Contributor

  • 1.077 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 29/10/2014 - 20:07

Τα είδα και τα δύο στο apple store του Παρισιού κ μου άρεσε πάρα πολύ το 6+ απλά φοβάμαι κυρίως το γεγονός οτι μπορεί να λυγίσει μέσα σε τσέπη και δεύτερον οτι ίσως να μην είναι τελικά και τόσο εύχρηστο για καθημερινή χρήση..

 

Επίσης όταν ήμουν εκεί ήρθε ένας πελάτης μια μέρα μετά αφού το αγόρασε γιατί του είχε λυγίσει ενώ το είχε στη μπροστινή τσέπη χωρίς θήκη..

Φίλε εγώ το έχω εδώ και ένα μήνα και όταν μετακινούμαι το έχω συνεχώς στην μπροστινή τσέπη. Δεν πρόσεξα τίποτα.

Δεν νομίζω να μιλάμε για φυσιολογική χρήση, αφού το αγόρασε την προηγούμενη μέρα. Τώρα.. αν εσύ φοβάσαι τόσο πολύ, είναι κάτι που εσύ μόνο θα αποφασίσεις.



#3009   dreamer87

dreamer87

    iPH Member

  • 246 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 29/10/2014 - 20:16

Φίλε μόνος μου φώναζα, ήρθες τώρα και εσύ να φωνάζουμε παρέα όλοι οι άλλοι την έχουν κατά βρει με το 6.
Αυτό πού θέλω να πω και με βάση τα screenshot όσων έχουν ανεβάσει, συμπέρανα ότι οι περισσότεροι τρώνε την μπαταρία σταδιακά και όχι με την μια.
Δηλαδή το βγάζουν από την πρίζα και το χρησιμοποιούν πχ 10λεπτα ανά μισάωρο. Επίσης οι περισσότεροι χρησιμοποιούν εφαρμογές για chat.
Εγώ το δικό μου το έχω δοκιμάσει σε σχέση με το 5s, δηλαδή παιχνίδι συνεχόμενη 1.30 ώρα +background iTunes ραδιόφωνο. Μετά κάτι βιβλία που διαβάζω
Και εκεί χάνει περισσότερο από ότι το 5s. Αν δεν κάνεις βαριές δουλειές καταλαβαίνεις ότι είναι σαν του 5s. Εν τέλη με μια μπαταρία είσαι οκ. Το μετάνιωσα που
Δεν πήγα σε plus.

Δηλαδη σε χρηση τυπου wifi κ κανα παιχνιδακι το βρισκεις χειροτερο απο 5s? ημαρτον αν ισχυει κατι τετοιο. Δεν ειδες βελτιωση στην μπαταρια με τον καιρο; Εχω κλειστες σχεδον ολες τις ανανεωσεις σε υποβαθρο,απενεργοποιημενη siri. Κ τοποθεσιες,χαμηλη φωτεινοτητα,δεδομενα μονο wifi ενα 45λρπτο κ εχω 72% με 2μιση ωρες οθονη. Μεγαλο φαουλ αν μας αναγκασουν να παμε σε μεγεθη που δεν αντεχουμε απλα για λιγη μπαταρια

#3010   108

108

    iPH Contributor

  • 1.260 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/10/2014 - 20:33

Όχι βελτίωση δεν έχω δει. Τα "τεστ" που έκανα, το wifi το έχω πάντα ανοιχτό, εάν κοιμηθώ το βράδυ μπορεί να χάσει από 0 μέχρι και 5% αναλόγως πόσες

Ειδοποιήσεις έρχονται. Από τοποθεσίες έχω ανοιχτές μόνο το find my iPhone και τον καιρό. Ανανεώσεις στο υπόβαθρο έχω όλες τις social και κανα δυο ακόμα.

Το θέμα δεν είναι ότι αυτές σπαταλούν την μπαταρία άρα κλείστε τες, ναι αυτό το ξέρουμε. Το θέμα είναι ότι τα ίδια ακριβώς σε ένα iPhone 5s δεν έχουν τόσο τρελή

Κατανάλωση. Εγώ για τα δικά μου δεδομένα το έχω βρει χειρότερο σε σχέση με το 5s σε θέμα αυτονομίας.   



#3011   dreamer87

dreamer87

    iPH Member

  • 246 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 29/10/2014 - 20:43

Μαλιστα. Θα δωσω την εντυπωση μου κ γω μετα απο μερικες φορτισεις ακομα. Αν παει χειροτερα απ το 5s ειναι να κλαιμε παντως.. Αν το αφησω ησυχο κραταει την μπαταρια ισως καλυτερα κ απο το 5αρι, αν βαλω κανα παιχνιδακι η wifi ομως την τρωει πολυ γρηγοροτερα. Κριμα παντως, ηλπιζα σε μικρη βελτιωση τουλαχιστον, οχι κ σε χειροτερη..

#3012   carouzos

carouzos

    iPH Enthousiast

  • 565 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:carouzos

Δημοσίευση 29/10/2014 - 20:49

Παντως παιδια το θεμα της μπαταριας αρχιζει και γινεται μειζων με το 6αρι η μου φαινεται???

#3013   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/10/2014 - 21:35

Εμενα 2 συναδελφοι μου με 6αρια που εφεραν απο αμερικη πριν κανα μηνα μια χαρα τους κοβω με τη μπαταρια και με ανοιχτα μονιμα τα 3G WiFi κλπ....θα ελεγα ενα τι καλυτερα απο το δικο μου αντε στα ιδια (5s).Tι να πω... -_-



#3014   hardrock

hardrock

    iPH Member

  • 229 μηνύματα
  • Twitter:@arisilio
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 29/10/2014 - 21:38

Εγώ με την μπαταρία από την πρώτη μέρα είδα διαφορά σε σχέση με το 5s μετά από restored βέβαια για την 8.1 βλέπω την μπαταρία να έχει εκτοξευθεί. Συνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1414611502.038512.jpg   116,53KB   61 λήψεις

Τέτοια νούμερα με το 5s δε τα είχα δει ποτέ.

#3015   MiltosLs

MiltosLs

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 29/10/2014 - 21:40

Φίλε εγώ το έχω εδώ και ένα μήνα και όταν μετακινούμαι το έχω συνεχώς στην μπροστινή τσέπη. Δεν πρόσεξα τίποτα.

Δεν νομίζω να μιλάμε για φυσιολογική χρήση, αφού το αγόρασε την προηγούμενη μέρα. Τώρα.. αν εσύ φοβάσαι τόσο πολύ, είναι κάτι που εσύ μόνο θα αποφασίσεις.

αυτός που το έφερε του είχε στραβώσει απο τι μία άκρη ως την άλλη κατα 1-2 χιλιοστά, για να τουσ το δείξει το έβαλε με τη οθόνη πάνω σε ενα τραπέζι λόγω του οτι απο πίσω προεξέχει η κάμερα και το πάτησε στην μία πλευρά με αποτέλεσμα να ανασηκωθεί περίπου 2χλστα και είπε ότι το χειρότερο που του χει κάνει είναι να το βάλει στην μπροστά τσέπη και να κάτσει.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 28

0 μέλη, 28 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες