Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 27 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 6 & 6 Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6246 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#3286   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 07/11/2014 - 11:41

σε κάθε περίπτωση όλες οι εταιρίες ξέρουν τι ακριβώς θέλουμε γιαυτό και δε μας το δινουν.η δουλειά τους είναι αυτή.

όταν εμείς πηγαίναμε αυτοί γυρνούσαν


το οτι θα πουλήσει τρελά το iphone 6 plus το ήξεραν στην apple εδώ και 5 χρόνια.Δεν το έμαθαν τώρα ούτε έγινε στην τύχη


η διαφορά apple με android αυτή τη στιγμή είναι οτι ο ένας είναι καβάλα στο άλογο και πάει χαζά χαζά και ο άλλος τρέχει σφαίρα

καβάλα στο άλογο χαζά χαζά βέβαια κινδυνεύεις να φας τα μούτρα σου και το ξέρουν καλά και στη microsoft που ήταν ένα διάστημα καβάλα στο άλογο και το τότε android (ios) πήγαινε σφαίρα και φυσικά κέρδισε


Πικραμένος είσαι.. Ποτέ δεν θα είσαι ευχαριστημένος γιατί πάντα θα βγαίνει του χρόνου κάτι καλύτερο από αυτό που έχεις.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#3287   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 07/11/2014 - 11:43

Γεια σας και απο εμένα!

Σκέφτομαι σοβαρά να πάρω το plus αλλά θα ήθελα και την γνώμη απο αυτούς που το πήραν! Επείδη τώρα έχω το HTC one m8 και συνήθισα στην μεγάλη οθόνη 5" και την πολύ καλή του μπαταρία, σκέφτομαι να παω στο plus αντί για το 6 λόγω μεγέθους - αναλύση οθόνης μπαταρίας κλπ.
Πως σας φένεται λοιπόν το plus σε σχέση με το μέγεθος; Το πήρε κάποιος και το μετάνιωσε; Σε κανονική τσέπη παντελονιού η jean πάει η με τίποτα;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων


Ε υπάρχει ένα θεματάκι με τις τσεπες, ειδικά τις κωλοτσεπες. Αλλά εμένα πχ δεν με έχει προβληματίσει. Αν και επέλεξα το 6 και πήρα από την στιγμή που απέκτησα και το plus έχω αλλάξει γνώμη. Όπως και να το κάνουμε το μέγεθος μετράει.. :)

#3288   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 07/11/2014 - 11:44

Γεια σας και απο εμένα! 

 

Σκέφτομαι σοβαρά να πάρω το plus αλλά θα ήθελα και την γνώμη απο αυτούς που το πήραν! Επείδη τώρα έχω το HTC one m8 και συνήθισα στην μεγάλη οθόνη 5" και την πολύ καλή του μπαταρία, σκέφτομαι να παω στο plus αντί για το 6 λόγω μεγέθους - αναλύση οθόνης μπαταρίας κλπ. 

Πως σας φένεται λοιπόν το plus σε σχέση με το μέγεθος; Το πήρε κάποιος και το μετάνιωσε; Σε κανονική τσέπη παντελονιού η jean πάει η με τίποτα; 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Σε τσεπη και να θες δε θα σε βολευει. Αλλα απο την αλλη, μην το κανεις, για να μην στραβωσει καθολου και το κλαις!



#3289   thakost

thakost

    iPH User

  • 146 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 07/11/2014 - 11:47

Όσο περναν οι μέρες τόσο περισσότερο μ' ενθουσιάζει.Η apple αδικούσε το προιόν της και το λειτουργικό της περιορίζοντάς το στις 4 ίντσες.Ήταν ο μόνος λόγος που κάποιες στιγμές λοξοκοίταζα τις android συσκευές(έχοντας δυό φορές υποκύψει στο πειρασμό με s2 και note 2)Ευτυχώς έστω κι αργά το κατάλαβαν στο Cupertino.Το iphone 6 είναι πραγματικά ένα smartphone που δεν του λείπει πλέον τίποτα.



#3290   Squalor

Squalor

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Twitter:@@chartoularios
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 07/11/2014 - 11:54

Στο κομμάτι "εντυπώσεις" να πω ότι ανεξάρτητα από το εάν δουλεύει & με άλλα iPhone, το ότι χτυπάει το κινητό & μπορώ να απαντήσω χωρίς να σηκωθώ από το Imαc ή το MacBook ή ακόμα και το iPad το βρίσκω απίστευτα βολικό & απίστευτο γενικότερα.

 

Το health επίσης είναι μεγάλη ιστορία αλλά είμαι κι εγώ επιφυλακτικός με τσέπες παντελονιού κλπ και αναρωτιέμαι τι θα γίνει το καλοκαίρι που δεν θα φοράω σακάκι ή μπουφάν για να το έχω σε τέτοια τσέπη...



#3291   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 07/11/2014 - 11:56

Στο κομμάτι "εντυπώσεις" να πω ότι ανεξάρτητα από το εάν δουλεύει & με άλλα iPhone, το ότι χτυπάει το κινητό & μπορώ να απαντήσω χωρίς να σηκωθώ από το Imαc ή το MacBook ή ακόμα και το iPad το βρίσκω απίστευτα βολικό & απίστευτο γενικότερα.

Το health επίσης είναι μεγάλη ιστορία αλλά είμαι κι εγώ επιφυλακτικός με τσέπες παντελονιού κλπ και αναρωτιέμαι τι θα γίνει το καλοκαίρι που δεν θα φοράω σακάκι ή μπουφάν για να το έχω σε τέτοια τσέπη...


Είναι φανταστικό πραγματικά το ότι μπορείς να απαντάς κλήσεις από παντου...

#3292   Nso

Nso

    iPH newbie

  • 51 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/11/2014 - 12:04

Σε τσεπη και να θες δε θα σε βολευει. Αλλα απο την αλλη, μην το κανεις, για να μην στραβωσει καθολου και το κλαις!

 

Δηλαδή όσοι έχετε πάρει το plus το έχετε σε τσάντα η τσέπη του μπουφάν; Τι θα γίνουμε το καλοκαιρί; heh



#3293   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 07/11/2014 - 13:43

Δηλαδή όσοι έχετε πάρει το plus το έχετε σε τσάντα η τσέπη του μπουφάν; Τι θα γίνουμε το καλοκαιρί; heh


Στο κοστούμι χωράει και στην τσέπη του παντελονιού αλλά με το σακάκι υπάρχουν ένα σωρό τσέπες..:) με τζιν δεν μπαίνει άνετα αλλά εγώ το βάζω στην μπροστινή αλλά το βγάζω όταν κάθομαι. Τώρα το καλοκαίρι δεν ξέρω τι θα γίνει..:) εγώ Λονδίνο δεν έχει και τόσες ζεστές μέρες..:)

#3294   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 07/11/2014 - 13:45

Ρε παιδια οχι κινητο σε μπροστινη τσεπη... την οικογενεια δε τη σκεφτεστε;



#3295   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 07/11/2014 - 13:47

Ρε παιδια οχι κινητο σε μπροστινη τσεπη... την οικογενεια δε τη σκεφτεστε;


Τι να κάνουμε που άμα το βάλω στην πίσω το μισό ξεχει; :)

#3296   Dejang

Dejang

    iPH User

  • 137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 07/11/2014 - 13:59

Ρε παιδια οχι κινητο σε μπροστινη τσεπη... την οικογενεια δε τη σκεφτεστε;

Θα πάρουμε σώβρακο με μόνωση κατα της ακτινοβολίας !!

Σκέψου το, μαζί με τα αξεσουάρ στο μαγαζί να έχεις και τέτοια. ;)



#3297   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 07/11/2014 - 14:02

εγω παντως λιγο γελαω.....εκραζαν οιλοι τις 5-5.5'' και βλεπω εδω μεσα κοσμο ουκολιγο να εχει παρει το plus!!!ενταξει καλο,ωραιο,μεγαλη μπαταρια ενταξει ομως υπερβολη!

θα ερθει παλι η μερα που θα επιστρεψουμε στα μικρα premium....εδω ειμαστε...

ετσι εγινε παλια και η ιστορια επαναλαμβανεται....

nokia..6210-6310 και μετα πηγαμε σε 8810-8210-8310...απο το κτηνη στα μικρα....

το ιδιο θα ξαναγινει...σε 2-3 χρονακια....


Τελευταία επεξεργασία από: stevobmw, 07/11/2014 - 14:03

iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#3298   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 07/11/2014 - 14:06

Αυτό !!

 

iphone_hot_girl.jpg



#3299   dennis97

dennis97

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/11/2014 - 14:20

Είδα σήμερα για πρώτη φορά από κοντά το 6 και το 6 Plus.

 

Να πω την αλήθεια τρελάθηκα με το Plus (παρά τις αρχικές μου ενστάσεις),αλλά πολύ μεγάλο για καθημερινή χρήση...δεν ξέρω καν εαν χωράει σε τσέπη.


Τελευταία επεξεργασία από: dennis97, 07/11/2014 - 14:21


#3300   toxotis70

toxotis70

    iPH Contributor

  • 972 μηνύματα

Δημοσίευση 07/11/2014 - 14:20

Για οποιον θέλει 4Κ βίντεο στο iphone 6 kai 6 plus, μόλις βγήκε η ανανεομενη εφαρμογή PROCAM

 

Έχει επιλογή για 4Κ που κοστίζει 5 ευρω περίπου (in app purshase) και full manual επιλογές.

 

Τη δοκίμασα και όντως δουλεύει... τρομερή εικόνα, και φυσικά ΤΕΡΑΣΤΙΑ αρχεία.... το 128GB iphone εχει νόημα με αυτή την εφαρμογή!


Τελευταία επεξεργασία από: toxotis70, 07/11/2014 - 14:21


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 53

0 μέλη, 52 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1)