Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 27 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 6 & 6 Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6246 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#3301   Nso

Nso

    iPH newbie

  • 51 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/11/2014 - 14:42

Τι να κάνουμε που άμα το βάλω στην πίσω το μισό ξεχει; :)

Σε έχει προβληματίσει καθόλου το μέγεθος στην καθημερινή χρήση; Έπιασες ποτέ τον ευατό σου να λέει τελικά έπρεπε να είχα πάει με το 6; Η και το αντίθετο;



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#3302   Nso

Nso

    iPH newbie

  • 51 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/11/2014 - 14:42

Τι να κάνουμε που άμα το βάλω στην πίσω το μισό ξεχει; :)

Σε έχει προβληματίσει καθόλου το μέγεθος στην καθημερινή χρήση; Έπιασες ποτέ τον ευατό σου να λέει τελικά έπρεπε να είχα πάει με το 6; Η και το αντίθετο;



#3303   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 07/11/2014 - 14:44

Αυτό !!

iphone_hot_girl.jpg


Τέλειο!!

#3304   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 07/11/2014 - 14:47

Σε έχει προβληματίσει καθόλου το μέγεθος στην καθημερινή χρήση; Έπιασες ποτέ τον ευατό σου να λέει τελικά έπρεπε να είχα πάει με το 6; Η και το αντίθετο;


Έχω και τα δυο στην κατοχή μου. Η επιλογή μου ήταν το μικρό (το οποίο και αγόρασα) και το πλας ήταν δώρο. Μπορώ να πω ότι πλέον μετά από τόση χρήση και των δυο ίσως να κλείνω λίγο προς το πλας ενώ στην αρχή ήμουν το αντίθετο..έχουν και τα δυο τα καλά τους.. Το μικρό είναι πιο βολικό ειδικά όταν είμαι έξω στον δρόμο αλλά το μεγάλο έχει άλλη χάρη. Δεν ξέρω τι θα πρότεινα.. Ο κολλητός μου με ρώταγε πιο να πάρει και δεν ήξερα τι να του πω.. Πάντως όσο περισσότερο χρησιμοποιώ το πλας τόσο το συνήθισα και μου φαίνεται μικρό το άλλο. Δεν συζητάω τι γίνετε αν πιάσω στα χέρια μου κανένα 5αρι.. Μου φαίνεται μινιατούρα..:)

Τελευταία επεξεργασία από: Reaver, 07/11/2014 - 14:48


#3305   Nso

Nso

    iPH newbie

  • 51 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/11/2014 - 14:50

Έχω και τα δυο στην κατοχή μου. Η επιλογή μου ήταν το μικρό (το οποίο και αγόρασα) και το πλας ήταν δώρο. Μπορώ να πω ότι πλέον μετά από τόση χρήση και των δυο ίσως να κλείνω λίγο προς το πλας ενώ στην αρχή ήμουν το αντίθετο..έχουν και τα δυο τα καλά τους.. Το μικρό είναι πιο βολικό ειδικά όταν είμαι έξω στον δρόμο αλλά το μεγάλο έχει άλλη χάρη. Δεν ξέρω τι θα πρότεινα.. Ο κολλητός μου με ρώταγε πιο να πάρει και δεν ήξερα τι να του πω.. Πάντως όσο περισσότερο χρησιμοποιώ το πλας τόσο το συνήθισα και μου φαίνεται μικρό το άλλο. Δεν συζητάω τι γίνετε αν πιάσω στα χέρια μου κανένα 5αρι.. Μου φαίνεται μινιατούρα.. :)

Σε ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου. Έρχεται ένας κολλητός φίλος απο Αγγλία σήμερα και θα περάσει το απόγευμα απο apple store για την αγορά και ακόμα δεν έχω αποφασίσει αν είναι να του πω 6 η plus. Αν και τελικά για plus με βλέπω να πηγαινώ! 



#3306   applyr

applyr

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 07/11/2014 - 17:57

Χμμ...

 

http://www.macrumors...phone-6-6-plus/

 

Apple Said to Be Stopping Use of TLC NAND Flash in iPhone 6 and 6 Plus After Reported Issues

 

 

Apple will switch from using TLC (triple-level cell) NAND flash to MLC (multi-level cell) NAND flash in the iPhone 6 and iPhone 6 Plus after users have experienced crashing and boot loop issues with the higher capacity versions of both devices, reports BusinessKorea.

iphone6_6plus_laying_down.png
Sources have told the paper that flash memory firm Anobit, which Apple acquired in 2011, is to blame for the manufacturing defects. Apple will reportedly switch to MLC NAND flash for the 64GB iPhone 6 and the 128GB iPhone 6 Plus, and will also address crashing and boot loop issues with the release of iOS 8.1.1. Apple has used MLC NAND flash before, in previous-generation iPhones.

TLC NAND flash is a type of solid-state NAND flash memory that stores three bits of data per cell. It can store three times as much data as single-level cell (SLC) that stores one bit of data, and 1.5 times as much as multi-level cell (MLC) solid-state flash memory that stores two bits of data. On top of that, TLC flash is more affordable. However, it is also slower than SLC or MLC in reading and writing data.
Apple released its first iOS 8.1.1 beta to developers earlier this week, although the company did not specify whether the included bug fixes addressed boot loop and crashing issues on the iPhone 6 and iPhone 6 Plus. Users who are experiencing an unusual amount of boot loops and crashes with their iPhone 6 or iPhone 6 Plus are recommended to bring their devices back to an Apple Retail Store for a replacement.

 

Moυ φαίνεται θα περιμένω το s... :P


Τελευταία επεξεργασία από: applyr, 07/11/2014 - 18:00


#3307   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 07/11/2014 - 18:25

Ωχου τι ειπες τωρα θα εχουμε κ τετοια;;πλακα κανεις;ισχυει παιδια το παραπανω;
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#3308   leon00

leon00

    iPH Enthousiast

  • 504 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus

Δημοσίευση 07/11/2014 - 18:52

καλησπερα

μολις πηρα και γω το 6αρι
και πισω γραφει A1586

αυτα ειναι τα ευρωπαικα?



#3309   IJOHN

IJOHN

    iPH User

  • 188 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 07/11/2014 - 20:19

Παιδιά έχω το 6αρι.το plus που είδα για λίγο σήμερα και περιεργάστηκα δεν με βόλεψε. οποίο παιδί θέλει το plus πρέπει οπωσδήποτε να το πιάσει στα χέρια του πρώτου προβεί σε αγορά!

#3310   karless

karless

    iPH Hero

  • 5.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 07/11/2014 - 21:46

εχει παρατηρησει κανεισ στην φορτιση να φτανει μεχρι 99%?σε iphone 6 πρωτη φορτιση και εχει μεινει στο 99% και στο itunes και στο iphone διπλα στην μπαταρια εχει βγαλει τον κεραυνο...να αρχισω να ανησυχω?



#3311   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 07/11/2014 - 21:50

εχει παρατηρησει κανεισ στην φορτιση να φτανει μεχρι 99%?σε iphone 6 πρωτη φορτιση και εχει μεινει στο 99% και στο itunes και στο iphone διπλα στην μπαταρια εχει βγαλει τον κεραυνο...να αρχισω να ανησυχω?

 

Το χρησιμοποιουσες παραλληλα; Βγαλε και ξαναβαλε μία στην πρίζα και αστο, λογικα θα παει 100%.


You'll Never Walk Alone


#3312   gucciboy1986

gucciboy1986

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 07/11/2014 - 22:46

καλησπερα
μολις πηρα και γω το 6αρι
και πισω γραφει A1586
αυτα ειναι τα ευρωπαικα?

Δες εδώ..
http://www.techwalls...-6-plus-models/
Τι φορτιστή σου έχει; EU ή US

Τελευταία επεξεργασία από: gucciboy1986, 07/11/2014 - 22:47


#3313   gucciboy1986

gucciboy1986

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 07/11/2014 - 23:03

ρε τολη ήταν όπως το φανταζόμουν στα χερια μου!αυτό που έψαχνα και έκανα μετάβαση σε ανδροιντ αλλα με χαλούσε το λογισμικό....τωρα νομίζω είναι το τέλειο!άντε ποτε θα έρθει η 1/1 να πάρω την επιδότηση μουυ!!!!!

Δεν αξίζει επιδότηση... Η cosmote εμενα μου εδωσε 410€ με 70€ λογαριασμους καθε μηνα για 24 μηνες... Πηγα βονταφον με 33€ 18 μηνες στο red1 απλά χάνω στο σήμα...

#3314   gucciboy1986

gucciboy1986

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 07/11/2014 - 23:20

Επίσης σε δείγμα στην vodafone ειχε κολλήσει το plus sto home screen rotation με ενεργοποιημένη την επιλογη... Ενα reeboot θα ήθελε λογικά και θα ήταν οκ.. Επίσης αύριο αν το βρω απο σκρουτζ πάω για plus space gray 16g μετά από σκέψη ενός μήνα..!! Τα είχα όλα μαύρα εκτός από το 5 που είναι ασπρο... Αλλα είναι απίστευτο!!! Καποιες απορίες... Από σκρουτζ υπάρχει λογος μα φοβάμε..;; Γενικά όταν παίρνεις κάτι πιο φθηνό απο την fix τιμή φοβάσε... Το βρήκα στο tokinito.gr έχει αγοράσει κανείς απο εκεί; Είναι ωντος EU που περιγράφουν; Αν δώσουν US πως θα το καταλάβω; Και τι διαφορές έχει απο το EU..?? με εγγύηση τι παίζει; Ισχύει το ίδιο και στο US kai στο EU στην Ελλάδα; Αν το πάρω απο skroutz μπορώ να το πάω πχ γερμανό για εγγύηση αν χρειαστεί; Υπάρχει φοβος να δώσουν στα πονηρά ανακατασκευή με κουτί;

#3315   ForceF

ForceF

    iPH Contributor

  • 958 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 08/11/2014 - 00:01

Επίσης σε δείγμα στην vodafone ειχε κολλήσει το plus sto home screen rotation με ενεργοποιημένη την επιλογη... Ενα reeboot θα ήθελε λογικά και θα ήταν οκ.. Επίσης αύριο αν το βρω απο σκρουτζ πάω για plus space gray 16g μετά από σκέψη ενός μήνα..!! Τα είχα όλα μαύρα εκτός από το 5 που είναι ασπρο... Αλλα είναι απίστευτο!!! Καποιες απορίες... Από σκρουτζ υπάρχει λογος μα φοβάμε..;; Γενικά όταν παίρνεις κάτι πιο φθηνό απο την fix τιμή φοβάσε... Το βρήκα στο tokinito.gr έχει αγοράσει κανείς απο εκεί; Είναι ωντος EU που περιγράφουν; Αν δώσουν US πως θα το καταλάβω; Και τι διαφορές έχει απο το EU..?? με εγγύηση τι παίζει; Ισχύει το ίδιο και στο US kai στο EU στην Ελλάδα; Αν το πάρω απο skroutz μπορώ να το πάω πχ γερμανό για εγγύηση αν χρειαστεί; Υπάρχει φοβος να δώσουν στα πονηρά ανακατασκευή με κουτί;

Καλό διάβασμα. Μόνο το χέρι σου δεν έπιασα, να σύρω το ποντίκι πάνω στα links. 

 

Είναι οκ να αγοράσω iPhone 5s απο Skroutz;

Skroutz-αδικα

iPhone 5 από Skroutz - Birdphone


Τελευταία επεξεργασία από: ForceF, 08/11/2014 - 00:02


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 21

0 μέλη, 21 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες