Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 27 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 6 & 6 Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6246 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#331   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.086 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 20/09/2014 - 01:25

Και είπα να μην μπω, βραδιάτικα, να τα δω, αλλά δεν κρατήθηκα. Καλορίζικα, παίδες, και στα δικά μας!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#332   giannisk82

giannisk82

    iPH Addict

  • 746 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 20/09/2014 - 01:45

Καλορίζικο στους τυχερούς που το απέκτησαν. Βλέποντας τις πρώτες σας φωτό τελικά οι γραμμές δεν ειναι τοσο ενοχλητικές. Είδα το. Space gray που ανέβασε ενας φίλος και με έψησε για το 6 στο ίδιο χρώμα. Άντε να ερθει και απο μέρη μας. Ανεμενουμε φωτό βίντεο και εντυπώσεις!

#333   boxeraki

boxeraki

    iPH newbie

  • 77 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/09/2014 - 02:24

Νew York που έβαλα κάρτα vodafone παίζει και LTE..δεν βλέπω γιατί να μην ισχύει το ίδιο και στην Ελλάδα..



#334   boxeraki

boxeraki

    iPH newbie

  • 77 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/09/2014 - 02:25

Boxeraki καλορίζικο φιλαράκι!!!!!!  :D

 

 

Ένα μικρό δείγμα και από εμένα!!  :)

 

15105474317_b52162c488_b.jpg

 

 

Δεν έχω σταματήσει από την ώρα που ήρθε!!!

καλορίζικο και σε εσένα φίλε μου..εμένα το 6+ θα έρθει 23..οπότε μέχρι τότε θα χαζεύω με το μικρό:P



#335   boxeraki

boxeraki

    iPH newbie

  • 77 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/09/2014 - 02:26

από κατάστημα T-Mobile δοκίμασα κάρτα Vodafone και δεν παίζει..πρέπει να δουλέψει η συσκευή για 7 μέρες τουλάχιστον με κάρτα από T-Mobile..

οποτε μονο από apple store είναι ξεκλείδωτα..πάντως μέχρι τώρα που πήγαμε να πάρει ένας φίλος έχουν 6αρια τα T-Mobile καταστηματα.


Τελευταία επεξεργασία από: boxeraki, 20/09/2014 - 02:35


#336   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 20/09/2014 - 05:04

Μόλις τελείωσε το γύρισμα αν και δεν είμαι και τόσο ευχαριστημένος με το αποτέλεσμα, γιατί είμαι ξάγρυπνος και τα μάτια έκαναν πουλάκια!!  :P

Βγήκε λίγο μυστήρια παύλα Dark η φωτογράφιση..

 

Anyway άλλη μία από εμένα και πάω για ύπνο και αύριο ξεκινάω την όλη δουλειά!! :)

 

15106728909_9c8acedd02_b.jpg

 

Και από βδομάδα που θα μαζευτούμε πολλοί θα ξεκινήσουν οι δοκιμές!!!


Τελευταία επεξεργασία από: velkus, 20/09/2014 - 05:07

@CaLi@


#337   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 20/09/2014 - 05:43

Η αλήθεια είναι πως δεν έχω προλάβει να δω καλά την συσκευή, γιατί από την ώρα που έφτασε το 6Plus και το 6 στα χέρια μου, κάνω γύρισμα για ένα διαφορετικό και γρήγορο video clip unboxing και παράλληλα φωτογράφηση.. Λόγο αγρυπνίας μου βγήκε λίγο Dark τελικά η φωτογράφηση όπως είπα, αλλά γι'αυτό που προορίζεται είναι μία χαρά!! E056.png
 

Αύριο ξεκινάω το Edit!!
 

Η πρώτη εντύπωση είναι πολύ καλή όταν πιάνεις την συσκευή και μιλάω για το 6Plus! Παρόλο που είναι μεγάλο είναι τόσο λεπτό που σου αφήνει μία ωραία αίσθηση στο χέρι και πραγματικά αν δεν το πιάσεις δεν μπορείς να το καταλάβεις!! Προς το παρόν είμαι ευχαριστημένος από την αγορά μου!! Η οθόνη με έχει εντυπωσιάσει με την ευκρίνεια της και σε συνδυασμό με το μέγεθος της είναι ότι καλύτερο για καθημερινό σερφάρισμα και διάφορες άλλες εργασίες, όπως edit στο iMovie που με ενδιαφέρει!!

Σε ότι αφορά το 6, σαφώς μικρότερη συσκευή και μοιάζει πιο πολύ σε τηλέφωνο iPhone, οπού και αυτό στο χέρι είναι το κάτι άλλο!!
Περισσότερα τις επόμενες μέρες και ελπίζω να παραλάβουν και άλλοι και να μας πουν την δική τους γνώμη!!

Οι πρώτες εντυπώσεις από εμένα όπως τις βλέπεις και τις πιάνεις τις συσκευές είναι θετικές, τώρα μένει να δούμε τι ψάρια πιάνουν με το εσωτερικό τους που είναι και το επόμενο σημαντικό για μία συσκευή!!

Σε ότι αφορά την κάμερα που εξέχει, για όποιον δεν θέλει θήκη θα είναι ένα πρόβλημα γιατί αν το ακουμπήσεις είναι λογικό πως όλο το πάνω μέρος στηρίζεται στην κάμερα και θέλει καπάκι μπύρας για μην παλατζάρει.. :P Με την θήκη αυτό λύνεται αυτομάτως, αλλά δεν παύει να είναι ένα σχεδιαστικό πρόβλημα, αλλά μάλλον δεν είχαν άλλη επιλογή φαντάζομαι..


@CaLi@


#338   kalotina

kalotina

    iPH Enthousiast

  • 447 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 20/09/2014 - 08:22

http://www.protothem...es-stin-ellada/

24 οκτωβριου στην ελλαδα



#339   guskoz

guskoz

    iPH Enthousiast

  • 547 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 20/09/2014 - 08:31

http://www.protothem...es-stin-ellada/
24 οκτωβριου στην ελλαδα


Great news!! :) Άντε να δούμε και τιμές

#340   PrisonBreak-7-

PrisonBreak-7-

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 20/09/2014 - 08:51

Great news!! :) Άντε να δούμε και τιμές

Τις ξέρουμε στο περίπου....



#341   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 20/09/2014 - 08:53

Μόλις διάβασα τα πίσω σχόλια και απαντώ..

 

Τα χρώματα και οι αναλύσεις και στα 2 μοντέλα τουλάχιστον στα δικά μου μάτιά είναι πολύ clear και γενικά από το λίγο που μπόρεσα να παίξω μαζί τους οι εντυπώσεις για τις οθόνες είναι πάρα πολύ καλές!! Τα χρώματα είναι πάρα πολύ φυσικά!!

 

 

Τα χρώματα που έχω στην κατοχή μου είναι Μαύρο Space Gray το Plus και άσπρο ασημί το 6 η γραμμές στο μαύρο δεν ενοχλούν τόσο ίσα ίσα είναι πολύ αν μπορώ έτσι, απαλές και δεν σε ξενίζουν.. Στο ασήμι είναι λίγο πιο ξεκάθαρες αλλά πραγματικά αρμόζουν πολύ ωραία με το σύνολο, στο χρυσό από φωτός που είδα δεν μου άρεσαν..

 

 

Η ένταση στα ηχεία στα ένταση είναι ίδια, απλά στο στα νέα iPhone δεν είναι τόσο οξύς όσο στο 5S που το δοκίμασα, σαν έχουν λίγο βάθος παραπάνω. Γενικά η ποιότητα για τα δικά μου ακούσματα ακόμα στα iPhone είναι χάλια.. 

 

 

λοιπόν παιδιά θέλω επιβεβαίωση από αυτούς που το έχουν ή από αυτούς που θα το πάρουν.

αληθεύει ότι όταν τραβάς βίντεο ή φωτογραφίες σε μέρη χωρίς σκιά ο ήλιος αντανακλάτε στο μεταλλικό εξόγκωμα της κάμερας και χαλάει τα πλάνα με χαζές φωτεινές λωρίδες?

Αυτό όταν γίνουν οι σχετικές δοκιμές...

 

 

 

Όσο για το χώρο επειδή έκανα Restore κατευθείαν και δεν είδα το αρχικό, είναι περίπου 55GB για το 64, περίπου δεν μπορώ να πω με σιγουριά το other είναι 1.60GB.

 

 

Το Space Gray θα το ήθελα και εγώ πιο ματ και πιο σκούρο όπως περίπου του πενταριού, το άνοιξαν πολύ..

 

Η γραμμές δεν είναι από γυαλί σε καμία περίπτωση, δεν ξέρω δεν το έψαξα...

 

 

 

Για όσους πήραν το plus πώς φαίνεται στα χέρια τους. Θα μπορούσαν να το κρατήσουν σαν κινητο ή τελικα δεν είναι και πολύ βολικό . Για πείτε την πρώτη αίσθηση, όσο πιο αντικειμενικά γίνεται (η αλήθεια όλοι ακόμη και πατάτα να κάνουμε πάντα βρίσκουμε επιχειρήματα να δικαιολογήσουμε τις επιλογές μας)

 

 

Εγώ θα πω την γνώμη μου ( Velkus μην πυροβολήσεις :P )

 

Αρχικά όταν το πιάνεις στα χέρια είναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ. Mετά ίσως λίγο το συνηθήσεις. Οθονάρα δε το συζητάμε, πάντα για μένα μιλάω δεν το βρίσκω και τοοοοσο βολικό για καθε μέρα. Δηλαδή αμα η δουλειά σου είναι να κάθεσαι σε ένα γραφείο όλη μέρα και να δουλεύεις απο το κινητό οκ. Αλλά πιστευω ότι είναι άβολο τόσο μεγάλο. Αυτά.

 

Και πάμε στα παραπάνω.. Από εμένα προσωπικά π@π@ριές δεν θα διαβάσετε, αν έχω κάνει λάθος στην επιλογή και το διαπιστώσω θα το πω, δεν έχω κανένα λόγο να το κρύψω. Είναι ακόμα αρχή και σαν πρώτη εντύπωση όπως είπα πως αυτό είναι ιδανικό για μένα. 1ον για το iMovie και κάποιες εφαρμογές που χρησιμοποιώ για τις φωτογραφίες.

Πολλές φορές έχει τύχει να δουλέψω πρόχειρα στο iPhone γιατί εκείνη την χρονική στιγμή δεν είχα το iPad.. Όπως και κάποιες άλλες που ήθελα να δείξω δουλειά μου και πάλι το έκανα από το iPhone. Eδώ να πω πως για μένα το Air είναι εργαλείο δουλειάς και κανένα iPhone δεν θα το αποκαταστήσει, απλά τώρα πιστεύω σε αυτή την διάσταση το iPhone με εξυπηρετήσει καλύτερα αν δεν θα έχω το iPad.

 

Αν βολεύει στο χέρι η αλήθεια είναι πως δεν βολεύει και πάρα πολύ ιδικά όταν έβαλα και την θήκη, όπως είναι φυσικό το 4.7 λόγο διαστάσεων είναι πιο φιλικό στο χέρι.

Ας λέμε τα πράγματα με το όνομα τους.. Ναι είναι μεγάλο, αλλά προς το παρών δεν θέλω να βγάλω βιαστικά συμπεράσματα και για το πως θα με βολέψει στην καθημερινή μου ζωή, η που δεν θα ξανά πάω σε μικρότερο η του χρόνου αν δεν βολέψει να πάω στο 4.7. Εδώ καλά είμαστε θα το συζητήσουμε στο μέλλον...

 

Η μπαταρία του δείχνει καλά στοιχεία, αν και είναι νωρίς ακόμα..

 

 

Αυτά :)


Τελευταία επεξεργασία από: velkus, 20/09/2014 - 08:54

@CaLi@


#342   crisk

crisk

    iPH Enthousiast

  • 453 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/09/2014 - 09:00

Καλοριζικα, μάγκες. Ζηλεύω! Χεχεχε

#343   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 20/09/2014 - 09:28

Καλοριζικα, μάγκες. Ζηλεύω! Χεχεχε

Να σαι καλά φίλε!

 

 

Και ένα Screenshot από το Plus σε πραγματική διάσταση! (1242 x 2208) 

Σεντόνι!! :P

 

15294628722_477e9bd6b8_o.png


Τελευταία επεξεργασία από: velkus, 20/09/2014 - 09:34

@CaLi@


#344   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 20/09/2014 - 09:34

Να σαι καλά φίλε!

 

 

Και ένα Screenshot από το Plus σε πραγματική διάσταση! (1242 x 2208) 

Σεντόνι!! :P

 

Καλορίζικο αγορίνα!

 

Περιμένω τα πρώτα SS απο μπαταρία :P 


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#345   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 20/09/2014 - 09:37

Καλορίζικο αγορίνα!

 

Περιμένω τα πρώτα SS απο μπαταρία :P

Τhank you mate! 

 

Νομίζω πως ενδιαφέρει πολύ κόσμο.. Το έχω στην φόρτιση, το πρωί θα το βγάλω και θα το φτάσω στο 1% και βλέπουμε!!

 

 

EDIT:

 

Υπάρχει καμία εφαρμογή που να δείχνει αξιόπιστα στοιχεία? Δεν έχω ασχοληθεί ποτέ...


Τελευταία επεξεργασία από: velkus, 20/09/2014 - 09:39

@CaLi@


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 35

0 μέλη, 34 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)