Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 27 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 6 & 6 Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6246 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#4006   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 15/12/2014 - 16:56

Παίδες καλησπέρα!
Αναμένω εδώ και 3 εβδομάδες να μου φέρουν το 6άρι από Αθήνα και ακόμα περιμένω...!
Μήπως μπορεί να μου προτείνει κάποιος από που μπορώ να το παραγγείλω χωρίς καθυστέρηση;;; Έχω αγανακτήσει με την cosmote πλέον...


Διαλεξε:

https://www.skroutz....one-6-16GB.html

You'll Never Walk Alone


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#4007   DGianno

DGianno

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Twitter:@JiMMiS_
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 15/12/2014 - 17:04

Διαλεξε:

https://www.skroutz....one-6-16GB.html



Σε ευχαριστώ πολύ! Χρόνος παράδοσης περίπου;;;

#4008   DLS

DLS

    iPH Addict

  • 890 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 15/12/2014 - 17:05

Παιδια θα παραγγειλω κ γω τωρα απο Σκρουτζ το 6. Πρεπει οπωσδήποτε να ειναι EU και οχι US; Πρεπει να προσέξω κατι αλλο σχετικά με εγγυηση κλπ; (Κατι εχει ειπωθεί για άμεση αποκατάσταση απο το μαγαζι σε περίπτωση προβλήματος τις πρώτες μερες...). Με τιμολόγιο θα το παρω.

#4009   DLS

DLS

    iPH Addict

  • 890 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 15/12/2014 - 17:07

Σε ευχαριστώ πολύ! Χρόνος παράδοσης περίπου;;;


Σου γραφει το κάθε site. Συνήθως εχεις τη δυνατότητα να επιλεξεις αν θες να σου ερθει κ την επόμενη μερα, δίνοντας κατι παραπάνω στα μεταφορικά.

Τελευταία επεξεργασία από: DLS, 15/12/2014 - 17:07


#4010   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 15/12/2014 - 17:08

Dls θα ρωτησεις μονο αν δινει doa (dead on arrival) και ποσες μερες, δλδ αν εχει θεμα σου δινουν σφραγισμενο. Κατα ταλλα τιποτα, αν εχει αποθεμα πατε και τα παιρνετε. Ειτε eu ειτε us το ιδιο ειναι για την εγγυηση (2 χρονια αφου αγοραζεις απο εε), απλα us σου δινουν ανταπτορακι.

You'll Never Walk Alone


#4011   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 15/12/2014 - 17:11

βασικα για το DOA ρωτα συγκεκριμενα τι καλυπτει γιατι καποια καταστηματα σου δινουν νεα συσκευη μονο αν δε λειτουργησει η πρωτη



#4012   DLS

DLS

    iPH Addict

  • 890 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 15/12/2014 - 17:14

Dls θα ρωτησεις μονο αν δινει doa (dead on arrival) και ποσες μερες, δλδ αν εχει θεμα σου δινουν σφραγισμενο. Κατα ταλλα τιποτα, αν εχει αποθεμα πατε και τα παιρνετε. Ειτε eu ειτε us το ιδιο ειναι για την εγγυηση (2 χρονια αφου αγοραζεις απο εε), απλα us σου δινουν ανταπτορακι.


Ωραια ευχαρτιστω πολυ! Πόσες μερες ας πούμε ειναι καλα να μου δίνει doa. Νομίζω οτι για το τιμολόγιο η εγγυηση ειναι ενας χρόνος κ οχι δυο.

#4013   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 15/12/2014 - 17:18

Παιδια θα παραγγειλω κ γω τωρα απο Σκρουτζ το 6. Πρεπει οπωσδήποτε να ειναι EU και οχι US; Πρεπει να προσέξω κατι αλλο σχετικά με εγγυηση κλπ; (Κατι εχει ειπωθεί για άμεση αποκατάσταση απο το μαγαζι σε περίπτωση προβλήματος τις πρώτες μερες...). Με τιμολόγιο θα το παρω.

Δε σε απασχολεί το αν θα είναι EU ή US.

 

Ψάξε για κατάστημα με DOA, αν και έχεις το δικαίωμα της υπαναχώρησης. Μια η άλλη είναι.

 

Με γειά.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#4014   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 15/12/2014 - 17:20

Ωραια ευχαρτιστω πολυ! Πόσες μερες ας πούμε ειναι καλα να μου δίνει doa. Νομίζω οτι για το τιμολόγιο η εγγυηση ειναι ενας χρόνος κ οχι δυο.


Ε να σου δινει 3-7 μερες για να το τεσταρεις. Και ξεκαθαρισε οτι καλυπτει τα παντα, γιατι ορισμενοι οντως θεωρουν doa απλα να μην ανοιγει. Για τιμολογιο 2 ειναι κανονικα, η infoquest δε τοχει παρει αποφαση αλλα θα την περασει. Καλη αγορα!

Αν δε βρεις καποιο, στειλε πμ.

You'll Never Walk Alone


#4015   DLS

DLS

    iPH Addict

  • 890 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 15/12/2014 - 17:22

Δε σε απασχολεί το αν θα είναι EU ή US.
 
Ψάξε για κατάστημα με DOA, αν και έχεις το δικαίωμα της υπαναχώρησης. Μια η άλλη είναι.
 
Με γειά.

Ευχαριστω πολυ Νίκο!

#4016   DLS

DLS

    iPH Addict

  • 890 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 15/12/2014 - 17:28

Ε να σου δινει 3-7 μερες για να το τεσταρεις. Και ξεκαθαρισε οτι καλυπτει τα παντα, γιατι ορισμενοι οντως θεωρουν doa απλα να μην ανοιγει. Για τιμολογιο 2 ειναι κανονικα, η infoquest δε τοχει παρει αποφαση αλλα θα την περασει. Καλη αγορα!
Αν δε βρεις καποιο, στειλε πμ.

Ευχαριστω πολυ! Τηλεφωνικώς θα μου τα πούνε αυτα; Ή πρεπει να τα εξασφαλίσω κ αλλιώς; Καλο αυτο με την εγγυηση γιατι το σκεφτόμουν να το παρω με απόδειξη μονο κ μονο για το +1 χρονο!

#4017   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 15/12/2014 - 17:38

Ναι θα σου πουνε, ξεκαθαρισε το ομως.

Τωρα με την εγγυηση μη σε παρω και στο λαιμο μου, αλλα αυτο ισχυει. Στη πραξη δε ξερω τι κανουν γιατι διαβαζουμε διαφορα, αλλα αν το κυνηγησεις δε νομιζω να μη στη δωσουν.

You'll Never Walk Alone


#4018   vmac

vmac

    iPH Enthousiast

  • 413 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 15/12/2014 - 19:04

Χθες που πήγα να βάλω μια προστατευτική ζελατίνα στην οθόνη, παρατήρησα κάτι και θέλω να το δείτε να μου πείτε αν το κάνει και σε εσάς.

 

Πατήσα, όχι απλά αγγίξα, με τον αντίχειρα κάτω δεξιά στην οθόνη στην περιοχή δεξιά του home button, λίγο προς τα κάτω και σταδιακά μέχρι την άκρη και παρατήρησα οτι κάνει ένα κλικ κλικ. Όπως όταν κάτι κολλάει ξεκολαει. Δεν είναι με τίποτα εμφανές με το μάτι. Όσο και να το παρατηρείς δεν πατιέται για παράδειγμα η οθόνη προς τα κάτω. Απλά κάνει αυτό το κλικ κλικ.
 
Μπήκα κατευθείαν και έψαξα και διάβασα σε φόρουμ ότι δυστυχώς, έχει εμφανιστεί με το καιρό και το έχουν αρκετοί.
Στο σημείο που είπα (ανάμεσα στα ηχεία κ το home button), άλλοι στη μεριά των volume buttons και άλλοι στη μεριά της κάμερας.
 
Έχετε παρόμοιο πρόβλημα;


#4019   DLS

DLS

    iPH Addict

  • 890 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 15/12/2014 - 19:14

Ναι θα σου πουνε, ξεκαθαρισε το ομως.
Τωρα με την εγγυηση μη σε παρω και στο λαιμο μου, αλλα αυτο ισχυει. Στη πραξη δε ξερω τι κανουν γιατι διαβαζουμε διαφορα, αλλα αν το κυνηγησεις δε νομιζω να μη στη δωσουν.

Ευχαριστω πολυ! Θα τα τσεκαρω οπως μ τα είπατε!

#4020   aristidis7

aristidis7

    iPH Addict

  • 758 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:aris_volos@yahoo.com

Δημοσίευση 15/12/2014 - 21:31

Ωχ κ εγω περιμενω το δικο μου 6αρακι ....κ παρατηρω αρκετα ατομα με αυτο το κλικ κλικ

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 59

0 μέλη, 59 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες