Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 27 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 6 & 6 Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6246 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#4141   ddr2

ddr2

    iPH Member

  • 297 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 21/12/2014 - 22:04

περιττό να σου πω τι έχω τραβήξει μέσα στην android greek team τόσες μέρες.. με σταύρωσαν. ..

Τα ίδια έλεγαν και σε εμένα ορισμένοι σε άλλα φόρα.

Λες και με χάνουν από πελάτη έκαναν.... χαχαχαχα!!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#4142   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 21/12/2014 - 22:05

Χαχαχα!

Θα αφηνιασαν οταν τους ειπες οτι αφηνεις τα 3GB για να πας στο 1!!

Λοιπόν, αυτό το έχω απορία. . και εγώ που το δοκίμασα και σε review που το είδα από το φιλαρακι μου στο tech maniacs, βλέπω ότι κρατάει εφαρμογές στην μνήμη. . μπήκε στην gallery να παίξει κάτι βίντεο και ξεκινούσαν από εκεί που τα είχε αφήσει. . Επίσης στις ρυθμίσεις σε όποιο υπομενου ήμουν, αν έκλεινα την εφαρμογή και την ξαναανοιγα με πετούσε εκεί μέσα στο υπομενου πάλι. . κάνει τόσο καλή διαχείριση μνήμης? οκ, καταλαβαίνω ότι την κάνει freeze την εφαρμογή αλλά ούτε αργεί ώστε να την κάνει Reload ούτε τίποτα. . κάνανε τα κόλπα τους πάλι στο ios8?

#4143   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 21/12/2014 - 22:11

Λοιπόν, αυτό το έχω απορία. . και εγώ που το δοκίμασα και σε review που το είδα από το φιλαρακι μου στο tech maniacs, βλέπω ότι κρατάει εφαρμογές στην μνήμη. . μπήκε στην gallery να παίξει κάτι βίντεο και ξεκινούσαν από εκεί που τα είχε αφήσει. . Επίσης στις ρυθμίσεις σε όποιο υπομενου ήμουν, αν έκλεινα την εφαρμογή και την ξαναανοιγα με πετούσε εκεί μέσα στο υπομενου πάλι. . κάνει τόσο καλή διαχείριση μνήμης? οκ, καταλαβαίνω ότι την κάνει freeze την εφαρμογή αλλά ούτε αργεί ώστε να την κάνει Reload ούτε τίποτα. . κάνανε τα κόλπα τους πάλι στο ios8?


Οχι ρε, οταν κλεισεις την εφαρμογη ανοιγει απο την αρχη. Κατα ταλλα εδω δε τα ψαχνουμε αυτα. This is ios. :P

You'll Never Walk Alone


#4144   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 21/12/2014 - 22:15

Οχι ρε, οταν κλεισεις την εφαρμογη ανοιγει απο την αρχη. Κατα ταλλα εδω δε τα ψαχνουμε αυτα. This is ios.

Αφού τις έκλεινα όλες και μόλις πατούσα ρυθμίσεις με έβαζε πάλι μέσα στην προσβασιμοτητα σου λεω ρε.. εκεί που ήμουν πριν την κλείσω... This is ios εννοειται, μου είχε λείψει τελικά. . μου άρεσε πάρα πολύ η οθονη, σωστά καλιμπραρισμενη, και φυσικά η συσκευη πάει τρένο. .

#4145   jig

jig

    iPH Elite Poster

  • 2.008 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/12/2014 - 22:19

Αφού τις έκλεινα όλες και μόλις πατούσα ρυθμίσεις με έβαζε πάλι μέσα στην προσβασιμοτητα σου λεω ρε.. εκεί που ήμουν πριν την κλείσω... This is ios εννοειται, μου είχε λείψει τελικά. . μου άρεσε πάρα πολύ η οθονη, σωστά καλιμπραρισμενη, και φυσικά η συσκευη πάει τρένο. .

Σωστα, στις Ρυθμισεις ναι, ανοιγει εκει που το αφησες και ας την εχεις κλεισει

Που πας ρε Στεφ με 1GB RAM αχαχαχαχαχα,  iOS 8 Rules :P


ⓜⓘⓚⓔ   ✈︎  Everything you can imagine is real [P²]


#4146   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 21/12/2014 - 22:22

Α τωρα καταλαβα. Αυτο νομιζω γινοταν και πριν το ios 8.
Stefano να κανεις ελεγχο οτι εχει οντως 1gb οσο εισαι σε doa, μη σου δωσουν λιγοτερο!

You'll Never Walk Alone


#4147   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 21/12/2014 - 22:23

Σωστα, στις Ρυθμισεις ναι, ανοιγει εκει που το αφησες και ας την εχεις κλεισει
Που πας ρε Στεφ με 1GB RAM αχαχαχαχαχα, iOS 8 Rules

του χρονου θα παιξουμε στα 2gb με το S, δεν μασάμε... πάμε στο Bla Bla να σας πω ιστορίες να μην χαλάμε το topic..

#4148   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 21/12/2014 - 22:53

την τέταρτη περιμένω και το δικό μου 6plus 64αρι space grey.. Μετά από 2.5 χρόνια απουσίας από την Apple και το ios, ήρθε η ώρα για την επιστροφή...


Εάν δεν μου στείλεις βίντεο unboxing δεν πιστεύω τίποτα :D

#4149   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 21/12/2014 - 22:55

Εάν δεν μου στείλεις βίντεο unboxing δεν πιστεύω τίποτα :D

εννοειται οτι θα πεσει βίντεο. . με review μαζί.. τωρα που έψησα την γυναίκα όλα θα γίνουν

#4150   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1.402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 21/12/2014 - 23:47

Ελκύει εύκολα γρατσουνιές.

Φοράω screen protector και το εχω σε θήκη που το βάζεις μέσα και σήμερα κάτω από το κεντρικό κουμπί είδα μια πολύ μικρή. Είναι δυνατόν; Μας δουλεύουν; 600 ευρώ κινητό και κάθε χρόνο έχει χειρότερο coating η οθόνη;



#4151   parex

parex

    iPH Elite Poster

  • 3.175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 22/12/2014 - 01:07

εννοειται οτι θα πεσει βίντεο. . με review μαζί.. τωρα που έψησα την γυναίκα όλα θα γίνουν

εγω παιδιά έδωσα το 6 ΑΕΙ και Τετάρτη περιμένω το plus, αύριο θα δώσω και το mini retina αλλά η γυναίκα δεν ψήνεται με τίποτα για air 2 :-)

#4152   timi

timi

    iPH User

  • 192 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 22/12/2014 - 05:38

Πάντως παιδια μιας και λέτε για μνήμη εμένα χθες που είχα σκίσει το google earth με κάτι φίλους σε κάποια φάση μου έβγαλε μήνυμα Google Earth is running low on memory". Δεν ξέρω αν εχει να κάνει με την ραμ αλλα πιστεύω οτι έστω και 1,5gb θα μπορούσε να εχει (μιας και στο iPad έγινε ενσωμάτωση 2gb)

Τελευταία επεξεργασία από: timi, 22/12/2014 - 05:43


#4153   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 22/12/2014 - 06:28

Πάντως παιδια μιας και λέτε για μνήμη εμένα χθες που είχα σκίσει το google earth με κάτι φίλους σε κάποια φάση μου έβγαλε μήνυμα Google Earth is running low on memory". Δεν ξέρω αν εχει να κάνει με την ραμ αλλα πιστεύω οτι έστω και 1,5gb θα μπορούσε να εχει (μιας και στο iPad έγινε ενσωμάτωση 2gb)

αυτο ειναι περίεργο, γιατί όσο και να ζοριζοταν η συσκευη το πολύ πολύ να σου έκλεινε όλες τις εφαρμογές από πισω ώστε να κρατήσει στο προσκήνιο το earth. τι διαόλο, πόσο μνήμη να τρώει μια εφαρμογή? μου φαίνεται δύσκολο να παραλύσει την συσκευη..

#4154   timi

timi

    iPH User

  • 192 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 22/12/2014 - 07:08

αυτο ειναι περίεργο, γιατί όσο και να ζοριζοταν η συσκευη το πολύ πολύ να σου έκλεινε όλες τις εφαρμογές από πισω ώστε να κρατήσει στο προσκήνιο το earth. τι διαόλο, πόσο μνήμη να τρώει μια εφαρμογή? μου φαίνεται δύσκολο να παραλύσει την συσκευη..

Δεν παρέλυσε απλά έβγαλε το μήνυμα και μου έκανε εντύπωση. Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος με τον τροπο που λειτουργεί αλλα αν με 1,5 ή 2gb δούλευε ακόμα καλύτερα ή ήταν πιο future proof όπως λέμε συνήθως τότε έπρεπε να το εχει κάνει η Apple.. Μιλάμε πάντα για συσκευές 1000+ ευρώ

Σχετικά με το whatsapp που έγραψα παραπάνω μήπως γνωρίζει κάποιος; Πρέπει να μπω στην εφαρμογή για να μου κατεβάσει μηνύματα (είμαι με plus και 8.1.2), ευχαριστώ

Τελευταία επεξεργασία από: timi, 22/12/2014 - 07:12


#4155   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 22/12/2014 - 08:09

Δεν παρέλυσε απλά έβγαλε το μήνυμα και μου έκανε εντύπωση. Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος με τον τροπο που λειτουργεί αλλα αν με 1,5 ή 2gb δούλευε ακόμα καλύτερα ή ήταν πιο future proof όπως λέμε συνήθως τότε έπρεπε να το εχει κάνει η Apple.. Μιλάμε πάντα για συσκευές 1000+ ευρώ

Σχετικά με το whatsapp που έγραψα παραπάνω μήπως γνωρίζει κάποιος; Πρέπει να μπω στην εφαρμογή για να μου κατεβάσει μηνύματα (είμαι με plus και 8.1.2), ευχαριστώ

 

Τσεκαρε με μια απεγκατασταση και εγκατασταση αν στρωσει. δεν εχω θεμα εγω.

 

Εισαι jb?



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 58

0 μέλη, 58 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες