Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 27 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 6 & 6 Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6246 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#4306   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 26/12/2014 - 09:16

Εχω σκεφτομαι να το δωσω το plus.

Χανεται το αλλοθι "Μουκλεισε απο μπαταρια"...

 

Δημήτρη προχθες στην σχολικη γιορτή τις κόρης μου έφυγα απο το σπίτι με 47% μπαταρία και πήγα και τράβηξα 2 videos των 32min και 37min αντιστοιχα για τις 2 τάξεις τις πρωτης Δημοτικού σε  60 FPS και όταν τελείωσα είχε πάει στο 18%. :) Μπαταρία με μεγάλα Α....ια :D

 

 

 

Είπαμε, αλλά οχι και να αρχίσουμε τρωγόμαστε μεταξύ μας .. :·)

Μισό γιατί δεν θυμάμαι που έβαλα τον φορτιστή .. Φτου..

 χα χα :D



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#4307   baspil66

baspil66

    iPH Enthousiast

  • 432 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 26/12/2014 - 09:47

Ε είπα να μη στριψω κ άλλο το μαχαίρι :P

Καλημερα,
Γιατι βλέπω μια συμπεριφορά στα γραφόμενα ορισμένων με plus που συναντάμε σε αλλα forum με ανδροειδή ?
Λέω εγω τωρα! Μήπως γράφοντας και φωνάζοντας πρώτα να πείσουμε τον εαυτό μας προσπαθούμε?
Παιδια χαρείτε τα κινητά σας 6 η plus,το καθένα εχει πλεονεκτήματα και μειονεκτήματα σε σχέση με το άλλο αλλα κατα βάση ειναι ίδια τηλέφωνα ίδιας πλατφόρμας απλά τέλεια γιατι ειναι iphone.χρονια πολλα σε όλους.

#4308   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 26/12/2014 - 10:37

Λέω εγω τωρα! Μήπως γράφοντας και φωνάζοντας πρώτα να πείσουμε τον εαυτό μας προσπαθούμε?


Μπα... Το κτηνος ειναι απολαυση. Λεμε τα θετικα του και τα αρνητικα του εδω. Το αρνητικο του ειναι το μεγεθος. Αν καποιος δεν εχει θεμα με αυτο, δεν υπαρχει λογος να παει στο απλο.

Στο κατω κατω, αν δεν μας αρεσε το διναμε και παιρναμε το απλο χωρις επιπλεον χρηματα. Αλλα το αντιθετο βλεπω να συμβαινει. ;)

Καλεσε γιορτεσε!

You'll Never Walk Alone


#4309   baspil66

baspil66

    iPH Enthousiast

  • 432 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 26/12/2014 - 10:54

Μπα... Το κτηνος ειναι απολαυση. Λεμε τα θετικα του και τα αρνητικα του εδω. Το αρνητικο του ειναι το μεγεθος. Αν καποιος δεν εχει θεμα με αυτο, δεν υπαρχει λογος να παει στο απλο.
Στο κατω κατω, αν δεν μας αρεσε το διναμε και παιρναμε το απλο χωρις επιπλεον χρηματα. Αλλα το αντιθετο βλεπω να συμβαινει. ;)
Καλεσε γιορτεσε!

Ναι αλλα δεν σου φαίνεται λιγο παράξενο που μονο όσοι έχουν plus γράφουν και μπλα μπλα μπλα.
Γιατι απο 6αρηδες μονο εγω γράφω.λες να μην το πήραν άλλοι το 6 η τύχουν το χαίρονται και λένε αστούς να λένε;
Αυτα και τελος στους διαξιφισμούς απο εμένα.εχω αρχίσει να αισθάνομαι ανδροειδές.---

#4310   dennis97

dennis97

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/12/2014 - 11:08

Εαν κρατήσω iPhone 6 με loose screen,υπάρχει περίπτωση να χειροτερέψει στο μέλλον;

 

Λέω να μην το επιστρέψω γιατί το πρόβλημα δεν είναι τόσο έντονο όπως σε ορισμένα βίντεο που κυκλοφορούν και επιπλέον το καταλαβαίνεις μόνο εαν πιέσεις την οθόνη.



#4311   pantelisn

pantelisn

    iPH Contributor

  • 1.438 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 26/12/2014 - 11:10

Πάντως έχω πάθει πλάκα με την κάμερα και το βίντεο μιας και Έρχομαι από 5αρι. Και κάτι άσχετο τις εφαρμογές από το μπακραουντ τις κλείνουμε η όχι; Πως τρώει περισσότερη μπαταρία αν είναι συνέχεια κλειστές και τις ανοίγεις κάθε φορά η όταν τις έχεις ανοιχτές.

#4312   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 26/12/2014 - 11:11

Ναι αλλα δεν σου φαίνεται λιγο παράξενο που μονο όσοι έχουν plus γράφουν και μπλα μπλα μπλα.
Γιατι απο 6αρηδες μονο εγω γράφω.λες να μην το πήραν άλλοι το 6 η τύχουν το χαίρονται και λένε αστούς να λένε;
Αυτα και τελος στους διαξιφισμούς απο εμένα.εχω αρχίσει να αισθάνομαι ανδροειδές.---


Πιστεψε με φταιει ο εντυπωσιασμος του plus σε σχεση με το 5s, η διαφορα στην οθονη και στη μπαταρια κυριως. Ειναι major update και φαινεται η διαφορα και στην αρχη τουλαχιστον εντυπωσιαζεσαι πολυ. Τοπαθα και γω αυτο. Εγω αν δεν υπηρχε το plus θα εμενα στο 5s ή σιγουρα δε θα εντυπωσιαζομουν με το 6αρι τοσο, λογω μικροτερης μπαταριας-οθονης.
Αν ομως χαλιεσαι τοσο και αισθανεσαι ανδροειδες μπορεις να μη διαβαζεις το topic. Τις εντυπωσεις μας γραφουμε για το plus ή το 6αρι που ειναι και το θεμα του topic. ;)

Τελευταία επεξεργασία από: atari4, 26/12/2014 - 11:12

You'll Never Walk Alone


#4313   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 26/12/2014 - 12:26

Πιστεψε με φταιει ο εντυπωσιασμος του plus σε σχεση με το 5s, η διαφορα στην οθονη και στη μπαταρια κυριως. Ειναι major update και φαινεται η διαφορα και στην αρχη τουλαχιστον εντυπωσιαζεσαι πολυ. Τοπαθα και γω αυτο. Εγω αν δεν υπηρχε το plus θα εμενα στο 5s ή σιγουρα δε θα εντυπωσιαζομουν με το 6αρι τοσο, λογω μικροτερης μπαταριας-οθονης.
Αν ομως χαλιεσαι τοσο και αισθανεσαι ανδροειδες μπορεις να μη διαβαζεις το topic. Τις εντυπωσεις μας γραφουμε για το plus ή το 6αρι που ειναι και το θεμα του topic. ;)

Λιγα λογια για τα ανδροειδη.. Επειδη γυρισα πισω στο μηλο δεν σημαινει οτι ξεχνω.. Ετσι; Αχαχααχααχαχαχ

#4314   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 26/12/2014 - 12:30

Λιγα λογια για τα ανδροειδη.. Επειδη γυρισα πισω στο μηλο δεν σημαινει οτι ξεχνω.. Ετσι; Αχαχααχααχαχαχ


:P

stefano ο πληροφοριοδοτης

You'll Never Walk Alone


#4315   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 26/12/2014 - 12:37

Ξεχασες να πεις οτι θα φωτογραφιζουμε κωλαρακια σταθερα, δεν θα βγαινουν τρεμουλιασμενες οι φωτο γιατι εχουμε και οπτικο σταθεροποιητη

στεφανε σε οθονη ειναι τα ιδια σε ποιοτητα! δεν καταλαβαινεις διαφορες, για να εχουν το ιδιο αποτελεσμα εχουν και τα αναλογα πιξελ... και μην ξεχανς οτι το plus κανει downscale το resolution απο 2200τοσο σε 1800 τοσο αν θυμαμαι καλα για να βγαζει την ιδια ποιοτητα θεασης με το 6αρι! τωρα σε μπαταρια και ois υπερεχει το plus


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#4316   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 26/12/2014 - 14:18

στεφανε σε οθονη ειναι τα ιδια σε ποιοτητα! δεν καταλαβαινεις διαφορες, για να εχουν το ιδιο αποτελεσμα εχουν και τα αναλογα πιξελ... και μην ξεχανς οτι το plus κανει downscale το resolution απο 2200τοσο σε 1800 τοσο αν θυμαμαι καλα για να βγαζει την ιδια ποιοτητα θεασης με το 6αρι! τωρα σε μπαταρια και ois υπερεχει το plus


Με φοβιζει το 740p ομως.. Νομιζω οτι θα υπαρχουν διαφορες σε φωτο, ταινιες κλπ.

#4317   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 26/12/2014 - 14:20

Με φοβιζει το 740p ομως.. Νομιζω οτι θα υπαρχουν διαφορες σε φωτο, ταινιες κλπ.

750 μην μας κλεβεις χαχαχα

 

οχι δεν καταλαβαινεις τιποτα απολυτος! υπαρχουν αλορηθμοι απο πισω που κανουν το scale αψογα! δοκιμασε το και μονος σου να δεις


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#4318   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 26/12/2014 - 15:30

Με φοβιζει το 740p ομως.. Νομιζω οτι θα υπαρχουν διαφορες σε φωτο, ταινιες κλπ.

 

 

Ελα δες τι έρχεται   :D

 



#4319   michkal91

michkal91

    iPH Elite Poster

  • 2.335 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Michkal91

Δημοσίευση 26/12/2014 - 16:07

Αυτό δεν έχει βγει? :P



#4320   baspil66

baspil66

    iPH Enthousiast

  • 432 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 26/12/2014 - 17:26

Πιστεψε με φταιει ο εντυπωσιασμος του plus σε σχεση με το 5s, η διαφορα στην οθονη και στη μπαταρια κυριως. Ειναι major update και φαινεται η διαφορα και στην αρχη τουλαχιστον εντυπωσιαζεσαι πολυ. Τοπαθα και γω αυτο. Εγω αν δεν υπηρχε το plus θα εμενα στο 5s ή σιγουρα δε θα εντυπωσιαζομουν με το 6αρι τοσο, λογω μικροτερης μπαταριας-οθονης.
Αν ομως χαλιεσαι τοσο και αισθανεσαι ανδροειδες μπορεις να μη διαβαζεις το topic. Τις εντυπωσεις μας γραφουμε για το plus ή το 6αρι που ειναι και το θεμα του topic. ;)

Τριαααααα πουουλακιααααα καθονταννννννν!!!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 28

0 μέλη, 28 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες