Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 27 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 6 & 6 Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6246 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#4456   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 28/12/2014 - 17:02

Παιδια η οθονη και η μπαταρια ειναι αψογα.. Δεν ειναι μονο οτι εδωσε περισσοτερες ιντσες.. Τα υλοποιησε σωστα.. Δεν συζηταμε για ρολαρισμα ios..γνωστο το εργο.. Οποτε δεν γινεται αυτη η συσκευη να μην πουλησει..


Βέβαια διάβαζα κατι κουλά περί ανάλυσης ότι κάνει downscale....και δεν πολυκατάλαβα τι παίζει

Τελευταία επεξεργασία από: stevobmw, 28/12/2014 - 17:02

iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#4457   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 28/12/2014 - 17:03

Παιδια η οθονη και η μπαταρια ειναι αψογα.. Δεν ειναι μονο οτι εδωσε περισσοτερες ιντσες.. Τα υλοποιησε σωστα.. Δεν συζηταμε για ρολαρισμα ios..γνωστο το εργο.. Οποτε δεν γινεται αυτη η συσκευη να μην πουλησει..

 

 

Στέφανε δεν είναι τυχαίο η 5.5. Ξέρεις σαν και εμένα πόσοι είχαν πάει Android; Απλα ο Μαγειρας τους μάζεψε σχεδόν όλους πίσω , Βέβαια πιστεύω οτι ακόμη υπάρχει ενα 20-30% που δεν έχει γυρίσει και ενδεχομένος γυρίσει με το 6S Plus.



#4458   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 28/12/2014 - 17:03

Βέβαια διάβαζα κατι κουλά περί ανάλυσης ότι κάνω downscale....και δεν πολυκατάλαβα τι παίζει


Ναι, κανονικα ειναι πιο μεγαλη η αναλυση, σχεδον 2Κ, αλλα κανει downscale στα 1080p.. Εσενα δεν σε νοιαζει ομως γιατι κενταει η οθονη, δεν εχω δει καλυτερη πλην του note4

#4459   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 28/12/2014 - 17:04

Στέφανε δεν είναι τυχαίο η 5.5. Ξέρεις σαν και εμένα πόσοι είχαν πάει Android; Απλα ο Μαγειρας τους μάζεψε σχεδόν όλους πίσω , Βέβαια πιστεύω οτι ακόμη υπάρχει ενα 20-30% που δεν έχει γυρίσει και ενδεχομένος γυρίσει με το 6S Plus.


Στο 6s plus θα γυρισω κ εγω ολοκληρωτικα, θα φυγω απο καθε android forum... Αχχααχχααχαχαχα

#4460   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 28/12/2014 - 17:05

:) :)
 

 
 
Ο λόγος ήταν αυτός που λες όντως Στέλιο. Ήθελα απο εποχής 2012 οθόνη 5+ και μεγάλη μπαταρία :)


Ναι εντάξει παιδιά ήταν μικρές οι 4" κακά τα ψέμματα .βολικη στο χέρι αλλα δεν τράβαγε.
Υπάρχουν ακόμη πολλοί που παίρνουν σαν τρελοί αλλα εγω Πιστεύω ότι 5" ειναι το καλύτερο αν δλδ βγάλει που το βλέπω χλωμό 6s με μπαταρία απο το plus και το κάνει 5" θα γίνει κόλαση
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#4461   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 28/12/2014 - 17:06

Ναι, κανονικα ειναι πιο μεγαλη η αναλυση, σχεδον 2Κ, αλλα κανει downscale στα 1080p.. Εσενα δεν σε νοιαζει ομως γιατι κενταει η οθονη, δεν εχω δει καλυτερη πλην του note4


Δλδ η οθόνη του ειναι 2280*χιλια φεύγα ;;
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#4462   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 28/12/2014 - 17:08

Δλδ η οθόνη του ειναι 2280*χιλια φεύγα ;;


Δεν θυμαμαι ακριβως, καποιος χτες ποσταρε εδω μεσα σε αυτο το νημα ποσο ακριβως ειναι

#4463   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 28/12/2014 - 17:08

Επίσης κάποιες εφαρμογές θέλουν οπωσδήποτε αναβάθμιση viber ,imdb και κατι άλλες.
Ειναι δυνατόν στο imdb να μην εχει επιλογή ποιότητας βίντεο ;;
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#4464   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 28/12/2014 - 17:09

Στο 6s plus θα γυρισω κ εγω ολοκληρωτικα, θα φυγω απο καθε android forum... Αχχααχχααχαχαχα

 

Εσύ το νου σου τι γράφεις διότι σε παρακολουθούν και θα σε δώσουν στεγνά στο Android greek team :D

 

 

 

Ναι εντάξει παιδιά ήταν μικρές οι 4" κακά τα ψέμματα .βολικη στο χέρι αλλα δεν τράβαγε.
Υπάρχουν ακόμη πολλοί που παίρνουν σαν τρελοί αλλα εγω Πιστεύω ότι 5" ειναι το καλύτερο αν δλδ βγάλει που το βλέπω χλωμό 6s με μπαταρία απο το plus και το κάνει 5" θα γίνει κόλαση

 

H ιδανική περίπτωση για εμένα θα ήταν ενα 4.7 που έχει είδη , ένα 5.2 σαν το LG G2, και το μεγάλο στις 5.8 μπορεί και οριακά στις 6 ιντζες :)



#4465   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 28/12/2014 - 17:13

Εσύ το νου σου τι γράφεις διότι σε παρακολουθούν και θα σε δώσουν στεγνά στο Android greek team :D




H ιδανική περίπτωση για εμένα θα ήταν ενα 4.7 που έχει είδη , ένα 5.2 σαν το LG G2, και το μεγάλο στις 5.8 μπορεί και οριακά στις 6 ιντζες :)


Σε αυτο το νημα δεν μπαινει κανεις, τους το εχω απαγορεψει.. Εδω μεσα μονο οι κατοχοι idevices

#4466   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 28/12/2014 - 17:15

Σε αυτο το νημα δεν μπαινει κανεις, τους το εχω απαγορεψει.. Εδω μεσα μονο οι κατοχοι idevices

 

Χα Χα 



#4467   timi

timi

    iPH User

  • 192 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 28/12/2014 - 17:53

Ιδανικό μέγεθος θα ήταν στο plus μικρότερα bezels πάνω κάτω και όλα τα αλλα ως έχουν ακριβώς για μένα πάντα.. Προσωπικά δεν την χορταίνω την συσκευή συν οτι ειναι οτι πιο vfm ever αφού δεν θα χρειάζεται να αλλάζω όλα τα κορυφαία android ανα δίμηνο

#4468   katakefalos

katakefalos

    iPH Member

  • 265 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 28/12/2014 - 18:19

Σε οποία συσκευη αν έχεις μόνιμα ανοιχτό το 4g ίδια και χειρότερα αποτελέσματα θα έχεις

Να σου πω την αληθεια χθες βραδυ το εκλεισα το 4G και θα ξερω σιγουρα αυριο πως παει.Οσο για το ΝΟΚΙΑ το ειχα παντα ανοιχτο (στο αυτοματο με μεγιστο το 4G option) και εβγαζε ανετα 2 μερες.Το iphone βγαζει 1 και μιση.

Θα εχω νεα συντομα.



#4469   AZAZ

AZAZ

    iPH Member

  • 337 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 28/12/2014 - 19:08

Εγω παντως κουβαλαω δυο μαζι μου!
Το 6plus το εχω για tablet και το 5s για τηλεφωνο.....Το ipad mini εχει το διπλασιο βαρος απο το iphone 6plus οποτε δεν με βολευε να το εχω μαζι στο τσαντακι.
To 6 plus στα δικα μου τα ματια λειτουργει μια χαρα ως tablet! Οταν πεταγομαι ομως μεχρι το περιπτερο δεν το κουβαλαω μαζι μου.Εχω δωσει σε ολους το δευτερο νουμερο μου που ειναι το 5s και η δουλεια γινεται μια χαρα? ;)
 



#4470   jig

jig

    iPH Elite Poster

  • 2.008 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/12/2014 - 19:11

Ιδανικό μέγεθος θα ήταν στο plus μικρότερα bezels πάνω κάτω και όλα τα αλλα ως έχουν ακριβώς για μένα πάντα.. Προσωπικά δεν την χορταίνω την συσκευή συν οτι ειναι οτι πιο vfm ever αφού δεν θα χρειάζεται να αλλάζω όλα τα κορυφαία android ανα δίμηνο

χαχαχαχα, λες και το έγραψα εγώ αυτό το ποστ! :rolleyes:


ⓜⓘⓚⓔ   ✈︎  Everything you can imagine is real [P²]


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 12

0 μέλη, 12 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες