Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 27 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 6 & 6 Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6246 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#4531   nikos25k

nikos25k

    iPH newbie

  • 90 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 31/12/2014 - 12:37

iphone 6 εχω προβλημα με το σημα...εκει που ειναι φουλ κατεβαινει στην μια γραμμη.. δεν ξερω τι να κανω να το πας για αλλαγη...



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#4532   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 31/12/2014 - 12:54

Απο το 4G που έχεις αφήσει και το εκπληκτικό σήμα του παρόχου σου.

 

Δεν είναι πρόβλημα.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#4533   nikos25k

nikos25k

    iPH newbie

  • 90 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 31/12/2014 - 12:57

cosmote εχω...και το κακο ειναι οτι δεν μπορω να επιλεξω μεταξυ 3G και 4G... ευχαριστω πολυ φιλε! καλη χρονια!



#4534   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.832 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 31/12/2014 - 12:59

αν σε ενδιαφέρει επιλογή 3G-4G με jb μπορεις .



#4535   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 31/12/2014 - 13:13

cosmote εχω...και το κακο ειναι οτι δεν μπορω να επιλεξω μεταξυ 3G και 4G... ευχαριστω πολυ φιλε! καλη χρονια!

Αναμενόμενο. Η Cosmote έχει καιρό τώρα πρόβλημα γενικότερα.

 

Αν σε ενοχλεί η αυτονομία της συσκευής, κάνεις JB και αλλάζεις τα Carrier Settings.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#4536   disino

disino

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 31/12/2014 - 16:36

Το αγόρασα κι εγώ προχθές, επιτέλους!
iPhone 6 64GB Space Gray, με επιδότηση από Cosmote. Πήγαινα για το 6 plus 64GB Space Gray, αλλά δεν έχουν ούτε για δείγμα. Η διαθεσιμότητα πήγαινε από εβδομάδα σε εβδομάδα, αλλά τώρα μου έδωσαν νέα ημερομηνία 19/1! Σκέφτηκα να πάρω και 16άρι, αλλά προτίμησα τα 64GB σε 6άρι. Ίσως και καλύτερα, γιατί κι αυτό μεγαλούτσικο μου φαίνεται! Ας το συνηθίσω, για να πάω σε iPhone 6s plus...

Πρώτες εντυπώσεις;; Ένα θα πω... μόλις άλλαξα το 5ετίας (σκυλί!) iPhone 3GS μου, όποτε καταλαβαίνετε! Πολιτισμικό σοκ!

#4537   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1.402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 31/12/2014 - 17:05

Ρε παιδιά βοηθήστε με λίγο γιατί θα τρελαθώ

 

Έχω το 6 και παρατήρησα ότι εκεί δίπλα στα κουμπιά, αν πατήσεις την οθόνη υπάρχει ένα αμελητέο αλλά παρατηρίσιμο "βύθισμά" της. Μηχανικά έτσι είναι κατασκευασμένο και ειλικρινά δοκίμασα γύρω στα 6 iphone 6άρια και όλα είχαν την ίδια συμπεριφορά, ρώτησα και άλλα άτομα τα οποία παρατήρησαν ακριβώς το ίδιο πράγμα και βγαίνουν μερικοί και λένε ότι είναι ελάττωμα και ότι τα δικά τους δεν το έχουν. Πώς είναι δυνατόν ενώ από κάτω δεν υπάρχει υποστήριξη της οθόνης σε εκείνο το μέρος λόγω απουσίας χώρου επειδή υπάρχουν τα κουμπιά έντασης; Με κάνουν να πιστεύω ότι δοκίμασα 6 ελαττωματικά 6άρια. Δοκιμάστε το σας παρακαλώ και πείτε μου μπας και χαρώ κι εγώ το τηλέφωνό μου. Εκεί δίπλα στα κουμπιά της έντασης, κάτω από φως πατήστε την οθόνη και δείτε αν πηγαίνει προς τα μέσα 1mm.



#4538   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 31/12/2014 - 17:26

Ρε παιδιά βοηθήστε με λίγο γιατί θα τρελαθώ

 

Έχω το 6 και παρατήρησα ότι εκεί δίπλα στα κουμπιά, αν πατήσεις την οθόνη υπάρχει ένα αμελητέο αλλά παρατηρίσιμο "βύθισμά" της. Μηχανικά έτσι είναι κατασκευασμένο και ειλικρινά δοκίμασα γύρω στα 6 iphone 6άρια και όλα είχαν την ίδια συμπεριφορά, ρώτησα και άλλα άτομα τα οποία παρατήρησαν ακριβώς το ίδιο πράγμα και βγαίνουν μερικοί και λένε ότι είναι ελάττωμα και ότι τα δικά τους δεν το έχουν. Πώς είναι δυνατόν ενώ από κάτω δεν υπάρχει υποστήριξη της οθόνης σε εκείνο το μέρος λόγω απουσίας χώρου επειδή υπάρχουν τα κουμπιά έντασης; Με κάνουν να πιστεύω ότι δοκίμασα 6 ελαττωματικά 6άρια. Δοκιμάστε το σας παρακαλώ και πείτε μου μπας και χαρώ κι εγώ το τηλέφωνό μου. Εκεί δίπλα στα κουμπιά της έντασης, κάτω από φως πατήστε την οθόνη και δείτε αν πηγαίνει προς τα μέσα 1mm.

Δεν το εχουν ολα φιλε...το δικο μου το plus το ξεψαχνισα περιμετρικα αλλα δεν εχει καποιο προβλημα και απο τι εχω διαβασει εδω μεσα απο τα stevos labs ειναι υποθεση 5 λεπτων για να στο  φτιαξει καποιος τεχνικος



#4539   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1.402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 31/12/2014 - 17:29

Δεν το εχουν ολα φιλε...το δικο μου το plus το ξεψαχνισα περιμετρικα αλλα δεν εχει καποιο προβλημα και απο τι εχω διαβασει εδω μεσα απο τα stevos labs ειναι υποθεση 5 λεπτων για να στο  φτιαξει καποιος τεχνικος

 

Το 6 Plus δε το έχει. Υπάρχει περιμετρικά καλύτερη υποστήριξη επειδή είναι μεγαλύτερο. Σε κανένα 6 Plus δεν το παρατήρησα, μόνο στα 6άρια.



#4540   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 31/12/2014 - 17:31

όντως το 6 Plus δεν έχει τέτοιο θέμα το τσέκαρα και εγώ το δικό μου, αλλά δεν έχω πουθενά κανένα θέμα.


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#4541   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 31/12/2014 - 17:35

Το 6 Plus δε το έχει. Υπάρχει περιμετρικά καλύτερη υποστήριξη επειδή είναι μεγαλύτερο. Σε κανένα 6 Plus δεν το παρατήρησα, μόνο στα 6άρια.

κανε ενα τηλεφωνο στη document να δεις τι θα σου πουν

μη το αφησεις παντως ετσι



#4542   dennis97

dennis97

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/12/2014 - 17:49

Σίγουρα επισκευάζεται;

 

Γιατί κάπου διάβασα ότι το πρόβλημα αυτό οφείλεται στο ότι είναι ελάχιστα στραβό το αλουμινένιο σώμα και δεν εφάπτεται σωστά η οθόνη.

 

Το δικό μου που είχε το ίδιο πρόβλημα,το έδωσα πίσω στο κατάστημα ,το έστειλαν infoquest για έλεγχο και τώρα περιμένω να δω τι θα πάρω πίσω...



#4543   MICZ45

MICZ45

    iPH newbie

  • 75 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 31/12/2014 - 17:49

Στο δικό μου (απλό) εξάρι δεν παρατηρώ κανένα βύθισμα της οθόνης, όλο φαίνεται ποιοτική κατασκευή, σαν ένα κομμάτι.

#4544   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 31/12/2014 - 19:07

Στο 6Άρι μου κανένα βυθησμα

IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#4545   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 31/12/2014 - 19:13

Δεν το εχουν ολα φιλε...το δικο μου το plus το ξεψαχνισα περιμετρικα αλλα δεν εχει καποιο προβλημα και απο τι εχω διαβασει εδω μεσα απο τα stevos labs ειναι υποθεση 5 λεπτων για να στο  φτιαξει καποιος τεχνικος


Δεν ειναι σημαντικό πρόβλημα για τον τεχνικό 5 λεπτά δουλειά.τωρα αν δεν επιθυμεί κάποιος νέα συσκευή να ανοιχτεί και εγω μαζί του απλα και η επόμενη ίσως εχει το ίδιο θέμα.εχει να κάνει με τα πλαϊνά κούμπωμα τα της οθόνης οτι δεν ειναι αρκετά ανοιχτά να σφηνωσουν στο σασί
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 60

0 μέλη, 59 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)