Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 27 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 6 & 6 Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6246 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#4576   ico

ico

    iPH User

  • 114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 01/01/2015 - 12:22

Εμένα ρε παιδιά μου κλείνει μερικές εφαρμογές στο παρασκήνιο χωρίς να τις κλείνω εγώ. Δηλαδή όταν είμαι από multitasking κάνουν επανεκκίνηση. Έβαλα εχθές και την τελευταία έκδοση αλλά το κάνει πάλι.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#4577   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 01/01/2015 - 12:25

Εμένα ρε παιδιά μου κλείνει μερικές εφαρμογές στο παρασκήνιο χωρίς να τις κλείνω εγώ. Δηλαδή όταν είμαι από multitasking κάνουν επανεκκίνηση. Έβαλα εχθές και την τελευταία έκδοση αλλά το κάνει πάλι.

Μετα απο ποση ωρα στις κλεινει; Αν δεν χρησιμοποιησεις μια εφαρμογη μετα τα 10 λεπτα, την κανει suspend, μενει στην μνημη αλλα δεν εκτελει κωδικα.. Οταν ξαναμπεις θα σου κανει reload.. Και μαλιστα εχω παρατηρησει οτι την κανει reload πολυ γρηγορα οποτε δεν ειναι ενοχλητικο.. Ο μονος λογος που μπορω να φανταστω να σου κλεισει τελειως μια εφαρμογη ειναι να εχεις αρκετες στο background κ να παιξεις ενα βαρυ game.. Εκει λογω απαιτησεων αν χρειαστει ram θα μπει ο lmk σε λειτουργια και θα σου κλεισει εφαρμογες..

#4578   ico

ico

    iPH User

  • 114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 01/01/2015 - 12:31

Αυτό με τα 10 λεπτά θα το κοιτάξω. Είναι κάτι που το κάνουν τα καινούργια 6αρια; Στο 5αρι δεν το έκανε όσες και αν είχα ανοιχτές. Έτσι όπως το λες είναι καλύτερο δηλαδή; Σαν να κάνει αυτόματα διαχείριση μνήμης; Δεν το κάνει πάντα αλλά το κάνει. Κυρίως με το App Store και το Twitter.

#4579   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 01/01/2015 - 12:46

Αυτό με τα 10 λεπτά θα το κοιτάξω. Είναι κάτι που το κάνουν τα καινούργια 6αρια; Στο 5αρι δεν το έκανε όσες και αν είχα ανοιχτές. Έτσι όπως το λες είναι καλύτερο δηλαδή; Σαν να κάνει αυτόματα διαχείριση μνήμης; Δεν το κάνει πάντα αλλά το κάνει. Κυρίως με το App Store και το Twitter.

Εγω νομιζω οτι ειναι θεμα os, οχι συσκευης.. Αν το κανει στο 6αρι, το κανει κ στα αλλα iphone.. Σιγουρα ειναι ευφυες αυτο που κανει, γιατι παρ'ολο που η συσκευη εχει 1gb ram μονο καταφερνει να ανταπεξελθει και δεν γονατιζει.. Εγω προσωπικα θα προτιμουσα 2gb ram και να ειναι πολυ πιο ανετο στο multitasking, κατι που πιστευω θα δουμε του χρονου

#4580   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 01/01/2015 - 13:33

Εμένα ρε παιδιά μου κλείνει μερικές εφαρμογές στο παρασκήνιο χωρίς να τις κλείνω εγώ. Δηλαδή όταν είμαι από multitasking κάνουν επανεκκίνηση. Έβαλα εχθές και την τελευταία έκδοση αλλά το κάνει πάλι.

Τι εννοείς τις κλείνει? Αν αφαιρούνται απο το Switcher δεν είναι φυιολογικό.

 

Στην 8.1.2. πως πήγες? Update?


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#4581   ico

ico

    iPH User

  • 114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 01/01/2015 - 14:57

Δεν τις κλεινει τις βλέπεις ότι είναι ανοιχτές με το διπλό τακ απλά ξαναρ΄χιχουν από την αρχή. Πάντως το ψιλοσκέφτομαι να το πουλήσω το τηλέφωνο. Αν και φανατικός με το ios γενικά το θέμα με την ram αρχίζει και με χαλάει. Γλυκοκοιτάζω το xperia z3 που το θεωρώ από android μεριά την πιο καλή επιλογή. Δεν λέω ότι θα το κάνω απλώς το σκέφτομαι.



#4582   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 01/01/2015 - 15:12

Δεν τις κλεινει τις βλέπεις ότι είναι ανοιχτές με το διπλό τακ απλά ξαναρ΄χιχουν από την αρχή. Πάντως το ψιλοσκέφτομαι να το πουλήσω το τηλέφωνο. Αν και φανατικός με το ios γενικά το θέμα με την ram αρχίζει και με χαλάει. Γλυκοκοιτάζω το xperia z3 που το θεωρώ από android μεριά την πιο καλή επιλογή. Δεν λέω ότι θα το κάνω απλώς το σκέφτομαι.


Εγω 3 χρονια ειχα φυγει απο την apple και ημουν στο android.. Τελευταια μου συςκευη ηταν ενα note3 που ξερουμε πολυ καλα ολοι οτι ειναι βασιλιας στο multitasking. Θα σου πω κατι. Κ εγω πηγαινοντας σε 6plis φοβηθηκα λιγο.. Αλλα με διεψευσε.. Δεν θα πω οτι εχει καλυτερο multitasking απο τις android ναυαρχιδες.. Οχι, δεν εχει.. Αλλα κανει τοσο καλη διαχειριση το os που δεν θα σε κρεμασει ποτε.. Η συσκευη δεν γονατιζει, υπαρχουν εφαρμογες που θα τις ανοιξεις μετα απο ωρες και θα σε πεταξει εκει μεσα που ησουν, εχει αλλο τροπο λειτουργιας multitasking που εχει πολυ θετικα στοιχεια.. Μπορει να φας reload σε εφαρμογες που στο android δεν θα το φας, αλλα ετσι και τυχει το reload και στις 2 πλατφορμες, στο ios φορτωνουν οι εφαρμογες και οι σελιδες στον safari πολυ πιο γρηγορα απο οτι στο android.. Σαφεστατα με 2gb ram η συσκευη θα πετουσε, γι αυτο και δεν θεωρω το 6αρι futureproof, αλλα δεν θα σε απογοητευσει σε αυτο το κομματι.. Σου μιλαει ανθρωπος που εχει συνεχεια 5-6 εφαρμογες στο background και τις εναλασει ολη μερα..

#4583   ico

ico

    iPH User

  • 114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 01/01/2015 - 15:17

Ούτε εγώ τα θεωρώ και τα 2 futureproof 6 και plus λόγω μνήμης. Το πήρα ξανά μόνο και μόνο επειδή έχω μάθει την σταθερότητα του ios. Είδωμεν.....



#4584   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 01/01/2015 - 15:20

Ούτε εγώ τα θεωρώ και τα 2 futureproof 6 και plus λόγω μνήμης. Το πήρα ξανά μόνο και μόνο επειδή έχω μάθει την σταθερότητα του ios. Είδωμεν.....


Είχαμε μάθει την σταθερότητα του iOS ..... Διότι ετσι που το πάει θα καταντήσει windows μπλε οθόνες κλπ.

#4585   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 01/01/2015 - 18:05

αυτό το θέμα με μπλε οθόνες δεν είναι θέμα του iOS αλλά κάποιο πρόβλημα στο Hardware. Οπότε δεν μπορεί να κάνει κάτι ο χρήστης της συσκευής παρά να απευθυνθεί σε κάποιο Service.      


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#4586   katakefalos

katakefalos

    iPH Member

  • 265 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 01/01/2015 - 19:19

Πλακα πλακα τα Windows Phones 8.1 πετανε.Πιαστε κανενα στα χερια σας και δειτε.Ουτε Android ουτε iOs.Βεβαια εχουν φτωχο μαρκετ.Ψιλοαπογοητευμενος κατοχος iPhone 6-64.

Μπαταρια,μπαταρια,μπαταρια.........Android εγινε και το iOs.



#4587   ico

ico

    iPH User

  • 114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 01/01/2015 - 19:27

Στις 4,7 ίντσες θα μπορόυσαν να βάλουν άνετα μεγαλύτερη μπαταρία. Αυτά τα πάρτε plus για μπαταρία είναι σαχλαμάρες. Το μέγεθος του τηλεφώνου 4,7 χωρούσε άνετα μεγαλύτερη μπαταρία. Αλλά εκεί πείσμα να το κάνουν σαν a4 χαρτί στο πάχος.....



#4588   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 01/01/2015 - 19:29

Πλακα πλακα τα Windows Phones 8.1 πετανε.Πιαστε κανενα στα χερια σας και δειτε.Ουτε Android ουτε iOs.Βεβαια εχουν φτωχο μαρκετ.Ψιλοαπογοητευμενος κατοχος iPhone 6-64.
Μπαταρια,μπαταρια,μπαταρια.........Android εγινε και το iOs.

φιλε μου αν συγκρίνεις τα wp με iOS android κάτι κανείς λάθος. Και αυτό στο λέει πρώην wp developer από τα 7.0

IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#4589   katakefalos

katakefalos

    iPH Member

  • 265 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 01/01/2015 - 19:51

Χα χα χα......εγω δεν ξερω απο developing.Στην πραξη μαλλον δεν εχεις πιασει ποτε στα χερια σου να λειτουργησεις ενα WP.Μπορεις να παρεις ενα με 150 ευρω,οχι ακριβο και να το τσεκαρεις πως δουλευει για 4-5 μηνες και μετα ελα να μου πεις.

Αυτο εκανα εγω και να σου πω σκεφτομαι σοβαρα να πουλησω το iPhone μου ή διαφορετικα να κυκλοφορω με μπαταρια αυτοκινητου στην τσεπη.Ολα τα υπολοιπα ειναι απλη θεωρια. :D



#4590   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 01/01/2015 - 19:56

Χα χα χα......εγω δεν ξερω απο developing.Στην πραξη μαλλον δεν εχεις πιασει ποτε στα χερια σου να λειτουργησεις ενα WP.Μπορεις να παρεις ενα με 150 ευρω,οχι ακριβο και να το τσεκαρεις πως δουλευει για 4-5 μηνες και μετα ελα να μου πεις.
Αυτο εκανα εγω και να σου πω σκεφτομαι σοβαρα να πουλησω το iPhone μου ή διαφορετικα να κυκλοφορω με μπαταρια αυτοκινητου στην τσεπη.Ολα τα υπολοιπα ειναι απλη θεωρια. :D

λες να ήμουν developer χωρίς συσκευη; Mozart, trophy, 8s. Πρώτα από όλα να ξέρεις τα wp μια αντιγραφή του iOS είναι. Και στον τροπο που δουλεύει το multitask και στο sandbox κομμάτι. Είναι γρήγορα και σταθερά απλά έχουν τις λειτουργίες που είχε το iOS 5

IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 33

0 μέλη, 32 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)