Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 27 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 6 & 6 Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6246 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#4591   vaggefvaggef

vaggefvaggef

    iPH User

  • 197 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 01/01/2015 - 20:15

λες να ήμουν developer χωρίς συσκευη; Mozart, trophy, 8s. Πρώτα από όλα να ξέρεις τα wp μια αντιγραφή του iOS είναι. Και στον τροπο που δουλεύει το multitask και στο sandbox κομμάτι. Είναι γρήγορα και σταθερά απλά έχουν τις λειτουργίες που είχε το iOS 5

εγω εχω το 6αρι. Το καλοκαιρι δουλεψα ενα 1520. Εκπληκτικο. Ολα τελεια. Απιστευτο GPS. Σιγουρα λυπαμαι να πουλησω το 6 αλλα το 1520 τα ειχε και τα εκανε ολα. Βεβαια το market ειναι αλλη τραγικη ιστορια.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#4592   DLS

DLS

    iPH Addict

  • 890 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 01/01/2015 - 20:51

Τελικά, να υποθέσω, για κανονική χρήση κι οχι all around (και σαν ταμπλετ), τα 16 γίγα ειναι αρκετά;
Γιατί το κόστος ανεβαίνει πολύ να πας στα 64... Τι πονηροί που ηταν να μη βγάλουν 32, που όλοι μας εκεί θα θέλαμε να πάμε...

Εξαρτάται απο τις ανάγκες σου!
Το 32 ήταν η μέση λύση όντως. Πάει ομως!
Εγώ έχω 16 γίγα, έχω jb και έχω βάλει όλα όσα θέλω στο κινητό κ μου μένουν 6 γίγα ελεύθερα. Όμως δεν ακούω μουσική κ έχω ρύθμιση να ανεβαίνουν photos & videos στο Dropbox άμεσα. Όποτε τα σβήνω συχνά. Στο 4s είχα 64 και το είχα άδειο.
Σε κάποιους ομως δε φτάνουν τα 16 κ είναι κ αυτό πολύ λογικό! Εξαρτάται απο τη χρήση που θες να κανεις
Πάντως ειναι κρίμα να δώσεις τόσα λεφτά κ να μη σου φτάνει ο χώρος! Επομένως κοιτά να είσαι σίγουρος πριν κανεις την αγορά :)

#4593   katakefalos

katakefalos

    iPH Member

  • 265 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 01/01/2015 - 21:14

λες να ήμουν developer χωρίς συσκευη; Mozart, trophy, 8s. Πρώτα από όλα να ξέρεις τα wp μια αντιγραφή του iOS είναι. Και στον τροπο που δουλεύει το multitask και στο sandbox κομμάτι. Είναι γρήγορα και σταθερά απλά έχουν τις λειτουργίες που είχε το iOS 5

 

Φιλε valsamis εγω ουτε developer ειμαι ουτε και θελω να γινω.Ενας απλος χρηστης iPhone ειμαι απο την εποχη του 2G.

Να σκεφτεις οτι μια φορα εκανα JB στο 3αρι μου και το επανεφερα ξανα πισω.Εχω δοκιμασει και Android (για 5-6 μηνες) και απογοητευτηκα.

Τελευταια ειχα βλαβη με το iPhone 4 μου κι ετσι αγορασα ενα φτηνο WP 8.1 . Σε πληροφορω οτι δουλευει τελεια και κραταει η μπαταρια του 2 εικοσιτετραωρα.

Το σεταρισα σε μια ωρα ευκολα κατεβασα 4-6 εφαρμογες (οχι παιχνιδια γιατι δεν παιζω) αλλα βασικα πραγματα Facebook,Twitter,Whats up,Viber και δουλευει αψογα ακομη και τωρα που σου γραφω.

Το 4 αρι μου να σου πω την αληθεια το ειχα με την εκδοση iOs 6 και δεν μου ξοδευε κι αυτο πολυ μπαταρια.Για την χρηση που κανω το φορτιζα καθε 2 μερες.

Ε ειπα κι εγω να παρω ενα 6 αρι και ειμαι με τον φορτιστη και μια εξωτερικη μπαταρια στην τσεπη.Αυτα που κοροιδευα στου χρηστες Android.Απαραδεκτο κατα την γνωμη μου.

Δεν εχω καμια ιδεα για το πως ειναι φτιαγμενες οι εφαρμογες αλλα η αισθηση μου ειναι οτι τα WP ειναι σαν τα iphone οταν πρωτοβγηκαν.Απλα και ελαφρια κανοντας την δουλεια   που ειναι αγορασμενα.

Το ξαναεγραψα.Ψιλοαπογοητευση με το iphone 6.



#4594   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 01/01/2015 - 21:46

Εξαρτάται απο τις ανάγκες σου!
Το 32 ήταν η μέση λύση όντως. Πάει ομως!
Εγώ έχω 16 γίγα, έχω jb και έχω βάλει όλα όσα θέλω στο κινητό κ μου μένουν 6 γίγα ελεύθερα. Όμως δεν ακούω μουσική κ έχω ρύθμιση να ανεβαίνουν photos & videos στο Dropbox άμεσα. Όποτε τα σβήνω συχνά. Στο 4s είχα 64 και το είχα άδειο.
Σε κάποιους ομως δε φτάνουν τα 16 κ είναι κ αυτό πολύ λογικό! Εξαρτάται απο τη χρήση που θες να κανεις
Πάντως ειναι κρίμα να δώσεις τόσα λεφτά κ να μη σου φτάνει ο χώρος! Επομένως κοιτά να είσαι σίγουρος πριν κανεις την αγορά :)

Εγώ τα 32 GB στο 3GS που δεν έχει την κάμερα που τραβούσα βίντεο και έβγαζα φώτο γέμιζε άνετα οπότε το έψαχνα για 64άρι πήρα το 5S δεν με ικανοποίησε το μέγεθος της οθόνης παίρνω το 6 ευχαριστημένος μεν αλλά ένιωθα ακόμα να είναι μικρό στο χέρι μου το τηλέφωνο, οπότε πήρα το 6 Plus και τέρμα η τσάντα με το ipad & φωτογραφική μηχανή. Οπότε πήρα και το 128άρι οπότε προσωπικά είμαι αρκετά καλυμμένος. Εδώ με έβγαλε 5 χρονάκια επάξια το 3GS μου οπότε πιστεύω να με καλά αλλά τόσα θα με βγάλει και το 6 Plus τουλάχιστον άνετα μια 3ετία.


Τελευταία επεξεργασία από: Darkoulis, 01/01/2015 - 21:46

Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#4595   DLS

DLS

    iPH Addict

  • 890 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 01/01/2015 - 22:22

Εγώ τα 32 GB στο 3GS που δεν έχει την κάμερα που τραβούσα βίντεο και έβγαζα φώτο γέμιζε άνετα οπότε το έψαχνα για 64άρι πήρα το 5S δεν με ικανοποίησε το μέγεθος της οθόνης παίρνω το 6 ευχαριστημένος μεν αλλά ένιωθα ακόμα να είναι μικρό στο χέρι μου το τηλέφωνο, οπότε πήρα το 6 Plus και τέρμα η τσάντα με το ipad & φωτογραφική μηχανή. Οπότε πήρα και το 128άρι οπότε προσωπικά είμαι αρκετά καλυμμένος. Εδώ με έβγαλε 5 χρονάκια επάξια το 3GS μου οπότε πιστεύω να με καλά αλλά τόσα θα με βγάλει και το 6 Plus τουλάχιστον άνετα μια 3ετία.

Με 128 είσαι άρχοντας!! Δεν το συζητάμε καν! Ξεχνάς τη λέξη "διαγραφή"!  :D



#4596   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 01/01/2015 - 22:30

Με 128 είσαι άρχοντας!! Δεν το συζητάμε καν! Ξεχνάς τη λέξη "διαγραφή"!  :D

Δεν το έχω συνδέσει από τότε που αγόρασα το 6 Plus με το itunes ούτε μία φόρα. Παρά μόνο όταν του έκανα restore στην iOS 8.1.2 και τίποτα άλλο. Όντως το θέμα διαγραφή δεν παίζει... ούτε στο iPad 3 δεν έπαιζε που ήτανε 64άρι και είχα τα 12 GB mp3 4 GB 3000 φώτο, 44 εφαρμογές μαζί με κάτι παιχνίδια Dungeon Hunter 2 & 3 (για τις ώρες χαλάρωσης), πολλά png render αρχεία που έκοβα μέσο Photoshop περίπου αλλά 1200-1500 αρχεία στα 1.5 GB ήταν σαν να έχω έναν σταθερό pc μαζί μου! Μιλάμε δεν είχα ποτέ στο μυαλό μου την λέξη διαγραφή. Τώρα ακόμα καλύτερα και μην σου πω ότι το καλοσκέφτομαι να διώξω τελείως το iPad μου.


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#4597   DLS

DLS

    iPH Addict

  • 890 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 01/01/2015 - 22:58

Δεν το έχω συνδέσει από τότε που αγόρασα το 6 Plus με το itunes ούτε μία φόρα. Παρά μόνο όταν του έκανα restore στην iOS 8.1.2 και τίποτα άλλο. Όντως το θέμα διαγραφή δεν παίζει... ούτε στο iPad 3 δεν έπαιζε που ήτανε 64άρι και είχα τα 12 GB mp3 4 GB 3000 φώτο, 44 εφαρμογές μαζί με κάτι παιχνίδια Dungeon Hunter 2 & 3 (για τις ώρες χαλάρωσης), πολλά png render αρχεία που έκοβα μέσο Photoshop περίπου αλλά 1200-1500 αρχεία στα 1.5 GB ήταν σαν να έχω έναν σταθερό pc μαζί μου! Μιλάμε δεν είχα ποτέ στο μυαλό μου την λέξη διαγραφή. Τώρα ακόμα καλύτερα και μην σου πω ότι το καλοσκέφτομαι να διώξω τελείως το iPad μου.

Είναι μεγάλη υπόθεση η αυτονομία του χώρου! Αλλά συγκρούεται έντονα με τη μεγάλη διαφορά στην τιμή με τις συσκευές μικρότερης χωρητικότητας! 



#4598   bellinaki

bellinaki

    iPH Addict

  • 754 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 02/01/2015 - 20:11

Με WIFI  χρηση αλλα με διακοπτη 4G ανοιχτο.Να ρωτησω ποσεσ ολοκληρωμενεσ φορτισεισ πρεπει να γινουν μεχρι να στρωσει η μπαταρια??

Συνημμένα αρχεία



#4599   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 02/01/2015 - 20:57

Γιατι τι έχει η μπαταρία ;;
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#4600   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/01/2015 - 21:07

Φιλε valsamis εγω ουτε developer ειμαι ουτε και θελω να γινω.Ενας απλος χρηστης iPhone ειμαι απο την εποχη του 2G.

Να σκεφτεις οτι μια φορα εκανα JB στο 3αρι μου και το επανεφερα ξανα πισω.Εχω δοκιμασει και Android (για 5-6 μηνες) και απογοητευτηκα.

Τελευταια ειχα βλαβη με το iPhone 4 μου κι ετσι αγορασα ενα φτηνο WP 8.1 . Σε πληροφορω οτι δουλευει τελεια και κραταει η μπαταρια του 2 εικοσιτετραωρα.

Το σεταρισα σε μια ωρα ευκολα κατεβασα 4-6 εφαρμογες (οχι παιχνιδια γιατι δεν παιζω) αλλα βασικα πραγματα Facebook,Twitter,Whats up,Viber και δουλευει αψογα ακομη και τωρα που σου γραφω.

Το 4 αρι μου να σου πω την αληθεια το ειχα με την εκδοση iOs 6 και δεν μου ξοδευε κι αυτο πολυ μπαταρια.Για την χρηση που κανω το φορτιζα καθε 2 μερες.

Ε ειπα κι εγω να παρω ενα 6 αρι και ειμαι με τον φορτιστη και μια εξωτερικη μπαταρια στην τσεπη.Αυτα που κοροιδευα στου χρηστες Android.Απαραδεκτο κατα την γνωμη μου.

Δεν εχω καμια ιδεα για το πως ειναι φτιαγμενες οι εφαρμογες αλλα η αισθηση μου ειναι οτι τα WP ειναι σαν τα iphone οταν πρωτοβγηκαν.Απλα και ελαφρια κανοντας την δουλεια   που ειναι αγορασμενα.

Το ξαναεγραψα.Ψιλοαπογοητευση με το iphone 6.

εχεις σιγουρα το 6?



#4601   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 02/01/2015 - 21:11

Έλα ντε...
iPhone 6 plus είναι;

#4602   bellinaki

bellinaki

    iPH Addict

  • 754 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 02/01/2015 - 22:22

 το plus εχω ρωταω γτ νομιζω πωσ πρεπει να γινουν καποιοι κυκλοι με ολοκληρωμενεσ φορτισεισ …δεν εχει κατι η μπαταρια !



#4603   parex

parex

    iPH Elite Poster

  • 3.175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 02/01/2015 - 22:46

 το plus εχω ρωταω γτ νομιζω πωσ πρεπει να γινουν καποιοι κυκλοι με ολοκληρωμενεσ φορτισεισ …δεν εχει κατι η μπαταρια !

μη σε αγχώνουν αυτά, απόλαυσε τη συσκευή σου.

όπως βλέπεις και  εσύ, μπαταριά είσαι πολύ καλά



#4604   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 02/01/2015 - 22:47

Παιδιά κατι άσχετο αλλα είδα το note 4 χτες.....και ειναι λιγο τούμπανο ε.....
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#4605   parex

parex

    iPH Elite Poster

  • 3.175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 02/01/2015 - 22:49

στα χαρτιά είναι καλύτερο, άλλα μόνο στα χαρτιά



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 71

0 μέλη, 71 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες