Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 27 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 6 & 6 Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6246 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#4621   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 02/01/2015 - 23:46

Τα iPhone είναι τα καλύτερα τηλέφωνα του κόσμου. Δεν έχουν προβλήματα. Απλά κάθε συσκευή έχει την αποκλειστικότητα της.

 

Το 4 είχε το Antennagate. Πρώτος διδάξας. Το επόμενο το 4S είχε το πολυ-αγαπημένο Kinder - έκπληξη WiFiGate.

 

Πήγαμε στο 5 μετά, που φοβόσουν να το αφήσεις χωρίς θήκη, με το ξέβαμα για μαγικές διχρωμίες. Το 5S ήρθε για να φέρει το Clicking στην οθόνη. Το 6 συνεχίζει τη παράδοση.

 

Όλα κάτι έδωσαν να θυμόμαστε λοιπόν.

 

Όλοι γουστάρουμε αυτό που κρατάμε.. Μη κοροιδευόμαστε και μεταξύ μας όμως ε..


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 02/01/2015 - 23:47

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#4622   AZAZ

AZAZ

    iPH Member

  • 337 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 03/01/2015 - 00:28

Εγω ξεκιναω απο το ios! Εχω ενα android τηλ σε μια γωνια και το ανοιγω μονο οταν θελω να επιβεβαιωσω στον εαυτο μου οτι με το iphone χειριζομαι το καλυτερο λειτουργικο στην αγορα!
Μετα λοιπον απο το ios, πηγαινω στις συσκευες.Θα κοιταξω android συσκευη (και κατα συνεπεια λειτουργικο) οταν "φαω" μια πολυ χονδρη απογοητευση απο τις iphone συσκευες!
Μεχρι τωρα απο το 4αρι μου του 2010, δεν εχει συμβει!
Η συντριπτικη πλειοψηφια των συνειδητοποιημενων χειριστων iphones ανα τη γη,ξερουν οτι τα χαρακτηριστικα ενος κορυφαιου samsung ειναι σαφως καλυτερα απο το εκαστοτε iphone....
Oμως......Το καθε νεο μοντελο iphone κλαπαζει σε πωλησεις....



#4623   ico

ico

    iPH User

  • 114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 03/01/2015 - 03:01

Καμία εφαρμογή που να μπλοκάρει τις διαφημίσεις στο Safari υπάρχει;

#4624   parex

parex

    iPH Elite Poster

  • 3.175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 03/01/2015 - 08:45

Ad block 2

#4625   katakefalos

katakefalos

    iPH Member

  • 265 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 03/01/2015 - 08:49

εχεις σιγουρα το 6?

Ναι.Ενα 24 ωρο και κατι ψιλα βγαζει.Ειχε ενα θεμα με το software αλλα το εφτιαξα με reset as new.Τραγικη η μπαταρια αν το συγκρινεις με το αλλο μου τηλεφωνο των 125 ευρω..



#4626   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 03/01/2015 - 09:05

Εγώ ψεύτης να βγω πιστεύω θα 6αρια και 6 plus την πατήσαμε διότι με 1γιγα ραμ δεν θα πάρουν τρελές αναβαθμίσεις .ναι και ξέρω η apple ξέρει τι κάνει .αλλα παράδειγμα τρανό το ipad 3 που δεν πήγε πουθενά και χαθηκε σε 6 μήνες.
Πιστεύω στις επόμενες συσκευές θα δούμε 2gb ram και θα φάμε ένα ωραίο πακετάκι τουβλακι. Εγώ ειμαι χίλια τα εκατό σίγουρος ότι έτσι θα γίνει .
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#4627   aristidis7

aristidis7

    iPH Addict

  • 758 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:aris_volos@yahoo.com

Δημοσίευση 03/01/2015 - 09:15

Εγώ ψεύτης να βγω πιστεύω θα 6αρια και 6 plus την πατήσαμε διότι με 1γιγα ραμ δεν θα πάρουν τρελές αναβαθμίσεις .ναι και ξέρω η apple ξέρει τι κάνει .αλλα παράδειγμα τρανό το ipad 3 που δεν πήγε πουθενά και χαθηκε σε 6 μήνες.
Πιστεύω στις επόμενες συσκευές θα δούμε 2gb ram και θα φάμε ένα ωραίο πακετάκι τουβλακι. Εγώ ειμαι χίλια τα εκατό σίγουρος ότι έτσι θα γίνει .


Και τι αγχώνεσαι απόλαυσε την συσκευή σου κράτησε την ένα χρόνο κ μετά πούλησε την .....

#4628   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 03/01/2015 - 10:10

Και τι αγχώνεσαι απόλαυσε την συσκευή σου κράτησε την ένα χρόνο κ μετά πούλησε την .....


Δεν αγχώνομαι αλλα ποιος θα την πάρει μετά όμως και σε τι τιμή ;γιατι τις εχουμε χρυσοπληρώσει φέτος !
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#4629   aristidis7

aristidis7

    iPH Addict

  • 758 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:aris_volos@yahoo.com

Δημοσίευση 03/01/2015 - 11:05

Δεν αγχώνομαι αλλα ποιος θα την πάρει μετά όμως και σε τι τιμή ;γιατι τις εχουμε χρυσοπληρώσει φέτος !


Κοιτά να δεις εγώ την κρατάω την συσκευή ένα με ενάμιση χρόνο , την πουλάω ξανά 350 ευρώ και βάζω την διαφορά έτσι βγαίνει για εμένα .....

#4630   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 03/01/2015 - 11:06

Κοιτά να δεις εγώ την κρατάω την συσκευή ένα με ενάμιση χρόνο , την πουλάω ξανά 350 ευρώ και βάζω την διαφορά έτσι βγαίνει για εμένα .....


Συσκευή 900€ τουλάχιστον να την δώσω 350€;την κρατάω να την χαρίσω
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#4631   aristidis7

aristidis7

    iPH Addict

  • 758 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:aris_volos@yahoo.com

Δημοσίευση 03/01/2015 - 11:47

Συσκευή 900€ τουλάχιστον να την δώσω 350€;την κρατάω να την χαρίσω


Δεν θα κρατήσω μια συσκευή να γίνει απολίθωμα , τεχνολογικό προϊόν είναι που χανει την αξία της , κ προτιμώ να την δώσω πιο φθηνά παρά να χάσω και τα 900 όταν χαλάσει .....(εγώ 650 την πήρα )

#4632   eddiedimitris

eddiedimitris

    iPH Enthousiast

  • 490 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 03/01/2015 - 13:32

Τωρα που το εχετε αρκετο διαστημα το τηλεφωνο αντικειμενικα το 6 εχει καλυτερη αναμονη μπαταριας απ το 5s ;

#4633   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/01/2015 - 13:55

Ναι.Ενα 24 ωρο και κατι ψιλα βγαζει.Ειχε ενα θεμα με το software αλλα το εφτιαξα με reset as new.Τραγικη η μπαταρια αν το συγκρινεις με το αλλο μου τηλεφωνο των 125 ευρω..

η χρηση ειναι το θεμα και οχι τοσο το ποσο βγαζει.Αν σε αυτη τη μερα και κατι που λες εχεις πανω απο 5 ωρες χρηση με πληρη λειτουργια του τηλ νομιζω οτι ειναι καλα υπολογιζοντας και το δικτυο που εισαι οπως και την περιοχη.



#4634   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 03/01/2015 - 13:57

Το note4 ειναι ο,τι καλυτερο στο στρατοπεδο android,ειδικα το 910c με τον exynos, και το 6plus ειναι ο,τι καλυτερο στο δικο του οικοσυστημα.. Αλλα πλεονεκτηματα η μια συσκευη, αλλα πλεονεκτηματα η αλλη.. Ειναι κ τα 2 σφαιρα. Εγω ειχα ερωτα με την σειρα note αλλα φετος προτιμησα ios με ολα τα καλα του. Smoothness, browsing and gaming performance, επιτελους φοβερη αυτονομια και μια πολυ καλη 1080p οθονη (δεν θελω 2Κ και να σερνεται η συσκευη). Αυτα.. Και τα 2 ειναι τουμπανα εννοειται..

#4635   timi

timi

    iPH User

  • 192 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 03/01/2015 - 14:43

Το note4 ειναι ο,τι καλυτερο στο στρατοπεδο android,ειδικα το 910c με τον exynos, και το 6plus ειναι ο,τι καλυτερο στο δικο του οικοσυστημα.. Αλλα πλεονεκτηματα η μια συσκευη, αλλα πλεονεκτηματα η αλλη.. Ειναι κ τα 2 σφαιρα. Εγω ειχα ερωτα με την σειρα note αλλα φετος προτιμησα ios με ολα τα καλα του. Smoothness, browsing and gaming performance, επιτελους φοβερη αυτονομια και μια πολυ καλη 1080p οθονη (δεν θελω 2Κ και να σερνεται η συσκευη). Αυτα.. Και τα 2 ειναι τουμπανα εννοειται..

Θα συμφωνήσω.. Είχα το Ν4 δυο μήνες αλλα με κέρδισε η ομορφιά του iOS καθώς και το 6plus (μπαταρία επίσης καθώς και ποιότητα Apple).. Πιστεύω οτι μιλάμε για κορυφαίες συσκευές οποτε αν ο καθένας ξέρει τι ζητάει δεν θα εχει κανένα παράπονο οποιο τελικά και εάν επιλέξει απο τα δυο.. Για μένα το 6plus κερδίζει λόγω της λεπτομέρειας του λειτουργικού και για να το προχωρήσω προσωπικά δεν θα μπορούσα να έχω συσκευη με 3,5 ή 4 ίντσες γι αυτό απείχα 3,5 χρονια απο iPhones

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 58

0 μέλη, 58 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες