Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 27 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 6 & 6 Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6246 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#4666   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 03/01/2015 - 21:51

Θα τα δωσει στο 6s plus, το θεωρω δεδομενο


Ναι αυτο ειναι στάνταρ
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#4667   timi

timi

    iPH User

  • 192 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 03/01/2015 - 21:52

Εμενα σε πολλα tabs ανοιχτα μου εχει κανει reloads και στο note3 με 3gb ram.. Επειδη παντα εχω πολλες εφαρμογες στο background και δεν τις κλεινω.. Παιζει κ αυτο τον ρολο του, να ξερεις.. Σιγουρα αν ειχες μονο τον safari στο προσκηνιο δεν θα ειχες τετοιο θεμα τοσο εντονα πιστευω

Στέφανε δεν είχα πολλά ανοικτά και ειδικότερα ήμουν για αρκετή ώρα μεταξύ 4 εφαρμογών.. Το ξαναλέω οτι δεν ειναι τροχοπέδη αλλα έπρεπε να "αναπνέει" πιο άνετα η συςκευη

Ναι αυτο μου την σπάει και εμενα.θα έπρεπε 2 μαμημενα γίγα να τα δώσει σιγά το κόστος

Νομίζω οτι έπρεπε να τα δώσει, απο την άλλη και ένα δολάριο κόστος παραπάνω να εχει όταν μιλάμε για 80-100 εκατομμύρια συσκευές do the math και η Apple τα μετράει ολα γιατί πάνω απο ολα ξέρει να βγάζει χρήμα

#4668   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 03/01/2015 - 21:56

Εντάξει πάντως όλες οι εταιρίες κάνουν τέτοια τερτίπια .κοιταζα να αγοράσω Samsung note 4 και διαπίστωσα οτι πωλούνται 2 μοντέλα n910c & n910f.
Το ένα φοράει exynos θεωρητικά 64bit και το άλλο snapdragon 805 32bit.
Ελπίζουν οι κάτοχοι τους οτι με το android L θα ενεργοποιηθεί ο 64bit αλλα δεν !
Και είδα βγάζουν και ένα s lte!
Δλδ οι άνθρωποι ειναι οι χειρότεροι .ενα τηλέφωνο 4 κωδικοί διαφορετικοί,και το αποτέλεσμα το ίδιο !κανεις δεν θα δει 64bit.
Και αυτο με απέτρεψε απο το να το αγοράσω.αλλα και το plus με χαλάει πολυ το συνεχόμενο refresh ενώ το note 4 έστω και 32bit πάει μαλλιά
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#4669   timi

timi

    iPH User

  • 192 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 03/01/2015 - 22:03

Εντάξει πάντως όλες οι εταιρίες κάνουν τέτοια τερτίπια .κοιταζα να αγοράσω Samsung note 4 και διαπίστωσα οτι πωλούνται 2 μοντέλα n910c & n910f.
Το ένα φοράει exynos θεωρητικά 64bit και το άλλο snapdragon 805 32bit.
Ελπίζουν οι κάτοχοι τους οτι με το android L θα ενεργοποιηθεί ο 64bit αλλα δεν !
Και είδα βγάζουν και ένα s lte!
Δλδ οι άνθρωποι ειναι οι χειρότεροι .ενα τηλέφωνο 4 κωδικοί διαφορετικοί,και το αποτέλεσμα το ίδιο !κανεις δεν θα δει 64bit.
Και αυτο με απέτρεψε απο το να το αγοράσω.αλλα και το plus με χαλάει πολυ το συνεχόμενο refresh ενώ το note 4 έστω και 32bit πάει μαλλιά

Όπως έγραψα και πιο πίσω η κάθε συςκευη εχει τα δικά της καλά και μείον.. Καλά να είμαστε να ασχολούμαστε, για μένα προσωπικά πλέον πρώτα θα δοκιμάζω iphone και μετά οτιδήποτε αλλο πάντα σε μεγάλη οθόνη 5"+

#4670   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 03/01/2015 - 22:04

Εγω παιδια εχω 4-5 διαφορετικες εφαρμογες που εναλασω συνεχεια και δεν εχω πολλα reloads.. Το fb ανανεωνεται αυτοματα και με βολευει πολυ.. Επισης στον safari μπορει να φας reload αλλα το κανει τοσο γρηγορα μιας και η εφαρμογη ηδη ειναι στην μνημη που δεν νομιζω οτι σε πειραζει κ τοσο.. Ενταξει, δεν φτανει σε ικανοτητες multitasking το note4 αλλα δεν μπορουμε να τα εχουμε και ολα.. Για μενα το βασικοτερο ειναι οτι δεν γονατιζει η συσκευη τουλαχιστον

#4671   timi

timi

    iPH User

  • 192 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 03/01/2015 - 22:09

Εγω παιδια εχω 4-5 διαφορετικες εφαρμογες που εναλασω συνεχεια και δεν εχω πολλα reloads.. Το fb ανανεωνεται αυτοματα και με βολευει πολυ.. Επισης στον safari μπορει να φας reload αλλα το κανει τοσο γρηγορα μιας και η εφαρμογη ηδη ειναι στην μνημη που δεν νομιζω οτι σε πειραζει κ τοσο.. Ενταξει, δεν φτανει σε ικανοτητες multitasking το note4 αλλα δεν μπορουμε να τα εχουμε και ολα.. Για μενα το βασικοτερο ειναι οτι δεν γονατιζει η συσκευη τουλαχιστον

Το fb δουλεύει υποδειγματικά όντως.. Νομίζω οτι βρήκα λύση και ειναι ο Dolphin.. Τον δοκίμασα και νομίζω λειτουργεί καλύτερα απο Safari
Φίλε αν γονάτιζε η συσκευή θα είχαμε θέμα

Τελευταία επεξεργασία από: timi, 03/01/2015 - 22:10


#4672   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 03/01/2015 - 22:11

Εγω παιδια εχω 4-5 διαφορετικες εφαρμογες που εναλασω συνεχεια και δεν εχω πολλα reloads.. Το fb ανανεωνεται αυτοματα και με βολευει πολυ.. Επισης στον safari μπορει να φας reload αλλα το κανει τοσο γρηγορα μιας και η εφαρμογη ηδη ειναι στην μνημη που δεν νομιζω οτι σε πειραζει κ τοσο.. Ενταξει, δεν φτανει σε ικανοτητες multitasking το note4 αλλα δεν μπορουμε να τα εχουμε και ολα.. Για μενα το βασικοτερο ειναι οτι δεν γονατιζει η συσκευη τουλαχιστον


Γιατι γονατίζει το note ??
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#4673   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 03/01/2015 - 22:11

Το fb δουλεύει υποδειγματικά όντως.. Νομίζω οτι βρήκα λύση και ειναι ο Dolphin.. Τον δοκίμασα και νομίζω λειτουργεί καλύτερα απο Safari

Ο dolphin ειναι παρα πολυ γρηγορος αλλα κανει μαλακιες, δεν φορτωνει ολη την σελιδα ενω σου την δειχνει φορτωμενη πανω στην μπαρα. Τουλαχιστον ετσι ηταν στα android, δεν ξερω τι γινεται στο ios γιατι ο safari ειναι η αδυναμια μου λογω ταχυτητας

#4674   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 03/01/2015 - 22:12

Γιατι γονατίζει το note ??


Αυτο ελειπε, με 3gb να γονατισει.. Το θεμα ειναι οτι εσυ εχεις 1gb, και το να μην γονατιζει ειναι αξιοσημειωτο.. Αυτο εννοω

#4675   timi

timi

    iPH User

  • 192 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 03/01/2015 - 22:13

Ο dolphin ειναι παρα πολυ γρηγορος αλλα κανει μαλακιες, δεν φορτωνει ολη την σελιδα ενω σου την δειχνει φορτωμενη πανω στην μπαρα. Τουλαχιστον ετσι ηταν στα android, δεν ξερω τι γινεται στο ios γιατι ο safari ειναι η αδυναμια μου λογω ταχυτητας

Δώσε του μια ευκαιρία, δεν δουλεύει όπως στο android, εδω ειναι ολα πιο προσεγμένα ευτυχώς

#4676   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 03/01/2015 - 22:14

Δώσε του μια ευκαιρία, δεν δουλεύει όπως στο android, εδω ειναι ολα πιο προσεγμένα ευτυχώς

Δεν μου λες, το tapatalk παιζει να ειναι τοσο κακογραμμενο; Πολλα κολληματακια βλεπω και αργει να φορτωσει σε απαντησεις...

#4677   timi

timi

    iPH User

  • 192 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 03/01/2015 - 22:15

Δεν μου λες, το tapatalk παιζει να ειναι τοσο κακογραμμενο; Πολλα κολληματακια βλεπω και αργει να φορτωσει σε απαντησεις...

Στο iphonehellas λειτουργεί καλά ενώ στο myphone ειναι για τον λούτσο κανονικά.. Νομίζω μετά το τελευταίο update προχθές πήγαινε καλύτερα γενικά

#4678   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 03/01/2015 - 22:16

Στο iphonehellas λειτουργεί καλά ενώ στο myphone ειναι για τον λούτσο κανονικά.. Νομίζω μετά το τελευταίο update προχθές πήγαινε καλύτερα γενικά


Εγω μονο εδω μεσα το χρησιμοποιω και με εχει απογοητευσει λιγο

#4679   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 03/01/2015 - 22:18

Αυτο ελειπε, με 3gb να γονατισει.. Το θεμα ειναι οτι εσυ εχεις 1gb, και το να μην γονατιζει ειναι αξιοσημειωτο.. Αυτο εννοω


Ξέρεις τι παίζει απο μπαταρία ;
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#4680   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 03/01/2015 - 22:20

Ξέρεις τι παίζει απο μπαταρία ;


Πολυ καλο.. Αν πας εκει πας μονο σε exynos, να ξερεις..πολυ ανωτερο παντου.. Εχει τρελη αυτονομια και εκεινο.. Ειναι δυνατες συσκευες τα note, εγω μετα απο note2 και note3 μονο τα καλυτερα εχω να πω γι αυτη την σειρα.. Και επισης οθονη και καμερα best of the best.. Αντε σε ψηνω τωρα..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 51

0 μέλη, 51 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες