Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 27 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 6 & 6 Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6246 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#4681   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 03/01/2015 - 22:23

Εγω μονο εδω μεσα το χρησιμοποιω και με εχει απογοητευσει λιγο


Απο οταν ξεκινησα να χρησιμοποιω tapatalk παντα ειχε τα μικροθεματακια του.

Παλι καλα να λες που λειτουργουν τα push σωστα εδω και κανα χρονο.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#4682   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 03/01/2015 - 22:23

Δεν μου λες, το tapatalk παιζει να ειναι τοσο κακογραμμενο; Πολλα κολληματακια βλεπω και αργει να φορτωσει σε απαντησεις...


Το tapatalk στην τελευταία αναβάθμιση του χάλασε αρκετά και τρώει μνήμη σε σχέση με προηγούμενη έκδοση της pro.

Αναμένονται αλλαγές του όποτε ή βρίσκεις εκτός App Store την προηγούμενη έκδοση ή περιμένεις να γίνει αναβάθμιση μπας και βελτιωθεί η κατάσταση.

Για το dolphin είναι πολύ καλό , αψεγάδιαστο

#4683   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 03/01/2015 - 22:23

Πολυ καλο.. Αν πας εκει πας μονο σε exynos, να ξερεις..πολυ ανωτερο παντου.. Εχει τρελη αυτονομια και εκεινο.. Ειναι δυνατες συσκευες τα note, εγω μετα απο note2 και note3 μονο τα καλυτερα εχω να πω γι αυτη την σειρα.. Και επισης οθονη και καμερα best of the best.. Αντε σε ψηνω τωρα..


Εχω ψηθεί ήδη άσε
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#4684   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 03/01/2015 - 22:25

Απο οταν ξεκινησα να χρησιμοποιω tapatalk παντα ειχε τα μικροθεματακια του.

Παλι καλα να λες που λειτουργουν τα push σωστα εδω και κανα χρονο.


Τα push οντως λειτουργουν αψογα, στο android ειχα θεματα.. Ή δεν θα ερχοντουσαν καθολου ή μετα απο κανενα δεκαλεπτο. Απλα δεν τσουλαει καλα η εφαρμογη και με εχει ξενερωσει γιατι το tapatalk το αγαπαω, μου ειναι ευχρηστο πολυ

#4685   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 03/01/2015 - 22:26

Τα push οντως λειτουργουν αψογα, στο android ειχα θεματα.. Ή δεν θα ερχοντουσαν καθολου ή μετα απο κανενα δεκαλεπτο. Απλα δεν τσουλαει καλα η εφαρμογη και με εχει ξενερωσει γιατι το tapatalk το αγαπαω, μου ειναι ευχρηστο πολυ


Αυτη η εκδοση που βγηκε πριν μερικες μερες ειναι χαλι. Τοσο απλα.

Ελπιζω να το διορθωσουν.

#4686   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 03/01/2015 - 22:26

Εχω ψηθεί ήδη άσε

Για μενα μονο η τελευταια ναυαρχιδα της apple και η σειρα note παιζουν μπαλα καθε χρονο.. Και κακα τα ψεματα το note4 ειναι η πιο ολοκληρωμενη συσκευη απο αποψη λειτουργιων και hardware.. Απλα το ios εχει αλλη γλυκα, τα ξερεις αυτα πως πανε..

Τελευταία επεξεργασία από: stefano23, 03/01/2015 - 22:28


#4687   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/01/2015 - 22:28

Εχω ψηθεί ήδη άσε

εχεις μια ευκολια στο να ψηνεσαι παντως,οφειλεις να το παραδεχτεις αυτο. :D ....εγω παντως ενα πραγμα θα σου πω.Σκεψου ποσο χρονο θα χασεις να ξεψαχνιζεις το νεο σου γκατζετ και τι καζουρα θα παθεις οταν γυρισεις σαν δαρμενο σκυλι στο iphone 7 :P



#4688   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 03/01/2015 - 22:30

εχεις μια ευκολια στο να ψηνεσαι παντως,οφειλεις να το παραδεχτεις αυτο. :D ....εγω παντως ενα πραγμα θα σου πω.Σκεψου ποσο χρονο θα χασεις να ξεψαχνιζεις το νεο σου γκατζετ και τι καζουρα θα παθεις οταν γυρισεις σαν δαρμενο σκυλι στο iphone 7 :P


Ασ'τον βρε τον ανθρωπο να δοκιμασει και κατι αλλο.. Θα γυρισει παλι καποια στιγμη.. Εδω γυρισα εγω, αυτο αποτελει ειδηση

#4689   timi

timi

    iPH User

  • 192 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 03/01/2015 - 22:30

Για μενα μονο η τελευταια ναυαρχιδα της apple και η σειρα note παιζουν μπαλα καθε χρονο.. Και κακα τα ψεματα το note4 ειναι η πιο ολοκληρωμενη συσκευη απο αποψη λειτουργιων και hardware.. Απλα το ios εχει αλλη γλυκα, τα ξερεις αυτα πως πανε..

Πάντως το plus σάρωσε και σε σχέση με το note φέτος.. Μένω Μέση Ανατολή και παίζει χρήμα γενικα, τόσο iphone που παίζει φέτος δεν υπάρχει ενώ μέχρι πέρυσι έβλεπες το Note να σαρώνει.. Εδω και 3 εβδομάδες δεν υπάρχει πουθενά plus παρά μόνο σκόρπια 16αρια και αυτά παρά εισαγωγής

#4690   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 03/01/2015 - 22:34

Πάντως το plus σάρωσε και σε σχέση με το note φέτος.. Μένω Μέση Ανατολή και παίζει χρήμα γενικα, τόσο iphone που παίζει φέτος δεν υπάρχει ενώ μέχρι πέρυσι έβλεπες το Note να σαρώνει.. Εδω και 3 εβδομάδες δεν υπάρχει πουθενά plus παρά μόνο σκόρπια 16αρια και αυτά παρά εισαγωγής

Κανανε καλη δουλεια φετος με το plus, φερανε πολυ κοσμο πισω.. Προσωπικα δεν θα γυρνουσα αν δεν υπηρχε η μεγαλη οθονη.. Θετικοτατη αλλαγη πλευσης απο την apple.. Παρε 2 εκδοσεις και διαλεξε.. Και χαζομαρα της μεγαλη που κοροιδευε μεσω διαφημισεων τις μεγαλες οθονες.. Οι καιροι εχουν αλλαξει πλεον, παλια αν ελεγες τον παππου σου οτι θα εχουμε σε λιγα χρονια 55αρες τηλεορασεις μεσα στα σπιτια μας θα σε κοιτουσε σαν να εισαι εξωγηινος..

#4691   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/01/2015 - 22:37

Ασ'τον βρε τον ανθρωπο να δοκιμασει και κατι αλλο.. Θα γυρισει παλι καποια στιγμη.. Εδω γυρισα εγω, αυτο αποτελει ειδηση

καλα τον αφηνω γιατι ειναι καλο παιδι....

 

dog-broke-hi.png



#4692   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 03/01/2015 - 22:39

καλα τον αφηνω γιατι ειναι καλο παιδι....

dog-broke-hi.png

Αυτη η εικονα ταιριαζει σε πολλους απο εμας, οποτε θα κανω την παπια και δεν θα μιλησω...

#4693   jig

jig

    iPH Elite Poster

  • 2.009 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/01/2015 - 01:55

Εχω ψηθεί ήδη άσε

Αφού σου μπήκε στο μυαλό θα σου έλεγα να το πάρεις, δεν χάνεις τίποτα να το δοκιμάσεις

Eίναι φοβερή συσκευή και η καλύτερη αλλαγη που μπορείς να κάνεις αφήνοντας το iPhone.

 

Δεν ξέρω την εμπειρία σου στο android αλλά έχει εξελιχθεί πάρα πολύ.

Aν δεν έβγαζε μεγαλύτερη οθόνη η Apple θα παρέμενα στο Note4

Να γνωρίζεις όμως ότι σε καμία περίπτωση δεν είναι πιο γρήγορο από το Plus.

 

 

edit

Σε αυτο που ειναι πιο γρήγορο από το Plus είναι στην ταχύτητα φόρτισης, σε 1.5h / 100%

 

* Θα ησυχάσει η Quest, Document και οι υπόλοιποι

   Αν τους πεις ότι θα αγοράσεις Νote μπορεί να στο κάνουν και δώρο από την χαρά τους. :P 


Τελευταία επεξεργασία από: jig, 04/01/2015 - 02:04

ⓜⓘⓚⓔ   ✈︎  Everything you can imagine is real [P²]


#4694   PetrosMac

PetrosMac

    iPH Contributor

  • 1.013 μηνύματα

Δημοσίευση 04/01/2015 - 02:06

Μην του λέτε τέτοια γιατί τον βλέπω αύριο πρωί πρωί να βάζει αγγελία! Πάντως πέρα από την πλάκα όντως είναι πολύ καλή συσκευή.Το αγόρασε ένας φίλος και έπαιξα για κανένα μισάωρο και μπορώ να πω οτι είναι από τα λίγα καλά πράγματα που βγάζει η Samsung.

@stevobmw Εγω Stevo μαζι σου είμαι απλά είμαι σίγουρος οτι θα επιστρέψεις πολύ νωρίς πάλι σε iOS!

Τελευταία επεξεργασία από: PetrosMac, 04/01/2015 - 02:08


#4695   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 04/01/2015 - 02:14

Το note4 ειναι ο,τι καλυτερο στο στρατοπεδο android,ειδικα το 910c με τον exynos, και το 6plus ειναι ο,τι καλυτερο στο δικο του οικοσυστημα.. Αλλα πλεονεκτηματα η μια συσκευη, αλλα πλεονεκτηματα η αλλη.. Ειναι κ τα 2 σφαιρα. Εγω ειχα ερωτα με την σειρα note αλλα φετος προτιμησα ios με ολα τα καλα του. Smoothness, browsing and gaming performance, επιτελους φοβερη αυτονομια και μια πολυ καλη 1080p οθονη (δεν θελω 2Κ και να σερνεται η συσκευη). Αυτα.. Και τα 2 ειναι τουμπανα εννοειται..

Δε σου λείπει το multitasking του Note?
Τόση επιχειρηματολογία πήγε στράφι; :P
Και δυστυχώς ό,τι πλησιέστερο σε split screen προς στιγμήν είναι αυτό:
http://www.iphonehel...eview-reachapp/

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 43

0 μέλη, 43 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες