Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 27 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 6 & 6 Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6246 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#4876   MaTou

MaTou

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/01/2015 - 14:27

 μια ερώτηση ρε παιδιά αν μπορείτε και ξέρετε !! πότε περιμένουμε την καινούργια παρτίδα 6plus 64gb να έρθει?? περιμένω από 19-12 -14 μέσω cosmote. 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#4877   antonispap40

antonispap40

    iPH Enthousiast

  • 354 μηνύματα
  • Twitter:@antonispap40
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:antonispap40

Δημοσίευση 09/01/2015 - 14:29

βρε φιλε ποιον θορυβο;δεν ξερουμε τι ηχο ακους.
αλλα σου λεω οτι απο πισω απο το κουμπι ειναι μια πλακετιτσα μεταλλικη να το κραταει με 2 βιδες και φαινεται το κουμπι που παταει η μπιλια και κανει το κλικ!
δεν χαιρεστε που κανει εντονο κλικ κλικ;;


ΠΡΙΝ πατήσω το κουμπί για να κάνει κλικ, το κουμπί παίζει λιγάκι, σαν να μην είναι καλά στην θέση του, αυτό σου λεω. Σαν να έχει βγει πιο έξω... Έχει ένα μικρό περιθώριο και παίζει λιγάκι και κάνει έναν χαρακτηριστικό θόρυβο.


Δεν μου το έκανε πριν από μια εβδομάδα, τώρα τελευταία το κάνει.

Τελευταία επεξεργασία από: antonispap40, 09/01/2015 - 14:31


#4878   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 09/01/2015 - 14:32

ΠΡΙΝ πατήσω το κουμπί για να κάνει κλικ, το κουμπί παίζει λιγάκι, σαν να μην είναι καλά στην θέση του, αυτό σου λεω. Σαν να έχει βγει πιο έξω... Έχει ένα μικρό περιθώριο και παίζει λιγάκι και κάνει έναν χαρακτηριστικό θόρυβο.


Δεν μου το έκανε πριν από μια εβδομάδα, τώρα τελευταία το κάνει.

ολα τα κουμπια κουνιουνται αλλα λιγοτερο αλλα περισσοτερο.μην σκας.

ειναι μια χαρα.

εχω δοκιμασει 10 iphone που περασαν απο τα χερια μου.

οποτε εχω μια Α΄  αποψη επι του θεματος.


iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#4879   antonispap40

antonispap40

    iPH Enthousiast

  • 354 μηνύματα
  • Twitter:@antonispap40
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:antonispap40

Δημοσίευση 09/01/2015 - 14:35

Ναι δεν λέω, απλά το αναφέρω γιατί δεν μου το έκανε παλιά και τώρα θέλω να το πειράζω συνέχεια! :P

#4880   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 09/01/2015 - 16:08

εγώ που έχω συγκρίνει με γνωστούς μου που έχουνε 6 & 6 Plus δεν βρίσκω ούτε στα δικά τους ούτε στο δικό μου κάποιο θέμα με κουμπιά. 


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#4881   japan

japan

    iPH Addict

  • 620 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 09/01/2015 - 17:03

Gadgetshop και Seven απ'όσο γνωρίζω είναι τυπικότατοι στο συγκεκριμένο κομμάτι.

το βρηκα τελικα σημερα διαθεσιμο απο seven .και ειναι και eu,απο πια χωρα ακριβως δεν ξερω θα δω οταν παραλαβω.στο gadgetshop δεν εχει 6αρι ουτε για δειγμα.για θηκη θελω διαφανη σιλικόνης ...πιο καλη πια ειναι αυτη που εχουν στην βονταφον η τις puro?


Τελευταία επεξεργασία από: japan, 09/01/2015 - 17:13


#4882   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 09/01/2015 - 17:36

το βρηκα τελικα σημερα διαθεσιμο απο seven .και ειναι και eu,απο πια χωρα ακριβως δεν ξερω θα δω οταν παραλαβω.στο gadgetshop δεν εχει 6αρι ουτε για δειγμα.για θηκη θελω διαφανη σιλικόνης ...πιο καλη πια ειναι αυτη που εχουν στην βονταφον η τις puro?

Δε σε απασχολεί η χωρά. Μη τρελαίνεσαι.

 

Πήγαινε σε αυτή της Apple. Δεν αξίζει η Puro.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#4883   japan

japan

    iPH Addict

  • 620 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 09/01/2015 - 18:08

Δε σε απασχολεί η χωρά. Μη τρελαίνεσαι.

 

Πήγαινε σε αυτή της Apple. Δεν αξίζει η Puro.

λες για την γνήσια τις apple? ειδα αυτην απο την voda και μου φάνηκε οκ.θελω να φαινετε το κινητο να μην το καλύψω.



#4884   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 09/01/2015 - 18:18

λες για την γνήσια τις apple? ειδα αυτην απο την voda και μου φάνηκε οκ.θελω να φαινετε το κινητο να μην το καλύψω.

Nαι. Θα βρείς ο,τι θες στο Topic με τις θήκες.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#4885   timi

timi

    iPH User

  • 192 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/01/2015 - 18:19

Έχω μια απλή σιλικόνης και ειναι πολύ καλή αφού δεν δίνει όγκο οποτε φαίνεται η σιλουέτα του plus..
Πάντως έχω πάθει πλάκα με το fb και το ποσό καλογραμμένο ειναι σε σχέση με την αντίστοιχη εφαρμογή στο android . Πριν λίγο μάλιστα μίλησα με παιδι που εχει iphone μέσω fb και η ποιότητα ήταν εφάμιλλη gsm, στο android δεν παίζει κατι παρόμοιο (μένω εξωτερικό και το έχω τεστάρει διεξοδικά).. Αντίστοιχα τα VPN ειναι κορυφαία

#4886   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 09/01/2015 - 20:19

Έχω μια απλή σιλικόνης και ειναι πολύ καλή αφού δεν δίνει όγκο οποτε φαίνεται η σιλουέτα του plus..
Πάντως έχω πάθει πλάκα με το fb και το ποσό καλογραμμένο ειναι σε σχέση με την αντίστοιχη εφαρμογή στο android . Πριν λίγο μάλιστα μίλησα με παιδι που εχει iphone μέσω fb και η ποιότητα ήταν εφάμιλλη gsm, στο android δεν παίζει κατι παρόμοιο (μένω εξωτερικό και το έχω τεστάρει διεξοδικά).. Αντίστοιχα τα VPN ειναι κορυφαία


Συμφωνω, το fb ειναι 3 επιπεδα πανω στο ios.. Και δουλευει στο background αψογα, ερχονται κατευθειαν τα σχολια απο κατω εκει που συμμετεχεις, δεν χρειαζεται να κανεις ανανεωση σαν χαζος συνεχεια.. Πολυ θετικο αυτο...

#4887   BIOXALK

BIOXALK

    iPH Addict

  • 709 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 09/01/2015 - 21:57

Ναι δεν λέω, απλά το αναφέρω γιατί δεν μου το έκανε παλιά και τώρα θέλω να το πειράζω συνέχεια! :P


Χωρίς να θέλω να σε μπριζώσω, αν εννοείς έναν μικρό τζόγο που δημιουργεί ένα σπαστικό κλικι-κλικι πριμ το πατήσεις, μόνο με το που το ακουμπάς, εγώ θα το πήγαινα για αλλαγή. Βασικά, το είχα κάνει στο 5S, εντός τριημέρου σε DOA, και μου το άλλαξαν με τη μια. Δεν ειναι λογικό. Εγώ έχω το plus από αρχές Οκτωβρίου και δεν έχει το παραμικρό. Αν ειναι έτσι, τα demos στα μαγαζιά θα έπρεπε να ήταν χαρχάλια στο home button. Με λίγα λόγια, να το πας, να δείξεις το πρόβλημα και να πάρεις ανακατασκευασμένο. Αλλιώς, το δάκτυλό θα πηγαίνει ασυναίσθητα, συνέχεια στο home button.

#4888   crisk

crisk

    iPH Enthousiast

  • 453 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/01/2015 - 21:58

Εγώ πήρα απο Banana αυτήν:

http://ecx.images-am...41BGJqcDhWL.jpg

Δεν υπάρχει η θήκη, απίστευτη!

Όσο αφορά για το ίδιο το 6αρι, ευτυχώς που δεν συγκρατήθηκα και τελικά το πήρα (αμερικανικό μοντέλο). Απίστευτο κινητό, το εχω λατρέψει! Απίστευτες ταχύτητες, wifi φουλ και γρήγορο, η δε μπαταρία...τι να πω, ίσως τα αμερικανικά έχουν καλύτερη μπαταρία - με κανονική χρήση φορτίζω ανα...τρεις μέρες!

#4889   antonispap40

antonispap40

    iPH Enthousiast

  • 354 μηνύματα
  • Twitter:@antonispap40
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:antonispap40

Δημοσίευση 09/01/2015 - 22:19

Χωρίς να θέλω να σε μπριζώσω, αν εννοείς έναν μικρό τζόγο που δημιουργεί ένα σπαστικό κλικι-κλικι πριμ το πατήσεις, μόνο με το που το ακουμπάς, εγώ θα το πήγαινα για αλλαγή. Βασικά, το είχα κάνει στο 5S, εντός τριημέρου σε DOA, και μου το άλλαξαν με τη μια. Δεν ειναι λογικό. Εγώ έχω το plus από αρχές Οκτωβρίου και δεν έχει το παραμικρό. Αν ειναι έτσι, τα demos στα μαγαζιά θα έπρεπε να ήταν χαρχάλια στο home button. Με λίγα λόγια, να το πας, να δείξεις το πρόβλημα και να πάρεις ανακατασκευασμένο. Αλλιώς, το δάκτυλό θα πηγαίνει ασυναίσθητα, συνέχεια στο home button.


Ακριβώς αυτό! Απλά δεν έχω κάποιο μαγαζί κοντά μου και δεν μπορώ να πάω! Τέλος του μήνα θα ανεβαίνω προς Αθήνα!

#4890   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 09/01/2015 - 22:23

Ακριβώς αυτό! Απλά δεν έχω κάποιο μαγαζί κοντά μου και δεν μπορώ να πάω! Τέλος του μήνα θα ανεβαίνω προς Αθήνα!


Καλα γιαυτο φτάσαμε στις επισκευές !επειδη κάποιοι πηγαίνουν γιατι κλάνει το μπαρμπούνι για αλλαγή !σας καλοέμαθε η Apple με τις αντικαταστάσεις
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 34

0 μέλη, 34 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες