Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 27 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 6 & 6 Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6246 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#4936   pantelisn

pantelisn

    iPH Contributor

  • 1.438 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 11/01/2015 - 09:44

Κι εγώ ήταν να πάρω τα 16 δεν υπήρχαν και πείρα 64. Πάντα είχα 16αρι iPhone και μου έφτανε,σε πληροφορώ ότι τώρα που έχω 64 έχω μόνο φωτό,βίντεο και εφαρμογές και έχω γεμίσει 23 γκιγκα. Πιστεύω αν πάρεις 16αρι με το βίντεο και τις φωτό που τραβάει θα το μετανιώσεις μετά..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#4937   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 11/01/2015 - 09:50

Για αυτούς που πήγαν στο 6αρι από 5S η ερώτηση. Διαπιστώνετε μια ελάχιστη καθυστέρηση στην ανταπόκριση του touchid στο iPhone 6? Σε σχέση με το 5S?
Δεν εννοώ στο ποσοστό επιτυχίας, εκεί είναι το ίδιο. Στο πόσο γρήγορα ανταποκρίνεται στο άγγιγμα εννοώ.

#4938   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 11/01/2015 - 10:04

Καλημέρα σε όλους και όλες.

Σκέφτομαι να αγοράσω το iphone 6 plus για τον λόγο του ότι έχει πολύ καλή μπαταρία. Η ερώτηση που θέλω να κάνω είναι η εξής:

Μιας και δεν είμαι πολύ απαιτητικός χρήστης πιστεύω ότι θα μου φτάσουν τα 16GB. Εσείς τι λέτε; Ποσό χώρος είναι ελεύθερος όταν ανοίγεις την συσκευασία;


Αν σε παιρνει οικονομικα να παρεις το 64αρι, παρε αυτο. Αχρειαστο να ειναι.. Θα εισαι πιο ανετος.. Οι απαιτησεις αλλαζουν συνεχεια, πλεον χρειαζομαστε περισσοτερο χωρο στην συσκευη γι αυτα που κανουμε και θελουμε να κανουμε.. Με το 64αρι θα εισαι σιγουρος οτι θα εχεις ελευθερια χωρου και δεν θα το σκεφτεσαι, με το 16αρι αν το γεμισεις θα απογοητευτεις.. Αν λοιπον το οικονομικο κομματι δεν ειναι προβλημα, προχωρα στο 64αρι.. Αν παλι ειναι προβλημα, κρινε απο τις αναγκες σου τι οντως πιστευεις οτι σου χρειαζεται και πραξε αναλογα.. Τα λεφτα σου παντως οταν χρειαστει να αλλαξεις συσκευη θα τα παρεις πισω με το 64αρι.. Δεν υπαρχει εκδοση 32gb οποτε θα το πουλησεις και αναλογα οταν το αποφασισεις..

#4939   sinuos

sinuos

    iPH newbie

  • 61 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus

Δημοσίευση 11/01/2015 - 10:05

Καμια σχεση με 5 και 5ς,,,ειναι πολυ ωραιο....και η οθονη του 6 ειναι οτι πρεπει...επρεπε να μεγαλωσει η οθονη...μια ερωτηση την λειτουργια που μιλας και γραφει μυνημα πως την ενεργοποιεις?



#4940   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 11/01/2015 - 10:06

Καμια σχεση με 5 και 5ς,,,ειναι πολυ ωραιο....και η οθονη του 6 ειναι οτι πρεπει...επρεπε να μεγαλωσει η οθονη...μια ερωτηση την λειτουργια που μιλας και γραφει μυνημα πως την ενεργοποιεις?


Την φωνητικη πληκτρολογηση εννοεις; Αριστερα απο το space εχει ενα μικροφωνακι, το πατας και μιλας.. Και τα γραφει αυτοματα..

#4941   sinuos

sinuos

    iPH newbie

  • 61 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus

Δημοσίευση 11/01/2015 - 10:20

Την φωνητικη πληκτρολογηση εννοεις; Αριστερα απο το space εχει ενα μικροφωνακι, το πατας και μιλας.. Και τα γραφει αυτοματα..

Ναι αυτο εννοω.δεν πατιεται εμενα.ειναι διαφανες ενω κανονικα θα επρεπε να ειναι μαυρο



#4942   EchiDNA

EchiDNA

    iPH Enthousiast

  • 359 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/01/2015 - 10:25

Θέλει δεδομένα ή wifi και Siri ανοιχτά για να παίξει

#4943   kostakiss

kostakiss

    iPH Elite Poster

  • 1.910 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 11/01/2015 - 10:49

Για αυτούς που πήγαν στο 6αρι από 5S η ερώτηση. Διαπιστώνετε μια ελάχιστη καθυστέρηση στην ανταπόκριση του touchid στο iPhone 6? Σε σχέση με το 5S?
Δεν εννοώ στο ποσοστό επιτυχίας, εκεί είναι το ίδιο. Στο πόσο γρήγορα ανταποκρίνεται στο άγγιγμα εννοώ.

σαν ποσοστο επιτυχιας η διαφορα ειναι αρκετα μεγαλη, απορω πως σου φανηκε το ιδιο.
Στο 6 η αναγνωριση ειναι βολιδα ποσο μαλλον η επιτυχια.
Για να μπει στο μενου μου φαινεται η ιδια (εφοσον περαστει με επιτυχια στο 5s :P)

#4944   sinuos

sinuos

    iPH newbie

  • 61 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus

Δημοσίευση 11/01/2015 - 11:06

Θέλει δεδομένα ή wifi και Siri ανοιχτά για να παίξει

Τζαμπα ο κοπος τοτε.



#4945   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 11/01/2015 - 11:25

Αν σκεφτείς οτι πολλοί με5s έχουν θέμα με την αναβάθμιση στο ios8, δεν μπορούν λόγω χώρου δηλ., φαντάσου τι θα γίνει με το plus, σαν να αγοράζεις Φεράρι με ρεζερβουάρ απο 500αρακί... ;)

 

 

Κι εγώ ήταν να πάρω τα 16 δεν υπήρχαν και πείρα 64. Πάντα είχα 16αρι iPhone και μου έφτανε,σε πληροφορώ ότι τώρα που έχω 64 έχω μόνο φωτό,βίντεο και εφαρμογές και έχω γεμίσει 23 γκιγκα. Πιστεύω αν πάρεις 16αρι με το βίντεο και τις φωτό που τραβάει θα το μετανιώσεις μετά..

 

 

Αν σε παιρνει οικονομικα να παρεις το 64αρι, παρε αυτο. Αχρειαστο να ειναι.. Θα εισαι πιο ανετος.. Οι απαιτησεις αλλαζουν συνεχεια, πλεον χρειαζομαστε περισσοτερο χωρο στην συσκευη γι αυτα που κανουμε και θελουμε να κανουμε.. Με το 64αρι θα εισαι σιγουρος οτι θα εχεις ελευθερια χωρου και δεν θα το σκεφτεσαι, με το 16αρι αν το γεμισεις θα απογοητευτεις.. Αν λοιπον το οικονομικο κομματι δεν ειναι προβλημα, προχωρα στο 64αρι.. Αν παλι ειναι προβλημα, κρινε απο τις αναγκες σου τι οντως πιστευεις οτι σου χρειαζεται και πραξε αναλογα.. Τα λεφτα σου παντως οταν χρειαστει να αλλαξεις συσκευη θα τα παρεις πισω με το 64αρι.. Δεν υπαρχει εκδοση 32gb οποτε θα το πουλησεις και αναλογα οταν το αποφασισεις..

 

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Δεν υπάρχει θέμα χρημάτων (ναυτικός στο επάγγελμα). Το θέμα είναι όπως είπα και πιο πριν δεν είμαι απαιτητικός χρήστης διότι δεν τραβάω όλη μέρα βίντεο και φωτογραφίες έτσι ώστε να γεμίσει ο χώρος και χρησιμοποιώ μάξιμουμ 10-15 εφαρμογές στο σύνολο. Να φανταστείτε τώρα έχω ένα 5S 32GB και έχω 7 γιγα και κάτι γεμάτα.


Τελευταία επεξεργασία από: Paris1986, 11/01/2015 - 11:31


#4946   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 11/01/2015 - 11:39

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Δεν υπάρχει θέμα χρημάτων (ναυτικός στο επάγγελμα). Το θέμα είναι όπως είπα και πιο πριν δεν είμαι απαιτητικός χρήστης διότι δεν τραβάω όλη μέρα βίντεο και φωτογραφίες έτσι ώστε να γεμίσει ο χώρος και χρησιμοποιώ μάξιμουμ 10-15 εφαρμογές στο σύνολο. Να φανταστείτε τώρα έχω ένα 5S 32GB και έχω 7 γιγα και κάτι γεμάτα.


Παρε το 64αρι να εισαι ανετος, ποτε δεν ξερεις αν καποια στιγμη για οποιονδηποτε λογο χρειαστεις χωρο στην συσκευη σου.. Καλυτερα να τον εχεις, παρα να περιοριστεις και μετα να το μετανιωσεις που δεν διαλεξες το "μεγαλο"

#4947   Nikolas73

Nikolas73

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 11/01/2015 - 11:49

Καλή σας ημέρα και καλή χρονιά! Πήρα χθες το plus και θα ήθελα να σας ρωτήσω πόσες ώρες θα κάνω την πρώτη φόρτιση γιατί δεν ρώτησα.  



#4948   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 11/01/2015 - 11:49

Παρε το 64αρι να εισαι ανετος, ποτε δεν ξερεις αν καποια στιγμη για οποιονδηποτε λογο χρειαστεις χωρο στην συσκευη σου.. Καλυτερα να τον εχεις, παρα να περιοριστεις και μετα να το μετανιωσεις που δεν διαλεξες το "μεγαλο"

Συμφωνώ και εγώ σε αυτή την σκέψη.. Πάρη αν δεν υπάρχει θέμα χρημάτων καλύτερα να έχεις χώρο ο οποίος κάποια στιγμή να σου φανεί χρήσιμος, μην περιοριστείς στα 16GB σε αυτή την συσκευή..

 

Από εκεί και πέρα εσύ αποφασίζεις.. :)


@CaLi@


#4949   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 11/01/2015 - 11:51

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Δεν υπάρχει θέμα χρημάτων (ναυτικός στο επάγγελμα). Το θέμα είναι όπως είπα και πιο πριν δεν είμαι απαιτητικός χρήστης διότι δεν τραβάω όλη μέρα βίντεο και φωτογραφίες έτσι ώστε να γεμίσει ο χώρος και χρησιμοποιώ μάξιμουμ 10-15 εφαρμογές στο σύνολο. Να φανταστείτε τώρα έχω ένα 5S 32GB και έχω 7 γιγα και κάτι γεμάτα.

Αν έχεις μόλις 7Gb γεμάτα τότε γιατί σκέφτεσαι το 64αρι;
Δεν υπάρχει λόγος να έχεις 55 GB ελεύθερα, έτσι δεν είναι;

#4950   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 11/01/2015 - 11:56

Αν δεν περισσεύει δεν φτάνει , λένε στο χωριο μου..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 10

0 μέλη, 10 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες