Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 27 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 6 & 6 Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6246 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#4951   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 11/01/2015 - 12:07

Αν έχεις μόλις 7Gb γεμάτα τότε γιατί σκέφτεσαι το 64αρι;
Δεν υπάρχει λόγος να έχεις 55 GB ελεύθερα, έτσι δεν είναι;

Γιατί θα του κρατάνε μούτρα που θα είναι ελεύθερα ; :P

Και εγώ έχω περίπου 40 ελεύθερα, δεν το φορτώνω γενικότερα το κινητό, προχτές χρειάστηκε να τραβήξω κάποιες παραπάνω φωτός και βιντέο και να που σκλάβωσα μερικά.. Τα 16gb θεωρώ πως σε περιορίζουν χωρίς λόγο ..

Και οπως έγραψα, τελικα το τελευταίο λόγο τον έχει ο αγοραστής ..

Τελευταία επεξεργασία από: velkus, 11/01/2015 - 12:08

@CaLi@


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#4952   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.699 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 11/01/2015 - 12:15

Πρώτη φορά είμαι τόσο προβληματισμένος ρε παιδιά. Τι πράγμα είναι αυτό δεν μπορώ να καταλάβω. Τώρα με το 5S που είναι 32αρι δεν ξέρω τι να του βάλω για να γεμίσει. Πιστεύω ότι θα είμαι εντάξει με το 16αρι αλλά και πάλι δεν το παίρνω απόφαση γιατί διαβάζω εδώ μέσα ότι είναι λίγο και τέτοια.

#4953   eddiedimitris

eddiedimitris

    iPH Enthousiast

  • 490 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 11/01/2015 - 12:17

Αν δε σε προβληματιζει το κατοσταρικο τι το συζητας;Παιρνεις 64 και τελειωνει η ιστορια...

#4954   DLS

DLS

    iPH Addict

  • 890 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 11/01/2015 - 12:23

Πρώτη φορά είμαι τόσο προβληματισμένος ρε παιδιά. Τι πράγμα είναι αυτό δεν μπορώ να καταλάβω. Τώρα με το 5S που είναι 32αρι δεν ξέρω τι να του βάλω για να γεμίσει. Πιστεύω ότι θα είμαι εντάξει με το 16αρι αλλά και πάλι δεν το παίρνω απόφαση γιατί διαβάζω εδώ μέσα ότι είναι λίγο και τέτοια.


Εγώ με 16 έχω 6 ελεύθερα. Και με jb. Μην ακούς τι λέγεται αλλα δες τις ανάγκες σου κ κυρίως δες την κατανομή χώρου που είχες στην προηγούμενη σύσκευη. Εγώ είχα 64 πριν χωρίς λόγο.

#4955   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 11/01/2015 - 12:28

Πρώτη φορά είμαι τόσο προβληματισμένος ρε παιδιά. Τι πράγμα είναι αυτό δεν μπορώ να καταλάβω. Τώρα με το 5S που είναι 32αρι δεν ξέρω τι να του βάλω για να γεμίσει. Πιστεύω ότι θα είμαι εντάξει με το 16αρι αλλά και πάλι δεν το παίρνω απόφαση γιατί διαβάζω εδώ μέσα ότι είναι λίγο και τέτοια.

Πάρη αν πιστεύεις οτι θα είσαι εντάξει με το 16άρι προχώρα. Στο λέω εγώ που πάνω απο 7-8GΒ (Μαζί με τα άπειρα tweaks που βάζω) δεν γεμίζω στη συσκευή και μου λέγανε να πάρω 64GB. Πήρα το 16 και ειμαι καλυμένος απόλυτα.

 

Αν επίσης ξεφορτώνεις τις φωτογραφίες σου αυτόματα μέσω icloud στο Mac είσαι καλυμένος γιατι τις διαγράφεις μια φορά καθε 2-3 μήνες και είσαι μια χαρά. (Εγώ σκέψου αδειάζω 1 φορά το εξάμηνο).

 

Γενικά θα σου έλεγα στο θέμα της χωρητικότας να μην ακούς κανένα πέρα από τις δικές σου ανάγκες και απαιτήσεις :) Γιατί κ εγώ μπορεί να σου πω οτι είναι λιγα τα 64 πάρε 128 επειδή μου αρέσει να βάζω μέσα οτι βρίσκω , να περνάω ταινίες 1080p και να μην τις σβήνω, κλπ κλπ. Δεν πάει έτσι. Βλέπεις τι σε καλύπτει και προχωράς :) Εξάλλου τα 100ευρώ (αν το πάρεις από Ελλάδα) δεν είναι κανένα αμελητέο ποσό.


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#4956   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.699 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 11/01/2015 - 12:48

Εγώ με 16 έχω 6 ελεύθερα. Και με jb. Μην ακούς τι λέγεται αλλα δες τις ανάγκες σου κ κυρίως δες την κατανομή χώρου που είχες στην προηγούμενη σύσκευη. Εγώ είχα 64 πριν χωρίς λόγο.

 

 

Πάρη αν πιστεύεις οτι θα είσαι εντάξει με το 16άρι προχώρα. Στο λέω εγώ που πάνω απο 7-8GΒ (Μαζί με τα άπειρα tweaks που βάζω) δεν γεμίζω στη συσκευή και μου λέγανε να πάρω 64GB. Πήρα το 16 και ειμαι καλυμένος απόλυτα.
 
Αν επίσης ξεφορτώνεις τις φωτογραφίες σου αυτόματα μέσω icloud στο Mac είσαι καλυμένος γιατι τις διαγράφεις μια φορά καθε 2-3 μήνες και είσαι μια χαρά. (Εγώ σκέψου αδειάζω 1 φορά το εξάμηνο).
 
Γενικά θα σου έλεγα στο θέμα της χωρητικότας να μην ακούς κανένα πέρα από τις δικές σου ανάγκες και απαιτήσεις :) Γιατί κ εγώ μπορεί να σου πω οτι είναι λιγα τα 64 πάρε 128 επειδή μου αρέσει να βάζω μέσα οτι βρίσκω , να περνάω ταινίες 1080p και να μην τις σβήνω, κλπ κλπ. Δεν πάει έτσι. Βλέπεις τι σε καλύπτει και προχωράς :) Εξάλλου τα 100ευρώ (αν το πάρεις από Ελλάδα) δεν είναι κανένα αμελητέο ποσό.


Επειδή σύμφωνα με την προηγούμενη συσκευή μου είμαι στα 7-8 γίγα και δεν νομίζω να αλλάξει αυτό λέω να παρω το 16αρι. Τις φωτογραφίες για παράδειγμα τις αδειάζω κάθε τρεις και λίγο γιατί την έπαθα με έναν σκληρό πρόσφατα και δεν θέλω να την ξαναπατήσω. Και εγώ νομίζω ότι για εμένα είναι υπερβολή να πάρω το 64αρι βάσει των αναγκών μου. Αν μπορείς κάποιος ας μου πει τι χώρο ελεύθερο έχει μια καινούργια συσκευή των 16GB.

#4957   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 11/01/2015 - 12:48

Πάρη αν σε καλυπταν τα 16gb στο 5s, θα σε καλυψουν και στο plus. Αν οχι, τοτε δε θα σε καλυψουν.

 

Το ερωτημα δηλαδη που θα βαλεις στον εαυτο σου ειναι: Στο 5s τα 16 θα ηταν αρκετα;


You'll Never Walk Alone


#4958   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.699 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 11/01/2015 - 12:55

Αυτά χρησιμοποιώ στην συσκευή μου αυτή την στιγμή.

Συνημμένο αρχείο  image.jpg   98,83KB   44 λήψεις

#4959   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.699 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 11/01/2015 - 12:58

Πάρη αν σε καλυπταν τα 16gb στο 5s, θα σε καλυψουν και στο plus. Αν οχι, τοτε δε θα σε καλυψουν.
 
Το ερωτημα δηλαδη που θα βαλεις στον εαυτο σου ειναι: Στο 5s τα 16 θα ηταν αρκετα;


Με κάλυπταν γιατί είχα το 16αρι στην αρχή και το έδωσα για να πάρω για δόκιμα ένα G3 και μετά από μια βδομάδα βρήκα ένα 5S 32αρι στα ίδια λεφτά με το 16 και το προτίμησα αλλά δεν μου χρησιμεύσει σε κάτι όλος αυτός ο χώρος έν τελεί.

#4960   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 11/01/2015 - 13:00

Με κάλυπταν γιατί είχα το 16αρι στην αρχή και το έδωσα για να πάρω για δόκιμα ένα G3 και μετά από μια βδομάδα βρήκα ένα 5S 32αρι στα ίδια λεφτά με το 16 και το προτίμησα αλλά δεν μου χρησιμεύσει σε κάτι όλος αυτός ο χώρος έν τελεί.

 

Ωραια, τοτε πας και παιρνεις το plus 16gb. Μη κουραζεσαι αλλο...


You'll Never Walk Alone


#4961   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.699 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 11/01/2015 - 13:04

Μεγεια μου λοιπόν. Αύριο καλώς εχόντων των πραγμάτων θα το έχω στα χέρια μου αλλιώς μόλις πάω Αμερική αρχές Μαρτίου. :)

#4962   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 11/01/2015 - 13:05

 

 
Επειδή σύμφωνα με την προηγούμενη συσκευή μου είμαι στα 7-8 γίγα και δεν νομίζω να αλλάξει αυτό λέω να παρω το 16αρι. Τις φωτογραφίες για παράδειγμα τις αδειάζω κάθε τρεις και λίγο γιατί την έπαθα με έναν σκληρό πρόσφατα και δεν θέλω να την ξαναπατήσω. Και εγώ νομίζω ότι για εμένα είναι υπερβολή να πάρω το 64αρι βάσει των αναγκών μου. Αν μπορείς κάποιος ας μου πει τι χώρο ελεύθερο έχει μια καινούργια συσκευή των 16GB.

Εμένα το 6 το απλό ήρθε με 12.1 GB ελευθερο χώρο. Εκεί κοντα να υπολογίζεις (11.8-12.3 συνήθως).


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#4963   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.699 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 11/01/2015 - 13:09

Σας ευχαριστώ πολύ όλους σας για τις συμβουλές.

#4964   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 11/01/2015 - 13:20

Σας ευχαριστώ πολύ όλους σας για τις συμβουλές.

Εγώ πάλι θα σου έλεγα να το ξανασκεφτείς αφού δε τίθεται θέμα χρημάτων.

 

Δεν υφίστανται ρε 'συ 16GB.. Είναι ένα αστείο. Αν το θες μόνο για να παίρνεις τηλ, τότε ναι, πήγαινε εκεί.

 

Διαφορετικά τα 64GB είναι μονόδρομος. Αχρειάστα να 'ναι και να μην έχεις το άγχος του να βγάλω αυτό για να βάλω το άλλο.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#4965   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 11/01/2015 - 13:25

Σας ευχαριστώ πολύ όλους σας για τις συμβουλές.

 

Τίποτα Πάρη, μεγειά σου και να το χαρείς εκεί στα ξένα!  :)


You'll Never Walk Alone


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 56

0 μέλη, 55 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1)