Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 27 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 6 & 6 Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6246 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#511   iThanos

iThanos

    iPH Enthousiast

  • 474 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 21/09/2014 - 22:33

παιδια εχουμε κανα νεο ποτε θα ερθει Ελλαντα??μια φημη ελεγε 24 οκτ...αν ισχυει γιατι ναναι τοσο αργα το 3ο κυμα χωρων..ενω το δευτερο ξεκιναει την παρασκευη....1ο απο 2ο ειχε μια εβδομαδα διαφορα...προβληματα παραγωγης μηπως?? :huh: και κατι τελευταιο απο αυτουσ που το εχουν το πολυτιμο...εχουν κανα προβλημα με την συσκευη(ευχομαι να μην εχουν)επειδη συνηθως τα πρωτα βγαινουν προβληματικα..η αν εχουν ακουσει κατι απτο ιντερνετ ας μασ διαφωτισουν.. :P



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#512   Marios5s

Marios5s

    iPH User

  • 119 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 21/09/2014 - 22:35

Εαν καταλαβα καλα δηλαδη τσιμπας με 849 δολλαρια (6+ me 64gb) απο apple store βαζεισ στην μεση την aramex που παιρνει κανενα 30αρικο και ερχεται το κινητο μου σπιτι με 700 ευρω?μαλλον κατι δεν καταλαβα σωστα μου φαινεται οτι το παιρνω τσαπα :P

κανεις? :(



#513   House1971

House1971

    iPH Member

  • 274 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 21/09/2014 - 22:38

Παιδιά καλησπέρα απο Μυτιληνη...λοιπον οκ μου αρεσουν ολα τα σχολια..απλα μηπως θα επρεπε να δουμε απο κοντα την συσκευη και να αποφασισουμε μετα? Γιατι να ειμαι ο μονος που τελικα οι μεγαλες οθονες και τα διαφορα Τζιτζιλικια δεν με ενδιαφερουν?

 

Οχι 4,7 οχι 5,5, εγω λεω καλυτερα 9,1 η και 22,4 ιντσες μια χαρα θα βολευουν αφου θα βγουν και ειδικες Τιραντες να το κρεμας οπου θες...

 

Παιδια εγω ειμαι λατρης της Αpple απλα βλεπω οτι οι μεγαλες οθονες δεν χρειαζονται και τοσο....

 

Χανει λιγο την φυσιογμωμια του το Smartphone ε και στην τελικη γιατι να μην παρουμε ενα ipad με Οθοναρα που θα σερφαρεις θα βλεπεις και ταινιες και θα το ευχαριστιεσαι...?

Μακαρι να κανω λαθος εγω και μακαρι να μην ειναι ετσι αλλα πολυ ντορος για το τιποτα...3 χρνια με το 4αρι στα 32 giga και μεχρι και σημερα δεν με προδωσε ποτε..δεν χρειαστηκε ποτε να ανοιξω το pc για σερφαρισμα δεν χρειαστηκε ποτε να παω στην τραπεζα γιατι μεσω εφαρμογης ibank πληρωνα τους λογαριασμους μου,ημουν στην μεση του πουθενα μια φορα μεσα στην νυχτα και χρειαστηκα ταξι και το iphone μου το βρηκε απο το vrisko.gr σε χρονο ντε τε τι να θυμιθω ποσα βιντεο τραβηξα και ειναι τελεια η ποσες φωτο εβγαλα και ειναι και πολυ σουπερ !!!επαφες ημερολογια,υπομνησεις,ακομα και gps τα παντα ολα δηλαδη σε λιγες μερες που θα εχω το 5s δεν θα με φτανουν οι 4 ιντσες να κανω οτι εκανα 3 χρονια στο iphone 4? τι να την κανω? να παιζω παιχνιδια ? μα δεν παιζω παιχνιδια στο τηλεφωνο ποτε...δεν ξερω αλλα ειμαι της αποψης οτι μετα τις 4,3 ιντσες πας σε tablet οχι σε τηλεφωνο και καπως θεωρω πως εχουμε ξεφυγει με τις οθονες...οσο για το 6 δεν με ενδιαφερει το design και οι γραμμες και τα πλαστικα του ...με ενδιαφερει να κανω τα απαραιτητα και ας ειχε και 4 ιντσες οθονη...

 

Παιδιά καλησπέρα απο Μυτιληνη...λοιπον οκ μου αρεσουν ολα τα σχολια..απλα μηπως θα επρεπε να δουμε απο κοντα την συσκευη και να αποφασισουμε μετα? Γιατι να ειμαι ο μονος που τελικα οι μεγαλες οθονες και τα διαφορα Τζιτζιλικια δεν με ενδιαφερουν?

 

Οχι 4,7 οχι 5,5, εγω λεω καλυτερα 9,1 η και 22,4 ιντσες μια χαρα θα βολευουν αφου θα βγουν και ειδικες Τιραντες να το κρεμας οπου θες...

 

Παιδια εγω ειμαι λατρης της Αpple απλα βλεπω οτι οι μεγαλες οθονες δεν χρειαζονται και τοσο....

 

Χανει λιγο την φυσιογμωμια του το Smartphone ε και στην τελικη γιατι να μην παρουμε ενα ipad με Οθοναρα που θα σερφαρεις θα βλεπεις και ταινιες και θα το ευχαριστιεσαι...?

Μακαρι να κανω λαθος εγω και μακαρι να μην ειναι ετσι αλλα πολυ ντορος για το τιποτα...3 χρνια με το 4αρι στα 32 giga και μεχρι και σημερα δεν με προδωσε ποτε..δεν χρειαστηκε ποτε να ανοιξω το pc για σερφαρισμα δεν χρειαστηκε ποτε να παω στην τραπεζα γιατι μεσω εφαρμογης ibank πληρωνα τους λογαριασμους μου,ημουν στην μεση του πουθενα μια φορα μεσα στην νυχτα και χρειαστηκα ταξι και το iphone μου το βρηκε απο το vrisko.gr σε χρονο ντε τε τι να θυμιθω ποσα βιντεο τραβηξα και ειναι τελεια η ποσες φωτο εβγαλα και ειναι και πολυ σουπερ !!!επαφες ημερολογια,υπομνησεις,ακομα και gps τα παντα ολα δηλαδη σε λιγες μερες που θα εχω το 5s δεν θα με φτανουν οι 4 ιντσες να κανω οτι εκανα 3 χρονια στο iphone 4? τι να την κανω? να παιζω παιχνιδια ? μα δεν παιζω παιχνιδια στο τηλεφωνο ποτε...δεν ξερω αλλα ειμαι της αποψης οτι μετα τις 4,3 ιντσες πας σε tablet οχι σε τηλεφωνο και καπως θεωρω πως εχουμε ξεφυγει με τις οθονες...οσο για το 6 δεν με ενδιαφερει το design και οι γραμμες και τα πλαστικα του ...με ενδιαφερει να κανω τα απαραιτητα και ας ειχε και 4 ιντσες οθονη...

Έχεις δει το avatar του Spiros23?Θα λυθείς στα γέλια.Προφητικό.



#514   colonel

colonel

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 21/09/2014 - 22:42

ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ   

 

ΕΛΙΩΣΑ ΣΤΑ ΓΕΛΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

ΙΣΩΣ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΒΙΝΤΕΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΕΙ ΓΙΑ SMARTPHONE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

XAXAXAXAXAXA ΛΙΩΝΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ !!!!!!!!!!!!!!!

 



#515   colonel

colonel

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 21/09/2014 - 22:48

Έχεις δει το avatar του Spiros23?Θα λυθείς στα γέλια.Προφητικό.

XAXAXA ΕΙΔΑ ΡΕ ΦΙΛΕ .....ΤΕΛΕΙΟ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΔΟΞΑΡΙ !!!!!!!!!!ΜΑΛΛΟΝ ΠΕΝΑΚΙ ΑΦΗΣ ΕΙΝΑΙ !!!!!!!ΧΑΧΑ



#516   carouzos

carouzos

    iPH Enthousiast

  • 565 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:carouzos

Δημοσίευση 21/09/2014 - 22:50

ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ   
 
ΕΛΙΩΣΑ ΣΤΑ ΓΕΛΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
ΙΣΩΣ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΒΙΝΤΕΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΕΙ ΓΙΑ SMARTPHONE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
XAXAXAXAXAXA ΛΙΩΝΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ !!!!!!!!!!!!!!!
 


Μας πεθανες ρε φιλε...μου εκατσε ο καπνος απ το τσιγαρο...χαχαχαχχα...ελιωσα

#517   dsmpampis

dsmpampis

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:dsmpampis

Δημοσίευση 21/09/2014 - 23:02

Και να προσθεσω πως οσοι ειναι κατοχοι SMARTPHONE ANDROID ειναι κατοχοι με κινητα 4,5 ή 5 ή 5,1 κ.τ.λ γιατι οσους ρωτησα μου ειπαν οτι το επελεξαν με μεγαλη οθονη επειδη παιζουν games....κανεις δεν μου ειπε οτι το επελεξε επειδη θελει να βλεπει μεγαλυτερα κειμενα η πιο μεγαλες τις επαφες .....ξαναλεω ελπιζω να κανω λαθος

Εγώ φίλε μου που είμαι κάτοχος Android συσκευής με 5,5'' οθόνη μπορώ να σου πω ότι παίζω το πολύ 20-30λεπτα τον μήνα. Άρα δεν επιλέγουν οι περισσότεροι κάτοχοι Android συσκευής μεγαλύτερη οθόνη μόνο και μόνο για να παίζουν παιχνίδια.... (εγώ από όσους ξέρω, δεν ασχολείται κανένας με παιχνίδια).

Από την άλλη πιστεύω ότι, στο 6+ θα έπρεπε να βρουν κάποιον τρόπο να μειώσουν λίγο τα bezel γιατί η συσκευή είναι τεράστια....

#518   boxeraki

boxeraki

    iPH newbie

  • 77 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/09/2014 - 23:10

τελικα το iphone 6 plus αγορά απο apple store εκει που λεει T-Mobile δουλευει ελλάδα? με cosmote/?

από την στιγμή που δουλεύει σε vodafone γιατί να μην παίζει και με cosmote?



#519   Marios5s

Marios5s

    iPH User

  • 119 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 21/09/2014 - 23:14

μια ερωτηση εκανα ρε παιδια δεν ξερει κανεις?γιατι και εγο σκεφτομαι να το παρω αμερικανικο και ασ μην εχει λτε..εδω που μενω δεν πιανει ουτε 3g... :P :P

η ερωτηση ειναι οτι απο αμερικη για ελλαδα το 6+ 64γβ κανει περιπου 700?



#520   colonel

colonel

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 21/09/2014 - 23:14

Εγώ φίλε μου που είμαι κάτοχος Android συσκευής με 5,5'' οθόνη μπορώ να σου πω ότι παίζω το πολύ 20-30λεπτα τον μήνα. Άρα δεν επιλέγουν οι περισσότεροι κάτοχοι Android συσκευής μεγαλύτερη οθόνη μόνο και μόνο για να παίζουν παιχνίδια.... (εγώ από όσους ξέρω, δεν ασχολείται κανένας με παιχνίδια).

Από την άλλη πιστεύω ότι, στο 6+ θα έπρεπε να βρουν κάποιον τρόπο να μειώσουν λίγο τα bezel γιατί η συσκευή είναι τεράστια....

Θες να σου πω μια μαρτυρια??? Γιατι με περιοριζει σαν πελατη...οκ ευτηχως προς το παρον υπαρχει το 5s στις 4 Ιντσες και εχω εναλακτικη..δηλαδη τι θα γινει στο μελλον? σονυ και καλα 4,7 το λιγοτερο? 

 

Εγω ειμαι της αποψης να βγαζει 2 μοντελα ενα με 4 και ενα με 4,7 και θα δεις που στο τελος αυτο θα γινει γιατι οντως συμφωνω το 6 plus δεν βολευει ετσι οπως φαινεται εχει τεραστια bezels για τις διαστασεις οθονης που εχει...



#521   boxeraki

boxeraki

    iPH newbie

  • 77 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/09/2014 - 23:15

Εαν καταλαβα καλα δηλαδη τσιμπας με 849 δολλαρια (6+ me 64gb) απο apple store βαζεισ στην μεση την aramex που παιρνει κανενα 30αρικο και ερχεται το κινητο μου σπιτι με 700 ευρω?μαλλον κατι δεν καταλαβα σωστα μου φαινεται οτι το παιρνω τσαπα :P

κανεις? :(

βάλε 75$ ακόμα αν είναι από New York για taxes και έχεις ένα σύνολο 924.35$ 



#522   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 21/09/2014 - 23:16

Εχω 32αρα σπιτι 3D ultra HD την εχω σε αποσταση 2 μετρων και την εχω καταευχαριστηθει ..........σιγα να μην περιμενα το iphone 6 ή το 6 plus για να βλεπω ταινιες ρε παιδια επειδη εχει 5,5 ιντσες...Η υπερβολη σε ολο της το μεγαλειο...!!! 

 

Μάλλον τα μπερδεψαμε λιγο τα πραγματα....

μαλλον εσυ τα εχεις μπερδεψει....αν πας κανενα μεγαλο ταξιδι η ταξιδευεις γενικοτερα να κουβαλησεις και τη τηλεοραση στη πλατη για να απολαυσεις τη ταινια που θα δεις για να περασει η ωρα...

 

εγω θελω να βλεπω τις σειρες μου ακομα και στην ουρα στη τραπεζα και θελω 5.5 ιντσες



#523   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 21/09/2014 - 23:18

Λουκά καλός η κακός από την μέρα που βγήκανε αυτά τα τηλέφωνα με τις οθόνες επεξεργαστές κτλ, μας έμαθαν να ζούμε και με μία Anker μαζί, δεν το πήραμε να το φυλάμε μην τυχόν και τελειώσει και τελειώσει η μπαταρία.. (Εγώ τουλάχιστον) Αν το ανάψεις και ξεχάσεις να σβήσεις θα σου πεθάνει σε χρόνο ρεκόρ.. Γιαυτό το έχουμε να κάνουμε πράγματα που παλιότερα δεν μπορούσαμε να τα κάνουμε, αλλιώς ας ξανά γυρίσουμε στα nokia κτλ...

 

Και στην Ελλάδα που ήμουν τα iPhone έπαιζαν με όλες τις δυνατότητες τους χωρίς να ψάχνω διακόπτες να κλείσω, γιαυτό το πήρα και ήθελα να έχω το maximum των δυνατοτήτων του...

 

Το iPad μου γράφει τώρα που μιλάμε στο 7% Used 2Days, 17Hours και το ίδιο στο Standby.. Ας κολλήσουμε λοιπόν από πίσω μία μπαταρία iPad..

 

 

Δεν ψάχνομαι με την μπαταρία, ας είναι αυτή που είναι και ο καθένας κάνει τα κουμάντα του να μην σβήσει ποτέ και τον κρεμάσει...

 

Εύκολο να λες..'κάνω τα κουμάντα μου να μην σβήσει'!

 

Δλδ να σκέφτομαι ΑΝ θα πρέπει να σερφάρω με το πακέτο data (4G/3G) που πληρώνω;; 

ΑΝ θα πρέπει να μπω FB, twitter, κτλ για να μην μου σβήσει από μπαταριά;; 

ΑΝ θα πρέπει να δω κάνα μικρο βιντεακι που ου στέλνει η γυναικα με την μικρή, γιατί καταναλώνει;;

 

Σπύρο μην τα ισοπεδώνουμε όλα στην 'τρελα' μας που έχουμε όλοι μας με τα προϊόντα της Αππλ.

 

Κοιτάχτε σήμερα τι προσφέρει ο ανταγωνισμός, και σταματήστε επιτέλους να λέτε αυτό το τόσο εγωιστικό, παιδικό, και συνάμα άτοπο ''Αν δεν σας αρέσει, αγοράστε ένα Ανδροιντ''!! 

 

Το τι θα αγοράσει ο καθένας, το καθορίζει αυτός και η τσέπη του. 

 

Από την άλλη, λίγη ειλικρίνεια δεν έβλαψε ποτέ κανέναν. 

 

Αντί να σου πλασάρει την σουπερ ντουπερ HD RETINA οθόνη, ας έμενε μονο στο ρετινα. Αν το HD πχ λέω τώρα, είναι κάτι που καταναλώνει ακόμα περισσότερο την μπαταριά, δεν πειράζει, μέχρι  να βρεις τον τρόπο να φτιάξει μια ανθεκτικότερη μπαταριά, ας μην την βάλει.

 

Ας σταματήσει να βγάζει φιτουρς, και εφαρμογές τόσο ενεργοβορες, να ντύνει  το τηλέφωνο με ακριβή τεχνολογία και οθόνες τελευταίας γενιάς, από την στιγμή που η Αχίλλειος πτέρνα όλων των τηλεφώνων, και ΕΙΔΙΚΑ της Αππλ είναι η μπαταριά.

 

Το 'αγιο δισκοπότηρο' για κάθε εταιρία όπως καταλαβαίνετε είναι η μπαταριά.

 

Θυμάστε πως υποδεχτήκαμε το πρώτο iPad όταν ο Στιβ ανακοίνωσε 10 ώρες αυτονομία! Με ανοικτό το στόμα.

 

Η αυτονομία και η φορητότητα είναι αυτό που ψάχνει η κάθε εταιρία για τις συσκευές της. Μονο που η Αππλ ξεκίνησε με λάθος πόδι.

Θυσίαζε πάντα την ενέργεια, στον βωμό του ντιζάιν.

 

Στον Μακ σου που είναι 'κολλημένος' σε ένα γραφείο, πάντα διπλα από μια πρίζα, εκεί μου χτυπιέστε να έχετε το τελευταίο μοντέλο MPB Retina που διαρκεί 9 ώρες.

 

Σε ένα εργαλείο που το έχεις πάντα μαζι σου, για δουλεια και όχι μονο, εκεί μου συζητάτε για συμβιβασμούς, και καταμερισμό χρόνου για να αντέξει η μπαταριά!!

 

Κάτι δεν πάει καλά παιδιά με τον τρόπο που σκέφτεστε.  

Να το κοιτάξετε ....   :)

 

 

 

υ.γ. μην με παρεξηγείς με τον τρόπο που γράφω. Απλώς μου είναι λίγο δύσκολο να δώσω την εικόνα που θέλω πίσω από ένα πληκτρολόγιο.  

Αγάπη μόνο .. :Ρ


Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 21/09/2014 - 23:22

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#524   Marios5s

Marios5s

    iPH User

  • 119 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 21/09/2014 - 23:19

βάλε 75$ ακόμα αν είναι από New York για taxes και έχεις ένα σύνολο 924.35$ 

 σε ευχαριστω παρα πολυ.με το τελωνειο την γλυτωνουμε ή ειναι ρίσκο?



#525   colonel

colonel

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 21/09/2014 - 23:20

μαλλον εσυ τα εχεις μπερδεψει....αν πας κανενα μεγαλο ταξιδι η ταξιδευεις γενικοτερα να κουβαλησεις και τη τηλεοραση στη πλατη για να απολαυσεις τη ταινια που θα δεις για να περασει η ωρα...

 

εγω θελω να βλεπω τις σειρες μου ακομα και στην ουρα στη τραπεζα και θελω 5.5 ιντσες

Φιλε μου κι εγω τισ απολαμβανω ακομα και στον καμπινε αλλα στο tablet....oxi στο τηλεφωνο...ε οκ ειπαμε ειναι τι αρεσει στον καθενα αλλα εκτιμω πως με τις οθονες παραεχειξεφυγει το ολο θεμα.....



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 28

0 μέλη, 27 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1)