Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 27 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 6 & 6 Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6246 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#5806   antonispap40

antonispap40

    iPH Enthousiast

  • 354 μηνύματα
  • Twitter:@antonispap40
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:antonispap40

Δημοσίευση 08/03/2015 - 22:48

Καλησπέρα! Πριν από λίγες ημέρες είχα διαβάσει νομίζω για κάτι παρόμοιο.

Στο θέμα μου, με το γνήσιο καλώδιο σε μπροστινή θύρα usb του υπολογιστή μου βγάζει πρόβλημα πως το αξεσουάρ δεν υποστηρίζετε, όχι αμέσως αλλά μετά από κάποια ώρα. Είχα ένα θεματάκι με την μητρική και την άλλαξα αλλά δεν είχα κάνει φορματ και λέω μετά από καιρό (σήμερα) να κάνω. Σκέφτηκα πως αυτό ήταν το πρόβλημά μου!

Όλα καλά, μετά από κάτι ώρες που έκανε να φορτίσει το plus μου ξανά πέταξε το ίδιο μήνυμα 3-4 φορές! (Με τον φορτιστή και σε διαφορετικό υπολογιστή φορτίζει κανονικά και δεν βγάζει κανένα μήνυμα).

Άρα, ο άκυρος, υπάρχει κάποιο πρόγραμμα, κάποια ρύθμιση, για να πειράξω την usb θύρα του υπολογιστή; Να δίνει περισσότερο ρεύμα ή κάτι;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#5807   VasmaV

VasmaV

    iPH Member

  • 241 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:VASMAV

Δημοσίευση 09/03/2015 - 09:49

πριν 4 μέρες πέρασα και γω από 5αρι σε 6πλας. Στην αρχή ήταν σοκ το μέγεθος και την πρώτη μέρα, είχα γράψει ήδη την αγγελία πώλησης με σκοπό να το ανταλλάξω με 6αρι.

 

Σιγά σιγά όμως συνηθίζεται και σε κερδίζει η οθονάρα και η απίστευτη μπαταρία που έχει. Το καλοκαίρι φαντάζομαι θα με ζορίσει λίγο, αλλά μέχρι στιγμής το απολαμβάνω.  



#5808   barbunis

barbunis

    iPH Member

  • 244 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • GameCenter:ούτε καν...

Δημοσίευση 09/03/2015 - 10:31

Προσωπική μου γνώμη και ίσως να κάνω και λάθος αλλά στην κατηγορία του iPhone 6 Plus νομίζω το Note 4 είναι έτη φωτός μπροστά και κανει πολύ καλύτερη διαχείριση της οθόνης.Αλλα γι'αυτο πιστεύω φταίει το iOS (εννοείται πως με το jailbreak κάνεις πολλά παραπάνω ).Αλλα μιλάω πάντα για stock firmware στις ήδη υπάρχουσες ίντσες.

έχω το plus και η γυναίκα μου το note 4

στην καθημερινή αναπόφευκτη σύγκριση έχω να παραθέσω

το plus αρκετά καλύτερη μπαταρία

το note καλύτερη κάμερα - ομορφότερες φώτο

επίσης το note εχει 2 κεραίες και γι'αυτό υποστηρίζει 4G+ LTE ενώ το μήλο εως 150''

αν και το note έχει 5.7 screen οι διαστάσεις του είναι σχεδόν ίδιες αν όχι μικρότερες απο το plus

τα υπόλοιπα τα βλέπεις με το μάτι, φινίρισμα, αλουμίνιο, σαφής υπεροχή του plus σε ποιότητα κατασκευής

πάνω απ'όλα όμως για μένα είναι το iOS

σίγουρα το note υπερέχει σε κάποιους τομείς αλλά στα λειτουργικά ... :-)

τηλέφωνα θα βγαίνουν πάντα και πολλά θα είναι και καλύτερα απο τα iphones αλλά σε οτι έχουμε δει μέχρι σήμερα οι περισσότερες εταιρίες αυτό κυνηγάνε και πολλές φορές μιμούνται

άντε και καλή βδομάδα!!!



#5809   PanosK212

PanosK212

    iPH Member

  • 308 μηνύματα
  • Twitter:@paonskarav
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 09/03/2015 - 12:53

Μετά από αρκετή αναμονή είμαι κάτοχος iphone 6 plus από 5s.Απλα δεν υπάρχει το τηλέφωνο πέρα της απίστευτης οθόνης του έχω μείνει άφωνος με την μπαταρια που πλέον δεν σκέφτομαι τι χρήση να κάνω κι αν θα μου βγάλει την ημερα κρατάει άνετα 1 μερα κ!! Όσο για το μέγεθος σίγουρα για κάποιους με μικρά χερια είναι πολύ δύσκολο αλλα κ πάλι πιστεύω συνηθίζετε αρκετά εύκολα.. 



#5810   barbunis

barbunis

    iPH Member

  • 244 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • GameCenter:ούτε καν...

Δημοσίευση 09/03/2015 - 13:10

Μετά από αρκετή αναμονή είμαι κάτοχος iphone 6 plus από 5s.Απλα δεν υπάρχει το τηλέφωνο πέρα της απίστευτης οθόνης του έχω μείνει άφωνος με την μπαταρια που πλέον δεν σκέφτομαι τι χρήση να κάνω κι αν θα μου βγάλει την ημερα κρατάει άνετα 1 μερα κ!! Όσο για το μέγεθος σίγουρα για κάποιους με μικρά χερια είναι πολύ δύσκολο αλλα κ πάλι πιστεύω συνηθίζετε αρκετά εύκολα.. 

καλορίζικο man :-)



#5811   pcdoctorvirus

pcdoctorvirus

    iPH Member

  • 234 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 10/03/2015 - 08:48

Καλημέρα παιδιά,

να θίξω ένα ζήτημα γιατί είμαι ένα βήμα πριν αγοράσω το 6αρι από bestprice.gr

 

αυτό που θέλω να αγοράσω γράφει στα χαρακτηριστικά EU αλλά στο site του μαγαζιού γράφει εγγύηση 1 έτους

και ρωτάω εγώ τώρα τι από τα δύο ισχύει? ξέρω ότι εντός ευρωπαϊκής ένωσης είναι 2 έτη και αν τύχει η στραβή και χαλάσει κάτι μετά το χρόνο θα πάω στο μαγαζί και θα τσακώνομαι όλη μέρα και τελικά δε θα καταλήξω πουθενά?

 

από παλαιότερη εμπειρία από wind όταν πέρασε ο χρόνος και χρειάστηκε αλλαγή το πήγα σε κατάστημα και ενώ αυτοί επέμεναν ότι είναι ένας χρόνος η εγγύηση τότε τους είπα απλά στείλτε το στο service και τελικά μου έκαναν την αλλαγή δωρεάν χωρίς πολλά πολλά



#5812   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 10/03/2015 - 09:02

2 χρόνια η εγγύηση. Πλέον μιλάς με τα επίσημα εξουσιοδοτημένα μετά.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#5813   pcdoctorvirus

pcdoctorvirus

    iPH Member

  • 234 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 10/03/2015 - 09:08

υποτίθεται με την απόδειξη αγοράς έτσι?

 

απλά σκέφτομαι ποια η διαφορά αν ήταν αγορασμένο από us ,έτσι και αλλιώς από ελληνικό μαγαζί θα το έπερνα και πάλι ελληνική απόδειξη θα είχα



#5814   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 10/03/2015 - 10:03

Καλημέρα παιδιά,
να θίξω ένα ζήτημα γιατί είμαι ένα βήμα πριν αγοράσω το 6αρι από bestprice.gr

αυτό που θέλω να αγοράσω γράφει στα χαρακτηριστικά EU αλλά στο site του μαγαζιού γράφει εγγύηση 1 έτους
και ρωτάω εγώ τώρα τι από τα δύο ισχύει? ξέρω ότι εντός ευρωπαϊκής ένωσης είναι 2 έτη και αν τύχει η στραβή και χαλάσει κάτι μετά το χρόνο θα πάω στο μαγαζί και θα τσακώνομαι όλη μέρα και τελικά δε θα καταλήξω πουθενά?

από παλαιότερη εμπειρία από wind όταν πέρασε ο χρόνος και χρειάστηκε αλλαγή το πήγα σε κατάστημα και ενώ αυτοί επέμεναν ότι είναι ένας χρόνος η εγγύηση τότε τους είπα απλά στείλτε το στο service και τελικά μου έκαναν την αλλαγή δωρεάν χωρίς πολλά πολλά

επειδη είχα πρόσφατη εμπειρία απο συσκευή στο δεύτερο έτος της εγγύησης και μίλησα και με apple και infoquest να ξέρεις ότι ισχύει η διετία...απλώς αν έχει κλείσει χρόνο η συσκευή γίνεται μια αίτηση στην apple απο την infoquest(στην οποία θα απευθυνθείς σε περίπτωση προβλήματος με το παραστατικό αγοράς)για χρήση του δεύτερου έτους της εγγύησης...είναι καθαρά τυπικό το θέμα απλώς ελέγχουν λίγο παραπάνω την κατάσταση της συσκευής λόγω του ότι είναι στα χέρια του καταναλωτή περισσότερο χρόνο...η διετία ισχύει για αγορές συσκευής απο έμπορο εντός ΕΕ και Ελβετία

#5815   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 10/03/2015 - 10:04

Η απόδειξη αγοράς είναι απαραίτητη για το 2ο χρόνο.

Απο την άλλη, απο τη στιγμή που κάνεις την αγορά εντός Ε.Ε, δε σε απασχόλει το απο που είναι η συσκευή.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#5816   pcdoctorvirus

pcdoctorvirus

    iPH Member

  • 234 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 10/03/2015 - 10:12

οπότε για οποιοδήποτε πρόβλημα μιλάω με Info Quest ή apple

 

ευχαριστώ



#5817   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 10/03/2015 - 10:15

Μιλάς με τα εξουσιοδοτημένα για πιο άμμεσα πλέον. Όποιο βολεύει εσένα.

Επιπλέον iSystem & Document.

Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 10/03/2015 - 10:15

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#5818   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 10/03/2015 - 11:41

+ iStorm

#5819   pcdoctorvirus

pcdoctorvirus

    iPH Member

  • 234 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 10/03/2015 - 12:35

πιο πολύ με φόβιζε αν το μαγαζί που το αγοράσω το έχει φέρει από us και μπορούν μετά στην apple να μου κάνουν φασαρία γιαυτό και να μην μου αναγνωρίζουν το δεύτερο χρόνο



#5820   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 10/03/2015 - 13:12

πιο πολύ με φόβιζε αν το μαγαζί που το αγοράσω το έχει φέρει από us και μπορούν μετά στην apple να μου κάνουν φασαρία γιαυτό και να μην μου αναγνωρίζουν το δεύτερο χρόνο

δεν έχει σημασία για που προορίζεται η συσκευή...σημασία έχει που έγινε η αγορά...Ελλάδα άρα εντός ΕΕ ...για την ώρα βέβαια Χαχαχαχα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 77

0 μέλη, 77 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες